Betaflight acro mod

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Betaflight acro mod

Mesaj gönderen Chief » 08 Mar 2020, 14:24

Bir sorum olucaktı. Herhangi bir mod atamayınca acroda uçtuğunu farkettim. Air mode atayınca da acroda uçuyor.
İkisi arasında bir fark var mı?

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: Betaflight acro mod

Mesaj gönderen Zatoichi » 08 Mar 2020, 16:15

Chief yazdı: 08 Mar 2020, 14:24 Bir sorum olucaktı. Herhangi bir mod atamayınca acroda uçtuğunu farkettim. Air mode atayınca da acroda uçuyor.
Air modda motor stop etmiyor diye biliyorum.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Chief

Mesaj gönderen Chief » 08 Mar 2020, 18:13

Zatoichi yazdı: 08 Mar 2020, 16:15
Chief yazdı: 08 Mar 2020, 14:24 Bir sorum olucaktı. Herhangi bir mod atamayınca acroda uçtuğunu farkettim. Air mode atayınca da acroda uçuyor.
Tinyhawkda air mode görünmüyor hocam. Air mode seçemiyorum o yüzden. Var mı bi çözümü yoksa modsuz mu uçmak gerek?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 08 Mar 2020, 19:17

Chief yazdı: 08 Mar 2020, 18:13
Tinyhawkda air mode görünmüyor hocam. Air mode seçemiyorum o yüzden. Var mı bi çözümü yoksa modsuz mu uçmak gerek?
betaflight varsayılan olarak acro moda ayarlıdır. yani siz hiç bir switche uçuş modu ayarlamamıs olsanız bile uçuş modunuz acro moddur.

air modde ise arkdaşımızın da belirttiği gibi gaz kesmiş olsanız bile quadınıza son vermiş olduğunuz pozisyonu koruyacak şekilde motorların çalıştığı bir mod. bir binadan aşağı dalış yapıyorsunuz quadınıza 45 derecelik bir açı verdiniz air mode açıksa gaz sıfır olsa bile motorlar dönmeye devam eder pid döngeleri hala çalışır haldedir ve aynı açıda quadınıza yön vermeye devam eder ve yön stick komutlarınız hala çaışır haldedir o şekilde dalışınızı sonlandırabilirsiniz.

air modu görmüyorsanız air modu sürekli açık hale getirmiş olabilirsiniz. betaflight configuration sekmesine bakın. gerekliyse air modu kapatıp bir switche atayabilirsiniz.

Chief

Mesaj gönderen Chief » 09 Mar 2020, 02:22

gökhan YANKI yazdı: 08 Mar 2020, 19:17
Chief yazdı: 08 Mar 2020, 18:13

betaflight varsayılan olarak acro moda ayarlıdır. yani siz hiç bir switche uçuş modu ayarlamamıs olsanız bile uçuş modunuz acro moddur.

air modde ise arkdaşımızın da belirttiği gibi gaz kesmiş olsanız bile quadınıza son vermiş olduğunuz pozisyonu koruyacak şekilde motorların çalıştığı bir mod. bir binadan aşağı dalış yapıyorsunuz quadınıza 45 derecelik bir açı verdiniz air mode açıksa gaz sıfır olsa bile motorlar dönmeye devam eder pid döngeleri hala çalışır haldedir ve aynı açıda quadınıza yön vermeye devam eder ve yön stick komutlarınız hala çaışır haldedir o şekilde dalışınızı sonlandırabilirsiniz.

air modu görmüyorsanız air modu sürekli açık hale getirmiş olabilirsiniz. betaflight configuration sekmesine bakın. gerekliyse air modu kapatıp bir switche atayabilirsiniz.
Hocam betaflightta öbür dronumda gördüğüm çoğu şey yok. Dediğinizi yarın deneyeyim. Motorlar orta güçte çalışırken drona kendim eğim vereyim. Motorlarda güç azalış/artışı olursa air modedir sizin dediğinize göre. Denedikten sonra bilgilendiririm.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön