YINE BANGGOOD YINE GERI SIPARIS (BACK ORDER) PROBLEMİ

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Gurhan
Ad Soyad: Gürhan avcı

Re: YINE BANGGOOD YINE GERI SIPARIS (BACK ORDER) PROBLEMİ

Mesaj gönderen Gurhan » 24 Şub 2019, 11:23

para odedıgınız karta gerı gelıyor direk

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Mesaj gönderen pplane » 24 Şub 2019, 15:12

Her malın bir "Processing Time" (siparişin kargolanmak üzere hazırlanması) gibi bir süresi oluyor. Genelde stoktaki ürünler için 24 saat oluyor bu süre ama stokta olmayan mallar için tedarik etme amaçlı daha uzun olabiliyor bu süre (mesela 10 iş günü). Eğer stokta olmayan bir ürün sipariş edildiyse ve Processing Time dolmasına rağmen sipariş kargolanmadıysa müşteri isteğine bağlı para iadesi yapabiliyorlar. Back order olayı kafaya göre olan anlamsız bi şey değil yani.

Eğer para iadesi istenmez ve tedarik edilmesi beklenirse (belirsiz bir süre tabi bu) sipariş hazırlanıp kargolanıyor.

Eğer bir kaç tane ürün alındıysa ve içerisinde bi tanesi Stokta yoksa paket kargolanamıyor. Bu durumda kargoyu bölme (Split Order) diye bi durum varmış stokta olanlar kargolanıyormuş ama isteğe bağlı bir şey mi yoksa direk kendileri mi yapıyor onu bilmiyorum.

EDİT: Benim de siparişlerimin arasında stokta olmayan bi ürün vardı diğerini göndermeleri için müşteri hizmetleriyle görüştüm siparişi böldürdüm. Sonra özellikle sordum, bu "Split Order" işlemi müşteri isteğiyle yapılıyormuş mail veya canlı destek kanalıyla.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Şub 2019, 23:21

Bugun 3 siparis verdim. 2sinde sorun yok, 1 I back order dedi, shipment 1 Mart olarak gorunuyor. 4 urun var pakette ve hepsi stokta mevcut. Ancak 2-3 is gunu yazan var, sanirim o yuzden back order a dustu... Sizce yorumum dogru mu? Yoksa PANİK mi yapsam :D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 26 Şub 2019, 23:30

Benim 11 Ocak'tan bu yana Back Order'da bekleyen bir siparişim var... Kanser tedavimi üstlenirlerse siparişten vazgeçebilirim :) Bunu stokta çok olmayan ürünlerde yapıyorlar... Stokta olmadığı halde stokta gibi gösterip sipariş verdirip... 5-10 gün bekledikten sonra back order'a düşürüyorlar... Sen de o kadar bekledim bir 10 gün daha bekleyeyim diyorsun... Ama işte sürdükçe sürüyor... Biraz da çin yılbaşı kurbanı oldum... Bakalım ne zaman çıkacak yola... Pembe Caddx Turbo F2 ve Eachine TX805 var siparişte... Pembe Caddx için bekliyor... Ve alırken özellikle baktım, stockta var görünüyordu ve 24 saat içinde kargolanır diyordı... Ama gel gör ki durum öyle değil... Hatta sitede şuan halen stokta görünüyor...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Şub 2019, 23:45

Ben de bu back order olayını görünce bişeyin farkına vardım. Aldığım ürünlerden birisinden 2 tane almak1 istedim. Ama müsaade etmedi 😀 Ya sonuncuyu aldım ya da stokta yok yalandan koymuşlar :D

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 26 Şub 2019, 23:53

Bekir38 yazdı: 24 Şub 2019, 10:02 Arkadaslar bangooddan 1 hafta once siparis vermistim geri siparis oldu. Parayi geri odeme durumlari nasil oluyor yardimci olur musunuz. Birde kumanda aldim hala isleniyor yazisi yesil olmadi
Para iade talebi gönderiyorsun onlar 1-2 gün içinde parayı gönderiyorlar ancak banka işleme alıp senin hesabına geri yatırana kadar 1 hafta geçiyor.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 01 Mar 2019, 10:32

Split order olayı benim de işim gördü. Hafta içi verdiğim bir siparişte ürünlerden bir tanesi mart 15 olarak görünüyordu, sipariş verirken gözümden kaçmış.

Dün, kısa bir mail gönderdim müşteri hizletlerine ve de bugün split order onayı geldi. Hazır olan ürünleri gönderdiler. Diğeri hazır olunca gönderecekler.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 01 Mar 2019, 13:01

elmoblatch yazdı: 01 Tem 2018, 23:56 Yok hocam... Ürün detay sayfasında back order mı, değil mi, hemen kargo mu vs hepsini görebilirsiniz.

Eklediğim örnekte küçük gri ile yazan bölüm. "stokta. 24 saat içinde kargolanır" şeklinde yazmalı.
Bilgilendirme için teşekkürler bende 2 gündür neden hala işleniyor yazıyor diyordum 10 martta göndereceklermiş kargomu :))

Yorumları okudum şimdi 10 martta back order olacak sonra da iptal mi edilecek siparişim ? yoksa 10 martta kargolanacak mı ?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 01 Mar 2019, 13:15

Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 13:01
elmoblatch yazdı: 01 Tem 2018, 23:56 Yok hocam... Ürün detay sayfasında back order mı, değil mi, hemen kargo mu vs hepsini görebilirsiniz.

Eklediğim örnekte küçük gri ile yazan bölüm. "stokta. 24 saat içinde kargolanır" şeklinde yazmalı.
Bilgilendirme için teşekkürler bende 2 gündür neden hala işleniyor yazıyor diyordum 10 martta göndereceklermiş kargomu :))

Yorumları okudum şimdi 10 martta back order olacak sonra da iptal mi edilecek siparişim ? yoksa 10 martta kargolanacak mı ?
Alırken, aldığınız ürünün sayfasında ne yazdığını bilmiyorum. Ama eğer 10 mart gibi bir tarih yazıyor ise, siparişiniz 10 marta kadar ön sipariş olarak bekletilecek. Ve ürün 10 martta stoğa girdiğinde size kargolanacak diyebiliriz. Ancak bu aralar BG yazdığı tarihlere pek riayet etmiyor. Misal, 24 saat diyor, 10 günde kargoluyor. Stoğa giriş 15 gün diyor, 1 ay bekletiyor. Dolayısıyla ben olması gerekeni yazdım. Ama tam olarak ne olacağı bu aralar net değil.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 01 Mar 2019, 13:23

elmoblatch yazdı: 01 Mar 2019, 13:15
Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 13:01

Alırken, aldığınız ürünün sayfasında ne yazdığını bilmiyorum. Ama eğer 10 mart gibi bir tarih yazıyor ise, siparişiniz 10 marta kadar ön sipariş olarak bekletilecek. Ve ürün 10 martta stoğa girdiğinde size kargolanacak diyebiliriz. Ancak bu aralar BG yazdığı tarihlere pek riayet etmiyor. Misal, 24 saat diyor, 10 günde kargoluyor. Stoğa giriş 15 gün diyor, 1 ay bekletiyor. Dolayısıyla ben olması gerekeni yazdım. Ama tam olarak ne olacağı bu aralar net değil.
'' Shipping: Processing time:Expected on March 10, 2019 TRY7.03 via Air Parcel Register Shipping time:7-35 business days ''

Peki bu süreyi beklemeden iptal edebiliyormuyuz ?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 01 Mar 2019, 13:25

Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 13:23 '' Shipping: Processing time:Expected on March 10, 2019 TRY7.03 via Air Parcel Register Shipping time:7-35 business days ''

Yakın bir geçmişe kadar app üzerinden iptal edebiliyorduk. Ama sanırım iptaller artınca o opsiyonu da kaldırdılar. Müşteri hizmetleri/canlı sohbet ile iletişime geçerek iptal ettirebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 01 Mar 2019, 13:30

elmoblatch yazdı: 01 Mar 2019, 13:25
Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 13:23 '' Shipping: Processing time:Expected on March 10, 2019 TRY7.03 via Air Parcel Register Shipping time:7-35 business days ''

Yakın bir geçmişe kadar app üzerinden iptal edebiliyorduk. Ama sanırım iptaller artınca o opsiyonu da kaldırdılar. Müşteri hizmetleri/canlı sohbet ile iletişime geçerek iptal ettirebilirsiniz.
app üstünde yada my orders altında iptal sekmesini göremedim hatta canlı sohbet kısmını bile bulamadım BG den ilk siparişim daha önce GB den onlarca ürün aldım gerek iade gerek kargo takip vs konusunda çok daha iyiler aynı ürün orada pahalı diye almadım pişmanım

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 01 Mar 2019, 13:36

Sol açılır menüde, contact us kısmında 👍

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön