Simülasyonun önemi!!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
alibulat
Ad Soyad: Muhammet Ali Bulat

Simülasyonun önemi!!

Mesaj gönderen alibulat » 03 Mar 2019, 18:02

Bundan 1 ay önce drone toplamaya karar verdim ve parçalarımı oluşturup alışveriş listemi hazırladım. Mamba stack FC ve flysky i6x kumandamı ve x6b alıcımı söyledim. 1 hafta kadar önce ikisi de elime ulaştı ve simulasyon için uğraştım. 1 saat önce GTA 5 te quadcopter modunda ilk uçuşumu gerçekleştirdim abartısız yarım saatte 100 kadar kaza yaptım :D Başta biraz hevesim kaçtı ancak yarım saatin sonunda gözle görülür bi düzelme var. tabiki hala feci kötü uçuyorum :D İyiki ilk başta simülasyonda uçmayı denemişim. Yoksa ilk uçuşta dronu pert ederdim heralde.
Daha önce hiç GTA 5 te simülasyon yapan var mı ? Modun açıklamasında Steam'de ki DRL simulator oyunun baz alındığı yazıyor.
Simulatörde 10 numara uçan birisi ilk reel uçuşunda da başarılı olur mu yoksa acemilik çeker mi?

Bu post altında gelişimimi not edeceğim.

BİR HAFTALIK DEĞİŞİM.
Keşke ilk uçuşumuda kaydetseymişim aradaki fark gece ile gündüz gibi :D
https://www.youtube.com/watch?v=QEPn_uuAfto
En son alibulat tarafından 10 Mar 2019, 12:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Re: Simülasyonun önemi!!

Mesaj gönderen Cahit166 » 03 Mar 2019, 19:15

Gta5 tekini bilmem ama drl ya da litoff ile tecrübe etmenizi öneririm

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 03 Mar 2019, 20:19

07:30 daki kısım efsane :) Crossfire olmalı diyo :)

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 03 Mar 2019, 21:26

Cahit166 yazdı: 03 Mar 2019, 19:15 Gta5 tekini bilmem ama drl ya da litoff ile tecrübe etmenizi öneririm
İkiside 30 küsür lira :(

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 03 Mar 2019, 21:28

KingNothing yazdı: 03 Mar 2019, 20:19

07:30 daki kısım efsane :) Crossfire olmalı diyo :)
GTA 5 in efsane dünyasıyla drone birleşince süper olmuş. Eğer kontrollerde gerçekçiyse baya gerçekçi bir simulatör olur hemde eğlenceli. Ben daha önce gerçek bir drone görmeyip uçurmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 03 Mar 2019, 21:34

alibulat yazdı: 03 Mar 2019, 21:26
Cahit166 yazdı: 03 Mar 2019, 19:15 Gta5 tekini bilmem ama drl ya da litoff ile tecrübe etmenizi öneririm
Quad kaç para? :)

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 03 Mar 2019, 23:01

KingNothing yazdı: 03 Mar 2019, 21:34
alibulat yazdı: 03 Mar 2019, 21:26
Quad kaç para? :)
Beleş quad alabilsek onu alırdım :)
Hazır GTA yı almışken modunuda beleş yüklerim. Eğer gerekli değilse neden para vereyim dimi ?

GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 04 Mar 2019, 09:06

Mobil cihazınıza otg ile flysky kumandanızı bağlayın . Ve freerider uygulamasını kurun . Kendi topliyacağınız quada göre ve kumanda setupınıza göre ayarları yapın . Isteyen olursa kendi freestyler ayarlarımıda atabilirim . Ben ilk kullanmayı orda öğrenmiştim çok başarılı bir uygulama tavsiye ederim . Playstoreden indirirseniz map lar ücretli , internetten apk olarak indirin :) bu arada telefona bağliyacak bir kumandanız yoksa direk telefondanda oynayabilirsiniz . Flysky ve frysky kumandalarin hepsini destekliyor simülatör

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 04 Mar 2019, 12:36

GCMavisi33 yazdı: 04 Mar 2019, 09:06 Mobil cihazınıza otg ile flysky kumandanızı bağlayın . Ve freerider uygulamasını kurun . Kendi topliyacağınız quada göre ve kumanda setupınıza göre ayarları yapın . Isteyen olursa kendi freestyler ayarlarımıda atabilirim . Ben ilk kullanmayı orda öğrenmiştim çok başarılı bir uygulama tavsiye ederim . Playstoreden indirirseniz map lar ücretli , internetten apk olarak indirin :) bu arada telefona bağliyacak bir kumandanız yoksa direk telefondanda oynayabilirsiniz . Flysky ve frysky kumandalarin hepsini destekliyor simülatör
Otg ile uğraşmadan pc ye android emülatörü kurabilrsiniz NOX player yazıp kurdugunuz da pc den bu oyunu oynamak mümkün kumandam daha yola bile çıkmadıği için deneyemedim ama kullandıkca drona hakim oluyor insan en azından dağa taşa yollamıyor :D

Full sürüm apksı https://cloud.mail.ru/public/GyQD/YDqxnskaP
Dipçe: Google play dışı apk Sorumluluk indirip kuranlara aittir
En son Gandalf tarafından 04 Mar 2019, 20:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 04 Mar 2019, 18:28

alibulat yazdı: 03 Mar 2019, 18:02 Bundan 1 ay önce drone toplamaya karar verdim ve parçalarımı oluşturup alışveriş listemi hazırladım. Mamba stack FC ve flysky i6x kumandamı ve x6b alıcımı söyledim. 1 hafta kadar önce ikisi de elime ulaştı ve simulasyon için uğraştım. 1 saat önce GTA 5 te quadcopter modunda ilk uçuşumu gerçekleştirdim abartısız yarım saatte 100 kadar kaza yaptım :D Başta biraz hevesim kaçtı ancak yarım saatin sonunda gözle görülür bi düzelme var. tabiki hala feci kötü uçuyorum :D İyiki ilk başta simülasyonda uçmayı denemişim. Yoksa ilk uçuşta dronu pert ederdim heralde.
Daha önce hiç GTA 5 te simülasyon yapan var mı ? Modun açıklamasında Steam'de ki DRL simulator oyunun baz alındığı yazıyor.
Simulatörde 10 numara uçan birisi ilk reel uçuşunda da başarılı olur mu yoksa acemilik çeker mi?

Bu post altında gelişimimi not edeceğim.
Selamlar

Acemilik mutlaka olur. Ama farklı ağırlık ve yerçekimi sebebiyle uçuş dinamikleri farklılaştığı için olur. Dolayısıyla eğer GTA'nın drone simülasyonu gerçek bir simülasyon ise (daha önce hiç deneme fırsatım olmadı) çok doğru bişey yapmışsınız. Siz drone kullanmayı öğrenmiş sayılırsınız. Artık sadece yeni dinamiklere alışmanız gerekebilir. Herşey yolunda giderse ilk 10 saniyede ölümcül kaza yapanlardan olmazsınız diye tahmin ediyorum.

Verdiğim ve sattığım yarış dronlarından sadece birkaçı ilk uçuşundan sağ çıkabildi. Gerçekten, pek çoğunun toplam uçuş ömrü 10-20 saniye oldu. Ne mutlu ki siz işi ciddiye alıp önce simülasyon demişsiniz. Tebrik ederim.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 04 Mar 2019, 19:01

bu similatör eğer doğruysa ben de dronu ilk 1 dk içinde öldüreceğim demektir :D

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 04 Mar 2019, 19:47

elmoblatch yazdı: 04 Mar 2019, 18:28
Selamlar

Acemilik mutlaka olur. Ama farklı ağırlık ve yerçekimi sebebiyle uçuş dinamikleri farklılaştığı için olur. Dolayısıyla eğer GTA'nın drone simülasyonu gerçek bir simülasyon ise (daha önce hiç deneme fırsatım olmadı) çok doğru bişey yapmışsınız. Siz drone kullanmayı öğrenmiş sayılırsınız. Artık sadece yeni dinamiklere alışmanız gerekebilir. Herşey yolunda giderse ilk 10 saniyede ölümcül kaza yapanlardan olmazsınız diye tahmin ediyorum.

Verdiğim ve sattığım yarış dronlarından sadece birkaçı ilk uçuşundan sağ çıkabildi. Gerçekten, pek çoğunun toplam uçuş ömrü 10-20 saniye oldu. Ne mutlu ki siz işi ciddiye alıp önce simülasyon demişsiniz. Tebrik ederim.
Teşekkür ederim hocam. Önce tedbir almak lazım. Birsürü para harcayıp heves ettiğim şeyin ilk gaz verişte pert olmasına gönlüm dayanmaz :D
Ayrıca bu simulasyonda baya bir takılabilirim çünkü baya eğlenceli. Sanki simulatörde değilde GTA da değişik birşey deniyomuş gibi baya zevkli :D

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 04 Mar 2019, 23:39

ilk quadim acro modda 5 saniye bile ucamadan çakılmıştı ama sadece pervaneler gitmişti 2. deneme de yine 5 saniye civarı ucamadan cakildi ama bu sefer ilki kadar sansli degildim tum pervaneler, 2 motor, 2 frame kolu ve bir adet tattu pil pert oldu onları yeniledim ama bir de baktım ki kırılan motorlara ait 2 esc ve kontrol kartım da mefta olmuş ben de o saat itibari ile simülasyona geçmek istedim ama kumandam bir türlü uyum sağlamadı o yüzden ben de angle moda aldım ve dronu o şekilde kullanıyorum fakat sorun şu ki angle modda 1 yıl da uçsam acro moda geçince malesef ilk gün gibi olacak durum çok karmaşık en güzeli calistirabilenler için acro modda simulator ve ardından reel de sakin uçuşta bol antrenman diyorum.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 Mar 2019, 01:33

Arkadaşlar aşağıdaki linke LIFTOFF un full sürümü için torrent ekledim. Denedim çalışıyor. USB dongle var bende, kumandamla oynayabiliyorum.

https://yadi.sk/d/wv1_4HmS3GAQZw

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 05 Mar 2019, 08:01

bsivaslioglu yazdı: 04 Mar 2019, 23:39 ilk quadim acro modda 5 saniye bile ucamadan çakılmıştı ama sadece pervaneler gitmişti 2. deneme de yine 5 saniye civarı ucamadan cakildi ama bu sefer ilki kadar sansli degildim tum pervaneler, 2 motor, 2 frame kolu ve bir adet tattu pil pert oldu onları yeniledim ama bir de baktım ki kırılan motorlara ait 2 esc ve kontrol kartım da mefta olmuş ben de o saat itibari ile simülasyona geçmek istedim ama kumandam bir türlü uyum sağlamadı o yüzden ben de angle moda aldım ve dronu o şekilde kullanıyorum fakat sorun şu ki angle modda 1 yıl da uçsam acro moda geçince malesef ilk gün gibi olacak durum çok karmaşık en güzeli calistirabilenler için acro modda simulator ve ardından reel de sakin uçuşta bol antrenman diyorum.
Hocam f4 FC ile simulator yaparsaniz kumandayla pek alakasi kalmiyor isin

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 05 Mar 2019, 12:15

alibulat yazdı: 05 Mar 2019, 08:01
bsivaslioglu yazdı: 04 Mar 2019, 23:39 ilk quadim acro modda 5 saniye bile ucamadan çakılmıştı ama sadece pervaneler gitmişti 2. deneme de yine 5 saniye civarı ucamadan cakildi ama bu sefer ilki kadar sansli degildim tum pervaneler, 2 motor, 2 frame kolu ve bir adet tattu pil pert oldu onları yeniledim ama bir de baktım ki kırılan motorlara ait 2 esc ve kontrol kartım da mefta olmuş ben de o saat itibari ile simülasyona geçmek istedim ama kumandam bir türlü uyum sağlamadı o yüzden ben de angle moda aldım ve dronu o şekilde kullanıyorum fakat sorun şu ki angle modda 1 yıl da uçsam acro moda geçince malesef ilk gün gibi olacak durum çok karmaşık en güzeli calistirabilenler için acro modda simulator ve ardından reel de sakin uçuşta bol antrenman diyorum.
nasıl yani hocam tam olarak anlayamadım.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 05 Mar 2019, 17:28

bsivaslioglu yazdı: 05 Mar 2019, 12:15
F4 ve üzeri işlemcili kartlarda betaflightın hangi sürümüydü tam hatırlamıyorum o sürümden sonrasını yüklersek eğer vJoy programı ile kablo kullanmadan quadı bağlayarak simüla2 kullanabiliyoruz ve daha sağlıklı çalışıyor

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 05 Mar 2019, 18:40

bsivaslioglu yazdı: 05 Mar 2019, 12:15
ben bi konu açmıştım ama bulamadım, vjoyserialfeeder ve vjoyu indirin, dronunuzu bağlayın pcye alıcınız üzerinden liftoffda uçun bende flysky var çalıştı

alibulat

Mesaj gönderen alibulat » 05 Mar 2019, 19:18

Ben gta da oynarken vjoysuz çalıştırdım.

Suha
Ad Soyad: Hakan TARIM

Mesaj gönderen Suha » 05 Mar 2019, 22:43

Şahsım adıma konuşmak gerekirse liftoff da iyi idare ettiriyorum kendimi, lakin gözlüğe gelince sapıtıyorum. Gözlüğü de takıp alışmak lazım :D

“Genel” sayfasına dön