1500 TL üst limitli drone toplamak istiyorum

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: 1500 TL üst limitli drone toplamak istiyorum

Mesaj gönderen BarisB » 01 Mar 2019, 13:22

KingNothing yazdı: 01 Mar 2019, 10:46 Bu kesinlikle doğru... Bendekinin pili mundar oldu... Şarj ediyorsun uzunca süre full olduğuna eminsin... Hiç açmadan bile ertesi gün batarya göstergesi 2/3 diş olarak gösteriyor...

Açıp içindeki pili değiştirmeyi düşünüyorum. Siz öyle birşey denediniz mi hiç Barış Bey

Burada farklı birşey yapmış.. Ben içerisine başka bir 2S li-po koyup, charging lead'ini dışarıya çıkartıp, ayrı bir lipo şarj aleti ile şarj etmeyi düşünüyorum...
Hocam uzun süre 3 farklı ev800d kullanma şansım oldu. 3ünün de pilini 15-20 gün içerisinde şehit verdim. Şu anda elimde 2 tane ev800d var. İkisi de hiç açılmıyor. Ben de kutu içerisinden çıkan kablo yardımıyla şarj yuvasından 3s pil bağlayarak kullanıyorum. Es-kaza kablo çıkarsa hemen kapanıyor.

Eğer dediğim şekilde dışarıdan pil bağlayarak kullanmak sizi rahatsız ediyorsa gönderdiğiniz videodaki çözüm gayet mantıklı bence. Ki şu anda gözlüklerden birini biz de bu formata çeviriyoruz. Ve en sağlıklısı da böyle gibi görünüyor.

Zaten bu içinden çıkan şarj aletinin hafifliği de nedir öyle. Sanki koca bir kutu, içi boş gibi.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 01 Mar 2019, 15:04

Doktorumtrak yazdı: 28 Şub 2019, 00:37 Flysky i6X FS-i6X 2.4GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter With X6B/IA6B/A8S Receiver for FPV RC Drone - Mode 2 (Left Hand Throttle) i6X+X6B

Model:
i6X+A8S

i6X+iA6B

model olarak hangisini seçmem gerek ?
i6X+X6B

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 01 Mar 2019, 16:55

GoldWing yazdı: 01 Mar 2019, 15:04
Doktorumtrak yazdı: 28 Şub 2019, 00:37 Flysky i6X FS-i6X 2.4GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter With X6B/IA6B/A8S Receiver for FPV RC Drone - Mode 2 (Left Hand Throttle) i6X+X6B

Model:
i6X+A8S

i6X+iA6B

model olarak hangisini seçmem gerek ?
i6X+X6B
Cevap için tşk ama Hocam frysky Q7 sipariş ettim

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 01 Mar 2019, 21:07

Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 16:55 Cevap için tşk ama Hocam frysky Q7 sipariş ettim
XM+ dan şaşma... Biraz ucuz diye XM alma... Tek anten o... Aynı değil menzilleri vs... XM+'ın telemetri'si yok... Sadece RSSI telemetrisi var... Ancak zaten OSD'de görüyorsunuz birçok şeyi... Ve ayrıca Channel 16'da RSSI telemetrisi var...

incelemen için şöyle birşey var...

FRSKY-RECEIVERS.jpg

R-XSR da güzel bir alıcı... Biraz pahalı diye önermedim... Redundancy özelliği var onun R'si oradan geliyor... Google'da araştırırsan ne olduğunu öğrenebilirsin

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 01 Mar 2019, 21:22

KingNothing yazdı: 01 Mar 2019, 21:07
Doktorumtrak yazdı: 01 Mar 2019, 16:55 Cevap için tşk ama Hocam frysky Q7 sipariş ettim
XM+ dan şaşma... Biraz ucuz diye XM alma... Tek anten o... Aynı değil menzilleri vs... XM+'ın telemetri'si yok... Sadece RSSI telemetrisi var... Ancak zaten OSD'de görüyorsunuz birçok şeyi... Ve ayrıca Channel 16'da RSSI telemetrisi var...

incelemen için şöyle birşey var...

FRSKY-RECEIVERS.jpg

R-XSR da güzel bir alıcı... Biraz pahalı diye önermedim... Redundancy özelliği var onun R'si oradan geliyor... Google'da araştırırsan ne olduğunu öğrenebilirsin
Teşekkür ederim görseli kayıt ettim şiparişleri verdim hele bi gelsinler alıcıyı da sipariş veriri yada buradan 2.el falan alırım ( gelis suresını beklememek adına )

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 11:24

bu Drone hobisi ne kadar pahalı bir hobiymiş :D daha pili almadan bütceyi aştım .
Dosya ekleri
sipariş listesi.png

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 Mar 2019, 11:54

Doktorum, daha yeni basladik :D bu hobi isi 2. Bir es gibidir. Ozel gunlerde kutlama ister, ilgi ister, zaman ister, para ister, alis veris ister, gorsellik ister, degisik yerleri gezmek ister ;) sosyal medyada bolbol paylasmak ister, herkes begensin ister... Ister de ister...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 12:32

hknshbz yazdı: 02 Mar 2019, 11:54 Doktorum, daha yeni basladik :D bu hobi isi 2. Bir es gibidir. Ozel gunlerde kutlama ister, ilgi ister, zaman ister, para ister, alis veris ister, gorsellik ister, degisik yerleri gezmek ister ;) sosyal medyada bolbol paylasmak ister, herkes begensin ister... Ister de ister...
Aynen sanırım öyleymiş. Resmen evlenme arifesin de olan gelin adayı gibiyim '' 1 kez alıyorum almışken iyisi olsun '' diye diye kumanda gözlük alıcıya gitti bütcenin 3te 2 si :D daha bunun pil şarjı ve pili falan var gerçi zevkli bir hobiye benziyor uçus videolarını falan izleyince . Gözüm bg sitesinde kargolanan ürünleri takip etmeye basladım bile :D :D

aklıma takılmışken sorayım bu aldıgım sette motor vidaları 3 tane ama motorda 4 vida girisi var bir sorun yaratır mı ? ve biraz kırıp doktukten sonra bu parcaları daha kaliteli bir gövdeye taşıyabilirmiyim ?

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 Mar 2019, 12:42

Hocam, motor 4 vida olacak. BG de resimlere baktim, 3 olarak gorunen nerde bulamadim. Zannetmiyorum eksik vida gelsin pakette. Ancak su var, zaman icinde bir cok ek vida ve cesitli parcalar1 alman gerekecek...

Bu aldigin model hazir halde gelmeyecek bildigim kadariyla. Montaj ve elektroniklerin lehimlenme isi sana kaliyor. Bu konularda tecruben var mi? Eger yoksa parcalar gelene kadar lehimleme alistirmalari yaomani tavsiye ederim.

Evde bozuk eski bir tv kumandasi bile olsa, sok onu uzerindeki parcalari havyayla sok geri tak, alistirma yapmis olursun. Ufak led trafolari filan da olur.

Cunku dron uzerinde cok hassas ve hizli lehimlemeler yapman gerekecek... El aliskanligi lazim anlayacagin...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 12:50

hknshbz yazdı: 02 Mar 2019, 12:42 Hocam, motor 4 vida olacak. BG de resimlere baktim, 3 olarak gorunen nerde bulamadim. Zannetmiyorum eksik vida gelsin pakette. Ancak su var, zaman icinde bir cok ek vida ve cesitli parcalar1 alman gerekecek...

Bu aldigin model hazir halde gelmeyecek bildigim kadariyla. Montaj ve elektroniklerin lehimlenme isi sana kaliyor. Bu konularda tecruben var mi? Eger yoksa parcalar gelene kadar lehimleme alistirmalari yaomani tavsiye ederim.

Evde bozuk eski bir tv kumandasi bile olsa, sok onu uzerindeki parcalari havyayla sok geri tak, alistirma yapmis olursun. Ufak led trafolari filan da olur.

Cunku dron uzerinde cok hassas ve hizli lehimlemeler yapman gerekecek... El aliskanligi lazim anlayacagin...
Sanırım yanlış anlattım gövde kolları üzerinde 3 motor vidalama deliği var ( fotografta işaretli) motor da ise 4 montaj vidası var 3 vida olması bir sorun olustururmu ?

Evet de-monte halde gelecek lehim konusunda iyiyimdir. küçüklükten beri bozulan şeyleri söker tamir etmeye çalışısırım. Montaj konusunda bir endişem yok sadece yazılımı ayarlama konusunda sanırım yardımlarınıza ihtyacım olacak
Dosya ekleri
Opera Anlık Görüntü_2019-03-02_124709_www.banggood.com.png

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 02 Mar 2019, 13:06

https://img.youtube.com/vi/zcelnbHgr-I/ ... efault.jpg

ağırlıktan kazanmak için 4 yerine 2 takanlar var 3 sorun olmamalı.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 Mar 2019, 13:20

Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 12:50 Sanırım yanlış anlattım gövde kolları üzerinde 3 motor vidalama deliği var ( fotografta işaretli) motor da ise 4 montaj vidası var 3 vida olması bir sorun olustururmu ?
tamamdir anladim. Sorun olacagini zannetmiyorum. Sorun olsa, boyle bir model yapmazlardi ;)

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 02 Mar 2019, 14:14

gokhanyanki yazdı: 02 Mar 2019, 13:06 https://img.youtube.com/vi/zcelnbHgr-I/ ... efault.jpg

ağırlıktan kazanmak için 4 yerine 2 takanlar var 3 sorun olmamalı.
Aynen katılıyorum. Skitzo da vida delikleri 4 adet olsa bile hep 2 vida kullanıyor.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 14:14

hknshbz yazdı: 02 Mar 2019, 13:20
Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 12:50 Sanırım yanlış anlattım gövde kolları üzerinde 3 motor vidalama deliği var ( fotografta işaretli) motor da ise 4 montaj vidası var 3 vida olması bir sorun olustururmu ?
tamamdir anladim. Sorun olacagini zannetmiyorum. Sorun olsa, boyle bir model yapmazlardi ;)
iyi bari bir de üstte ki alıcı çok açıkta bunun için bir koruma parçacası falan yaptırayım dıyorum uçusu etkilemez herhalde ( süreyi kısaltabilir de dengesini bozmaz inş)

Tasarımı paintle yaptım
Dosya ekleri
Opera Anlık Görüntü_2019-03-02_141710_www.banggood.com.png
En son Gandalf tarafından 02 Mar 2019, 14:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 02 Mar 2019, 14:17

Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 14:14
hknshbz yazdı: 02 Mar 2019, 13:20
iyi bari bir de üstte ki alıcı çok açıkta bunun için bir koruma parçacası falan yaptırayım dıyorum uçusu etkilemez herhalde ( süreyi kısaltabilir de dengesini bozmaz inş)
İyi sabitlediğiniz sürece nereye bağlarsanız bağlayın, denge sorunu yaşamazsınız. Şöyle düşünün, guad'ın en önüne, yani denge merkezini allak bullak edecek bir yere 100gr ağırlığında aksiyon kamerası takıyoruz. Ve herhangi bir sorun yaşamıyoruz (yeterince güç üretebiliyorsak)

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 Mar 2019, 14:27

Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 12:50
Sanırım yanlış anlattım gövde kolları üzerinde 3 motor vidalama deliği var ( fotografta işaretli) motor da ise 4 montaj vidası var 3 vida olması bir sorun olustururmu ?
Sorun oluşturmaz... Ancak 2-3 uçuşta bir kontrol etmelisin... Titreşim nedeni ile vidalar gevşeyip düşebilir ve motor yerinden çıkarsa bu kesin çakılma sebebidir...

Eğer durmadan kontrol etmek istemiyorsan LockTite tarzı birşey kullanabilirsin... Vidanın uç tarafına sürüyorsun ve vidayı taktığında oksijensiz kaldığı (anaerobik) alanda sertleşip yapışıp vidanın çıkmasını engelliyor... Bunların numaraları var... Kimisini sökmek için quad'ı parçalaman bile gerekebilir... Bu tarz işlerde kullanacağın TL-43 veya Blue 242 olanları...
Bunla taktığın vidayı sökerken zorlamadıkça vida çıkmaz kolayca... Biraz zorlayınca çat diye ses çıkararak yapışkan kopar ve vidayı sökebilirsin... çıkınca kurumuş beyaz mavi renk arası kalmış tutkalı görürsün zaten... onu temizleyip sonra yeniden sürüp takarsın...

