Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen BarisB » 22 Nis 2019, 23:42

45?
Hocam emin misin. Sen yine bir daha bi düşün lütfen demek istedim 😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 22 Nis 2019, 23:51

BarisB yazdı: 22 Nis 2019, 23:42 45?
Hocam emin misin. Sen yine bir daha bi düşün lütfen demek istedim 😁
30 a devam mı :D???

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Nis 2019, 23:54

Ben hiç 45 denemedim. Pillerime kıyamadım. Şu an 22-25 aralığında rahat hissediyorum. Bazen bi 30 deniyorum, yoruyor. Hemen 22 civarına tornistan.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Nis 2019, 00:01

Abi, sanırım yanlış ifade ettim.

Acro-trainer ın müsade edeceği açıdan bahsediyorum. 30derece olarak.... 10 ile 80 derece arasında ayarlanabiliyor. Yani ben yanlışlıkla istemden fazla stick değeri versem de quad pitch veya roll da 30dereceden fazla yatmayacak. istemeden taklaya girip ters veya yan kalmayacak.

Dünkü uçuşta bu 30 derecedeydi. Şimdi biraz daha keskin dönüş yapabilmek için bunu 45e çıkardım.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Nis 2019, 00:03

BarisB yazdı: 22 Nis 2019, 23:54 Ben hiç 45 denemedim. Pillerime kıyamadım. Şu an 22-25 aralığında rahat hissediyorum. Bazen bi 30 deniyorum, yoruyor. Hemen 22 civarına tornistan.
Abi sanırın, sen kamera açısından bahsediyorum sandın. Kamera açısı 12-15 arası...

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Nis 2019, 00:07

Haha neremle okuduysam 😁😁
Ben yorulmuşum yattım ii geceler 😁

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Nis 2019, 00:10

BarisB yazdı: 23 Nis 2019, 00:07 Haha neremle okuduysam 😁😁
Ben yorulmuşum yattım ii geceler 😁
Allah rahatlık versin :)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 23 Nis 2019, 23:49

Bugünkü uçuş videosu biraz uzun oldu:D
Acro trainer müsade edeceği açı 45derece olarak ayarladım, Pervaneleri uçuş süresini uzatmak için 2 kanat 5040 kullandım.
Temelde amacım, yükseliği belli seviyede (mümkün olduğu kadar alçak) koruyarak ağaç etrafında akıcı çemberler çizmeye çalıştım... Çalışmalar eslansında özellikle sol yönde yaw yapmaya henüz parmaklarımın yeterince alışmamış olduğunu fark ettim. Haftasonuna kadar simulatörde özellikle bu konuda çalışacağım... Bir de bideyonu 6.dk 05. saniyesinde yaptığım sert roll eğer gerçek acro uçuyor olsaydım yere çakılmama sebep olurdu, acro-trainer 45 derece durdurduğu için paçayı kurtarmış oldum..

Not: Bu konu da bir nevi benim pilotluk gelişim serüvenim olmuş oldu :) Uçuşlarda yaptığım hataları videoları tekrar tekrar izleyerek görmeye çalışıyorum.

Lütfen sizin de gördüğünüz hataları ve de tavsiyelerinizi aktarırsanız sevinirim...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 23 Nis 2019, 23:54

hknshbz yazdı: 23 Nis 2019, 23:49 Bugünkü uçuş videosu biraz uzun oldu:D
Acro trainer müsade edeceği açı 45derece olarak ayarladım, Pervaneleri uçuş süresini uzatmak için 2 kanat 5040 kullandım.
Temelde amacım, yükseliği belli seviyede (mümkün olduğu kadar alçak) koruyarak ağaç etrafında akıcı çemberler çizmeye çalıştım... Çalışmalar eslansında özellikle sol yönde yaw yapmaya henüz parmaklarımın yeterince alışmamış olduğunu fark ettim. Haftasonuna kadar simulatörde özellikle bu konuda çalışacağım... Bir de bideyonu 6.dk 05. saniyesinde yaptığım sert roll eğer gerçek acro uçuyor olsaydım yere çakılmama sebep olurdu, acro-trainer 45 derece durdurduğu için paçayı kurtarmış oldum..

Not: Bu konu da bir nevi benim pilotluk gelişim serüvenim olmuş oldu :) Uçuşlarda yaptığım hataları videoları tekrar tekrar izleyerek görmeye çalışıyorum.

Lütfen sizin de gördüğünüz hataları ve de tavsiyelerinizi aktarırsanız sevinirim...

Hakan hocam, alanın çok müsait... Gidebildiğin kadar uzağa gidip failsafe yaşayıp veya kumanda kapatıp gps rescue ile quad’ın geri dönüşünü kayıt etsene... DVR da gidebilir... Bi tane action camera koysan üstüne daha iyi olur...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Nis 2019, 00:01

KingNothing yazdı: 23 Nis 2019, 23:54
hknshbz yazdı: 23 Nis 2019, 23:49 Bugünkü uçuş videosu biraz uzun oldu:D

Hakan hocam, alanın çok müsait... Gidebildiğin kadar uzağa gidip failsafe yaşayıp veya kumanda kapatıp gps rescue ile quad’ın geri dönüşünü kayıt etsene... DVR da gidebilir... Bi tane action camera koysan üstüne daha iyi olur...
Hocam gps rescue için o kadar riskli hareket etmeye gerek yok. Aslında çok uzak mesafeler olmasına da gerek yok. 50mde bu işi halledebilirsin. Sanırım en az 50 idi mesafe konusu.

Şöyle ki; GPS RESCUE cli da eve kaç metre mesafede kaç metre yüksekliğe çıkacağını veya ineceğini (o anki yüksekliğine bağlı) belirleyebiliyorsun. Benim mesala şu an 100m mesafe ve 20m yükseklik ayarlı.

Olan olayı da söyleyeyim, quad bir anda süper angle bir uçuş ile gerektiğinde trottle 1600lere kadar çıkacarak ve yüksekliği koruyacak şekilde ayarlı mesafe uzaklığına girene kadar uçuyor ve bu esnada ayarlanmış yüksekliğe çıkıyor veya iniyor. sonra orda böyle sanki asılı kalır gibi oluyor.

Bunu bir kere yaşadım. FPV ilk denemelerimden birinde 2 ay önce quad arkama geçti, görüntü gitti, zaten yeni FPV yapmaya başlamışım, panik oldum kumandaya atadığım switch ile aktif ettim ve gözlüğü çıkardım. Bi baktım quad aynen tarif ettiğim hareketleri yaptı :D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 24 Nis 2019, 00:11

Hayır ayarları biliyorum... Benzer bir sürü de video izledim... Sadece bildik birisinden bu videoyu izlemek iyi olur diye söyledim... Yazın şehir dışında deneyeceğim, alan olmadığı için deneyemedim henüz... 50-100 metreden ziyade uzak mesafeden geri dönüşü denemek istiyorum... 500-1000 metre civarı...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Nis 2019, 00:16

KingNothing yazdı: 24 Nis 2019, 00:11 Hayır ayarları biliyorum... Benzer bir sürü de video izledim... Sadece bildik birisinden bu videoyu izlemek iyi olur diye söyledim... Yazın şehir dışında deneyeceğim, alan olmadığı için deneyemedim henüz... 50-100 metreden ziyade uzak mesafeden geri dönüşü denemek istiyorum... 500-1000 metre civarı...
Üstad şu an o mesafelere gitmem... 400metre gittim şu ana kadar... Ancak yazın bir long range yapma hevesim var. Zaten yakında GPS i çıkarırım şuan uçtuğum quaddan...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 01 May 2019, 01:17

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 May 2019, 00:53

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 02 May 2019, 00:58

hknshbz yazdı: 02 May 2019, 00:53
Hakan hocam selamlar, kamera olarak ne kullandınız? Görüntüyü baya bozmuş. Merak ettim. Hafıza kartı hızı vs gibi bir sorun mu acaba?
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 May 2019, 07:14

Büyük ihtimalle kamera montajı yüzünden... Titreşim çok fazla... Kamera mount için TPU/Nylon filament ile basılmış bir aparat daha uygun olabilir... Veya Mr.Steele gibi altına açılı kesilmiş bir sünger koyun

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 02 May 2019, 08:39

Quadin kendinde de var titreme sorunu.Ben kamera dandik bisey, teknosada buldum 130tlye, vtxde cok belli olmuyor titreme. Kamera altinda1 sunger var ama ise yaramadi pek.

Quadin FCdeki antivinration srandoffda islevini yaoamiyordu, alan darligindan kasiliyordu, simdi bir yere takilmayip etkilenmeyecek gale getiridm, pervaneler de hic esneme payi olmayan baya sert plastikdi, dalprop pervane ile degistim. Kamera altindaki sungeri de degistim. FC ye clean flash yapip PID rateleri inceden yumusaticam, bakalim me olacak haftasonu gorucem 😊

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 02 May 2019, 09:37

Ben de diyorum bu videonun görselini biyerden tanıyorum 😁😁😁 şimdi uyandım

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 00:49

Yine uçuyorum, yine bi ton düşüyorum :D

Ama bu sefer harbi ACRO :) İlkler özeldir :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 05 May 2019, 00:57

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 00:49 Yine uçuyorum, yine bi ton düşüyorum :D

Ama bu sefer harbi ACRO :) İlkler özeldir :)

:o budur. vallla bu gelişim hızı hayret verici. yeni bir mr stele mi geliyor yoksa?

“Uçuş Videoları” sayfasına dön