Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen Yusuf » 08 Nis 2019, 15:43

hknshbz yazdı: 08 Nis 2019, 15:42 Hocam onlarin haziri satiliyor... Elimde fazladan 1 tane parca halde duran var. Onun resimleri cekip gondereyim fikir versin....
Bakayım 8-) :twisted: :P :lol:
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Safak

Mesaj gönderen Safak » 08 Nis 2019, 16:36

Merhaba, görerek uçurmak gerçekten zor iş, tebrik ederim. ama alışınca da, fpv zor geliyor. 6 kanal helikopter tecrübesi var sanırım. Yoksa da mutlaka başlayın 😊

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 08 Nis 2019, 17:12

Şu an ki yaşadığım en buyuk sıkıntı FPV de iniş yapmak. Görerek dronu nokta üzerine indiriyorum... FPV de genelde inmiyor, düşüyorum :D :D :D

3-4-6 kanal helilerim oldu, görerek uçma alışkanlığı oradan geliyor, doğrudur... Ama dronla görerek uçma konusu biraz uzaklaşınca sıkıntı oluyor, oryantasyonu kaybediyorum, başı-kıçı(burada kıç kelimesi meslek alışkanlığından dolayı arkası anlamında kullanılmıştır. geminin kıçı deriz arkası demeyiz :D ) neresi karıştırıyorum...

FPV de simulatöre devam :)

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 08 Nis 2019, 20:32

Aaaa ne de çok benziyor :)
Dosya ekleri
7baee43110d3fd39c449fafc6cb92c7c_preview_featured.jpg

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 08 Nis 2019, 20:34

Safak yazdı: 08 Nis 2019, 16:36 Merhaba, görerek uçurmak gerçekten zor iş, tebrik ederim. ama alışınca da, fpv zor geliyor. 6 kanal helikopter tecrübesi var sanırım. Yoksa da mutlaka başlayın 😊
Ben daha hala alışamadım, gözler bilmem kaç mp fpv vga görüntü. O nedenle fpv'ye alışamadım. Birde telefondan görüntü alıyorum. Sadece drone yönünü kaybettiğimde oraya bakıyorum :)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 08 Nis 2019, 20:54

Benim gozler de bozuk... Lcd ekranli gozlukler bana gore degil... Gozlukle takacam filan sikinti... Zaten meshur ev800d filan gozlukle takmak mumkun degil.. Benim ev100 var, iyi1 bir1 gozluk degil ama bozuk gozlu gozlukluler icin cok iyi, benim 3 derece miyop1 gozlere gore bile ayarlaniyor. Cozunurluk1 filan detaylar her ucusda biraz daha alisiyorum, iyiye1 gidiyor yani...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Nis 2019, 19:40

Başlangıçtaki angle mod ile uçuş hatamı bir suredir sim çalışarak artık Acro ya geçiş yapmaya çalışmaktayım.
Bugün ilk defa aşırı tırsak, panik ve adrenelin tavan yapmış şekilde 3 pil uçuş yaptım.

Betaflight üzerinde Acro-trainer ile bu uçuşları gerçekleştirdim. Müsade edeceği açı ayarını da %30 olarak ayarladım. Angel moddan tek farkı, quad kendini toparlamıyo :D :D İleriki günlerde açı değerini artırrarak devam edeceğim :)

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 19:54

hknshbz yazdı: 21 Nis 2019, 19:40 Başlangıçtaki angle mod ile uçuş hatamı bir suredir sim çalışarak artık Acro ya geçiş yapmaya çalışmaktayım.
Bugün ilk defa aşırı tırsak, panik ve adrenelin tavan yapmış şekilde 3 pil uçuş yaptım.

Betaflight üzerinde Acro-trainer ile bu uçuşları gerçekleştirdim. Müsade edeceği açı ayarını da %30 olarak ayarladım. Angel moddan tek farkı, quad kendini toparlamıyo :D :D İleriki günlerde açı değerini artırrarak devam edeceğim :)

Geçmiş olsun hocam tekrardan 😊 Aynı zamanda da hayırlı olsun ilk acro uçuşun 😊

Yanlız sistemde baya titreşim var anlaşılan. Görüntü okyanus dalgası gibi, sörf yapılır yani :D Bi kontrol etmekte fayda var sanki...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Nis 2019, 20:31

Hocam bu dalgalanma evet var, dvr kaydında daha az görünüyor, youtube a hazırladığım program sonrası daha da belirgin oldu. Ayrıca acro trainer geçince titreşim de arttı. Motorlarım dandik ötesi :D Racerstar 2403 2300kv, zamanında bilgisizlikten aldığım eski kaybolup bulduğum quadın motorları. Bunları değiltireceğim bakalım önümüzdeki ay, emax eco 2400 almayı düşünüyorum.

Olaya biraz da şu açıdan bakmak lazım. Okyanus havası herkese iyi gelir :D Pasifik dışında hepsinde bulundum ordan biliyorum ;)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Nis 2019, 20:33

Bu arada pervanelerim de parça pincik halde, kopana kadar bunlarla devam :D :D :D

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 21 Nis 2019, 20:36

hknshbz yazdı: 21 Nis 2019, 20:33 Bu arada pervanelerim de parça pincik halde, kopana kadar bunlarla devam :D :D :D
Büyük oranda pervane etkisi o zaman. Motorlar darbeli değilse bu kadar fazla titreşim yapmaz. Değiştir sen propları değiştir :D
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 21 Nis 2019, 22:57

hknshbz yazdı: 21 Nis 2019, 19:40 Başlangıçtaki angle mod ile uçuş hatamı bir suredir sim çalışarak artık Acro ya geçiş yapmaya çalışmaktayım.

öncelikle dalprop candır gerisi heyacandır deyip başlayım. ve geçmiş olsun diyeyim. ilk uçuşu da sonunda atlatmışsın. güzel ama simulatöre devam edersen hazirana mr stele olmasan da joshua gibi olursun inşallah. yanlız fpv de geri geri uçmuşsun onu neden yaptın anlayamadım düşmeden önce. kamera açısını fazla artırmamak iyidir ilk uçuşlarda 0-10 derece başlangıç için ideal çünkü açı arttıkça daha hızlı gitmek gerekir bu da ilk uçuşlar için tercih edebileceğimiz bir şey değil.

dronu çok aramışsın eğer kullanmıyorsan aşağıdaki buzzerları şiddetle önereceğim.içerisinde mosfetler var buzzer sinyalini güçlendirerek deli gibi bağırıyorlar ben kullanıyorum çok memnunum.

matek buzzer
https://www.banggood.com/Matek-Lost-Mod ... kid=244729

bz110 (4 adet programlanabilir ledi de var)
https://www.banggood.com/BZ110DB_WS2812 ... kid=244731

bunun dahili pili ve çift buzzeri var piliniz çıksa bile deli gibi bağırıyorlar bu yeni model çift buzzerlı.

https://www.banggood.com/URUAV-UR8-5V-D ... kid=244732

kameran hakkaten fazlaca jello üretmiş neden bu kadar titrek quadda var mı titreme varsa çözmek gerek. çok uzaklaşma ilk uçuşlarda tepe arkalarına gitme sinyal kesilebilir. kırımsız uçuşlar olsun.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Nis 2019, 23:36

Bu ara hep yağmurlu buralar... Yaz gelse de uçuyo muyuz düşüyo muyuz görsek... Yaz gelince köyden karşı köye long range denemeler yapacağım :)) GPS Rescue ile dönmeyi falan deneyeceğim... Bakalım nolacak... Arada bir de şelale ve dere var... İnşallah oraya düşmez 😂😂

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Nis 2019, 23:57

gokhanyanki yazdı: 21 Nis 2019, 22:57

öncelikle dalprop candır gerisi heyacandır deyip başlayım. ve geçmiş olsun diyeyim. ilk uçuşu da sonunda atlatmışsın. güzel ama simulatöre devam edersen hazirana mr stele olmasan da joshua gibi olursun inşallah. yanlız fpv de geri geri uçmuşsun onu neden yaptın anlayamadım düşmeden önce. kamera açısını fazla artırmamak iyidir ilk uçuşlarda 0-10 derece başlangıç için ideal çünkü açı arttıkça daha hızlı gitmek gerekir bu da ilk uçuşlar için tercih edebileceğimiz bir şey değil.

dronu çok aramışsın eğer kullanmıyorsan aşağıdaki buzzerları şiddetle önereceğim.içerisinde mosfetler var buzzer sinyalini güçlendirerek deli gibi bağırıyorlar ben kullanıyorum çok memnunum.

matek buzzer
https://www.banggood.com/Matek-Lost-Mod ... kid=244729

bz110 (4 adet programlanabilir ledi de var)
https://www.banggood.com/BZ110DB_WS2812 ... kid=244731

bunun dahili pili ve çift buzzeri var piliniz çıksa bile deli gibi bağırıyorlar bu yeni model çift buzzerlı.

https://www.banggood.com/URUAV-UR8-5V-D ... kid=244732

kameran hakkaten fazlaca jello üretmiş neden bu kadar titrek quadda var mı titreme varsa çözmek gerek. çok uzaklaşma ilk uçuşlarda tepe arkalarına gitme sinyal kesilebilir. kırımsız uçuşlar olsun.
hocam dusmeden onceki geri ucma benim degil quadin kendi tercihi 🙈 agaca carpip caliliklardan gecince kontrolu tamamen kaybettim ben ileri vuruyorum, quad geri gidiyor🤣

Kamera acim 20derecelerde, tam olcmedim ama cok degil gibi. Eger goruntu cok diyorsan, daha da azaltayim.

Mesafe konusunda haklisin fazla1 gittim ama yakinimda tek agac vardi, donus vs icin ilerdeki agaclar bize gel dediler🤗

Pervanelerim biraz kotulesti, dususler filan, onlari degistirip ucus deneyecegim. Kameradaki jello olayi daha onceki ucuslarda yoktu, bu sefer oldu ama DVR orjinal kayitta hi kadar yok, video hazirladigim programdan kaynakli bir durum var.

Titreme olayi acro-trainer gecince oldu, neden bilmiyorum. PID ler default.

Bugunku ucus benim acimdan basariyldi. Kaza 3. Pilde oldu zaten, ilk 2 pil sikintisiz gecti, ayagimin dibine indim. Evet bu sefer dusmedim indim 😇 sikinti angle mode da inis yaomaktaymis benim icin.

Cunku acro trainer bile olsa hizimi ayarlayip yavaslayabiliyorum, sakince alcalabiliyorum. Tam nokta atisi inis olmasa da yine de onceye gore cok daha iyi oldu.

Videodaki ucusda da agaca carpmasaydim iyi gidiyordu aslinda, donusleri yaparken simulatordeki donusleri kurgulamaya calistim.

Bu arada freerider diger surum, harbiden cok daha gercekci ve kontroller daha zevkli. Rocks bolumune bayildim.

Lift off da da calismaya devam, iki sim arasinda gecisler yaparak calisiyorum.

Yorumlar icin tesekkur ederim.

Not: quad motorlarinin degisme zaman geldi...

Ekleme

Buzzer var ancak, anam babam kendi halinde oz hakiki buzzer. Acik alanda uzakta sesi cok duyulmuyor... Tavsiyeler icin tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Nis 2019, 00:15

yok başarısız demedim haşa ilk defa acro uçan biri için oldukça güzel uçmuşsun. kamera açını biraz daha azaltırsan ilk uçuşlarda dediğim gibi fazla hızlı gitmek zorunda kalmazsın. ama tabi yok o acemiliği atlattım diyorsan ne ala ona diyecek sözüm yok.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 22 Nis 2019, 00:28

Yok hocam siz oyle dediniz demek istemedim. Yanlis anlama oldu. Sonucta dustu1 quad kaza vs.

Ucus da bence super degil haliyle...

Benim icin bugunun basarisi su oldu.

Ucus alananina1 giderken asiri panik ve heyecan icindeydim.

Sadik hocamla da konustuk. Aksi gibi ruzgar da vardi. Yaklasik 40 45 dk ruzgari bekledim.

Ilk pilde angle ile kalkis yaptim, bir tur atip stabil bir hale gecip acro trainer a gectim. O an heralde kalbim dakkada 500 600 atti 😅

Sonra baktim, harviden dediginiz gibi1 simulatordeki stick feel hissediyorum ama fark trainerdan dolayi %30dereceyi gecmiyor. Zaten bunu gorunce bir rahatlama geldi, sonra acro mu angle mi diye dusunmeden ucusuma baktim, cok da zevkli oldu..

Bir sonraki ucusda o heyecan ve panik olmayacak, artik neyle karsilasacagimi biliyorum ☺️ bir sefer daha %30 ile ucup %45e cikaracagim sonra 60 sona yelkenler fora 😅

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Nis 2019, 02:45

Hadi geçmiç olsun.

Düşmene sevindim. Çünkü insan ancak düştükçe açılıyor. En az birkaç defa daha düşmeni temenni ederim 😁 Gerçekten samimi fikrim bu. Fpv'de insan düşmeye alıştığı zaman öğrenme kapısı açılıyor.

Ben de gökhan'a katılıyorum. "İlk acro mod uçuşuna tavsiyen var mı" diye sorduğunda, tek tavsiyem olmuştu hatırlarsan "kamera açını düşür". Mümkünse 0-10 derece arasında iyidir.

Bir de bu örnekteki gibi açık alanda quad kaybolduğunda bir tip:

Gözlükte tek bir yönlü anten bırakalım. Kendi etrafımızda yavaşça 360 derece dönelim. Görüntünün en temiz olduğu yöne doğru ilerleyelim. Mesafe katettikçe testi tekrarlayalım. Muhtemelen, quad'ın sesini rahatça duyabileceğimiz bir konuma kadar gelmiş olacağız.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 22 Nis 2019, 08:30

Abi saol, dusmeye devam☺️

Kamera acisini azaltacagim bir dahaki sefere.

Tek patch anten olayini bir onceki sefer hatirlayip yapmisyim. Bu sefer panikle drona dogru kosunca aletler oturdugum yerde kaldi. Sonradan aklima geldi baktim cok siki acamiyorum elimle diger anteni, goruntuden yon bulmak icin dairesel anteni yatay hale getirip geriye egdim en azindan biraz cekimi azalsin, dogrusal degeri dussun diye. Ama DVR kaydk zaten hayatimi kurtaran kisim oldu ☺️

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 22 Nis 2019, 23:34

Kamera açımı nasıl ölçerim diye tırmalarken, OSD de pitch açı değeri görebildiğimi hatırladım. Bu bilgiyi açıp, quad elimde pitch vererek görüntüde ufuk çizgisi ortaya gelecek şekilde (burada ufuk çizgisi salonun öbür tarafı oluyor :D ) ayarlamaya çalıştım, OSD pitch açısı 12-15 derece arası oluyor. Sanırım ben kamerayı başlangıç için ideal bir açıya ayarlamışım, zira bu konu beni ne angle uçarken ne de dün acro-trainer da zorlamamıştı.

Yarın sabah acto-trainer 45derece ayarlı uçuş yapacağım. Bu sefer pervaneleri değiştirdim, hasarsız sıfır pervaneler taktım.. Çok tercih edilmeyecek de olsa 2 kanat 5045 bullnose pervaneler ile uçacağım. Zira amacım taklalar vs olmayıp, dönüşleri çalışmak olduğu için beni üzmeyecek diye ümit ediyorum :)

“Uçuş Videoları” sayfasına dön