Dron denge problemi kk2 1.5

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
sevkiisik
Ad Soyad: ŞEVKİ IŞIK

Dron denge problemi kk2 1.5

Mesaj gönderen sevkiisik » 18 May 2018, 02:44

Merhabalar,kk2 1.5 kontrol kartını kullanarak bir dron yaptım.ama bir tarafa doğru çekiyor.iki ayak yerden kalkıyor ama diğer iki ayak yerde kalıyor.gazi kesmesem takla atacak.bu problem nasıl asılır.kumanda ayarlarını kalibrasyon ayarlarını yapmaya çalıştım ama aşamadim problemi..lütfen kk2 konusunda tecrübeli arkadaşların Gökhan Bora nin somut yardımlarını bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: Dron denge problemi kk2 1.5

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 18 May 2018, 08:24

KK2 1.5 ile ilgili hiçbir bilgim, tecrubem yok. Bu yüzden yardımcı olamam. Ama bilen birileri muhakkak vardır.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

sevkiisik

Mesaj gönderen sevkiisik » 18 May 2018, 18:58

Teşekkür ederim Gökhan Bey,bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum!

sevkiisik

Mesaj gönderen sevkiisik » 19 May 2018, 00:36

Bu forum da dahil olmak üzere kk2 1.5 kontrol kartı hakkında hiç bir forumdan bilgi alamadım.sorduğum herkes bilmediğini söyleyip başkaca kartlar öneriyor.oysa ki oldukça yaygın kullanılan bir kart.üniversitelerin bilgisayar mühendisliklerinde bitirme çalışması olarak verilen dron projelerinde ,elektrik elektronik mühendisliklerinde kurulan robotik takımlarının çalışmalarında kullandığı kartlar.iki gün önce tanıştığım bir bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisi bir grup öğrencinin projesiydi "kk2 1.5"le kurulan bir dron ve gps le kontrolü.ve onlarda benimle aynı problemi yaşadıklarını söylediler.yine bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği öğrencilerinin kurduğu robotik takımının 4007 tübitak bilim fuarı için hazırladıkları dronun kontrol kartı kk2 idi.siz belki farklı kartlar kullanıyor olabilirsiniz ama maliyet hesabı yapan üniversite öğrencilerinin,liseli meraklı gençlerin kullandığı bir kart kk2.

R2D2
Ad Soyad: Engin

Mesaj gönderen R2D2 » 19 May 2018, 01:40

KK2 1.5 bilinmiyor olabilir ama burada drone nasıl uçar bunu çok iyi bilen arkadaşlar var. Donanımın hakkında bilgi verirsen fikir alabilirsin.

Kumanda olmadan kontrol kartını bilgisayara bağlayarak motorlara güç verebiliyormusun. Böyle bir imkan varsa motorlara güç verip çekme olayını deneyebilirsin. Sorun kumanda ile kk arasındaki uyusuzlukmu değilmi anlaşılır. Belki kumandanın alıcısını değiştirerek daha uygun bir maliyet ile sorunu çözersin.

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön