GÖNDERİ TAKİBİ - KARGO DURUMLARI

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
Gandalf

Re: GÖNDERİ TAKİBİ - KARGO DURUMLARI

Mesaj gönderen Gandalf » 11 Nis 2019, 15:12

hocam satın ucuza bana hayır işlemiş olursun :D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Nis 2019, 15:17

elmoblatch yazdı: 11 Nis 2019, 12:55 Hiçbir iyilik cezasız kalmaz.
Hocam hangi yöne söyledin bunu :) İki taraf için de geçerli gibi duruyo...

1) Ben bir hata yapıp haber verdim... Beni cezalandırıp sadece %20 indirim veya geri iade et dediler...

2) Onlar düzgün değerlendiremedi yanlış cevap geldi... Ben de onları cezalandırayım

manaları var gibi...

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 11 Nis 2019, 15:26

Ben olsam direk yurtdışı fiyatına satardım. Bir kısmını BG'a gönderirdim. Bu şekilde hem BG maliyetini karşılamış oluyor. Siz de bununla uğraştığınız için bir miktarı size kalıyor. Ayrıca bunu satın alan kişi de kargo beklemeden almış oluyor. Herkes kazanmış oluyor :)
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 11 Nis 2019, 17:14

KingNothing yazdı: 11 Nis 2019, 15:17 Hocam hangi yöne söyledin bunu :) İki taraf için de geçerli gibi duruyo...

1) Ben bir hata yapıp haber verdim... Beni cezalandırıp sadece %20 indirim veya geri iade et dediler...

2) Onlar düzgün değerlendiremedi yanlış cevap geldi... Ben de onları cezalandırayım

manaları var gibi...
Tabiki sizin için söyledim. BG gibi kurumlar dev yapılar. Herşeyin fizibilitesi de en ince ayrıntısına kadar yaıpmış durumda. Hem de ülke ülke. Mesela Türkiye yönüne yapılan ticarette fire riski yüzde kaçtır, ortalama kaç kargo ulaşır/ulaşmaz, ortalama gelir nedir vs.. vs.. hepsi net şekilde hesaplanmış durumda. Örneğin uzun bir aradan sonra bize lipo göndermeye başladılar. Ama yüksek kargo bedeli eklediler. Çünkü ne kadar kargo bedeli biçerlerse, gümrüğe takılma bedelini/riskini karşılayabilirler bunu hesap ettiler. Sonra da fiyatı çekip, lipo kargoları açtılar. Veya müşteri memnuniyeti konusu. BG elimizdeki müşteri memnuniyeti en yüksek firma şu anda. Ama bunu "aman bu çocuklar mutlu olsun" diye yapmıyorlar tabiki. Fiyatları birçok rakiplerinden yüksek. Kar majlarının yüksek olması kolayca müşteri memnuniyeti oluşturabilmelerini sağlıyor. Herşey süper bir matematik/fizibilite dahilinde yürüyor.

Hal böyleyken, senden sürekli alışveriş yapan bir müşterin geliyor ve sana böyle samimi bir yaklaşımda bulunuyor. Artık o noktada sen satıcı olarak müşteri memnuniyetini düşünerek tavır takınacaksın. Zaten senin elindeki verilere göre o kargonun ulaşmama ihtimali var ve sen bunu zaten amorti etmişsin. Sonuçta bence size direk ayıp etmişler. Belki 1-2 yeni çalışanın veya hadsizin işidir. Bana daha pahalı kargoları heba ettikleri oldu. Hem de çok yakın bir geçmişte. Ve tıpkı sizin gibi geri göndermeyi teklif etmiştim. Bu arada VIP kaçsınız? Özellikle bu VIP konusuna olcukça önem verdiklerini zannediyorum.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 11 Nis 2019, 18:25

elmoblatch yazdı: 11 Nis 2019, 17:14
KingNothing yazdı: 11 Nis 2019, 15:17 Hocam hangi yöne söyledin bunu :) İki taraf için de geçerli gibi duruyo...

manaları var gibi...
Tabiki sizin için söyledim. BG gibi kurumlar dev yapılar. Herşeyin fizibilitesi de en ince ayrıntısına kadar yaıpmış durumda. Hem de ülke ülke. Mesela Türkiye yönüne yapılan ticarette fire riski yüzde kaçtır, ortalama kaç kargo ulaşır/ulaşmaz, ortalama gelir nedir vs.. vs.. hepsi net şekilde hesaplanmış durumda. Örneğin uzun bir aradan sonra bize lipo göndermeye başladılar. Ama yüksek kargo bedeli eklediler. Çünkü ne kadar kargo bedeli biçerlerse, gümrüğe takılma bedelini/riskini karşılayabilirler bunu hesap ettiler. Sonra da fiyatı çekip, lipo kargoları açtılar. Veya müşteri memnuniyeti konusu. BG elimizdeki müşteri memnuniyeti en yüksek firma şu anda. Ama bunu "aman bu çocuklar mutlu olsun" diye yapmıyorlar tabiki. Fiyatları birçok rakiplerinden yüksek. Kar majlarının yüksek olması kolayca müşteri memnuniyeti oluşturabilmelerini sağlıyor. Herşey süper bir matematik/fizibilite dahilinde yürüyor.

Hal böyleyken, senden sürekli alışveriş yapan bir müşterin geliyor ve sana böyle samimi bir yaklaşımda bulunuyor. Artık o noktada sen satıcı olarak müşteri memnuniyetini düşünerek tavır takınacaksın. Zaten senin elindeki verilere göre o kargonun ulaşmama ihtimali var ve sen bunu zaten amorti etmişsin. Sonuçta bence size direk ayıp etmişler. Belki 1-2 yeni çalışanın veya hadsizin işidir. Bana daha pahalı kargoları heba ettikleri oldu. Hem de çok yakın bir geçmişte. Ve tıpkı sizin gibi geri göndermeyi teklif etmiştim. Bu arada VIP kaçsınız? Özellikle bu VIP konusuna olcukça önem verdiklerini zannediyorum.
Bence de ayıp ettiler. Vip5’im 70+ siparişim var...
Düşünce ve yazınız için teşekkür ederim. Ben elimden geleni yaptım. İçim rahat...
Dosya ekleri
F59FB822-DBD8-4519-A4E1-0EC612581F29.jpeg
5CE43DAE-E1CA-47D5-A084-2C0DFE5E806D.jpeg
5CE43DAE-E1CA-47D5-A084-2C0DFE5E806D.jpeg (19.23 KiB) 6388 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 11 Nis 2019, 19:28

KingNothing yazdı: 11 Nis 2019, 18:25 Bence de ayıp ettiler. Vip5’im 70+ siparişim var...
Düşünce ve yazınız için teşekkür ederim. Ben elimden geleni yaptım. İçim rahat...
"Mal burda evde duruyor. Buyrun geln alın veya aldırın" de gitsin :)
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 11 Nis 2019, 21:30

Benim şahsi görüşümde şu; Ender 3 yeni kullanıcısına hayırlı olsun. Çok güzel bir yazıcıdır :D :D :D
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 16 Nis 2019, 18:37

İlk defa sipariş ettiğim ürünlerin yavaş yavaş gelmesini istiyorum sanırım. Yoksa işler çok karışacak gibi. Hatta mümkünse 3-5 gün arayla TR'ye girsinler istiyorum 🙂 Amin...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 16 Nis 2019, 19:35

@KingNothing hocam nick inizi degistirimisiniz! kingman veya kingsman diye :mrgreen: :lol: hayır uyumsuzluk var!

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 16 Nis 2019, 19:59

armagan yazdı: 16 Nis 2019, 19:35 @KingNothing hocam nick inizi degistirimisiniz! kingman veya kingsman diye :mrgreen: :lol: hayır uyumsuzluk var!
😂😂😂

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 16 Nis 2019, 20:22

Sadik yazdı: 16 Nis 2019, 18:37 İlk defa sipariş ettiğim ürünlerin yavaş yavaş gelmesini istiyorum sanırım. Yoksa işler çok karışacak gibi. Hatta mümkünse 3-5 gün arayla TR'ye girsinler istiyorum 🙂 Amin...
toplamda (son cikan bedave urun dahil😁) 13 paketim vardi. Bugun 3.su elime ulasti, ofisteki cayci abla icin aldigim kopek savar 🤣

Guya 1 urun ellerinde olmadigi icin siparisi ayirip yollayan saticinin verdigi tracking numarali paket 9unda TRye girdi, gunlerce guncelleme olmadi onceki gun sabah bir anda Osmaniyenin Celebi bereket ilcesine ulasti 😂 Hatta dagitima cikti. PTT Celebibereket subesinin telefonu calismadigi icin ulasip soramsdim. PTT ye subenizin telefonu calismiyor diye sikayet dosyasi actim 😁 Paket dun Osmaniye merkez subeye geri gitti orda benim gelip almami bekliyor... Bugun de baktim, halen orda. PTT halen celebibereket subelerinin telefon hattini tamir etmeye calisiyor 😀

Hobbystar dan aldigim pillerden 4lu 3s pakedi bugun belcikaya ulasmis 😅

Diger paketlerin saticilari sana dogru geliyorlar merak etme dediler 😀

Ben de hic merak etmiyorum, sabah aksam aliexpress, track17 ve ptt gonderi takip sitelerine girip girip bakmiyorum 😀

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Mesaj gönderen Boga67 » 16 Nis 2019, 20:29

Hocam sizinkiler pşyango gibi 😀bana da frame siparişimde 60günü gecince para iadesi yaptılar. Frame geldi.
Firmaya mesaj atıp aynı üründen 2tane alıp 1 tane gönderin siparişi onayladım anlaştık. Bence bir çözüm yoluydu.
3dPrinter satış fiyatı belirledizmi hocam :) @kingNoting
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 16 Nis 2019, 20:30

Hayrına bir arkadaş su set halinde satılan tyro99 a uyumlu bir pil bağlantısı atsın .sağolsunlar bazı arkadaşlar nasılsa satacaksın bana bedavaya ver şeklinde mesajlar atınca satmaktan vazgeçtim dağ tepe uçuracağım 😁
En son Gandalf tarafından 17 Nis 2019, 13:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 16 Nis 2019, 21:11

hknshbz yazdı: 16 Nis 2019, 20:22
Sadik yazdı: 16 Nis 2019, 18:37 İlk defa sipariş ettiğim ürünlerin yavaş yavaş gelmesini istiyorum sanırım. Yoksa işler çok karışacak gibi. Hatta mümkünse 3-5 gün arayla TR'ye girsinler istiyorum 🙂 Amin...
toplamda (son cikan bedave urun dahil😁) 13 paketim vardi. Bugun 3.su elime ulasti, ofisteki cayci abla icin aldigim kopek savar 🤣

Guya 1 urun ellerinde olmadigi icin siparisi ayirip yollayan saticinin verdigi tracking numarali paket 9unda TRye girdi, gunlerce guncelleme olmadi onceki gun sabah bir anda Osmaniyenin Celebi bereket ilcesine ulasti 😂 Hatta dagitima cikti. PTT Celebibereket subesinin telefonu calismadigi icin ulasip soramsdim. PTT ye subenizin telefonu calismiyor diye sikayet dosyasi actim 😁 Paket dun Osmaniye merkez subeye geri gitti orda benim gelip almami bekliyor... Bugun de baktim, halen orda. PTT halen celebibereket subelerinin telefon hattini tamir etmeye calisiyor 😀

Hobbystar dan aldigim pillerden 4lu 3s pakedi bugun belcikaya ulasmis 😅

Diger paketlerin saticilari sana dogru geliyorlar merak etme dediler 😀

Ben de hic merak etmiyorum, sabah aksam aliexpress, track17 ve ptt gonderi takip sitelerine girip girip bakmiyorum 😀
Belçika çok ilginçmiş :lol: :lol: :lol:
AE den aldığım ev800d İsveç'de şuan. Metal müzik seviyorum evet ama gözlük de İsveç'den gelmese olurdu yani :lol: :lol: :lol:
Dosya ekleri
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (28.69 KiB) 6236 kere görüntülendi

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 16 Nis 2019, 21:21

Hobby star bpost belcika posta servisi ile1 gonderiyor, yani aslinda hersey yolunda gidiyor simdilik. Piller direk cinden Turkiye gelmek yerine, Once honkong gidiyor. Ordan belcikaya gidiyor, sonra Turkiyeye geliyor. Anladigim kadariyla bu sekilde1 Turkiyeye yollayabiliyorlar veya daha kolay/ucuz/sikintisiz yollayip Turkiyeye girisini yapabiliyorlar..

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 16 Nis 2019, 21:23

hknshbz yazdı: 16 Nis 2019, 21:21 Hobby star bpost belcika posta servisi ile1 gonderiyor, yani aslinda hersey yolunda gidiyor simdilik. Piller direk cinden Turkiye gelmek yerine, Once honkong gidiyor. Ordan belcikaya gidiyor, sonra Turkiyeye geliyor. Anladigim kadariyla bu sekilde1 Turkiyeye yollayabiliyorlar veya daha kolay/ucuz/sikintisiz yollayip Turkiyeye girisini yapabiliyorlar..
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Forumda tavsiye edilen pillerden 2 adet sipariş vermiştim, işlemdeler. En azından nasıl geleceklerini biliyorum artık :)

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 16 Nis 2019, 21:25

Benim bildiğim kadarıyla da pillerin ilk çıkışı Belçika. Çok önceden bu mağaza direkt Çin'den gönderiyordu pilleri. Uzun zamandır da ilk bilgi girişi Belçika'dan yapılıyor. Hatta takip kodunu 17track'e girince Bpost çıkıyor hemen.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 16 Nis 2019, 21:27

Hocam ben saticiya sordum nasil olacak diye hatta honkong olayini da onlar soyledi. Sonra baska makalelerde okudum. Cin cikis sehri, cin dagitim merkezi, honkong, belcika,Turkiye rotasini izliyor benim anladigim...

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 16 Nis 2019, 21:31

hknshbz yazdı: 16 Nis 2019, 21:27 Hocam ben saticiya sordum nasil olacak diye hatta honkong olayini da onlar soyledi. Sonra baska makalelerde okudum. Cin cikis sehri, cin dagitim merkezi, honkong, belcika,Turkiye rotasini izliyor benim anladigim...
Bu Çinlilerin kafa zehir ya 😁

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 16 Nis 2019, 21:37

hknshbz yazdı: 16 Nis 2019, 21:21 Hobby star bpost belcika posta servisi ile1 gonderiyor, yani aslinda hersey yolunda gidiyor simdilik. Piller direk cinden Turkiye gelmek yerine, Once honkong gidiyor. Ordan belcikaya gidiyor, sonra Turkiyeye geliyor. Anladigim kadariyla bu sekilde1 Turkiyeye yollayabiliyorlar veya daha kolay/ucuz/sikintisiz yollayip Turkiyeye girisini yapabiliyorlar..
Benim siparişlerden sonra bu yöntemi de değiştirmek zorunda kalabilirler 😂

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön