taranis x9d plus yenilendi 2019 re-designed version

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: taranis x9d plus yenilendi 2019 re-designed version

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 13 Ağu 2019, 14:52

öncelikle alıcıyı r9mm bir fc ye lehimle fcyi pc ye bağla r9mm için ayarları herzaman yaptığın gibi yap port serial rx gibi

arkasından taranis üzerine r9m yi takarak alıcı ile bind işlemini gerçekleştir ve hemen ardından kapatıp modülü çıkar.

toolkit sinyal çıkış portunu görüyorsun +-ve s var orda 5v çıkıştır gene de garantiye almak için voltajı ölç daha sonra +,- ve s(ppm outout) çıkışını modüle bağla

m8 in menüsünden output sekmesini aç ppm işaretle ve komut vermeye başla herhangi bir kopma olmadan komutları betaflight reciever sekmesinde görebiliyorsan sorun taranis bağlantısındadır modül sağlamdır.

aynı şeyi sende flysky i6s ile de yapabilirsin onda da trainer portta ppm çıkışından yapabilirsin.

flysky trainer port pinout

Resim

r9m için pinout

m8 için ppm çıkışı
Dosya ekleri
toolkit_rc_m8_charger_black_7.jpg
frsky-r9m pinout.jpg

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Ağu 2019, 12:49

wireless trainer özelliği için video geldi

crossfire ile çalışıyor mu?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Ağu 2019, 12:38

gökhan YANKI yazdı: 13 Ağu 2019, 14:52 öncelikle alıcıyı r9mm bir fc ye lehimle fcyi pc ye bağla r9mm için ayarları herzaman yaptığın gibi yap port serial rx gibi

arkasından taranis üzerine r9m yi takarak alıcı ile bind işlemini gerçekleştir ve hemen ardından kapatıp modülü çıkar.

toolkit sinyal çıkış portunu görüyorsun +-ve s var orda 5v çıkıştır gene de garantiye almak için voltajı ölç daha sonra +,- ve s(ppm outout) çıkışını modüle bağla

m8 in menüsünden output sekmesini aç ppm işaretle ve komut vermeye başla herhangi bir kopma olmadan komutları betaflight reciever sekmesinde görebiliyorsan sorun taranis bağlantısındadır modül sağlamdır.

aynı şeyi sende flysky i6s ile de yapabilirsin onda da trainer portta ppm çıkışından yapabilirsin.

Resim

r9m için pinout

m8 için ppm çıkışı

Bunu denemeye gerek kalmadı... @mustafapusti ye gönderdim modülü ve 2 adet r9mm alıcıyı... Onda da çalışmado r9mm alıcılar... Benim modül ondaki slim + ile çalışmış ama... Demek ki sorun r9mm alıcılarda...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 21 Ağu 2019, 14:39

KingNothing yazdı: 21 Ağu 2019, 12:38
gökhan YANKI yazdı: 13 Ağu 2019, 14:52 öncelikle alıcıyı r9mm bir fc ye lehimle fcyi pc ye bağla r9mm için ayarları herzaman yaptığın gibi yap port serial rx gibi

Resim

r9m için pinout

m8 için ppm çıkışı

Bunu denemeye gerek kalmadı... @mustafapusti ye gönderdim modülü ve 2 adet r9mm alıcıyı... Onda da çalışmado r9mm alıcılar... Benim modül ondaki slim + ile çalışmış ama... Demek ki sorun r9mm alıcılarda...

iki alıcı da mı çalışmamış. bu nasıl olabilir ki?yazılımsal bir sıkıntı mı acaba yazılım atarken sorun mu oluyor bir de o firmware flashlasın bari r9mm lere.

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Mesaj gönderen mustafapusti » 21 Ağu 2019, 15:58

gökhan YANKI yazdı: 21 Ağu 2019, 14:39
KingNothing yazdı: 21 Ağu 2019, 12:38

Resim

r9m için pinout

m8 için ppm çıkışı

iki alıcı da mı çalışmamış. bu nasıl olabilir ki?yazılımsal bir sıkıntı mı acaba yazılım atarken sorun mu oluyor bir de o firmware flashlasın bari r9mm lere.
EU ve FCC serilerini denedim hocam ikisinde de. Iki r9mm ile de bind olmuyor. R9m i de EU ve FCC olarak denedim yine olmadi. R9M i Bende ki R9 Slim ile denedigimde soeunsuz calisiyor.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Ağu 2019, 17:12

Internett bi yerde okudum
R9MM için bir serisi arızalı (faulty batch) diyorlar...
Onlar denk geldi herhalde?...

horusrc.com resmi satıcı sitesi... Oradan almak istiyorum ama onda da paypal üzerinden ödeme kabul ediyo sadece... Paypal da Türkiye’de çalışmıyo...

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 21 Ağu 2019, 20:16

KingNothing yazdı: 21 Ağu 2019, 17:12 Internett bi yerde okudum
R9MM için bir serisi arızalı (faulty batch) diyorlar...
Onlar denk geldi herhalde?...

horusrc.com resmi satıcı sitesi... Oradan almak istiyorum ama onda da paypal üzerinden ödeme kabul ediyo sadece... Paypal da Türkiye’de çalışmıyo...
Geri iade sorunu olmayacağına eminsen ödeme yapabilirsin hocam. Satıcı sadece paypal adresinden farklı bir adrese gönderim yapacağını bilmeli. Ben hala paypal ile ödüyorum. Adres USA Florida :D
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Ağu 2019, 21:12

VPN ile mi giriyorsun Paypal’a

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 21 Ağu 2019, 21:21

Evet hocam. Tamamen yeni bir paypal hesabı açman ve amerikadan bir adres ve telefon bulmalısın. Onaylama yapmasan da kredi kartından ödeme verebiliyorsun
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Eyl 2019, 11:57

taranis için inceleme videları geldi bakmak isteyenler için aşağıya bırakıyorum. ayrıca şu anda taranis X9D plus 2019 kuponla 163.80$ xd9 plus SE versiyonu kuponla 224.99$ linkleri aşağıya bırakıyorum.

normal versiyon
https://www.banggood.com/FrSky-Taranis-X9D-Plus-2019...house=GWTR

xd9 plus SE versiyon
https://www.banggood.com/FrSky-Taranis-X9D-Plus-SE-2019...house=GWTR

kupon kodu %10 coupon code discount code (frsky taranis X9D plus 2019 coupon code)

Kod: Tümünü seç

BGfrsky10
FRSKY DİSCOUNT.jpg

m9 hall sensör ayarlarıyla ilgili bir video ayrıca bir teardown videosu kumandanın donanımını görmek açısından faydalı

painless 360 incelemesi

2019 SE versiyonu unboxing kutu içeriğinde neler var?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 06 Eyl 2019, 13:40

Şunun lite versiyonunu mini modüller yerine normal boy modül olacak şekilde yapsalardı herkes onu tercih ederdi... Bende var Eski X9D Plus SE Karbonfiber versiyonu, biraz iri kaçıyor... Lite versiyonunun boyu daha iyi... Benim gözümde onun tek eksisi büyük modül takmaya uygun değil... Modifikasyonla ancak dışına yapıştırırsın

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Eyl 2019, 13:53

KingNothing yazdı: 06 Eyl 2019, 13:40 Şunun lite versiyonunu mini modüller yerine normal boy modül olacak şekilde yapsalardı herkes onu tercih ederdi... Bende var Eski X9D Plus SE Karbonfiber versiyonu, biraz iri kaçıyor... Lite versiyonunun boyu daha iyi... Benim gözümde onun tek eksisi büyük modül takmaya uygun değil... Modifikasyonla ancak dışına yapıştırırsın
o konuda katılıyorum x9lite benimde çok hoşuma gitti. modül yuvası ve açma düğmesi altındaki boyun askısı yuvası plastik orasını sevmedim gerisi gayet güzel bir radyo ideal bir boyutta. hatta geçen uruav sürümünün pro versiyonu olmadığını m7 tarzı gimballer ve çeşitli eklentilerle frsky tarafından özel bir pro versiyonu çıkmasını bekleyen kişiler gördüm. bilemiyorum çıkar mı. çıkaracaksa neden uruav versiyonu pro diye çıktı bilmiyorum.

modül işi halladelir tabi ki ama işte herkes uğraşır mı. insanlar tak çalıştır istiyor üzerinde kafa yorarak modlayacak kişi saysısı az.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 24 Eyl 2019, 22:53

yeni taranis için detaylı kurulum klavuzu videosu.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 Oca 2020, 23:06

yeni kupon eklendi

Resim

https://www.banggood.com/FrSky-Taranis- ... rehouse=CN

kupon kodu ile 219 dolara düşüyor.

Kod: Tümünü seç

BGX9SE20

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön