yurtdışından(Çin'den) 26 milyon posta(yeni vergiler kapıda)

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

yurtdışından(Çin'den) 26 milyon posta(yeni vergiler kapıda)

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 27 Şub 2019, 13:36

"Kendi rekabet avantajımızı da yerli ekonomimizi de yakından takip etmek zorundayız. Ticaret Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız gece 11-12'de toplandık. 26 milyon adet posta bir ülkeden geliyor. Posta dediğimiz mektup 0-2 kg arası mektupsa onlar bu ülkeden gelen yazışmalar. O ülkeden 26 milyon mektup gelmesi demek, Türkiye'de o kadar o dili konuşan insan yoktur. Nasıl yazışmışlar? Dün ilk görüntüleri attılar. İncecik zarflardan neler neler çıkıyor. Benim aynı ürünü üreten üreticim vergi ödüyor. Hop geliyor zarftan vergi yok, uygulama yok yasallık yok gibi."
Kaynak Yeniçağ: 26 milyon mektuba vergi incelemesi!

Siz almıyorsunuz değil mi postayla bişeyler o 26 milyon da var mı paketiniz :lol: :lol: :lol: sürekli kullanacağınız malzemeleri stoklayın bence bu işin sonu kötü.
En son gökhan YANKI tarafından 27 Şub 2019, 14:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

burak27
Ad Soyad: Mertburak Dervişoğlu

Re: yurtdışından(Çin'den) 26 milyon posta

Mesaj gönderen burak27 » 27 Şub 2019, 13:45

gokhanyanki yazdı: 27 Şub 2019, 13:36

"Kendi rekabet avantajımızı da yerli ekonomimizi de yakından takip etmek zorundayız. Ticaret Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız gece 11-12'de toplandık. 26 milyon adet posta bir ülkeden geliyor. Posta dediğimiz mektup 0-2 kg arası mektupsa onlar bu ülkeden gelen yazışmalar. O ülkeden 26 milyon mektup gelmesi demek, Türkiye'de o kadar o dili konuşan insan yoktur. Nasıl yazışmışlar? Dün ilk görüntüleri attılar. İncecik zarflardan neler neler çıkıyor. Benim aynı ürünü üreten üreticim vergi ödüyor. Hop geliyor zarftan vergi yok, uygulama yok yasallık yok gibi."

Siz almıyorsunuz değil mi postayla bişeyler o 26 milyon da var mı paketiniz :lol: :lol: :lol: sürekli kullanacağınız malzemeleri stoklayın bence bu işin sonu kötü.
Bencede işin sonu kötü ama tamamen bu işin önünü kesemezler ağırlığı düşüreceklerdir bence

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: yurtdışından(Çin'den) 26 milyon posta

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Şub 2019, 13:55

vay arkadaş bize de vurdu şans desene...

Gurhan
Ad Soyad: Gürhan avcı

Re: yurtdışından(Çin'den) 26 milyon posta(yeni vergiler kapıda)

Mesaj gönderen Gurhan » 27 Şub 2019, 18:27

arkadaş adam demiyorki benim halkim yabancı işciden 1/6 oranında az kazanıyor saat başı duzeltelım bunu :)

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 27 Şub 2019, 19:14

gokhanyanki yazdı: 27 Şub 2019, 13:36

ne diyor sayın bakan benim ülkemde benim ureticim bunu üretirken bilmem ne ödüyor.

çok komik acaba türkiye de tam olarak bu malları kim üretiyor siz üreten gördünüz mü üretse de anasının gözünü istiyor ucuza satan var mı?

hadi geçtik bunları diyelim ki üretti rekabet edecek üretenin sırtındaki vergi yükünü kaldırayım rekabet kapasitesi artsın diyen yok da karşıdakine vergi getireyim diyor velhasıl nasıl bakarsanız öyle görürsünüz bizimkiler nedense vatandaşa hep para gözüyle bakıyor sonuçta böyle oluyor.

vergi bile alsalar ucuza gelir eminim cinliler fiyat kırar yine de buna çare bulurlar.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 27 Şub 2019, 19:41

arkadaş,elimi attığım yer kuruyor!hobiye merak sardım başıma gelene bak,hemen parça siparişlerini hızlandırmam lazım. zaten kur farkı nedeniyle bükülüyoruz ,hayır,işi kolaylaştırsalar mesela uğraşmadan ödeme ekranında herşeyi halledebilsek ona da razıyım. yok uğraşacaksın illaki ,yakında nefes vergisi de alır bunlar

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Mar 2019, 11:02

Az önce PTT kargom geldi, postacı benim Çin maceralarına aşina. Dedim nolacak bizim bu çin kargoları? Verdiği cevap çok acıttı:

"Abi artık imzasız paket verme olmayacak, kime ne gittiğini takip edecekler, nasıl bir sistem olacak bilmiyorum ama her pakete vergi olacak diye bir söylenti var..."
"Bakan konusması ile başladı süreç, sistem ne zaman aktif olur bilmiyorum, sen ne zaman sipariş verdin?"
Ben "Bakan konuşmadan 2-3 gün önce"
Postacı "O zaman seninkilere vurmaya bilir bu durum, bakan konuşmasından sonra veya sistem aktif olunca gelen paketleri etkileyecek bildiğim kadarıyla" "Bekleyip göreceğin ne olacağını"

Şimdi bende bir ümit, toplam 6 sipariş 1300TL bakalım hangilerine vergi çıkacak hangilerine çıkmayacak. 100TL ile 400TL arası değişiyor...

Kullanıcı avatarı
Ceg06
Ad Soyad: Bilal Tokay

Mesaj gönderen Ceg06 » 10 Mar 2019, 21:23

Gümrüğe takılmayan, ağırlığı 2 kilogramın altında olan ürünlere 5.20 lira ödenecek.Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çin'den zarf içinde gelen ürünlerden vergi alınmamasından dolayı bu durumla ilgili çalışma başlatacaklarını açıklamıştı.

5.20 LİRA EKSTRA ÜCRET
Çin'den ucuz ürün alanlar bu günlerde paketlerinin üzerinde ekstra bir ücret tarifesiyle karşılaşıyor. Buna göre; 22 euronun altında olan ve gümrüğe takılmayan, ağırlığı 2 kilogramın altındaki ürünlerden; 4.50 lira gümrük sunum ücreti ve 0.70 lira damga vergisi olarak toplamda 5.20 lira alınıyor.

Kaynak: https://m.ensonhaber.com/cinden-alinan- ... landi.html

jesuz
Ad Soyad: yasir atmaca

Mesaj gönderen jesuz » 10 Mar 2019, 21:48

Kesin olmamakla beraber şöyle bi duyum aldım kullanılan aliexpress gibi sitelerle anlaşılıp Türkiye’ye verğili fiyat gösterilecekmiş yani 3 liraya aldığımız şeyi 5 tl göstericekler ödeme esnasında banka veri tarafını devlete vericekmiş shiftdelete de izlemiştim galiba bunu

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 10 Mar 2019, 22:04

490₺ jumper t12 kumanda
150₺ Led far
135₺ FPV malzemesi
70₺ quad parçası
Bunların hepsi vergisiz geldi son 10 günde çok şükür. Hepsi de normal kargo.
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön