TransTEC Fog Lite 218mm

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: TransTEC Fog Lite 218mm

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 23:54

quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 23:01
gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 21:44 hepinize geçmiş olsun aslında dün görüntü gitme meselesini hakan hocamla özelden konuşmuştuk gps takarak failsafe i gps rescue olarak ayarla falan demiştim. elinde modül varken keşke öyle yapsaydın. ayrıca bu siyah ekran iyi değil karıncalı ekran göremiyorsan çok sıkıntı vericinde değil ama alıcında dediğin gibi bir sorun var galiba. ona bir çözüm bulmadan bir daha uçuş yapmamak lazım. ayrıca kendinden pilli buzzer meselesini senin konularına bir kaç defa yazdım ama insan başına gelmez sanıyor sanırım. kendinden pilli buzzerlar freestyle long range, cruise stillerinde uçuş yapanlar için gerekli değil şart. peki düşme sonrası rssi ya da vtx sinyali ile tarama yaptın mı Hakan hocam ? @quadEr e de soruyorum.

çok geçmiş olsun tekrar. varsa yakınlarda bir dji drone kullanan arkadaşla havadan tarayarak bulunacağını düşünüyorum. quader de inşallah vicdanlı birilerine denk gelirsin kardeşim. herkese kırımsız uçuşlar.
Hocam kaybettiğim uçuştan once, gözlüğün band+ tuşu takılı kalmıstı.

20190603_225432.jpg

Tuşu kurtarmaya calismistim ama sahada yapamamistim. Ancak eve geldikten sonra tornavida ile açip düzeltebildim.

Takili kaldigi surekli arama yapiyordu. O yuzden gozlugu kullanamadim. Ayni zamanda gozluk kullanmadigim icin de kayboldu drone(siddetli ruzgar bi an goturdugu icin ciplaj gozle goremedim)

Gozluk olmayinca vtx rssi da yapamadim. Tusu yaptigim icin simdi aramaya cikacagim tekrar gozlukle ama pili bitmismidir bilmiyorum.

Bir de asagidaki brosuru yazirdim ama bunu sokaklara assam acaba başima bela alir miyim emin olamadim. Riske girip yine de asmayi dusunuyorum ama cunku baya emek harcadim bu drona!

20190603_223150.jpg
Hocam maalesef FPVsiz oryantasyom sorunu cok sikintili, 2 tane by sekilde dron kaybetmis2 biri olarak soyluyorum ki benim az da olsa helikopter gecmisim var, gorsel oryantasyonum fena degildir... Diyeceksin sen de amma cok dron harcamisin... Maalesef oyle oldu...

Brosur konusuna gelince.

Iha kaydin var mi? Meskun mahalde ucus yaptin, yasak... Bunu zabita/polis vs gorse sorun yasama ihtimalin yuksek.. Sonucta irtibat numarani birakiyorsun.

Benim ilk dron da meskun mahalde ucmasam da (en yakin bina 100 150m) binalarin arasinda bulundu, ben o zaman cevredeki bakkal market vs.me kadar1 dukkan varsa, site bekcileri vs telefonumu biraktim. Bir nevi gizliden brosur dagittim. Ayrica ulkemizde ilan asma izinlere tabidir diye biliyorum... Kafamiza gore ilan asamayiz diye biliyorum. Kas yaparken goz cikarma bir arastir derim.

Dron kaybetmede uzerime yok... Biraz mantarladim. 2.dron 130luktu, aramaya gitmedim bile... Kumandayi kapattim eve dondum, yaktim bi sigara 🤣

Bugunkunu bulmam zor ama mevcut dron insaalari bitsin arama turlari yapicam, bakarsin bulunur... Benim ilk dron1 kayboldugundaki arama tekniklerim belki yardimci olur, konuyu bir incele istersen.

viewtopic.php?f=28&t=157&p=1087&hilit=Kayboldu#p1087

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Haz 2019, 00:00

gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 23:08
hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 22:40
gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 22:24 iyi yamışsın. buzzer şart.

güzlük olarak ev200d ya da skyzone alabilirsin. ev200d barış hocamda var galiba o sana yardımcı olur bi alo de bence.. gözlükler çok pahalı dersen sana monitör önereyim ikinci versiyonunu kullandım dehşet bir ekranı var güneş altında bile görülüyor. bu üçüncü versiyonu tek eksiği dvr yok o da olsaymış mükemmel olacakmış. diversity alıcısı var cihaz 5" kumandanın üstüne takabilirsin. aparat alarak.

ya da senin gözlük ev100 dü galiba mod yapabilirsin bir diversity alıcı alarak ama bunu alıcı arızası varsa yap gözlükte bir arıza yani görüntü sürücüsünde bir arıza varsa bu da bir işe yaramayacaktır. gene siyah ekran gelecektir.

monitör
https://www.banggood.com/Hawkeye-Little ... kid=333865
Hocam bu modul olayi benim icin iyi haber... Gozlugu basit anlstimla VR gozluk gibi kullanmis, modulden almis goruntuyu dvr ile gozluge av-in olarak vermis. Simdi dusunuyorum, acaba bir modul alsam, gozlugu acip kendi vericisi kablo baglantisina paralel bu modul baglantisini yapsam ise yarar mi? Bendeki dvr ev100 icin olan, onda av-in/out tek yerden oluyor. Yani bu arkadasin yaptigini ancak ikinci bir dvr ile yapabilirim.

Modul konusu da ayri bir derya Deniz. Oscarlink eachine module ovmus

https://oscarliang.com/eachine-pro58-di ... -achilles/

Anten olarak da sunu almayi dusunuyorum
Lumenier AXII Long Range 5.8GHz 1.6dBi 125mm FPV Antenna LHCP/RHCP SMA For FPV RC Drone RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood.com
https://banggood.app.link/VL1u3aG6dX

BU arada suan Izmitteyim, inanilmaz yagmur basladi, benim quad benden 60km uzakta ama yavrucuk ya yagmur yagiyor ve sirilsiklam oluyorsa diye dusunuyorum 😅
yazık inşallah şemsiyesi vardır. :o

lumenier çok pahalı be. aomway çıkardı lollipop antenlerini ben her zamanki gibi bu ürünününde çok güzel olaracağına inanıyorum fiyatı da 3 te birine gelir

https://www.banggood.com/Aomway-MINI-2_ ... kid=333912

ev100 için sende bir de dvr var heralde bağlantılarını bilemediğim için bir yorum yapamayacağım.
Hocam gecen bahsettigin anten videosunu izledim. Acikcasi iyi bildiklerimiz kotu cikti 😀 Hepten kafa karisti.... Bu anteni long range xl5 icin sordum. O dronda acelem yok, yavas yavas toparlicam...

Ev100 dvr var resimlerde gozluk ve dvr tum giris cimislari gostermeye calistim. Usb bildigim sadece guc icin. Ama emin degilim...

Kendime not: Gozluk cok kirlenmis, temizlemem lazim 😂

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 04 Haz 2019, 00:07

hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 23:54
quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 23:01
gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 21:44 hepinize geçmiş olsun aslında dün görüntü gitme meselesini hakan hocamla özelden konuşmuştuk gps takarak failsafe i gps rescue olarak ayarla falan demiştim. elinde modül varken keşke öyle yapsaydın. ayrıca bu siyah ekran iyi değil karıncalı ekran göremiyorsan çok sıkıntı vericinde değil ama alıcında dediğin gibi bir sorun var galiba. ona bir çözüm bulmadan bir daha uçuş yapmamak lazım. ayrıca kendinden pilli buzzer meselesini senin konularına bir kaç defa yazdım ama insan başına gelmez sanıyor sanırım. kendinden pilli buzzerlar freestyle long range, cruise stillerinde uçuş yapanlar için gerekli değil şart. peki düşme sonrası rssi ya da vtx sinyali ile tarama yaptın mı Hakan hocam ? @quadEr e de soruyorum.

çok geçmiş olsun tekrar. varsa yakınlarda bir dji drone kullanan arkadaşla havadan tarayarak bulunacağını düşünüyorum. quader de inşallah vicdanlı birilerine denk gelirsin kardeşim. herkese kırımsız uçuşlar.
Hocam kaybettiğim uçuştan once, gözlüğün band+ tuşu takılı kalmıstı.

20190603_225432.jpg

Tuşu kurtarmaya calismistim ama sahada yapamamistim. Ancak eve geldikten sonra tornavida ile açip düzeltebildim.

Takili kaldigi surekli arama yapiyordu. O yuzden gozlugu kullanamadim. Ayni zamanda gozluk kullanmadigim icin de kayboldu drone(siddetli ruzgar bi an goturdugu icin ciplaj gozle goremedim)

Gozluk olmayinca vtx rssi da yapamadim. Tusu yaptigim icin simdi aramaya cikacagim tekrar gozlukle ama pili bitmismidir bilmiyorum.

Bir de asagidaki brosuru yazirdim ama bunu sokaklara assam acaba başima bela alir miyim emin olamadim. Riske girip yine de asmayi dusunuyorum ama cunku baya emek harcadim bu drona!

20190603_223150.jpg
Hocam maalesef FPVsiz oryantasyom sorunu cok sikintili, 2 tane by sekilde dron kaybetmis2 biri olarak soyluyorum ki benim az da olsa helikopter gecmisim var, gorsel oryantasyonum fena degildir... Diyeceksin sen de amma cok dron harcamisin... Maalesef oyle oldu...

Brosur konusuna gelince.

Iha kaydin var mi? Meskun mahalde ucus yaptin, yasak... Bunu zabita/polis vs gorse sorun yasama ihtimalin yuksek.. Sonucta irtibat numarani birakiyorsun.

Benim ilk dron da meskun mahalde ucmasam da (en yakin bina 100 150m) binalarin arasinda bulundu, ben o zaman cevredeki bakkal market vs.me kadar1 dukkan varsa, site bekcileri vs telefonumu biraktim. Bir nevi gizliden brosur dagittim. Ayrica ulkemizde ilan asma izinlere tabidir diye biliyorum... Kafamiza gore ilan asamayiz diye biliyorum. Kas yaparken goz cikarma bir arastir derim.

Dron kaybetmede uzerime yok... Biraz mantarladim. 2.dron 130luktu, aramaya gitmedim bile... Kumandayi kapattim eve dondum, yaktim bi sigara 🤣

Bugunkunu bulmam zor ama mevcut dron insaalari bitsin arama turlari yapicam, bakarsin bulunur... Benim ilk dron1 kayboldugundaki arama tekniklerim belki yardimci olur, konuyu bir incele istersen.

viewtopic.php?f=28&t=157&p=1087&hilit=Kayboldu#p1087
Tesekkurler hocam onerileriniz icin :)
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Haz 2019, 00:18

hknshbz yazdı: 04 Haz 2019, 00:00

Hocam bu modul olayi benim icin iyi haber... Gozlugu basit anlstimla VR gozluk gibi kullanmis, modulden almis goruntuyu dvr ile gozluge av-in olarak vermis. Simdi dusunuyorum, acaba bir modul alsam, gozlugu acip kendi vericisi kablo baglantisina paralel bu modul baglantisini yapsam ise yarar mi? Bendeki dvr ev100 icin olan, onda av-in/out tek yerden oluyor. Yani bu arkadasin yaptigini ancak ikinci bir dvr ile yapabilirim.

Lumenier AXII Long Range 5.8GHz 1.6dBi 125mm FPV Antenna LHCP/RHCP SMA For FPV RC Drone RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood.com

BU arada suan Izmitteyim, inanilmaz yagmur basladi, benim quad benden 60km uzakta ama yavrucuk ya yagmur yagiyor ve sirilsiklam oluyorsa diye dusunuyorum 😅

lumenier çok pahalı be. aomway çıkardı lollipop antenlerini ben her zamanki gibi bu ürünününde çok güzel olaracağına inanıyorum fiyatı da 3 te birine gelir

ev100 için sende bir de dvr var heralde bağlantılarını bilemediğim için bir yorum yapamayacağım.
Hocam gecen bahsettigin anten videosunu izledim. Acikcasi iyi bildiklerimiz kotu cikti 😀 Hepten kafa karisti.... Bu anteni long range xl5 icin sordum. O dronda acelem yok, yavas yavas toparlicam...

Ev100 dvr var resimlerde gozluk ve dvr tum giris cimislari gostermeye calistim. Usb bildigim sadece guc icin. Ama emin degilim...

@gokhanyanki hocam drone mash benim gozluge modul eklemis...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 Haz 2019, 00:20

anladım olayı video input ve output için aynı konnektör jakı kulllanılıyor. dvr dan playback için bir switch var onu açtığınızda playback moda geçip gözlüğün video input girişine videoyu gönderiyor. switch kapalıyken de görüntü outputu kullanıp gelen videoyu kaydedebiliyor. bu da moddaki gibi aynı şekilde diverstiy alıcı ile kullanılır bunu sisteme entegre etmek lazım sadece.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Haz 2019, 00:51

gokhanyanki yazdı: 04 Haz 2019, 00:20

anladım olayı video input ve output için aynı konnektör jakı kulllanılıyor. dvr dan playback için bir switch var onu açtığınızda playback moda geçip gözlüğün video input girişine videoyu gönderiyor. switch kapalıyken de görüntü outputu kullanıp gelen videoyu kaydedebiliyor. bu da moddaki gibi aynı şekilde diverstiy alıcı ile kullanılır bunu sisteme entegre etmek lazım sadece.
Hocam drone mash ikinci videoyu izliyorum.

Sikinti surda basliyor. Dronemash de1 sizin attiginiz gibi gozlugun avin ozelligini kullaniyor. Gozluk avin moduna gectiginde1 direk olarak kendindeki aliciyi kapatiyor. Avin kismina gelen1 goruntu modulden olunca da sanki kayitdan1 video izliyormus gibi oluyor. Ama bu durumda dvr calisip kayit yapacak mi emin degilim.

Benim video bitsin yorumlara bakicam belki dvr konusu geciyordur...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Haz 2019, 01:19

Hocam su Adam benim aradigimi1 yapmis gibi... Kafayi taktim bu ise 😀

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 04 Haz 2019, 03:33

Geçmiş olsun arkadaşlar. 1 günde 2 kayıp haberi ağır geldi. :(
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Safak

Mesaj gönderen Safak » 04 Haz 2019, 12:19

@quadEr hocam sanada geçmiş olsun, yeni fark ettim başına gelen talihsiz olayı.

Hakan hocam gözlük upgrade için takipteyim. Diversty için çözüm bulduktan sonra lcd lere bir el atıver 😊, Namussuzlar çok küçük ve uzak, tüneldeymişim gibi his veriyor.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Haz 2019, 21:04

Safak yazdı: 04 Haz 2019, 12:19 @quadEr hocam sanada geçmiş olsun, yeni fark ettim başına gelen talihsiz olayı.

Hakan hocam gözlük upgrade için takipteyim. Diversty için çözüm bulduktan sonra lcd lere bir el atıver 😊, Namussuzlar çok küçük ve uzak, tüneldeymişim gibi his veriyor.
Hocam valla baya didekliyorum, alicam diversity modul montaj icin. Ama tam istedigim gibi bir1 ornek bulamadim. Sorun su, ben diversity olusturup hem dvr i saglikli yapacak bir sistem olustirmak. Arastirmaya devam ediyorum. Netlesince ayri konu acip dwtaylari paylasmayi planliyorum.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 05 Haz 2019, 00:30

hocam en güzeli ne biliyor musun... üstüne sim kart ve gsm ile çalışan bir gps tracking sistemi koymak... quad düşse de pili çıksa da o konumu verir sana, elinle koymuş gibi bulursun...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 Haz 2019, 00:52

KingNothing yazdı: 05 Haz 2019, 00:30 hocam en güzeli ne biliyor musun... üstüne sim kart ve gsm ile çalışan bir gps tracking sistemi koymak... quad düşse de pili çıksa da o konumu verir sana, elinle koymuş gibi bulursun...
Valla haklısın...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 05 Haz 2019, 15:51

hknshbz yazdı: 04 Haz 2019, 00:51

Sikinti surda basliyor. Dronemash de1 sizin attiginiz gibi gozlugun avin ozelligini kullaniyor. Gozluk avin moduna gectiginde1 direk olarak kendindeki aliciyi kapatiyor. Avin kismina gelen1 goruntu modulden olunca da sanki kayitdan1 video izliyormus gibi oluyor. Ama bu durumda dvr calisip kayit yapacak mi emin degilim.

bunun için video sinyalini hem dvr a hem de av in e giriş yaparak aşarsın hakan hocam attığım ilk videoda zaten bu şekilde.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 Haz 2019, 17:30

gokhanyanki yazdı: 05 Haz 2019, 15:51
hknshbz yazdı: 04 Haz 2019, 00:51

bunun için video sinyalini hem dvr a hem de av in e giriş yaparak aşarsın hakan hocam attığım ilk videoda zaten bu şekilde.
Hocam bununla ilgili yaklasık 10 video buldum. Hepsi farklı bişeyler yapmış, hepsini birleştirip transformers ı oluşturacam 😂

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Haz 2019, 13:31

Arkadaslar super haber, Ihsan adinda Afganistanli bir Manda cobani bulmus benim dronu, evinde duruyomus. Aksam 6da alicam kendisinden 😊😊😊
Bulundugu agac ve bulan kahraman 😁

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 06 Haz 2019, 13:37

Bu gence güzel bir Barcelona forması hediye edilebilir... Çok sevindim bu güzel habere...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Haz 2019, 13:42

Hocam cok saolasin. guzel bir hediyem olacak 😊

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Haz 2019, 18:01

Sapasaglam1 duruyor masallah 😊😊😊

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 06 Haz 2019, 19:02

Çok süper hocam. Gerçekten insanlığını yerine getirmiş. Tebrikler.
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Haz 2019, 20:03

quadEr yazdı: 06 Haz 2019, 19:02 Çok süper hocam. Gerçekten insanlığını yerine getirmiş. Tebrikler.
Hocam darisi basina diyeyim. Insallah seninki de bulunur.

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön