Tyro79 titreme ve sağa çekme

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
keremcengiz

Tyro79 titreme ve sağa çekme

Mesaj gönderen keremcengiz » 23 Eyl 2019, 16:40

Merhaba quadımda uçuşa başladıktan bir süre sonra anlık titremeler ve düz uçarken bir anda sağa doğru çekme oluyor trim ayarı da veriyorum ama nafile.Kalibrasyonda yaptım kaç kez.Sanki pid ayarı iyi değil titreme yapıyor gibi geldi ve bu sağa çekme olayı da cidden bir süre sonra başlıyor.Bataryam 3s 850mah ağır mı kaçıyor yoksa pilin son demlerine doğru ağırlıktan mı sağa çekiyor anlamadım.Bu sorunlar olurken bataryayı çıkarıp takınca gene normal uçuyor sonra komut vermişcesine hafif titriryor.Bir fikri önerisi olan var mı ? Cidden yordu bu cihaz beni alljoyla 2 aya yakın yanan escsini bekledim şimdi de böyle oluyor

keremcengiz

Re: Tyro79 titreme ve sağa çekme

Mesaj gönderen keremcengiz » 23 Eyl 2019, 16:44

2 metreden alçakta uçurmuyorum yerdeki havadan bir tepki olmasın diye

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 23 Eyl 2019, 17:03

bağlantılarınızın hepsi lehim im soketli bağlantı var mı, quadın özellikleri neler, fc yerinde oynuyor mu

keremcengiz

Mesaj gönderen keremcengiz » 23 Eyl 2019, 17:38

GoldWing yazdı: 23 Eyl 2019, 17:03 bağlantılarınızın hepsi lehim im soketli bağlantı var mı, quadın özellikleri neler, fc yerinde oynuyor mu
Hocam çoğu soketli f4 bir fc var , sadece motorlar ve rx1 ibus çıkışı lehimli tam özelliklerine sahip değilim. Fcde standofflarla sabit duruyor

Safak

Mesaj gönderen Safak » 23 Eyl 2019, 19:23

Büyük ihtimalle ya motor veya pervane montajında sıkıntı var.

Motorların vidalarını kontrol edin, elinizle anlayamazsınız, tek tek sıkarak iyice sıkı olduklarından emin olun, ayrıca bazen vidalar uzun olabiliyor, motor sargılarına değiyormu diye kontrol edin.

Pervanelerden hasarlı, yada eğik/yamuk olan varmı diye kontrol edin, ayrıca iyice sabitlendiklerinden emin olun. Bunun için motoru elinizle sıkıca tutarak diğer elinizle pervaneyi döndürmeye çalışın, normalde dönmemesi lazım.

Son olarak motorları elinizle çevirin, zor dönen, yada takılarak dönen motor varmı diye. İçinde mıknatıs olduğu için bazen demir çapak, yada minik bir vida vb içine kaçıp mıknatısa yapışabiliyor.

Pid ayarlarını kendiniz kurcalamadıysanız, var olan default ayarlar ile uçuyorsanız pid kaynaklı olacağını sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Eyl 2019, 21:11

bu konuya bakın hocam serhan ın mesajına. onunda benzer bir sorunu vardı bazı önerilerde bulunmuştuk. sizinde sorununuz buna benziyorsa siz de deneyebilirsiniz.

viewtopic.php?f=28&t=1968&start=20

“Kontrol Kartları” sayfasına dön