Gyro khz

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
neoken
Ad Soyad: Fatih KONUKMAN

Gyro khz

Mesaj gönderen neoken » 13 May 2018, 18:47

Bende dandik bir omnibus f3 var. bu gyro hızı falan varya onların ikiside 4 khz. ikisinide 8 khz yapınca cpu yüzde 80 falan oluyor bende uçarken sıkıntı çıkarır diye 8 yapmıyorum . Ama çok bilmesem de takla attırmaya her çalışmamda düşüyor. Bir iki kere de angle modda bile viraj alırken ya da alçalırken düştü. Bu khz lerin bu i,işle bir alakası var mı?
Ayrıca bunun usb girişi kırıldı. Bende bir matek f405 sipariş ettim ama daha sonra bunun bir fdti ile çözülebildiğini farkedip onu da sipariş ettim. Matek i aslında bu drona harcamak istemiyorum bunu uçmayı öğrenmek için ucuza yapmıştım çünkü. Ne yapayım matek i takayım mı? Fdti ile bu fc ile mi devam edeyim ? Önerilerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Gyro khz

Mesaj gönderen BarisB » 13 May 2018, 21:02

Selamlar,

Drone'un boyutu nedir?
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 13 May 2018, 21:44

220 mm hocam

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 13 May 2018, 22:30

Khz ile alakalı olacağını sanmıyorum. Yine de sorayım 4/4 khz'de iken işlemci sürati kaç gibi görünüyor?
Pek çok sebebi olabilir. Ben olsam önce kısa devreye sebep olabilecek bir lehim, kablo vs var mı diye kontrol ederdim. Bir de zor bir ihtimal ama bir kez başıma gelmişti; motorlardan birinin vidasını çok sıktığım için vida sarılı kablolara değiyordu. Quad bir miktar havada kaldıktan sonra düşüyordu. Motora zarar vermişim. Belliki oradaki aksaklıktan sonra bir şekilde doğru emirleri uygulatamayan fc reset atıyordu. Bir ihtimal... Ama kontrol etmekte fayda var.

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 13 May 2018, 22:54

Lehimlerim pek iyi degil ama düserken goruntu gitmiyor yani resette goruntu gitmez mi. 4 khz de yüzde 16 falan oluyor islemci.

R2D2
Ad Soyad: Engin

Mesaj gönderen R2D2 » 14 May 2018, 02:35

Selamlar,
Ben de yeniyim uçmayı öğrenmeye çalışıyorum tecrübeli değilim. Yaşadığınız sorunların benzerlerini yaşadım. Ben yaşadığım sorunların bataryadan olabileceğini düşünüyorum. Sizde de bu sorunlar batarya kaynaklı olabilir. Bu ihtimalide bence değerlendirmek gerekir.Motor boyu ve kv değeri ile batarya değerlerinizi yazarsanız tücrübeli arkadaşlar bu ihtimali de değerlendirirler.

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 14 May 2018, 12:48

Bakalım hocam tattu aldım batarya. Motorlarım racerstar br2205 2300kv. batarya zop power 4s 1800 mah 65 c. Kötü değil gibi bataryalar ama ne bileyim. Bakalım. Fc nin de usb s koptu. Bende başlarım böyle işe dedim bir tane matek 405 ve onun pdb sini sipariş ettim. Gelince değiştireceğim. Her şeyi de en ucuzundan almak çok iyi olmuyor. Öğreneyim diye ucuz alıyorsun ama uçurmuyor bile bazen.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 14 May 2018, 16:39

neoken yazdı: 13 May 2018, 22:54 Lehimlerim pek iyi degil ama düserken goruntu gitmiyor yani resette goruntu gitmez mi. 4 khz de yüzde 16 falan oluyor islemci.
Evet reset atsa görüntü gider.
Daha iyi olabilir ama 4 /4khz'de %16 fena değil.
Ben halen FC'değil de, motor ve esc'lerden şüphe ederdim. Açıkcası benim örneğimde de FC'nin resetleyip-resetlemediğini tam hatırlamıyorum. Ama quad bir anda kendini yere bırakıyordu. Sorun tek bir motorda çıkmıştı.

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 14 May 2018, 16:48

Motorda nasıl bir sıkıntı çıkmıştı hocam?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 14 May 2018, 16:56

Yukarıda yazdığım gibi, vidaları çık sıkmıştım;

"motorlardan birinin vidasını çok sıktığım için vida sarılı kablolara değiyordu. Quad bir miktar havada kaldıktan sonra düşüyordu. Motora zarar vermişim"

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 14 May 2018, 17:05

Akşam benim motorların fotoğrafını atarım. Bir yorum yaparsanız iyi olur hocam. Sarımlarda çok az eziklik var fotografa yorumunuzu beklerim.

Gktu
Ad Soyad: Göktuğ TONAY

Mesaj gönderen Gktu » 15 May 2018, 15:29

Esc lerden biri ya da fc nin kanallarından biri de sıkıntılı olabilir. Gyro verisi kaybetse yine kararsız çalışır ancak bence sizin sorununuz motorların yükü artınca oluyor.

Kullanıcı avatarı
neoken

Mesaj gönderen neoken » 15 May 2018, 22:03

Benim motorlardan ikisinin üst kısmı kolay çıkıyordu. Şunu fark ettim. O motorların altında bir kilit var ya o ikisinde de düşmüş işte :( Hemen sipariş ettim. Kesinlikle performanstan yiyordu. :/

“Kontrol Kartları” sayfasına dön