esc bağlantısında sorun yaşıyorum

Dronlarda kullanılan esclerle ilgili paylaşımlarınız.
baltuner
Ad Soyad: burak altuner

esc bağlantısında sorun yaşıyorum

Mesaj gönderen baltuner » 11 May 2019, 17:02

racestar'ın 4in1 escsini kullandığım droneda esc ile ilgili bazı sorunar yaşıyoruz. 2s lipo pili bağladık fakat socket çıkışından voltaj alamıyorum bağlandığım kontrol kartına voltaj gitmiyor. Socket girişindeki lehimlerini kontrol ettik onlara da gelen bir vıltaj yok. Neden olduğunu anlamadık halbuki banggood'dan sıfır ürün almıştık neyi yanlış yapmış olabiliriz yardımcı olur musunuz.Ürünün linkini aşağıya bırakıyorum.

https://tr.banggood.com/Racerstar-RS20A ... rehouse=CN

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: esc bağlantısında sorun yaşıyorum

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 12 May 2019, 03:09

Kullandığınız ESC opto yani bec devresi yok. Bu yüzden kontrol kartını besleyecek 5v çıkış bu esc'de bulunmuyor.

Şöyle bir parçaya ihtiyacınız var: https://www.aliexpress.com/item/RC-Airp ... 45947.html
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

baltuner
Ad Soyad: burak altuner

Re: esc bağlantısında sorun yaşıyorum

Mesaj gönderen baltuner » 12 May 2019, 13:33

Anladım Gökhan bey, geri dönüşünüz için teşekkür ederim ama sizin yaptığınız drone dan yapmaya çalıştım. Siz de videoda bu devreyi kullanmadan çalıştırdınız kontrol kartını da, video daki linkten aldım diye hatırlıyorum esc’yi. Video linkinizi hatırlatmak amaçlı aşağıya bıraktım. Kendi esc mi incelediğim de üstünde ki etiket dahil herşey aynı gibi duruyor videodakiyle. Buc dönüştürücü işimi görücekse alırım tabi ki ama emin olmak için soruyorum. Çünkü soket girişini ölçtüğüm de herhangi bi voltaj okunmuyor. Acaba benim esc mi bozuk geldi yoksa hatalı esc mi aldım çünkü dediğim gibi video linklerinizden aldım diye hatırlıyorum

“ESC'ler” sayfasına dön