uçuş kartı seçimi

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
frkfurkan
Ad Soyad: furkan kayabaşı

uçuş kartı seçimi

Mesaj gönderen frkfurkan » 02 Haz 2018, 21:12

merhaba ben 210 mm fpv drone yapıyorum da uçuş kartı seçme konusunda bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz şimdiye kadar aldığım parçalar ;
210mm kasa
20a racestar esc
racestar br2205 2300kv
matek Sistemleri 5 IN 1 PDB V3 LED & GÜÇ HUB çift BEC 5 v/12 V LED
1500 mah batarya

uçuş kontrolcüsü olarak neleri seçmeliyim neye dikkat etmeliyim burda 2 tanesi arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim
1-https://tr.aliexpress.com/item/OCDAY-Be ... 4c4dOFiImE

2- https://www.banggood.com/Upgrade-NAZE32 ... mds=search

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: uçuş kartı seçimi

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 02 Haz 2018, 21:51

İkisinde bosverin. Yeni f4 kartlara bakin. Ben yeni dron icin holybro kakute siparis ettim. Daha hiç kullanmadim ama piysanin en iyi kartlarindan biri olduğunu biliyorum. Matek f405 de olabilir yada omnibus f4. bunlarin hepsi oldukca iyi kartlar. Butcenize gore birini secin.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 02 Haz 2018, 23:44

Ben de arkadaşımın dediklerine tamamen katılıyorum.
Kakute sürekli kullandığım ve memnun olduğum bir kart. Zaten dünya genelinde olumlu yorumlar almış bir kart. Fakat biraz pahalı olabilir.

Matek f405 fiyatları su sıralar 140 tl civarı. O da çok iyi bir kart. Önümüzdeki hafta f405 ile bir quad yapıyor olacağım. Görüşlerimi de yazarım.

Ve yine omnibus f4 de alabilirsiniz. Alacağınız omnibus f4 orjinal olmayacağı için mümkünse banggood'dan almanızı tavsiye ederim. Çünkü banggood'daki klonlar genellikle en iyi kopyalar oluyor ve eğer bir sorun yaşarsanız banggood ürünü büyük ihtimalle değiştirir. Ama aliexpress'de bu konuda sorun yaşarsınız muhtemelen.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 03 Haz 2018, 01:25

Barış abi benim de bi sorum olucak. Ben kakuteye direkt pilin gerilimini vericem. Sorum da şu : fc ye guc vermek icin kullanicagim kablonunda esc vs. icin kullandigimiz kablolar kadar kalin olmasi gereklimidir. Gerekli degilse benim escde ince bir vbat çıkışı kablosu var direkt onu kullanicam. Boylelikle çok temiz olucak.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 03 Haz 2018, 03:39

Halilsamutoglu yazdı: 03 Haz 2018, 01:25 Barış abi benim de bi sorum olucak. Ben kakuteye direkt pilin gerilimini vericem. Sorum da şu : fc ye guc vermek icin kullanicagim kablonunda esc vs. icin kullandigimiz kablolar kadar kalin olmasi gereklimidir. Gerekli degilse benim escde ince bir vbat çıkışı kablosu var direkt onu kullanicam. Boylelikle çok temiz olucak.
Evet esc'den çıkan ince vbat kablosu ile fc'ye pil voltajında güç verebilirsiniz. Kalın kablo kullanmanıza gerek yok.

Kakute f4 v2, 2s'den 6s e kadar batarya voltajı destekliyor. Bendeki v1.4 de öyle bişeydi sanırım.

Bu arada biliyor olabilirsiniz ama ben yine de hatırlatayım istedim. Kakute kartları kullanırken kartın üstüne soft şekilde oturtulmuş gyro'ya hiçbir şeyin değmediğinden emin olmalıyız. Aksi halde quad çok sağlıksız uçuyor.

camon
Ad Soyad: Kağan Çam

Mesaj gönderen camon » 16 Nis 2019, 15:25

BarisB yazdı: 02 Haz 2018, 23:44 Ben de arkadaşımın dediklerine tamamen katılıyorum.
Kakute sürekli kullandığım ve memnun olduğum bir kart. Zaten dünya genelinde olumlu yorumlar almış bir kart. Fakat biraz pahalı olabilir.

Matek f405 fiyatları su sıralar 140 tl civarı. O da çok iyi bir kart. Önümüzdeki hafta f405 ile bir quad yapıyor olacağım. Görüşlerimi de yazarım.

Ve yine omnibus f4 de alabilirsiniz. Alacağınız omnibus f4 orjinal olmayacağı için mümkünse banggood'dan almanızı tavsiye ederim. Çünkü banggood'daki klonlar genellikle en iyi kopyalar oluyor ve eğer bir sorun yaşarsanız banggood ürünü büyük ihtimalle değiştirir. Ama aliexpress'de bu konuda sorun yaşarsınız muhtemelen.

Matek F405 ile ilgili önerebileceğiniz önemli yerlerden bahsedermisiniz. :)

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 16 Nis 2019, 16:22

camon yazdı: 16 Nis 2019, 15:25
BarisB yazdı: 02 Haz 2018, 23:44 Ben de arkadaşımın dediklerine tamamen katılıyorum.

Matek F405 ile ilgili önerebileceğiniz önemli yerlerden bahsedermisiniz. :)
Selamlar

Hoşgeldiniz diyeyim önce :D

Matek F405 tertemiz bir kart. Benim için en önemli 2 özelliği var. Birincisi kendi üzerinde BEC devresi yok. Böylece herhangi bir dalgalanmada "bec devresi gitti, kartta gitti" gibi sorunlar pek olmuyor. Tabi bunun kötü yanı da karta bir şekilde 5V güç sağlamanız gerekiyor. Doğrudan batarya voltajı veremiyorsunuz. İkinci ise üretim kalitesi yüksek bir kart ve bolca döküman ile geliyor. Matek kaliteli kartlar üretiyor. Orjinal ürün kullanmış oluyoruz. Bir de ayrı bir artısı da şerit kablosu ile diğer bazı matek ürünleri ile uyumluluğu. 10 adet kadar matek f405 kullanmışımdır. Sadece 1 tanesinde, bir kaza sonrası gyro sapıtması yaşadım. Onun haricinde hiçbir problemim olmadı.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön