Micro Drone 34$ (FrSky,Flysky,Spektrum) Banggood

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
SelcukTNS
Ad Soyad: Selçuk Karaman

Micro Drone 34$ (FrSky,Flysky,Spektrum) Banggood

Mesaj gönderen SelcukTNS » 09 Ara 2018, 20:21

Arkadaşlar az önce gördüm kuponla birlikte micro drone sadece 34$ bende başka bir micro olduğu için almıyorum ama bence lazım olan varsa kaçırmamalı. Yanında 3 adet pili ile birlikte

Kupon: 9b650f

Ürün:https://www.banggood.com/Eachine-M80-Ac ... rehouse=CN

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: Micro Drone 34$ (FrSky,Flysky,Spektrum) Banggood

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 09 Ara 2018, 20:56

Kuponun son kullanma tarihi nedir?
:mrgreen:

SelcukTNS

Mesaj gönderen SelcukTNS » 09 Ara 2018, 21:13

Gerçekten bilmiyorum ama sanırsam 4 günü var

Kullanıcı avatarı
umurcan
Ad Soyad: Umurcan Özay

Mesaj gönderen umurcan » 10 Ara 2018, 07:40

Flight Controller is not open-source, can not use betaflight to tuning.

Betaflightsız yapamayız :)

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 10 Ara 2018, 09:59

bunun parçalarini toplasak 34 dolardan ucuza gelmez mi

Kullanıcı avatarı
umurcan

Mesaj gönderen umurcan » 10 Ara 2018, 20:33

Fırçasız 4 motor en az 8 dolar.kamera pahalı verici ile beraber 17 dolarda aşağı alamayız.Flight controllerlar hiç ucuz değil.50 dolara dahi parça parça zor toplarsınız :)

SelcukTNS

Mesaj gönderen SelcukTNS » 10 Ara 2018, 21:35

Ve yanında ayrıca 3 adet pilde var.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Ara 2018, 22:57

umurcan yazdı: 10 Ara 2018, 20:33 Fırçasız 4 motor en az 8 dolar.kamera pahalı verici ile beraber 17 dolarda aşağı alamayız.Flight controllerlar hiç ucuz değil.50 dolara dahi parça parça zor toplarsınız :)
hocam yalnız bu cihazın motorları fırçalı motor ya da ben mi öyle gördüm bir daha bakmak lazım.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
umurcan

Mesaj gönderen umurcan » 11 Ara 2018, 00:05

bsivaslioglu yazdı: 10 Ara 2018, 22:57
umurcan yazdı: 10 Ara 2018, 20:33 Fırçasız 4 motor en az 8 dolar.kamera pahalı verici ile beraber 17 dolarda aşağı alamayız.Flight controllerlar hiç ucuz değil.50 dolara dahi parça parça zor toplarsınız :)
hocam yalnız bu cihazın motorları fırçalı motor ya da ben mi öyle gördüm bir daha bakmak lazım.
Yanlış yazmışım hocam.Fırçalı motorların 4 tanesi 10 dolar civarı ve çok çabuk bozuluyorlar.insanin içi acıyor o motorlara o parayı vermeye.Ama fırçasız seven arkadaşlarda var onlara birşey diyemiyorum :)

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 11 Ara 2018, 00:31

umurcan yazdı: 11 Ara 2018, 00:05
bsivaslioglu yazdı: 10 Ara 2018, 22:57
Yanlış yazmışım hocam.Fırçalı motorların 4 tanesi 10 dolar civarı ve çok çabuk bozuluyorlar.insanin içi acıyor o motorlara o parayı vermeye.Ama fırçasız seven arkadaşlarda var onlara birşey diyemiyorum :)
sonuç olarak bu cihaz şu mağazalarda sürekli kampanyada olan dandik cihazlardan sanırım bir tık iyisi ama o bir tık bu cihazı kurtarır mi orasını bilemem. :D
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

alibulat
Ad Soyad: Muhammet Ali Bulat

Mesaj gönderen alibulat » 26 Oca 2019, 17:31

Şuan kupon kodu hala geçerli. 31$ oluyor fiyatı. 25.5$ indirim geliyor kod ile.
Ne diyorsunuz arkadaşlar yeni başlayanlar için uçuş dinamiklerini bununla öğrenebilirmiyiz acaba. Bir üst segmente geçerken kamerasını söküp diğerine takablirmiyiz acaba ?
Bunu görmesem kumanda alacaktım para biriktirene kadar simulasyondan idare edecektim.

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 26 Oca 2019, 17:36

alibulat yazdı: 26 Oca 2019, 17:31 Şuan kupon kodu hala geçerli. 31$ oluyor fiyatı. 25.5$ indirim geliyor kod ile.
Ne diyorsunuz arkadaşlar yeni başlayanlar için uçuş dinamiklerini bununla öğrenebilirmiyiz acaba. Bir üst segmente geçerken kamerasını söküp diğerine takablirmiyiz acaba ?
Bunu görmesem kumanda alacaktım para biriktirene kadar simulasyondan idare edecektim.
Bunun kendi kumandası yok kendi kumandanıza uygun olan alıcıyı seçerek kendi kumandanız ile eşleştiriyorsunuz

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 26 Oca 2019, 18:04

Cahit166 yazdı: 26 Oca 2019, 17:36
alibulat yazdı: 26 Oca 2019, 17:31 Şuan kupon kodu hala geçerli. 31$ oluyor fiyatı. 25.5$ indirim geliyor kod ile.
Bunun kendi kumandası yok kendi kumandanıza uygun olan alıcıyı seçerek kendi kumandanız ile eşleştiriyorsunuz
Zaten öyle olması daha mantıklı. Bide ayrıca oyuncak kumandaya para vermemiş oluruz.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 26 Oca 2019, 18:46

Bu Tiny Whoop'un uçuş kartı açık kaynak olmayıp Betaflight ile kullanamıyorsunuz. Bu hiç iyi birşey değil. Ayrıca bu işe girmeden önce yapmanız gereken en önemli şey bence dediğiniz gibi güzel bir kumanda almanız. Ve kumandayı bir aksilik olmazsa sadece 1 kere alacağınız için, Open TX destekleyen, model tanımlanabilen iyi bir kulmanda almanızı tavsiye ederim... 300 küsür lira buna verene kadar, 500 küsür liraya FrSky QX7 alabilirsiniz. Veya biraz daha fazla verip FrSky Taranis Pluse X9D alabilirsiniz. Bu hobiye giriş için güzel bir yatırım olacaktır. 250 liraya FlySky marka bir alıcı alıp sonra yükseltme çabasına da girmemiş olursunuz. Bunu özellikle söylüyorum, bu iki kumandadan birini alırsanız memnun kalırsınız. Biraz daha ucuz diye FlySky i6, i6X gibi seçeneklere girmeyin. FlySky alacaksanız i6s'yi hiç almayın. Onda dual rates falan da yok... En azından FlySky i6 ve i6x'de dual rates var. Akıllı ve hesaplı bir alışveriş yapacağım diyorsanız QX7'den şaşmayın. Parasal sıkıntım yok diyorsanız Taranis X9D Plus veya Plus SE alın.

Önce bir kumanda alıp, 1-2 hatta 3 hafta falan kadar simulatörde çalışmak ekonomik olarak da mantıklı olan seçimdir. Çünkü henüz parmaklarınız ve kas hafızanız kumandayı kontrol etmeye alışık olmadığı için, büyük ihtimalle ilk quadcopterinizi düşüreceksiniz, bir ağaca konacaksınız veya daha kötü senaryolar... Bu daha henüz hobinin başında sizi süre ve ekonomik olarak yavaşlatacak birşeydir. Yeni parçalar almak, gelmelerini beklemek hem zaman kaybı hem para kaybıdır.

O nedenle öncelikli tavsiyem iyi bir kumanda alıp güzel bir simulatör (Velocidrone veya Liftoff) ile uçmayı öğrenmeniz ve iyi bir pilot olmak için gerekli kas hafızanızın gelişmesini sağlamanızdır. Simulatörde 1000 kere düşebilirsiniz. Bu sizin pilotluk gelişiminizi ne maddi olarak ne de süre olarak geriletir. Hatta ben kumandayı ilk alıp simulatörü kullandığımda, 1-2 gün uçurmayı başaramamıştım bile. Simulatördeki bir bölümü 1 haftada geçememiştim... Bu sizin emin olun daha iyi olmanızı sağlayacak. Ve gerçek bir quadcopter'e geçtiğinizde uçurmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz ama yapmanız gereken onlarca kazayı yapmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Ayrıca, FVP'ye giren herkese önereceğim gibi, ASLA!! BAKIN TEKRARLIYORUM! ASLA, angle mode, horizontal mode gibi self leveling ( quadcopterin kendi kendini dengelediği ) modlarda uçmayı öğrenmeye çalışmayın. En başından en sonuna kadar öğrenmeniz gereken tek mod ACRO MODE'dur. Diğer modlarda başlamak drone uçurma tekniğinizde sonradan kolay kurtulamayacağınız kötü uçuş alışkanlıklarına sebep olacaktır.

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 26 Oca 2019, 19:36

KingNothing yazdı: 26 Oca 2019, 18:46
Bu Tiny Whoop'un uçuş kartı açık kaynak olmayıp Betaflight ile kullanamıyorsunuz. Bu hiç iyi birşey değil. Ayrıca bu işe girmeden önce yapmanız gereken en önemli şey bence dediğiniz gibi güzel bir kumanda almanız. Ve kumandayı bir aksilik olmazsa sadece 1 kere alacağınız için, Open TX destekleyen, model tanımlanabilen iyi bir kulmanda almanızı tavsiye ederim... 300 küsür lira buna verene kadar, 500 küsür liraya FrSky QX7 alabilirsiniz. Veya biraz daha fazla verip FrSky Taranis Pluse X9D alabilirsiniz. Bu hobiye giriş için güzel bir yatırım olacaktır. 250 liraya FlySky marka bir alıcı alıp sonra yükseltme çabasına da girmemiş olursunuz. Bunu özellikle söylüyorum, bu iki kumandadan birini alırsanız memnun kalırsınız. Biraz daha ucuz diye FlySky i6, i6X gibi seçeneklere girmeyin. FlySky alacaksanız i6s'yi hiç almayın. Onda dual rates falan da yok... En azından FlySky i6 ve i6x'de dual rates var. Akıllı ve hesaplı bir alışveriş yapacağım diyorsanız QX7'den şaşmayın. Parasal sıkıntım yok diyorsanız Taranis X9D Plus veya Plus SE alın.

Önce bir kumanda alıp, 1-2 hatta 3 hafta falan kadar simulatörde çalışmak ekonomik olarak da mantıklı olan seçimdir. Çünkü henüz parmaklarınız ve kas hafızanız kumandayı kontrol etmeye alışık olmadığı için, büyük ihtimalle ilk quadcopterinizi düşüreceksiniz, bir ağaca konacaksınız veya daha kötü senaryolar... Bu daha henüz hobinin başında sizi süre ve ekonomik olarak yavaşlatacak birşeydir. Yeni parçalar almak, gelmelerini beklemek hem zaman kaybı hem para kaybıdır.

O nedenle öncelikli tavsiyem iyi bir kumanda alıp güzel bir simulatör (Velocidrone veya Liftoff) ile uçmayı öğrenmeniz ve iyi bir pilot olmak için gerekli kas hafızanızın gelişmesini sağlamanızdır. Simulatörde 1000 kere düşebilirsiniz. Bu sizin pilotluk gelişiminizi ne maddi olarak ne de süre olarak geriletir. Hatta ben kumandayı ilk alıp simulatörü kullandığımda, 1-2 gün uçurmayı başaramamıştım bile. Simulatördeki bir bölümü 1 haftada geçememiştim... Bu sizin emin olun daha iyi olmanızı sağlayacak. Ve gerçek bir quadcopter'e geçtiğinizde uçurmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz ama yapmanız gereken onlarca kazayı yapmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Ayrıca, FVP'ye giren herkese önereceğim gibi, ASLA!! BAKIN TEKRARLIYORUM! ASLA, angle mode, horizontal mode gibi self leveling ( quadcopterin kendi kendini dengelediği ) modlarda uçmayı öğrenmeye çalışmayın. En başından en sonuna kadar öğrenmeniz gereken tek mod ACRO MODE'dur. Diğer modlarda başlamak drone uçurma tekniğinizde sonradan kolay kurtulamayacağınız kötü uçuş alışkanlıklarına sebep olacaktır.
Hocam iyi diyorsunuzda şuan hem gearbest te hem banggood ta ön siparişte qx7. Fiyat 94$ kuponla birlikte. Ben sanırım flysky i6x alacağım. x6b alıcısı 43.34$ kupon kodu ile.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 26 Oca 2019, 19:43

Şu manada söyledim. Bu hobiye girdiğinizde çok kısa zamanda, daha iyi sinyal gücü olan, daha iyi model ayarı olan, special functions vs ayarlanabilen bir kumanda isteyeceksiniz... Bunu şimdiden yapmak daha mantıklı geldiği için söyledim. Çünkü bu kumandayı sizden ikinci el 200-250 liraya kimse almaz... elinizden çıkarmanız zor olacak. Ancak kimsenin bütçesini bilmediğim için ısrarcı olarak söylemedim alacaksanız da i6 veya i6x olsun i6s almayın dedim, bütçenize göre alışveriş yapmanız tabiki uygun olandır. O fiyat bandında i6x ve X6b iyi bir seçim... FlySky kullandığım dönemde diğer tek antenli alıcılarda ara ara RX Loss ve Failsafe yaşarken, X6B'ye geçtikten sonra yaşamamıştım. X6B'de ayrıca telemetry de var...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 26 Oca 2019, 20:00

Ayrıca şunu belirtmeyi unuttum
FlySky alıyorsunuz madem, şunu da bilmenizde fayda var
Bildiğim kadarı ile FlySky i6 ve i6x üzerinde direkt micro usb girişi yok o nedenle bilgisayara bağlayıp simulatörde direkt kullanamabilirsiniz, bir dönüştürücü kullanmanız gerekebilir.
FlySky i6s'de micro usb girişi var ve direkt bilgisayara takıp simulatörde kullanabilirsiniz.
Ama ben yine de i6s'yi önermiyorum....

Dönüştürücü kablo şu
https://www.banggood.com/en/FlySky-Data ... 82289.html

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 26 Oca 2019, 20:07

KingNothing yazdı: 26 Oca 2019, 20:00 Ayrıca şunu belirtmeyi unuttum
Bildiğim kadarı ile FlySky i6 ve i6x üzerinde direkt micro usb girişi yok o nedenle bilgisayara bağlayıp simulatörde direkt kullanamabilirsiniz, bir dönüştürücü kullanmanız gerekebilir.
FlySky i6s'de micro usb girişi var ve direkt bilgisayara takıp simulatörde kullanabilirsiniz.

Dönüştürücü kablo şu
teşekkürler hocam. Ancak simulatör için aux ile bağlanmıyor muyuz bilgisayara?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 26 Oca 2019, 20:16

varsa kablonuz olabilir ama öyle bir kablo geliyor mu ki ürünle birlikte?

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 26 Oca 2019, 20:35

alibulat yazdı: 26 Oca 2019, 20:07
KingNothing yazdı: 26 Oca 2019, 20:00 Ayrıca şunu belirtmeyi unuttum

Dönüştürücü kablo şu
teşekkürler hocam. Ancak simulatör için aux ile bağlanmıyor muyuz bilgisayara?
Kabloyla falan uğraşmayın hiç omnibus f4 v3 (betaflightta belli bir sürüm üzeri yazılım atınca oluyor ) ve kumandanızın alıcısı bilgisayara bağlıyken (belki başka kartlardada oluyordur bilemiyorum) vjoy programı ile sinyaller ayarlanıyor ve çok sağlıklı çalışıyor hiç kablo derdi de olmuyor quadı bağlayarak çalıştırıyorum
Konu: viewtopic.php?f=28&t=817

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön