Faraday kafesi

Dronlarda kullanılan esclerle ilgili paylaşımlarınız.
Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Re: Faraday kafesi

Mesaj gönderen Gktu » 28 Tem 2019, 23:30

hknshbz yazdı: 28 Tem 2019, 17:01
Gktu yazdı: 28 Tem 2019, 15:42
hknshbz yazdı: 28 Tem 2019, 13:21 Elektirikten anlamayan biri olarak, cok net cozumu bildirmek isterim. Low ESR kapasitor olmasa bile ise yariyor, tecrubeyle sabit.

Betaflightda PID bolumunde filtre sekmesine gelin,

Gyro lowpass
80 / 230
D term lowpass
70 / 160

Bitti gitti... Parazitlere elveda...😊
Yazılımsal filtrelemenin ayarlarını değiştirmişsiniz, oldukça msntıklı bir müdahale. Herkestr aynısı birebir olmayabilit ama yakın sonuçlar verecektir filtreleme.
Hocam bu sadece bir dronumdaki ornek, deneyerek her dron icin en optimum PID ve filitrelemeyi bulmaya calisiyorum. Pervane degisince maalesef basa sarmis oluyor. Bugun sabah mesela once 5147 ile uctum sonra 5055. Simdi biraz rateleri degitim ve 5040 ve sonra ethix S3 5031 or ucucam...

Istedigimiz kadar fiziksel filitreleme yapalim, takdigimiz pervane herseyi degistirir...

Markasi, kalitesi, kateryali, boyun7, eni boyu et kalinligi... Sadece 5xxx 5ile baslayan 4haneli isimleri busdaginin gorunen kismi...
Pervane ile değişmesinin sebebi, gyro nun tepkileri değişiyor. Bu değerler ile oynamak güzel sonuçlar aldırır ama uçuşu da etkiler, piyasadan hazır alınan üst düzey ürünlerde simulasyon ile büyük bir kısmı çekiliyor bu değerlerin biraz deneme uçuşu yapıp test edip satıyorlar, o yüzden çok iyi uçuyorlar. Kendi setup unuz için deneye deneye iyisni bulursunuz dediğiniz gibi ama en güzel yanı doğru denerse herkesin işine yarar.

“ESC'ler” sayfasına dön