Kumanda Seçimi

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Ceg06
Ad Soyad: Bilal Tokay

Kumanda Seçimi

Mesaj gönderen Ceg06 » 05 Şub 2019, 15:43

Herkese merhabalar. Fs-i6 kumandam brick oldu ve tamir edemediğim için yeni bir kumanda almaya karar verdim. Şuan banggood da qx7 ve x lite indirimde. Kuponla birlikte 50 tl gibi bir fark oluyor aralarında. Biliyorum elime uyup uymaması önemli ama kullanıcı deneyimleri de çok önemli. E malum ha deyince maalesef kumanda değiştirmek mümkün değil. O nedenle hangisini tercih etmeliyim? Ya da x lite o fiyat farkını hak ediyor mu?

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Re: Kumanda Seçimi

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 05 Şub 2019, 16:22

Ceg06 yazdı: 05 Şub 2019, 15:43 Herkese merhabalar. Fs-i6 kumandam brick oldu ve tamir edemediğim için yeni bir kumanda almaya karar verdim. Şuan banggood da qx7 ve x lite indirimde. Kuponla birlikte 50 tl gibi bir fark oluyor aralarında. Biliyorum elime uyup uymaması önemli ama kullanıcı deneyimleri de çok önemli. E malum ha deyince maalesef kumanda değiştirmek mümkün değil. O nedenle hangisini tercih etmeliyim? Ya da x lite o fiyat farkını hak ediyor mu?
hocam gökhan hocamın bu iki kumanda ili ilgili yayinladigi videolar var onları izleyebilirsiniz ben bir qx7 kullanıcısı olarak gayet memnunum her iki modelde de bu özellik var ama modül takilabilmesi çok önemli ben 900mhz modülü ile de kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ama eğer qx7 alırsanız pili ile alın çünkü içinden pil yuvası ya da pil çıkmıyor pil soketi sipariş edin yoksa kumanda elinize ulaştığında pil yuvası aramak zorunda kalırsınız burada 3d yazıcıdan çıktı alarak pil yuvası yapanlar da var onlardan da temin edebilirsiniz ben bu şekilde yaptım.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 05 Şub 2019, 16:56

Valla ben bi xlite kaptım. Bugün yarın gelir. Bu arada gümrüğe takıldı. Onu da söyleyeyim. Bakalım ne kadar çakacaklar 🙂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 05 Şub 2019, 16:57

Selamlar,

Ben de Q X7 kullanıyorum. Memnunum. Ama X-lite da çok iyi. Zaten şekil şemal haricinde ikisi de aynı cihaz denebilir. Bu arada Bahadır Hocam'ın paketinden pil haznesi çıkmamış. Bende çıktı. Bu çinliler bir alem. bir paketin içeriği, diğerini tutmuyor. Ben pil haznesini sçktüm ve lipo pil kullanıyorum. Çok pil yiyor cihaz. Q X7 için lipo modunu tavsie ederim.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Ceg06

Mesaj gönderen Ceg06 » 05 Şub 2019, 17:09

Banggood nakliye sigortasında vergiyi ödediğini söylüyor. O iş nasıl oluyor? Bir de batarya modu nasıl oluyor?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 05 Şub 2019, 17:43

Ceg06 yazdı: 05 Şub 2019, 17:09 Banggood nakliye sigortasında vergiyi ödediğini söylüyor. O iş nasıl oluyor? Bir de batarya modu nasıl oluyor?
Eğer nakliye sigortasını seçerseniz, ödediğiniz vergi'nin evrağını Banggood ile paylaşıyorsunuz. Onlar da vergisini size ödüyorlar. Ama nasıl ödüyorlar, ne kadar sürüyor bilemiyorum. %20 ya da telsiz vergisinden dolayı %40 vergilendirilme söz konusu. BG ne kadarını öder onu da bilemiyoruz. Forumda tamda bu sıralar benzer bir durumla karşı karşıya olan bir arkadaşımız var. Süreç konusunda bizi de güncel tutarsa seviniriz :D

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 05 Şub 2019, 17:43

Ceg06 yazdı: 05 Şub 2019, 17:09 Banggood nakliye sigortasında vergiyi ödediğini söylüyor. O iş nasıl oluyor? Bir de batarya modu nasıl oluyor?
Paketim gümrük işlemine tabi olunca Banggood ile görüştüm, durumu anlattım. Cevabı: Siz gümrük vergisini ödedikten sonra vergi makbuzunu bizimle paylaşın, biz de size ödeyelim.
Ben de eyvallah dedim. Süreci ve sonucu paylaşırım forumda.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 05 Şub 2019, 17:45

Sadik yazdı: 05 Şub 2019, 17:43 Paketim gümrük işlemine tabi olunca Banggood ile görüştüm, durumu anlattım. Cevabı: Siz gümrük vergisini ödedikten sonra vergi makbuzunu bizimle paylaşın, biz de size ödeyelim.
Benden önce davranmış 8-)

Kullanıcı avatarı
Ceg06

Mesaj gönderen Ceg06 » 05 Şub 2019, 18:17

Sadik yazdı: 05 Şub 2019, 17:43
Paketim gümrük işlemine tabi olunca Banggood ile görüştüm, durumu anlattım. Cevabı: Siz gümrük vergisini ödedikten sonra vergi makbuzunu bizimle paylaşın, biz de size ödeyelim.
O da iyiymiş😂😂😂

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 06 Şub 2019, 02:26

Screenshot_20190206-022246.jpg
Xlite'ın gümrük vergisi

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 06 Şub 2019, 02:57

Sadik yazdı: 06 Şub 2019, 02:26 Screenshot_20190206-022246.jpgXlite'ın gümrük vergisi
%20 gibi heralde. Güzeeeel 😁✌️
Hadi bakalım BG ne yapacak şimdi. Merakla bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 06 Şub 2019, 10:14

Evet %20. Valla ben de merak içindeyim. İnşaallah yamuk yapmaz Banggood bey ☺

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Mesaj gönderen Serdarr » 06 Şub 2019, 10:29

Bu frsky kumandalara atıyorum xm+ alıcı taktım 2.4ghz de kullanıyorum. Sonra birde r9m modül alıp kullanmak istedim. Alıcıyı değiştirmem mi gerekiyor yoksa quadın üzerinde iki tane mi alıcı oluyor biri 2.4 stok halde kullanmak için diğeri de 900mhz modül ile kullanmak için?
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Şub 2019, 12:59

kurtarılamayacak gibi mi kumanda bunu denediniz mi?

Kullanıcı avatarı
Ceg06

Mesaj gönderen Ceg06 » 06 Şub 2019, 13:51

gokhanyanki yazdı: 06 Şub 2019, 12:59 kurtarılamayacak gibi mi kumanda bunu denediniz mi?

Hocam 15-20 defa denedim ancak güncelleme ekranında kumandayı açdığımızda gelen versiyon numarası yazmıyor. Güncellemeye tıkladığında device not connected hatası veriyor. Eğer yardim edebilecek birisi varsa ankara içi elden şehir dışı ide kargo ile gönderebilirim. O zaman benim için de daha iyi olur. Kumanda almama gerek kalmaz. Fc, motor gibi şeylere yatırırım hem de beklemiş olmam.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Şub 2019, 14:36

öncelikle sürücü imazalamayı devre dışı bırak. sonra verdiğim linkten sistemine uygun sürücüyü kur. 64 bit işletim sistemi kullan. olmazsa başka bir windows versiyonuyla denersin.

https://www.silabs.com/products/develop ... cp-drivers

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 06 Şub 2019, 17:43

elmoblatch yazdı: 05 Şub 2019, 16:57 Selamlar,

Ben de Q X7 kullanıyorum. Memnunum. Ama X-lite da çok iyi. Zaten şekil şemal haricinde ikisi de aynı cihaz denebilir. Bu arada Bahadır Hocam'ın paketinden pil haznesi çıkmamış. Bende çıktı. Bu çinliler bir alem. bir paketin içeriği, diğerini tutmuyor. Ben pil haznesini sçktüm ve lipo pil kullanıyorum. Çok pil yiyor cihaz. Q X7 için lipo modunu tavsie ederim.
Abi bildiğim kadarıyla xlite'a r9m lite takılabiliyor bu modül standart r9m e gore daha düşük güç çıkışı veriyor.
:mrgreen:

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 06 Şub 2019, 19:19

Serdarr yazdı: 06 Şub 2019, 10:29 Bu frsky kumandalara atıyorum xm+ alıcı taktım 2.4ghz de kullanıyorum. Sonra birde r9m modül alıp kullanmak istedim. Alıcıyı değiştirmem mi gerekiyor yoksa quadın üzerinde iki tane mi alıcı oluyor biri 2.4 stok halde kullanmak için diğeri de 900mhz modül ile kullanmak için?
İkisi farklı şeyler... XM, XM+ vs 2.4ghz alıcılar ve FrSky'ın kendi içerisindeki internal RF transmitter ile iletişim sağlar. Eğer R9M veya R9M Lite gibi 868Mhz (EU/LBT) veya 900Mhz (US/FCC) long range transmitter modül kullanacaksanız bunlarla uyumlu R9 Mini, R9 MM, R9 Slim, R9 Slim+ gibi uygun alıcılar kullanmalısınız. Normalde Quad üzerine 2 adet alıcı koymazsınız. Ama bazı alıcıların redundancy diye bir özelliği mevcut. genelde wing'lerde kullanılan bu alıcılar, model üzerine koyduğunuz 2 alıcıdan birisi ile olan bağlantıyı yitirmeniz halinde kontrolü diğer alıcı üzerinden sağlamaya devam eder. Ama quad'larda pek kullanılmıyor... Çünkü zaten Crossfire veya R9M gibi 868-915mhz bandındaki transmitter modülleri quadcopterinizin video transterini yapan VTX'in sınırı olan mesafelere kadar kolaylıkla bağlantı sağlar. Genelde quad'ınızı sınırlayan FPV video bağlantınız ve bataryanız olur. Detaylı bilgi için google'da redundancy receiver diye arama yapabilirsiniz.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 06 Şub 2019, 19:22

elmoblatch yazdı: 05 Şub 2019, 16:57 Selamlar,

Bence ya oranın gümrüğünde, ya da bizim gümrükte pili almış olabilirler. Çünkü zaman zaman li-po pillerin Türkiye'ye gönderilmesi ile ilgili Banggood'da sıkıntı yaşıyorum ben. Bazen gönderebiliyoruz diyorlar, bazen gönderemeyiz diyorlar... Ali Express'deki firmalar çatır çatır gönderiyor ama :)) Ancak tek seferde 2 den fazla almamanızı tavsiye ederim. Parça parça sipariş edin. 15-20'şer gün aralarla...

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 06 Şub 2019, 19:43

Halilsamutoglu yazdı: 06 Şub 2019, 17:43 Abi bildiğim kadarıyla xlite'a r9m lite takılabiliyor bu modül standart r9m e gore daha düşük güç çıkışı veriyor.
Hocam dahili vericisi ile de fena pil tüketmiyor... Bu yüzden ben 2000mah 2s bir lipo taktım gayet iyi oldu. Zaten üzerinde harici pil için giriş de var.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön