Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 23:47

bagriacik yazdı: 05 May 2019, 23:33
hknshbz yazdı: 05 May 2019, 23:03
bagriacik yazdı: 05 May 2019, 22:45 Ara ara simülasyon konuları geçiyor, bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Simülasyonun başına oturduğumda çok fena sıkılıyorum. Maks 20 dakika dayanabiliyorum, sonrasında kapatıyorum. Çok sıkıcı geliyor yani. FPV freerider, liftoff vs aynı sonuç. Fpv gözlüğü Pc ye bağlayıp anca süreyi 30 dakikalara çıkardım, sonrasında hiç elim gitmiyor. Halbuki FSX zamanlarında sanal pilotlukta 900 saatim vardı. Tavsiyeniz ne olur? Ne olursa olsun drone'u toplayınca gidip çakıla çakıla öğreneyim fikrindeyim artık. Kurtarın beni :(
Hocam, Joshua Bardwell sim serisini seyrederek ilerle, onun her videoda verdiği görevleri deneyerek yapmaya çalış, benim gibi yapamayıp sinir krizine gir, saatlerce sim çalış 😀

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RbkORU41GY
Sorunum da burada :) 3. videoya anca gelebildim. 20 gündür. Nedense elim simulasyona gitmiyor. Drone gelsin öyle çalışırım diyorum. Sorduğum gayet saçma aslında. Sanırım benim canım dayak istiyor :D
Hocam bak karşında herkese simlatör çalışmak lazım deyip, kendisi çalışmayıp angle modda takılıp kalmış bir örnek var.. Şimdi similatöre başlayalı 1.5 ay filan oldu, 2 hafta önce acro-trainer ile uçmaya başladım, zaten haftasonu ancak.. o da toplasan 2 günde uçtuğum süre 30dk ancak... Bu hafta ilk defa acro uçtum dün ve bugün... yukarda gördüğün videolar benim 1.5 sene önceki olmam gereken halim, ben ancak böyle saçma sağan uçuşlar yapabilir hale geldim... Bence hepsi iğrenç berbat görüntüler... bir hareket yapıyom peşine 20 tane düzeltme yapıyorum, quad sola gidiyor benim önüm sağa dönük... Daha sayamayacağım onlarca hata... Bu arada kaç kere düştüm artık sayısını bilmiyorum....

Özetle, bu işi yapacam diyorsan simulatör gerçekten şart... Onsuz olmaz mı? Olur tabi ama bayağı bir pahalı olur...

Ha diyorsan ki bende para çok 10 tane quad toplar, hepsini pert ederim bana koymaz... O zaman ayrı tabi... Eğer sen de bizler gibi kendi halinde insanlardansan, simulatör şart... parayı sokakda bulmuyoruz, maalesef bu hobi pahalı bir hobi...

JB nin video serisine gelince, ben şu an otoparkda cirit atıyorum :D O taraftan atıp, bu tarafta tutuyotum :D

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 05 May 2019, 23:55

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 23:47
hknshbz yazdı: 05 May 2019, 23:03
Hocam, Joshua Bardwell sim serisini seyrederek ilerle, onun her videoda verdiği görevleri deneyerek yapmaya çalış, benim gibi yapamayıp sinir krizine gir, saatlerce sim çalış 😀

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RbkORU41GY
Sorunum da burada :) 3. videoya anca gelebildim. 20 gündür. Nedense elim simulasyona gitmiyor. Drone gelsin öyle çalışırım diyorum. Sorduğum gayet saçma aslında. Sanırım benim canım dayak istiyor :D
Hocam bak karşında herkese simlatör çalışmak lazım deyip, kendisi çalışmayıp angle modda takılıp kalmış bir örnek var.. Şimdi similatöre başlayalı 1.5 ay filan oldu, 2 hafta önce acro-trainer ile uçmaya başladım, zaten haftasonu ancak.. o da toplasan 2 günde uçtuğum süre 30dk ancak... Bu hafta ilk defa acro uçtum dün ve bugün... yukarda gördüğün videolar benim 1.5 sene önceki olmam gereken halim, ben ancak böyle saçma sağan uçuşlar yapabilir hale geldim... Bence hepsi iğrenç berbat görüntüler... bir hareket yapıyom peşine 20 tane düzeltme yapıyorum, quad sola gidiyor benim önüm sağa dönük... Daha sayamayacağım onlarca hata... Bu arada kaç kere düştüm artık sayısını bilmiyorum....

Özetle, bu işi yapacam diyorsan simulatör gerçekten şart... Onsuz olmaz mı? Olur tabi ama bayağı bir pahalı olur...

Ha diyorsan ki bende para çok 10 tane quad toplar, hepsini pert ederim bana koymaz... O zaman ayrı tabi... Eğer sen de bizler gibi kendi halinde insanlardansan, simulatör şart... parayı sokakda bulmuyoruz, maalesef bu hobi pahalı bir hobi...

JB nin video serisine gelince, ben şu an otoparkda cirit atıyorum :D O taraftan atıp, bu tarafta tutuyotum :D

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum, bunların farkındayım hatta. Simulatörü kabullenip kendimi zorlamam gerek anlaşılan. FPV gozluk ıle bir nebze daha hoşuma gitti. Onda da Matrixe bağlanan Neo gibi oldum. HDMI kablosu donusturucuye/donusturucuden rca uzatmaya/ oradan gozluğe. Ha tabi donusturucu ıcın enerji kablosu derken baya garip bir hal aldı ortam :D Yarın programlı bir şekilde simulator konusunda zorlayayım kendimi. En hayırlısı bu olacak sanırım :) Ya da drone'u yere çakıp simulatore donecegım dedıgınız gıbı. zararsız olanı en iyisi :D
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 05 May 2019, 23:58

bagriacik yazdı: 05 May 2019, 23:55

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum, bunların farkındayım hatta. Simulatörü kabullenip kendimi zorlamam gerek anlaşılan. FPV gozluk ıle bir nebze daha hoşuma gitti. Onda da Matrixe bağlanan Neo gibi oldum. HDMI kablosu donusturucuye/donusturucuden rca uzatmaya/ oradan gozluğe. Ha tabi donusturucu ıcın enerji kablosu derken baya garip bir hal aldı ortam :D Yarın programlı bir şekilde simulator konusunda zorlayayım kendimi. En hayırlısı bu olacak sanırım :) Ya da drone'u yere çakıp simulatore donecegım dedıgınız gıbı. zararsız olanı en iyisi :D
Şu donanımı merak ettim bi Matrix atsana bize :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 06 May 2019, 00:05

hknshbz yazdı: 05 May 2019, 23:58
bagriacik yazdı: 05 May 2019, 23:55

Şu donanımı merak ettim bi Matrix atsana bize :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bu şekilde toplu daha uysal gözüküyor :))
IMG_20190506_000244.jpg
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 06 May 2019, 00:32

Ben hiç similatorde çalışmadım hakikaten çok sıkıcı ama tabi çok büyük faydası var orası tartışılmaz ilk fırçalı quadi yaptığımda 2 metre goturemedim o an anladım nasıl bı ise bulastigimi ve zorluğunu daha sonra akillanmadim fırçasız yaptım bi sure angele modda kumanda sticlerini hangi yönde hareket ettirirsem ne tepki verecek onları öğrendim sonra yavaş yavaş acro ya geçtim benim için ilk olarak onemli olan acrobatik hareketler yapmaktansa dronu istediğim yöne doğru sürebilmek istediğim yerden dönebilmek önemliydi acrobatik hareketler daha sonra kendiliğinden geliyor zaten kazaların büyük çoğunluğu bu şekilde oluyor zaten ulen daha düz zor gidiyoruz havada takla atmak nedir derdim hep kendime misal acrobatik bı hareket yaptınız hareket bitti ve dron düzeldi duzeldiginde istemediğiniz bı yöne doğru yöneldi ve siz dronun yönünü ceviremediginiz için bı yere çarptı bu olay saniyelik bişey zaten bence ilk önemli olan havada takla atmak yerine drona hakim olabilmekte nacizane tavsiyem hakan hocam uçuş alanın çok güzel bence ağaca kafa tutmak yerine😂 boş bı alana iki tane duba gibi bişey koyup daha alçaktan ve daha yavas dönüşlere drona yön verebilmeye çalışırdım ve kameranın acisida çok önemli acı fazla olunca otomatik olarak istemsiz oluyor bu daha hızlı gidiyor beynimiz gozlukteki görüntüyü tam ortalamak istiyor gök yüzünü seyrederek uçmak istemiyor(benim beyin öyle😂) e öyle olunca da dronun arkası kalkıyor gaz verince de hakim olunmasi zor hızlara cikiyor. Daha sonra zaten Geliştirdikçe o acı size yavaş geliyor ve acıyı arttırmak istiyorsunuz saygilar🤗
RC hoby
Mekatronik
8-)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 May 2019, 01:03

bencilzevk yazdı: 06 May 2019, 00:32 Ben hiç similatorde çalışmadım hakikaten çok sıkıcı ama tabi çok büyük faydası var orası tartışılmaz ilk fırçalı quadi yaptığımda 2 metre goturemedim o an anladım nasıl bı ise bulastigimi ve zorluğunu daha sonra akillanmadim fırçasız yaptım bi sure angele modda kumanda sticlerini hangi yönde hareket ettirirsem ne tepki verecek onları öğrendim sonra yavaş yavaş acro ya geçtim benim için ilk olarak onemli olan acrobatik hareketler yapmaktansa dronu istediğim yöne doğru sürebilmek istediğim yerden dönebilmek önemliydi acrobatik hareketler daha sonra kendiliğinden geliyor zaten kazaların büyük çoğunluğu bu şekilde oluyor zaten ulen daha düz zor gidiyoruz havada takla atmak nedir derdim hep kendime misal acrobatik bı hareket yaptınız hareket bitti ve dron düzeldi duzeldiginde istemediğiniz bı yöne doğru yöneldi ve siz dronun yönünü ceviremediginiz için bı yere çarptı bu olay saniyelik bişey zaten bence ilk önemli olan havada takla atmak yerine drona hakim olabilmekte nacizane tavsiyem hakan hocam uçuş alanın çok güzel bence ağaca kafa tutmak yerine😂 boş bı alana iki tane duba gibi bişey koyup daha alçaktan ve daha yavas dönüşlere drona yön verebilmeye çalışırdım ve kameranın acisida çok önemli acı fazla olunca otomatik olarak istemsiz oluyor bu daha hızlı gidiyor beynimiz gozlukteki görüntüyü tam ortalamak istiyor gök yüzünü seyrederek uçmak istemiyor(benim beyin öyle😂) e öyle olunca da dronun arkası kalkıyor gaz verince de hakim olunmasi zor hızlara cikiyor. Daha sonra zaten Geliştirdikçe o acı size yavaş geliyor ve acıyı arttırmak istiyorsunuz saygilar🤗
Ustad dediklerinde çok haklısın, önemli olan düz gidebilmek... Ben mesela paso yanlıyorum :D Ama işte uzunca süre bu hobiyle uğraş, habire bol taklalı videolar izle... İnsan kendini tutamıyor :D Şimdi daha yeni acroya geçmişim, hep hayalini kurmuşum :D Takla atmadan da olmuyor... Uçuş alanım evet geniş ve güzel ama bu da beni tembelliğe itiyor cünkü ani dönüşler, kesin hareketler ve de süper kontrolde olmam gerekmiyor. Az bi trottle koyuyom salıyom çayıra mevlam kayıra... O yüzden daha engelli bir uçuş alanına geçiş yapmam gerek ki yavaş gitmek zorunda olayım, net hareketler yapmak zorunda olayım. İki ağacın arasında boğuşma sebebim de bu aslında, uçuş alanımı daraltmaya çalışıyorum...

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 06 May 2019, 03:34

Sende haklısın hocam insan bı an önce o evreye geçmek istiyor 😂mesala bende bıyıklı gibi bir gökdelenin en üstünden aşağıya doğru o parlayan camlara paralel olarak süzülerek aşağı inmek istiyom 🤣 ama bu hayal hem suanki pilotaj seviyem ile mümkün değil hemde Ereğli'de gökdelen yok 😅 bı ara bunalıma giriyordum o kadar para vermişim cihaz toplamisim ama ucuramiyorum kendime kiziyordum ama emeklemeden yürümek olmuyormuş bu iste de o yuzden tembellestiriyor diye düşünmeyin bence biraz emeklemek gerekiyor bende ilk başta bombos bı alanda bı ileri bı geri saga dönüş sola dönüş dubalarin arasında zikzak çizme motorsiklet ehliyeti alır gibi dubalarin etrafında 8 çizme daire çizme gibi bu şekilde ilerledim dronun hakimiyetini kaybedicegimi hissettiğim an angel moda aliveriyordum parmağım sürekli o swich in üstünde duruyordu alıştıkça gercekten kendiliginden o moda ihtiyaç duymadım kendinize bı level belirleyin geliştikçe bı level atlayin parkuru bı tık zorlastirin şu an icin ağaçlar biraz tehlikeli olabilir dalları var carptiginiz zaman kesinlikle 1, 2 pervane gidiyor en iyi ihtimalle, arasına giriyor çıkarmak için iki saat uğraşmak gerek ve inanılmaz insanın şevkini kıran bı durum delirmemek elde degil en iyisi kendiniz kendi seviyenize göre bı parkur olusturun. Bı sure sonra gerçekten zevk alarak ucacaksiniz kaza oranıniz azalacak piller yetmeyecek şarj aleti hiziniza yetismeyecek inşallah 😂
RC hoby
Mekatronik
8-)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 30 May 2019, 06:00

Genel Konu Notu: Bu konu artık benim bütün pilotaj hikayemi biriktirmiş durumda, o yüzden devamlı suretle video ekliyorum. Eğer konuda habire saçma sapan uçuş videoları görmekten bıkmış arkadaşlar varsa, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...

Son zamanlarda yaşadığım kırımlar ve bir sürü olumsuzluğa rağmen, hevesim kaçmadan uçuşlara devam etmeye çalışıyorum.

Bir kaç ay önce yaptığım Froglite 218 sadece 1 kere 30sn deneme uçuşu sonrası hiç sahaya çıkarmamıştım. Bu süreçte dronun motorlarını (Emax Eco 2306 1700kv) değiştirerek Samguk Wei 2207 2300KV motorlar koydum.

Yakın zamanda özellikle FPV görüntüsünde yaşadığım sorunları da Gökhan Yankı hocam yardımlarıyla ciddi derecede gidermiş durumdayım.

sakin şekilde birazcık mesafe (500m kadar) denemeri yaptığım uçuş videom beğenilerinize sunulur :)

En son ___isimsiz___ tarafından 25 Haz 2019, 23:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 30 May 2019, 09:53

hknshbz yazdı: 30 May 2019, 06:00 Son zamanlarda yaşadığım kırımlar ve bir sürü olumsuzluğa rağmen, hevesim kaçmadan uçuşlara devam etmeye çalışıyorum.

Bir kaç ay önce yaptığım Froglite 218 sadece 1 kere 30sn deneme uçuşu sonrası hiç sahaya çıkarmamıştım. Bu süreçte dronun motorlarını (Emax Eco 2306 1700kv) değiştirerek Samguk Wei 2207 2300KV motorlar koydum.

Yakın zamanda özellikle FPV görüntüsünde yaşadığım sorunları da Gökhan Yankı hocam yardımlarıyla ciddi derecede gidermiş durumdayım.

sakin şekilde birazcık mesafe (500m kadar) denemeri yaptığım uçuş videom beğenilerinize sunulur :)

titresim yok, jello yok, enterferans yok video da gayet temiz. olmuş bu "möthiş" :) ayrıca long range var. çok soft uçmuşsun ağaçlara da çok yakın geçişler yapmışsın. o son pili de takmamışsın helal valla bir gopro olaymış çok tatlı bir video olacakmış.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 30 May 2019, 12:49

gokhanyanki yazdı: 30 May 2019, 09:53
hknshbz yazdı: 30 May 2019, 06:00 Son zamanlarda yaşadığım kırımlar ve bir sürü olumsuzluğa rağmen, hevesim kaçmadan uçuşlara devam etmeye çalışıyorum.

titresim yok, jello yok, enterferans yok video da gayet temiz. olmuş bu "möthiş" :) ayrıca long range var. çok soft uçmuşsun ağaçlara da çok yakın geçişler yapmışsın. o son pili de takmamışsın helal valla bir gopro olaymış çok tatlı bir video olacakmış.
Hocam valla sayende oldu bu temiz görüntüler :) Bu uçuş alanı long range denemesi için çok müsait, yüksekte bir yerdeyim, çevremde açık alan. Sadece bulunduğum noktanın sağ tarafına gittiğimde geri gönünce hemen sağımdaki büyük ağacın arkasında kaldım ve quad ile direk arama girmiş olunca açıyı kazanana kadar gönrüntü gitti, bunu da sanırım elimdeki ekipmanlarla aşmam çok zor... bugün o ağacın diğer tarafına konumlanıp uçuş yapacağım.

Ah Session 5 im hala sağlam olsaydı... Kırık bozuk haliyle yatıyor çekmece de maalesef... :(

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 31 May 2019, 01:12

Bugün yine uçtum, yine düştüm :D
Bugünkü hasar ziyan:
1 tane 4S 1600mah 70C lipo... Bulacam onu :D
1 tane 32gb micro sd sandisk exterme plus

Benim çok dandik yarı bozuk 1080p (güya) aksiyon kamerasını froglite üzerine size gösteremeyeceğim kadar dandik şekilde monte ettim :D Güzel güzel 3 pil uçtum. Hatta 2. ve 3. pillerde aklıma geldi ustalardan özenip, aksiyon kamerasını arkaya çevirdim, geriyi çeksin diye. Buralar da gayet güzel oldu... Henüz son pile gelmemişken 4. pilde takla esnasında trottle tam kesmediğim için yaklaşık 10metreden çakıldım..

Düştüğünü düşündüğüm noktanın yaklaşık 10metre ilerisinde quadı buldum, pil bağı kopmuş, pil yok, aksiyon kamera yok..

Quadda ciddi bir hasar yok, xt60 biraz zorlanmış filan, 2 pervane eğilmiş o kadar

Sonra quadın 6-7metre solunda aksiyon kamerasını buldum... Pil hala yok ortalıkta...

Aksiyon kamerasını koydum cebime, pili aramaya devam bi 10dk daha.. Sonra elimde kumanda gözlük dron vs, dedim götürüp şunları koyayım arabaya, gelir pili geri ararım..

O ara bi baktım aksiyon kamerasına ve Yeşilçamdan bir sahne yaşadım, görseniz oturur benimle ağlarsınız :D

Aksiyon kamerasındaki hafıza kartı yok ortalıkta... Gitti güzel videolar....

O yüzden bugün de sadece dandik DVR kaydı var sizlerle paylaşabileceğim. İnşallah yarın sabah pili bulur ve bir ümittir fakirin ekmeği, bakarsınız hafıza kartıda hemen yanında bir yerdedir :)

Hee bu arada, yine bir ağaç, yine ben :D Bu sefer kendi düştü quad beni uğraştırmadı :D :D :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 08 Haz 2019, 00:07

Genel Konu Notu: Bu konu artık benim bütün pilotaj hikayemi biriktirmiş durumda, o yüzden devamlı suretle video ekliyorum. Eğer konuda habire saçma sapan uçuş videoları görmekten bıkmış arkadaşlar varsa, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...

Geçen hafta kaybolup, Afgan bir çoban kardeş tarafından bulunan Frog Lite bulunması şerefine biraz neşeli bir video.. Malesef FPV kamera görüntüsüne şimdilik devam ediyorum... Az kaldı "Yi" videolarına :)

En son ___isimsiz___ tarafından 25 Haz 2019, 23:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 09 Haz 2019, 14:45

Bu sabah yaşadığım kırım, şimdiye kadar başıma gelenlerin en anlamsız ve can sıkıcı olanı oldu...

Dün akşam da havada vtx yanma sorunu yaşadım, hadi o neyse ama bu sabahkinde hiç sorun yok, bir anda quad sapıtıp yerlere çakılıyor. Videonun 02:40 dikkat etmeniz yeterli.

Sonuç itibariyle en sıkıntılı arıza Samguk Wei 2207 2300KV motorlardan bir tanesi sanırım çanı eğildi ve o motorun olduğu kolda hafif bir çatlak var gibi, motor ayaklarının olduğu yerden kolun enine uzanan hafif bir çatlak var.
Motoru söktüm ve çanı çıkardığında önce rulmanlardan dolayı sandım çünkü boşluk var gibi ancak sonradan bunun rulmanlardan olmadığını başka bir motor çanı ve gövdesi ile denediğimde anladım. Neyse, çok uzattım :D Bu arıza hasar ve kayıplar için farkı konu açıp tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Haz 2019, 10:41

hakan hocam geçmiş olsun çok ısındı yandı mı acaba motorlardan biri çok saçma bir kırım olmuş hakkaten. vtx i de merak ettim o nasıl yandı. konu açacağım demişsin ayrıntıları merak ettim.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 10 Haz 2019, 13:00

gokhanyanki yazdı: 10 Haz 2019, 10:41 hakan hocam geçmiş olsun çok ısındı yandı mı acaba motorlardan biri çok saçma bir kırım olmuş hakkaten. vtx i de merak ettim o nasıl yandı. konu açacağım demişsin ayrıntıları merak ettim.
Hocam düşüş nedenini bilmiyorum, motor yanması değilmiş. Quadı yerden alınca ilk yaptığım iş motorları elle dondurmek. Zorlanınca 4inch gibi yandı sandım.

Dün akşam söktüm motoru. Şaft yamulmuş ama bu bence düşüp yere çarpınca oldu.

Bheli de escler çalışıyor, uçuş kartı normal görünüyor. Motor siparişi verecektim ama vaz geçtim, eski motorları takıp deneme yapacağım, başka bişey mi var anlamadım. Blackbox kaydı da yok ona bakamıyorum..

VTX üzerindeki şu entegre yandı ama o bir önceki akşam oldu. Başka vtx ile değiştim TX805 taktım. Senin filitreleri uygulamıştım. Evet görüntü çok güzel, motorlarda ısınma da olmadı. Ama videodaki düşüş bununla ilgisi var mı bilemiyorum.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Haz 2019, 14:43

pervaneler sağlam mıydı bulduğunda?
Sanki tek taraflı pervane kanadı kırılıyo / çıkıyo veya motor vidaları çıkıp motor yerinden oynuyo gibi bir izlenim var videoda...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 10 Haz 2019, 14:53

KingNothing yazdı: 10 Haz 2019, 14:43 pervaneler sağlam mıydı bulduğunda?
Sanki tek taraflı pervane kanadı kırılıyo / çıkıyo veya motor vidaları çıkıp motor yerinden oynuyo gibi bir izlenim var videoda...
Hocam pervaneler kırıktı ama yaklaşık 10mtden çakılıyor ve toplam 8 takla atıyor. Düşünce mi kırıldı havada mı bilemiyorum. Daha da yavaşlatıp izledim. 2 kanatlı pervane vardı. Öncekiler sağ sol ikiside duruyor düşerken, arkayı bilemiyorum...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Haz 2019, 18:33

İşte zaten hızlıca 8 takla atmasının en olası nedeni bir taraftaki motor veya pervane iş göremezse, karşı çaprazındaki sayesinde durmadan takla atar hızlıca...

Sol arkadaki motorda bir sorun var bence...
Ya motor duruyo veya yerinden çıkıyo ya da pervane çıkıyo veya kırılıyo... Benim eyyorlamam bu kadar 😂

91689F97-B9DA-42FD-84A3-08B0E01AEC4D.jpeg
91689F97-B9DA-42FD-84A3-08B0E01AEC4D.jpeg (17.23 KiB) 7443 kere görüntülendi
https://eksisozluk.com/eyyorlamam-bu-kadar--2255331
En son __isimsiz__ tarafından 10 Haz 2019, 18:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Haz 2019, 18:35

Hakan hocam sen kupon işinde uzmansın...
Şu ikisi için işe yarar bir kupon var mı?

0AC62DC3-8F7B-4CE1-8DBE-B3CE0F822B39.jpeg

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 10 Haz 2019, 20:13

KingNothing yazdı: 10 Haz 2019, 18:35 Hakan hocam sen kupon işinde uzmansın...
Şu ikisi için işe yarar bir kupon var mı?

0AC62DC3-8F7B-4CE1-8DBE-B3CE0F822B39.jpeg
Hocam biraz araştırayım, haber ederim bulursam birşeyler.

“Uçuş Videoları” sayfasına dön