drone kumandadan gelen hiçbir komutu algılamıyor

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Selim FPV
Ad Soyad: Selim Yağız Coşkara

drone kumandadan gelen hiçbir komutu algılamıyor

Mesaj gönderen Selim FPV » 28 Eyl 2020, 22:49

aynı başlığı bir kez daha açmıştım aynı sorunla yine karşılaştım bf ekranında alıcı failsafe de yazıyor ama büyük ihtimalle kart alıcıyı görmüyor bütün bağlantılar tamam. zaten sorunsuz uçuyodu bi anda oldu bu
Nası sumilatör gerçek hayattan golay yağv bizim zamanımızda oluyoduğ

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: drone kumandadan gelen hiçbir komutu algılamıyor

Mesaj gönderen Aliuzunali » 28 Eyl 2020, 23:58

Kartın ışığı yanıyorsa sbus kablosunda bir sıkıntı olabilir. Kablonun kesik olmadığından emin ol. Birden oldu diyorsun. Kablonun lehim kısımları kapalıysa içerden kopmuş kesimiş olabilir. Benim başıma gelmişti.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 29 Eyl 2020, 14:04

Aliuzunali yazdı: 28 Eyl 2020, 23:58 Kartın ışığı yanıyorsa sbus kablosunda bir sıkıntı olabilir. Kablonun kesik olmadığından emin ol. Birden oldu diyorsun. Kablonun lehim kısımları kapalıysa içerden kopmuş kesimiş olabilir. Benim başıma gelmişti.
hocam alıcıyı ve fc yi biraz temizledim çiplerin bacaklarının altındaki kirleri ince bişeyle çıkardım ara sıra kopukluk olsada çalışıyor şu an oda kumandanın sorunu galiba

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 29 Eyl 2020, 14:32

Selim FPV yazdı: 29 Eyl 2020, 14:04
Aliuzunali yazdı: 28 Eyl 2020, 23:58 Kartın ışığı yanıyorsa sbus kablosunda bir sıkıntı olabilir. Kablonun kesik olmadığından emin ol. Birden oldu diyorsun. Kablonun lehim kısımları kapalıysa içerden kopmuş kesimiş olabilir. Benim başıma gelmişti.
hocam alıcıyı ve fc yi biraz temizledim çiplerin bacaklarının altındaki kirleri ince bişeyle çıkardım ara sıra kopukluk olsada çalışıyor şu an oda kumandanın sorunu galiba
Dron yukardayken kesilirse dronun düşer ve kırılabilir. Bence kabloları yenile. Kumandanı açıp kurcaladıysan içinde anten kablosundan sıkıntıda olabilir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 29 Eyl 2020, 17:37

Aliuzunali yazdı: 29 Eyl 2020, 14:32
Selim FPV yazdı: 29 Eyl 2020, 14:04
Dron yukardayken kesilirse dronun düşer ve kırılabilir. Bence kabloları yenile. Kumandanı açıp kurcaladıysan içinde anten kablosundan sıkıntıda olabilir.
flyskylarda alışıldık bir durum ibus kablosu bir kez koptu lehimledim sağlam duruyor hep oluyodu bu enten modu yapınca geçiyor en kısa sürede yapıcam

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Selim FPV

Mesaj gönderen Selim FPV » 29 Eyl 2020, 17:41

hocam aslnda haklı olailirsiniz kablonu içerden kesilmesi hakkında bu akşam değiştirip bakayım bi çünkü başka ihtimal kalmadı

-Freerider

“Kontrol Kartları” sayfasına dön