Alüminyum kompozit frame

Dronlarda kullanılan gövdelerle ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Re: Alüminyum kompozit frame

Mesaj gönderen abakusfx » 14 Ağu 2019, 21:12

Alüminyum dan bu iş olmaz sakin denemeyin şuan geniş açıklayamayacağım dışarıdayım ama kısaca vibrasyon havadan dolayı vınlama , burkulma , ufak çarpmalarda fark edilmesi zor yamulma vb. Iyi bayramlar bayramınız mübarek olsun

Cenap34
Ad Soyad: Cenap bedlek

Mesaj gönderen Cenap34 » 15 Ağu 2019, 02:52

abakusfx yazdı: 14 Ağu 2019, 21:12 Alüminyum dan bu iş olmaz sakin denemeyin şuan geniş açıklayamayacağım dışarıdayım ama kısaca vibrasyon havadan dolayı vınlama , burkulma , ufak çarpmalarda fark edilmesi zor yamulma vb. Iyi bayramlar bayramınız mübarek olsun
Sizinde bayramınız mübarek olsun hocam. Alternatif arama hep fiyatlardan dolayı çıkıyo ve istediğimiz parçayı herbzaman bulamamaktan. Ben mesela 4in 1 esc arıyorum ama türkiyede bulmak çok çok zor. Bu konuda çok alternatifsiziz malesef

Cenap34
Ad Soyad: Cenap bedlek

Mesaj gönderen Cenap34 » 15 Ağu 2019, 02:55

bagriacik yazdı: 14 Ağu 2019, 00:15 Bahsi geçen iki malzeme ile çalışıyorum hocam. Söyle bir yorum getireyim. Evet kompozit alüminyum da sağlam fakat karbon kadar asla değil. İlk kazada yamulacaktir. Fakat soyle olabilir 7" vs gibi büyük fotoğraflama dronlari olabilir. Akrobasiden uzak bir uçuşta istenilen sağlamlığı ve tasarrufu verebilir. Yeni bir cnc siparişi verdik, 1 ay içinde teslim olacak. Elimde 3 5 7 inç gibi çizimler hazır. Gerekli denemeleri ben de yapmak istiyorum. Tr den karbon levha almak zaten akıl karı değil. Yine Çin sitelere yonelecegim.
Hocam nasıl bir makina siparişi verdiniz ve nerden verdiniz ? Birde daha önce karbon kesimi yaptıysanız, bıçağı soğutmak gerekiyo mu ve bıçağı körlüyomu merak ettim

Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Mesaj gönderen abakusfx » 15 Ağu 2019, 09:32

Cenap34 yazdı: 15 Ağu 2019, 02:55 Hocam nasıl bir makina siparişi verdiniz ve nerden verdiniz ? Birde daha önce karbon kesimi yaptıysanız, bıçağı soğutmak gerekiyo mu ve bıçağı körlüyomu merak ettim
Karbon levha cnc bıçağı ile zor kesilir bıçak çabuk köreliyor :cry: ayrıca tozu direk hasta eder adamı :cry: lazer ile sakın denemeyim direk alev alıyor :oops: levha illa kesecekseniz su jeti ile kesersiniz :? Ama frame kesilmez sadece kalıplarda karbonfiber olarak yapılır. çünkü kesilme gövdeler çabuk kırılır çatlar vida yerlerinden ayrılır. Bütünlük bozulduğu ve kesimdeki vibrasyon nedeniyle reçine de kılcal kırıklıklar oluşuyor.
Eski çalışmalardan : elimde iki iş için bulabildiğim örnek resimler aşağıda size fikir verebilir.
Alüminyum koldan örnek : Yamukluğu zor fark edip baya ayar kaçık diye uğraşmıştım :lol:

Resim

Karbonfiber delik kesim e vida yerinden yürüyen çatlama örnek: altta cnc de görünenlerde epoxy bakır plaketten (elektronik kart bakırlı levha :D ) merkez parçası kesmelerim. Alüminyumdan daha iyi ama ebat büyüdüğünde esnemesi ve yamuk kalmaları kötü :x ulan yokluk zamanları ne uğraşmışız yaw :lol: :lol: :lol:

Resim

Düzeltme :Resimler görünmüyordu
En son abakusfx tarafından 15 Ağu 2019, 15:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Mesaj gönderen Gktu » 15 Ağu 2019, 10:42

abakusfx yazdı: 15 Ağu 2019, 09:32
Cenap34 yazdı: 15 Ağu 2019, 02:55 Hocam nasıl bir makina siparişi verdiniz ve nerden verdiniz ? Birde daha önce karbon kesimi yaptıysanız, bıçağı soğutmak gerekiyo mu ve bıçağı körlüyomu merak ettim
Karbon levha cnc bıçağı ile zor kesilir bıçak çabuk köreliyor :cry: ayrıca tozu direk hasta eder adamı :cry: lazer ile sakın denemeyim direk alev alıyor :oops: levha illa kesecekseniz su jeti ile kesersiniz :? Ama frame kesilmez sadece kalıplarda karbonfiber olarak yapılır. çünkü kesilme gövdeler çabuk kırılır çatlar vida yerlerinden ayrılır. Bütünlük bozulduğu ve kesimdeki vibrasyon nedeniyle reçine de kılcal kırıklıklar oluşuyor.
Eski çalışmalardan : elimde iki iş için bulabildiğim örnek resimler aşağıda size fikir verebilir.
Alüminyum koldan örnek : Yamukluğu zor fark edip baya ayar kaçık diye uğraşmıştım :lol:

Karbonfiber delik kesim e vida yerinden yürüyen çatlama örnek: altta cnc de görünenlerde epoxy bakır plaketten (elektronik kart bakırlı levha :D ) merkez parçası kesmelerim. Alüminyumdan daha iyi ama ebat büyüdüğünde esnemesi ve yamuk kalmaları kötü :x ulan yokluk zamanları ne uğraşmışız yaw :lol: :lol:
Su jetine bazıları giremiyor, katmanları ayırdığı olabiliyor

“Gövdeler (Frameler)” sayfasına dön