N11'de buradan alabilirsin...
https://urun.n11.com/yapistirici-ve-ban ... P238411912

LockTite ile 2 vida kullanarak takmanına avantajı, vidanın başı hasar gördüğünde veya motoru quad'dan quad'a taşırken sök tak yaparken yalama olduğunda, diğer iki vida ve deliği kullanarak monte edebilirsin...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 Mar 2019, 14:36

Ben butun arabalar helikopter quad modellerimde mavi tutkal kullaniyorum... Cok faydasini gordum...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 15:27

KingNothing yazdı: 02 Mar 2019, 14:27
Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 12:50
Sorun oluşturmaz... Ancak 2-3 uçuşta bir kontrol etmelisin... Titreşim nedeni ile vidalar gevşeyip düşebilir ve motor yerinden çıkarsa bu kesin çakılma sebebidir...

Eğer durmadan kontrol etmek istemiyorsan LockTite tarzı birşey kullanabilirsin... Vidanın uç tarafına sürüyorsun ve vidayı taktığında oksijensiz kaldığı (anaerobik) alanda sertleşip yapışıp vidanın çıkmasını engelliyor... Bunların numaraları var... Kimisini sökmek için quad'ı parçalaman bile gerekebilir... Bu tarz işlerde kullanacağın TL-43 veya Blue 242 olanları...
Bunla taktığın vidayı sökerken zorlamadıkça vida çıkmaz kolayca... Biraz zorlayınca çat diye ses çıkararak yapışkan kopar ve vidayı sökebilirsin... çıkınca kurumuş beyaz mavi renk arası kalmış tutkalı görürsün zaten... onu temizleyip sonra yeniden sürüp takarsın...

N11'de buradan alabilirsin...
https://urun.n11.com/yapistirici-ve-ban ... P238411912

LockTite ile 2 vida kullanarak takmanına avantajı, vidanın başı hasar gördüğünde veya motoru quad'dan quad'a taşırken sök tak yaparken yalama olduğunda, diğer iki vida ve deliği kullanarak monte edebilirsin...
Hocam benim önceki meslek makine teknikerliği :) lock tite konusun da baya tecrübem var

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 Mar 2019, 15:33

Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 15:27 Hocam benim önceki meslek makine teknikerliği :) lock tite konusun da baya tecrübem var
Hocam senin de ne olduğun belli değil :) Doktor musun, tekniker mi çözemedik... LockTite konusunda tecrüben varsa
bu soruyu sormaman gerekirdi bence... Sonuçta vida her yerde vida :) Motorun da titreşim yapacağını ve vidayı gevşeteceğini tahmin edersin...

Seni bilmem ama ben aslen tabip olarak çalışıyorum. 20+ yıldır da software development ile ilgileniyorum ve bunu 2006 yılından bu yana profesyonel olarak yapıyorum...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 02 Mar 2019, 15:43

KingNothing yazdı: 02 Mar 2019, 15:33
Doktorumtrak yazdı: 02 Mar 2019, 15:27 Hocam benim önceki meslek makine teknikerliği :) lock tite konusun da baya tecrübem var
Hocam senin de ne olduğun belli değil :) Doktor musun, tekniker mi çözemedik... LockTite konusunda tecrüben varsa
bu soruyu sormaman gerekirdi bence... Sonuçta vida her yerde vida :) Motorun da titreşim yapacağını ve vidayı gevşeteceğini tahmin edersin...

Seni bilmem ama ben aslen tabip olarak çalışıyorum. 20+ yıldır da software development ile ilgileniyorum ve bunu 2006 yılından bu yana profesyonel olarak yapıyorum...
Zorunlusunu yapmakta olan Pratisyen hekimim yeni mezun oldum sayılır. Aynı zaman da makina bölümü mezunuyum konya selçuk . Lock tite konusunda bilgim var evet ancak hobi konusunda malesef sorup öğreniyoruz hocam

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön