Havada Sabit Kalma

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Havada Sabit Kalma

Mesaj gönderen BarisB » 15 Haz 2018, 01:46

Merhaba,

Bugs 3 gibi seri üretim cihazlar kendi özel üretim kartlarına sahipler. Dolayısıyla burada yazılan çizilen bilgilerin dışında kalıyorlar. Bu tip market ürünlerinin fc, alıcı, esc, gps, barometre gibi komponentlerin pek çoğu standart ürünler değiller. Genelde sadece motorları ve pilleri uyumlu olabiliyor.

Yani sonuç olarak bu tip bir forum da değil de, belki bugs 3'e özel yurtdışı forumlarda cihaza özel hack bilgileri bulabilirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
ferdiozkan
Ad Soyad: Ferdi ÖZKAN
İletişim:

Mesaj gönderen ferdiozkan » 15 Haz 2018, 17:21

hknshbz yazdı: 09 Nis 2018, 23:05 Kazalardan söz açılmışken, ağacın içinden bir ZMR250 nasıl geçer diye soracak olursanız, işte böyle :D

https://www.youtube.com/watch?v=sh9p-2lZVMI

Abi efsane geçiş olmuş (: muazzam

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 12 Eyl 2018, 13:20

elmoblatch yazdı: 15 Haz 2018, 01:46 Merhaba,

Bugs 3 gibi seri üretim cihazlar kendi özel üretim kartlarına sahipler. Dolayısıyla burada yazılan çizilen bilgilerin dışında kalıyorlar. Bu tip market ürünlerinin fc, alıcı, esc, gps, barometre gibi komponentlerin pek çoğu standart ürünler değiller. Genelde sadece motorları ve pilleri uyumlu olabiliyor.

Yani sonuç olarak bu tip bir forum da değil de, belki bugs 3'e özel yurtdışı forumlarda cihaza özel hack bilgileri bulabilirsiniz.

Barış abi ben fpv freeridera bağlanamoyorum smartproplusta oluyor fakat freeriderda olmuyor laptop olduğu için tek kulaklık/mikrofon girişi var ses kartı aldım denedim yine olmadı ne yapayım
Angelda biraz biraz uçmaya başladım ama acro yemiyor :D

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 12 Eyl 2018, 13:59

Selamlar,

Hiç bilemiyorum desem yeridir. Flysky ile farklı farklı kablolar denedim. Kimisi oldu, kimisi olmadı. Siz nasıl bir yol izlediniz bilemiyorum ama bir de Gökhan Hoca'nın önerdiği yol vardı belki görmüşsünüzdür. Gerçi smartpropoplus'ta çalışıyorsa kabloda sorun yok demektir. FPV Freerider neden görmüyor olabilir hiçbir fikrim yok gerçekten. Gıcık bi durummuş :D
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 12 Eyl 2018, 14:05

elmoblatch yazdı: 12 Eyl 2018, 13:59 Selamlar,

Hiç bilemiyorum desem yeridir. Flysky ile farklı farklı kablolar denedim. Kimisi oldu, kimisi olmadı. Siz nasıl bir yol izlediniz bilemiyorum ama bir de Gökhan Hoca'nın önerdiği yol vardı belki görmüşsünüzdür. Gerçi smartpropoplus'ta çalışıyorsa kabloda sorun yok demektir. FPV Freerider neden görmüyor olabilir hiçbir fikrim yok gerçekten. Gıcık bi durummuş :D
Angel modda işte yere düzgünce sakincr inebilmeyi becerdim mesela bir yere kadar gidiyorum çok yükselmeden sonra geri aynı noktaya iniyorum angella hava da sabit tutmayı denedim ama malesef olmuyor
😀

mexmeg
Ad Soyad: Emin gülgör

Mesaj gönderen mexmeg » 20 Eyl 2018, 23:42

Harkeze iyi günler başlığı yeniden açmak yerine buradaki bilgili insanlara yönelik soru sormak istiyorun
Ben omnibus f4 pro v2 kart ile bir drone yaptım fakat gps henüz takmadım sebeplerinden biride şu havada asılı kalma olayını betaflight cleanflight inav gibi platformlarda nasıl ayarlanabileceğini çözemedim nef bir anlatım da bulamadım yardımcı olur musunuz ?

erendu
Ad Soyad: eren durak

Mesaj gönderen erendu » 05 Mar 2021, 11:34

mexmeg yazdı: 20 Eyl 2018, 23:42 Harkeze iyi günler başlığı yeniden açmak yerine buradaki bilgili insanlara yönelik soru sormak istiyorun
Ben omnibus f4 pro v2 kart ile bir drone yaptım fakat gps henüz takmadım sebeplerinden biride şu havada asılı kalma olayını betaflight cleanflight inav gibi platformlarda nasıl ayarlanabileceğini çözemedim nef bir anlatım da bulamadım yardımcı olur musunuz ?
bende tam onun için geldim barometre ve gps olunca mod mu aktifleştirmemiz gerekiyor dron nasıl sabit kalıyor angle de felanmı ?

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 05 Mar 2021, 12:42

erendu yazdı: 05 Mar 2021, 11:34
mexmeg yazdı: 20 Eyl 2018, 23:42 Harkeze iyi günler başlığı yeniden açmak yerine buradaki bilgili insanlara yönelik soru sormak istiyorun
bende tam onun için geldim barometre ve gps olunca mod mu aktifleştirmemiz gerekiyor dron nasıl sabit kalıyor angle de felanmı ?
Yükseklik sabitlemek için inavda models kısmından "althold"a switch atayıp aktif etmen gerek, yatay sabitleme için de models kısmından "navhold" switch atayıp aktif etmen gerek yani betaflight olmaz inav dan yapabilirsin bunları, birde bunları yapabilmek için tabi farklı sensörler gerek onların zaten mevcut olduğunu düşünerek yazdım
.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön