SPRACİNG F3 ve 4 in 1 esc (readytosky rev35)

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Selim FPV
Ad Soyad: Selim Yağız Coşkara

SPRACİNG F3 ve 4 in 1 esc (readytosky rev35)

Mesaj gönderen Selim FPV » 09 May 2020, 08:15

Merhaba. Birkaç ay önce bir QAV250 kiti aldım ve yapmaya başladım dron bitmişti fakat osd fln yapamadım sonra kullandığım fc nin çok eski olduğunu öğrendim(CC3D) aynı zamanda ESC lerde çok eski ve kalitesizmiş (simonk12A) yeni esc ve yeni fc almaya karar verdim SPRACİNG F3 ve readytosky rev 35 esc aldım ama bağlantıyı nasıl yapacağımı bilmiyorum esc ye motoru nasıl bağlayacağımı biliyorum fakat esc ile fc bağlantısını nasıl yapıcam esc de balans konnektörü girişi var balan konnektörünü takıp diğer uçları fc ye lehimlemem gerekiyor ama hangi kablonun nereye lehimleneceğini bilmiyorum internette genellikle f4 ve f7 ile ilgili bilgiler var f3 ile ilgili video bulamadım yardımcı olabilirmisiniz
Nası sumilatör gerçek hayattan golay yağv bizim zamanımızda oluyoduğ

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Re: SPRACİNG F3 ve 4 in 1 esc (readytosky rev35)

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 09 May 2020, 15:15

Selim FPV yazdı: 09 May 2020, 08:15 Merhaba. Birkaç ay önce bir QAV250 kiti aldım ve yapmaya başladım dron bitmişti fakat osd fln yapamadım sonra kullandığım fc nin çok eski olduğunu öğrendim(CC3D) aynı zamanda ESC lerde çok eski ve kalitesizmiş (simonk12A) yeni esc ve yeni fc almaya karar verdim SPRACİNG F3 ve readytosky rev 35 esc aldım ama bağlantıyı nasıl yapacağımı bilmiyorum esc ye motoru nasıl bağlayacağımı biliyorum fakat esc ile fc bağlantısını nasıl yapıcam esc de balans konnektörü girişi var balan konnektörünü takıp diğer uçları fc ye lehimlemem gerekiyor ama hangi kablonun nereye lehimleneceğini bilmiyorum internette genellikle f4 ve f7 ile ilgili bilgiler var f3 ile ilgili video bulamadım yardımcı olabilirmisiniz
O setlerdeki motorlarda çoğunlukla sahte oluyor rs2205 se ve üstünde emax yazmıyorsa sahtedir.
Aklım fikrim havada 8-)

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 09 May 2020, 15:52

Hocam yeni aldığınız FC de eski. Keşke f4 alsaydınız

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 10 May 2020, 05:25

berkerm4n yazdı: 09 May 2020, 15:52 Hocam yeni aldığınız FC de eski. Keşke f4 alsaydınız
hocam bütcem bayağı düşük olduğu için f3 aldım yinede cc3d den iyidir ama sadece nasıl lehimleme yapılcağını bilmiyorum yardım edebilirseniz sevinirim

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 10 May 2020, 07:20

Yiğit Efe ERDOĞMUŞ yazdı: 09 May 2020, 15:15
Selim FPV yazdı: 09 May 2020, 08:15 Merhaba. Birkaç ay önce bir QAV250 kiti aldım ve yapmaya başladım dron bitmişti fakat osd fln yapamadım sonra kullandığım fc nin çok eski olduğunu öğrendim(CC3D) aynı zamanda ESC lerde çok eski ve kalitesizmiş (simonk12A) yeni esc ve yeni fc almaya karar verdim SPRACİNG F3 ve readytosky rev 35 esc aldım ama bağlantıyı nasıl yapacağımı bilmiyorum esc ye motoru nasıl bağlayacağımı biliyorum fakat esc ile fc bağlantısını nasıl yapıcam esc de balans konnektörü girişi var balan konnektörünü takıp diğer uçları fc ye lehimlemem gerekiyor ama hangi kablonun nereye lehimleneceğini bilmiyorum internette genellikle f4 ve f7 ile ilgili bilgiler var f3 ile ilgili video bulamadım yardımcı olabilirmisiniz
O setlerdeki motorlarda çoğunlukla sahte oluyor rs2205 se ve üstünde emax yazmıyorsa sahtedir.
[/quote] evet hocam şu an sahte motor var ama setten gelen motorlar readytosky ın 2300 kv motorlarıydı markası vardı ve iyide çalışıyorlardı sahte denilcek gibi değildi ama ben motor montajını yaparken birşeyi yanlış yapmışım bu yüzden 1 motor patladı bende yeni bir motor seti aldım ama busefer aldığım setteki motorlar kalitesiz markasız ve sahteydi üstelik kendi motorumun boyutunda sipariş verdim ama motor boyutları farklı yinede bu şekilde sürebilirim sanırım daha amatörüm bu yüzden çoğunlukla ucuz quadlar alıyorum kırınca çok zarara girmeyeyim diye

-Freerider

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 10 May 2020, 12:16

hocam yeni aldığınız motorları motorobitten mi aldınız
.

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 23 May 2020, 02:34

Yusufkg yazdı: 10 May 2020, 12:16 hocam yeni aldığınız motorları motorobitten mi aldınız
gittigidiyordan aldım ucuz diye çakmaymış

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 23 May 2020, 02:36

rev35.PNG
benim sorunum hala çözülmedi yardımcı olurmusunuz bazı yerlerden cevap aldım ama yeterli olmadı motor numaralarını nereye lehimliceğimi biliyorum fakat karta 5v nerden vereceğimi bilmiyorum esc nin şemasını bırakıyorum resimde

-Freerider

“Kontrol Kartları” sayfasına dön