Banggood batarya alımı

LiPo, LiFe, LiIon bataryalar
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Banggood batarya alımı

Mesaj gönderen BarisB » 14 May 2018, 16:31

Esc'lerin gittiğinden emin miyiz? Motorlar gitmiş olmasın?
Fazla amperin bir zararı olmaz. Eğer sisteminiz 12A'den fazlasını destekliyor ise yararı olur hatta. ESC'leri limitine kadar çok zorlamamış olursunuz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 14 May 2018, 16:43

açtım esc lerin yandığını gördüm. motorlarıda kontrol etmem lazım ama 10A esc m yokki başka. 30 amper büyük bir tane var. Lehim sök tak zor biraz. motorlarda kararma filan yok. esc nin yandığı belli. kartın ışıkları normal yanıyor tepki veriyor.
Bu motorlar kaç amperi destekliyor?
4 adet XT1104 1104 7500kv Mini Fırçasız Motor RC Mini Multicopter için Drone (Hiçbir CW ve CCW)
http://s.aliexpress.com/Zn2qiyM7?fromSns=Copy to Clipboard
Dosya ekleri
20180514_105931.jpg
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 16 May 2018, 00:37

O motorlar için 10 amper çok rahat yeter. Yukarıda fotoğrafını paylaştığınız esc'nin üzerini kolonyayla temizleyip yakından (mosfetler üzerindeki yazılar görünecek şekilde) fotoğrafını çekebilirseniz belki tamir edebiliriz. Eğer sadece mosfet yanmışsa yenisini alıp değiştirebiliriz.

Daha önce birkaç defa mosfetin esc'ye ters lehimlenmiş olduğuna denk geldim. Çinli abilerimiz her şeyi ucuza satıyor ama bu tür hataları da yapabiliyorlar.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 16 May 2018, 11:22

Gökhan Bora yazdı: 16 May 2018, 00:37 O motorlar için 10 amper çok rahat yeter. Yukarıda fotoğrafını paylaştığınız esc'nin üzerini kolonyayla temizleyip yakından (mosfetler üzerindeki yazılar görünecek şekilde) fotoğrafını çekebilirseniz belki tamir edebiliriz. Eğer sadece mosfet yanmışsa yenisini alıp değiştirebiliriz.

Daha önce birkaç defa mosfetin esc'ye ters lehimlenmiş olduğuna denk geldim. Çinli abilerimiz her şeyi ucuza satıyor ama bu tür hataları da yapabiliyorlar.
Bir aksilik olmazsa aynı esc den gelecek. inşallah motor yada kartta sorun yoktur. Bu dronda 3 s kullanmayayım mı? Pilleride sanki boşa aldım. 2 s pil alacağım. 3s ide yeni bir dron yapıp onda kullanırım diye düşünüyorum.
Dosya ekleri
111.jpg
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Bataryalar” sayfasına dön