İlk quadımı topluyorum yardım :D

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
baytar98

İlk quadımı topluyorum yardım :D

Mesaj gönderen baytar98 » 16 Şub 2019, 22:06

20190216_213211.jpg
Merhaba . İlk quad ' ımı topluyorym . Video antenim ve video vericimin pinleri dışarda ikisini birbirine bağlayabilir miyim ? Ayrıca aldığım kumanda alıcısı frsky xm+ 'ın kablosu yok . Sbus , 5v ve gnd için kablo satın alabilir miyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Birşey daha eklemek istiyorum . Banggooddan aldığım frame 2 hafta geçmesine rağmen halen işlenme aşamasında ne yapmalıyım ?
Dosya ekleri
20190216_213124.jpg

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: İlk quadımı topluyorum yardım :D

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 Şub 2019, 22:32

Resim

merhaba yukarda gösterdiğiniz konnektörleri birbirine bağlamak için bir konnektör almalısınız. iyice kontrol edin bu konnektör mü emin olun.

https://www.banggood.com/SMA-Female-To- ... rehouse=CN

video vericinizi için elinizde kablo yoksa 28-30 awg kablo uygun olacaktır silikon kablo tavsiye ederim. türkiyeden de bulabilirsiniz.

ben bunu kullanıyorum. çok yumuşak güzel kablo
https://www.banggood.com/custlink/GGKDhlHBjC

çinde subat ayı tatil ayıdır genellikle mart ayına kadar pek bir hareket olmaz aslında 15inden sonra gönderiyorlar ama sadece onların göndermesi bişey ifade etmiyor bütün çin tatilde posta teşkilatı da tatilde normallşme mart ayının başına kadar sarkıyor çin postasına verirlerse ve bu arada birikim de olduğu için erimesi uzun sürüyor.

baytar98

Mesaj gönderen baytar98 » 16 Şub 2019, 22:38

Teşekkürler . Dediğiniz gibi diğer kargolarımda 15 inden sonra harekete geçti bir tek frame kaldı.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 16 Şub 2019, 23:24

28-30 awg kablo için bunu tavsiye ediyorum. Gerçek kaliteli silikon ve fiyatı uygun

TRY 78.41 50m 28AWG Flexible Silicone Wire 5 color https://s.click.aliexpress.com/e/nlua7Ks

TRY 59.15 50m 30AWG Flexible Silicone Wire 5 color Mix https://s.click.aliexpress.com/e/ceqaK5lq

emrepehlivn
Ad Soyad: Fatih Emre Pehlivan
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 16 Şub 2019, 23:27

Bu kabloların aynısı robotistan da var tek renk isterseniz daha çabuk olabilir https://www.robotistan.com/montaj-kablo ... damar-mavi ben sunlardan kullanıyorum

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Şub 2019, 00:08

emrepehlivn yazdı: 16 Şub 2019, 23:27 Bu kabloların aynısı robotistan da var tek renk isterseniz daha çabuk olabilir https://www.robotistan.com/montaj-kablo ... damar-mavi ben sunlardan kullanıyorum
bu kablo silikon kablo mu? biraz sert gibi görünüyor.

emrepehlivn
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 17 Şub 2019, 00:11

çok sert değil esneme payı epey var

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 17 Şub 2019, 01:02

emrepehlivn yazdı: 17 Şub 2019, 00:11 çok sert değil esneme payı epey var
Dıştaki yalıtım yapan maddenin sertliği değil ısıyla birlikte erimemesi iyi bir silikon olduğunu gösterir. Hoş kaliteli silikonsa zaten yumuşak olur. Bu gösterdiğiniz silikon değil bildiğim kadaro ile. Eriyor dışındaki plastik yalıtım maddesi

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 17 Şub 2019, 01:03

baytar98 yazdı: 16 Şub 2019, 22:06 20190216_213211.jpgMerhaba . İlk quad ' ımı topluyorym . Video antenim ve video vericimin pinleri dışarda ikisini birbirine bağlayabilir miyim ? Ayrıca aldığım kumanda alıcısı frsky xm+ 'ın kablosu yok . Sbus , 5v ve gnd için kablo satın alabilir miyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Birşey daha eklemek istiyorum . Banggooddan aldığım frame 2 hafta geçmesine rağmen halen işlenme aşamasında ne yapmalıyım ?
Motor almadıysanız daha mutlaka lock olmayan motor tercih edin pervaneleri çinden getirmek zorunda kalıyorsunuz 😅
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

emrepehlivn
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 17 Şub 2019, 01:19

KingNothing yazdı: 17 Şub 2019, 01:02
Dıştaki yalıtım yapan maddenin sertliği değil ısıyla birlikte erimemesi iyi bir silikon olduğunu gösterir. Hoş kaliteli silikonsa zaten yumuşak olur. Bu gösterdiğiniz silikon değil bildiğim kadaro ile. Eriyor dışındaki plastik yalıtım maddesi
olabilir mümkün hocam fakat akım değerinde üzerinden 6 a kadar geçirdiklerinde ılık bir hava olduğu söyleniyor

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Şub 2019, 01:26

KingNothing yazdı: 17 Şub 2019, 01:02
güzel özetliemişsin. öncelikle lehim yaparken eriyor. kablonun ucunu açtınız lehim için havyayı değdirdiniz hooop kablo erimeye ve geriye doğru çekilmeye başladı plastik hem lehime bulaştı hem de kablonun 5 mm açtığınız ucu geriye çekildi ve 1 cm bir kısmı açıkta kaldı. lehimi güç bela tamamladınız o da ne kablo bükülmüyor bir kürdan gibi kasılıyor dik durmak için zorluyor. ordan da bir gol yediniz. sonra uçuş kontrol kartınıza lehimliyorsanız bu kadar sert bişey titreşim bile iletebilir. ama silikon kablo öyle mi 200 dereceye dayanıklı hatta silikon kek kalıpları bile var. yumuşacık, vernelle yıkanmış çamaşırlar gibi:D nereye çeksen oraya gelir bir köşeden dolandıracaksın oranın şeklini alıverir. twist yapabilirsin yani kıvırabilirsin. hatta esc sinyal kabloları için özellikle öneriliyor gürültüye bir miktar olumlu katkısı olduğu söyleniyor istediğin gibi eğ bük kıvır. sonra bu kıvrılabilme sebebiyle tertemiz görünüyor toplu görünüyor kurulumunuza estetik bir katkı da sağlıyor. yumuşacık titreşim iletmez. kısacası silikon kablo candır. bazen bütün paramı silikon kablolara yatırmak istiyorum o derece yani:D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 17 Şub 2019, 09:08

gokhanyanki yazdı: 17 Şub 2019, 01:26 güzel özetliemişsin. öncelikle lehim yaparken eriyor. kablonun ucunu açtınız lehim için havyayı değdirdiniz hooop kablo erimeye ve geriye doğru çekilmeye başladı plastik hem lehime bulaştı hem de kablonun 5 mm açtığınız ucu geriye çekildi ve 1 cm bir kısmı açıkta kaldı. lehimi güç bela tamamladınız o da ne kablo bükülmüyor bir kürdan gibi kasılıyor dik durmak için zorluyor. ordan da bir gol yediniz. sonra uçuş kontrol kartınıza lehimliyorsanız bu kadar sert bişey titreşim bile iletebilir. ama silikon kablo öyle mi 200 dereceye dayanıklı hatta silikon kek kalıpları bile var. yumuşacık, vernelle yıkanmış çamaşırlar gibi:D nereye çeksen oraya gelir bir köşeden dolandıracaksın oranın şeklini alıverir. twist yapabilirsin yani kıvırabilirsin. hatta esc sinyal kabloları için özellikle öneriliyor gürültüye bir miktar olumlu katkısı olduğu söyleniyor istediğin gibi eğ bük kıvır. sonra bu kıvrılabilme sebebiyle tertemiz görünüyor toplu görünüyor kurulumunuza estetik bir katkı da sağlıyor. yumuşacık titreşim iletmez. kısacası silikon kablo candır. bazen bütün paramı silikon kablolara yatırmak istiyorum o derece yani:D
Hocam, öyle şeker gibi anlattın ki yiyecek kadar olduk :))) Yukarıdaki gösterdiğim striveday kablodan 28 ve 30 awg, her iki renk kutusundan ikişer tane var 😅😅 Ben de sanki lehim dükkanı açacak gibi alıyorum kabloları... Ama güzel kablo ile cidden lehim işi yağ gibi kayıp gidiyo

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Şub 2019, 10:50

:lol: :lol: farkında olmadan alışkanlık yapan bir anda kendine bağlayan şeyler vardır flashcolic denen birşey var el feneri bağımlılığı öyle şey mi olur demiştim hakkaten insan iyisinden bitane alınca sürekli daha iyisini daha güzelini daha fazlasını almak istiyor. biri elektronik modüller sürekli nodül bakarken buluyorum buck boost, pil şarj step motor driver modülleri lehim telleri de aynı etkiyi yapıyor:D bir de bu silikon kablolar. zaten bu işlerle uğraşıyorsan 12awg, 18awg, 22awg ,24awg ,28awg, 30awg
her hobicide quadcıda olması gerekiyor. mutlaka lazım oluyor. kabloya yatırım yapın silikon kablo iyidir. :) :)

emrepehlivn
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 17 Şub 2019, 12:12

KingNothing yazdı: 17 Şub 2019, 09:08
gokhanyanki yazdı: 17 Şub 2019, 01:26 güzel özetliemişsin. öncelikle lehim yaparken eriyor. kablonun ucunu açtınız lehim için havyayı değdirdiniz hooop kablo erimeye ve geriye doğru çekilmeye başladı plastik hem lehime bulaştı hem de kablonun 5 mm açtığınız ucu geriye çekildi ve 1 cm bir kısmı açıkta kaldı. lehimi güç bela tamamladınız o da ne kablo bükülmüyor bir kürdan gibi kasılıyor dik durmak için zorluyor. ordan da bir gol yediniz. sonra uçuş kontrol kartınıza lehimliyorsanız bu kadar sert bişey titreşim bile iletebilir. ama silikon kablo öyle mi 200 dereceye dayanıklı hatta silikon kek kalıpları bile var. yumuşacık, vernelle yıkanmış çamaşırlar gibi:D nereye çeksen oraya gelir bir köşeden dolandıracaksın oranın şeklini alıverir. twist yapabilirsin yani kıvırabilirsin. hatta esc sinyal kabloları için özellikle öneriliyor gürültüye bir miktar olumlu katkısı olduğu söyleniyor istediğin gibi eğ bük kıvır. sonra bu kıvrılabilme sebebiyle tertemiz görünüyor toplu görünüyor kurulumunuza estetik bir katkı da sağlıyor. yumuşacık titreşim iletmez. kısacası silikon kablo candır. bazen bütün paramı silikon kablolara yatırmak istiyorum o derece yani:D
Hocam, öyle şeker gibi anlattın ki yiyecek kadar olduk :))) Yukarıdaki gösterdiğim striveday kablodan 28 ve 30 awg, her iki renk kutusundan ikişer tane var 😅😅 Ben de sanki lehim dükkanı açacak gibi alıyorum kabloları... Ama güzel kablo ile cidden lehim işi yağ gibi kayıp gidiyo
Hocam kutulardan birini satmak isterseniz haberim olsun :)

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 17 Şub 2019, 15:48

Ali Express'den 15 gün içinde geldi yukarıdaki satıcıdan...
Silikon Kablo bir bağımlılıktır :)) Satamam malesef :):):)

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 17 Şub 2019, 17:03

emrepehlivn yazdı: 16 Şub 2019, 23:27 Bu kabloların aynısı robotistan da var tek renk isterseniz daha çabuk olabilir https://www.robotistan.com/montaj-kablo ... damar-mavi ben sunlardan kullanıyorum
Beb şunu farkettim içi bakır yani telleri sarı olan kablolar çok zor lehim tutuyor fazla tutuncada teller yanıyor ama içindeki telleri gri olanlar hemen lehim yapılıyor bu aradaki farkın nedeni ne ve alırken nerden farkedeceğiz hangisi olduğunu

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 17 Şub 2019, 17:26

Resim

hepsi bakır aslında dışı gri teller kalaylı olduğu için dokunduğun anda tutar. sarılarda biraz pasta takviyesi yaparsan onlarda da sorun olmaz.

Resim

silikon teller genelde kalaylı bakır ve çok damarlıdır bu yüzden çok esnektir.

emrepehlivn
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 17 Şub 2019, 23:44

KingNothing yazdı: 17 Şub 2019, 15:48 Ali Express'den 15 gün içinde geldi yukarıdaki satıcıdan...
Silikon Kablo bir bağımlılıktır :)) Satamam malesef :):):)
Paylaşmak isterseniz de kabulum hepsinden 3 er metrecik :)

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön