Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 Ağu 2019, 01:07

hknshbz yazdı: 16 Ağu 2019, 00:31
gökhan YANKI yazdı: 16 Ağu 2019, 00:14 güneş vurduğunda oluşan parlama lens flare bunu çözmek için ir block lens kullanabilirsin hakan hocam. ir hassas lens ile az ışıkta daha başarılı sonuç alınıyor (aslında renklerde biraz daha iyi oluyor gündüz) ama günes batarken doğarken karşıdan geldiğinde lens flare oluşuyor görüntü kalitesi bozuluyor.

mr stele kullandığı sünger özel üretim falan değil tabi ki eva yoga bloğu kullandığını söylemişti fikrin mucidi kankası konasty. videosu da vardı ama bulamam şimdi. şöyle söyleyim sünger gece ve gündüz kadar fark ettiriyor videoyu. imkan varsa kullanın. tpu mountlar o kadar etkili mi bilemiyorum. ikisini de deneyip karar vermek lazım.

https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=Yoga+Block+

mr stele johny fpv eva sünger kullanıyorlar hala tpu mount drib kullanıyor.

Hocam eger cozum 25.90TL ise 10 tane alayim Ben omur boyu yeter 🤗
küçük titreşimler bitiyor büyük hareketlerde bir etkisi olmaz ama sinematik etki için videoyu smoothlaştırıyor. denemek lazım. mucizeler yaratır mı: hayır ama etkili olduğu kesin. eva süngerin yapışkanlıları falan da var piyasada ille yoga süngeri olacak diye bişey yok. ilgili videoyu buldum aşağıya bırakıyorum.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 16 Ağu 2019, 02:22

Video iyi guzel hos da bi de elindekileri goisterse, sadece suratini gorduk. Ama Ana temayi kaptim. Ayagi cok sert sungerden kendi kesmis, aciyi da baglama sekline gore aysrliyor. Sungeri sabitlemede yapistirdik filan diyor, sanirim strap komple govdenin ust plakasi altindan dolaniyor. Orayi goremeidm.

Her govdeye uygun degil cunku FPV kamera baglanan yan duvarlardan ustte bosluk kalnaya biliyor. Ona da bir care dusunucez.

Mevcut durumda, kamera korumasi altona yaklasik 1.5cm kalinliginda sunger yapistirdim. Kamera 30 ddrecelik ayak sert tpu (teknik adini bilmiyorum) onun uzerine de 1.5cm kalinliginda sunger yapistirdim. Sonra kablo bagi ile bagladim. Haliyle sunger ezildi ama yaklasik 3mm kalinliginda sertlesmis ama hareketli ve titresimi emecehini umdugum bir sunger katmani olustu.
Kismetse cumartesi memleketimde olacagim, bakalim memlekete semalarindayken jellosuz goruntuler elde edebilecek miyim.

Bu arada Yi Halen kafasina gore videoyu yarida kesme yapiyor Bazen...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 10:54

Kisa memleket ziyaretimde hava kapali olsa da bir firsatini buldum ☺️

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Ağu 2019, 13:23

hknshbz yazdı: 16 Ağu 2019, 02:22 Video iyi guzel hos da bi de elindekileri goisterse, sadece suratini gorduk. Ama Ana temayi kaptim. Ayagi cok sert sungerden kendi kesmis, aciyi da baglama sekline gore aysrliyor. Sungeri sabitlemede yapistirdik filan diyor, sanirim strap komple govdenin ust plakasi altindan dolaniyor. Orayi goremeidm.

Her govdeye uygun degil cunku FPV kamera baglanan yan duvarlardan ustte bosluk kalnaya biliyor. Ona da bir care dusunucez.

Mevcut durumda, kamera korumasi altona yaklasik 1.5cm kalinliginda sunger yapistirdim. Kamera 30 ddrecelik ayak sert tpu (teknik adini bilmiyorum) onun uzerine de 1.5cm kalinliginda sunger yapistirdim. Sonra kablo bagi ile bagladim. Haliyle sunger ezildi ama yaklasik 3mm kalinliginda sertlesmis ama hareketli ve titresimi emecehini umdugum bir sunger katmani olustu.
Kismetse cumartesi memleketimde olacagim, bakalim memlekete semalarindayken jellosuz goruntuler elde edebilecek miyim.

evet püf noktası kameranın bir padişah gibi o süngerin üzerinde oturması üzerine velcro kullanmak en iyisi. video güzel olmuş eline sağlık.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 13:31

gökhan YANKI yazdı: 19 Ağu 2019, 13:23
hknshbz yazdı: 16 Ağu 2019, 02:22 Video iyi guzel hos da bi de elindekileri goisterse, sadece suratini gorduk. Ama Ana temayi kaptim. Ayagi cok sert sungerden kendi kesmis, aciyi da baglama sekline gore aysrliyor. Sungeri sabitlemede yapistirdik filan diyor, sanirim strap komple govdenin ust plakasi altindan dolaniyor. Orayi goremeidm.

evet püf noktası kameranın bir padişah gibi o süngerin üzerinde oturması üzerine velcro kullanmak en iyisi. video güzel olmuş eline sağlık.
Hocam sağolun, Yoga süngeri ve velcro sipariş ediyorum bugün. Bakalım sonuç nasıl olacak, haftasonu test etmiş olurum.

Tek problemim, pil strap cünkü siparişlerim gelmedi, BGden iade aldım ama ihtiyacım olan yedekler malzemeler gelmemiş oldu.

Bir an önce strap edinmem gerekiyor...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Ağu 2019, 14:10

N11’de böyle birşey var
Ben de alıp deneyeceğim... Sen nereden alacaksın hocam?

https://urun.n11.com/pilates-minderi/co ... P246415571

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Ağu 2019, 14:18

Hocam, uygun bir kumaş strap kayışı/şeridi bulsak
cırt dikerek veya 3d printed tokalar kullanarak kendi strap kayış ihtiyacımızı karşılayabiliriz aslında... Çok aradım ama bulamadım uygun kumaş şerit...
Kumaş şerit bulursak ben üretim yapabilirim aslında...

D6386C34-C852-4335-8810-E97085BB2F78.jpeg

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 14:29

KingNothing yazdı: 19 Ağu 2019, 14:10 N11’de böyle birşey var

Ben de açıkcası internetten baktım ama hangisi iyi olur kötüdür bilmek imkansız. Alıp denicez mecbur...

Strap diktirme konusunu ben de düşündüm. Kev Lar strapdaki gibi kumaş olması lazım. Asker çantası kumaşı da olur aslında, çok da sağlam olur...

Mahalledeki terziye bi uğrayayım ben :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 14:43

gökhan YANKI yazdı: 19 Ağu 2019, 13:23

Hocam velcro konusunda da emin olmak adına soruyorum, aşağıdakilerden 2. likteki almak lazım değil mi?

https://www.hepsiburada.com/super-guclu ... 0000085UFH

https://www.hepsiburada.com/3m-dual-loc ... YEQAvD_BwE

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 15:26

KingNothing yazdı: 19 Ağu 2019, 14:10 N11’de böyle birşey var

Bundan aldım bakalım nasıl çıkacak

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Ağu 2019, 15:48

mr stele hazır olanlara geçmiş :lol:

https://www.myfpvstore.com/shop/accesso ... oam-wedge/

hazır da satılıyormuş ama bizim ulaşabileceğimiz yerlerde yok.

hakan hocam mantar kafa güzel ama biraz kaba mı olur bilemedim ama düz yerlerde çok iyi yapışıyor ben de kullanıyorum iyi tutuyor ama:

şöyle daha normallerine bak 3m yapışkanlı olan istersen çünkü çok düz kesemeyebilirsin eva süngeri o zaman nispeten sert olan 3m mantar kafa yapışmayabilir. gene de denemeden bilinmez tabi.

https://www.promodelhobby.com/urun/3m-y ... w30xl200mm

strap
https://www.hobbytime.com.tr/arama/strap

bir de şöyle kendinden yapışkanlı olanlar var ama nerde bulunur bilemedim. ben zamanında almıştım 40x10mm bunun biraz daha kalınları olsa aaşağıdaki fotoğraftaki gibi işe yarayabilir ama benim aldığım malzemenın yapışkanı çok iyi değildi.

https://www.metekaucuk.com/wp-content/u ... 00x200.jpg
Dosya ekleri
maxresdefault.jpg
C-htvU1WsAAXZHy.jpg
IMG_1564.jpg

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 16:24

gökhan YANKI yazdı: 19 Ağu 2019, 15:48 mr stele hazır olanlara geçmiş :lol:

https://www.myfpvstore.com/shop/accesso ... oam-wedge/

hazır da satılıyormuş ama bizim ulaşabileceğimiz yerlerde yok.

hakan hocam mantar kafa güzel ama biraz kaba mı olur bilemedim ama düz yerlerde çok iyi yapışıyor ben de kullanıyorum iyi tutuyor ama:

şöyle daha normallerine bak 3m yapışkanlı olan istersen çünkü çok düz kesemeyebilirsin eva süngeri o zaman nispeten sert olan 3m mantar kafa yapışmayabilir. gene de denemeden bilinmez tabi.

https://www.promodelhobby.com/urun/3m-y ... w30xl200mm

strap
https://www.hobbytime.com.tr/arama/strap

bir de şöyle kendinden yapışkanlı olanlar var ama nerde bulunur bilemedim. ben zamanında almıştım 40x10mm bunun biraz daha kalınları olsa aaşağıdaki fotoğraftaki gibi işe yarayabilir ama benim aldığım malzemenın yapışkanı çok iyi değildi.

https://www.metekaucuk.com/wp-content/u ... 00x200.jpg
Hocam strap konusunda bundan sonra Kevlar kumastan baska kullanmıcam, dikişli de olsa kopuyor. Özellikle frame kesmeleri çok oluyor maalesef... framele ilgilenmek lazım öncesinde ama yapmıyoruz işte... Kevlar daha uzun dayanır diye ümit ediyorum.

Köpük gelsin bakalım kesip biçip bişeyler yapacam artık. hatta nasıl olsa büyük bişey alıyorum, içini oyup kamerayı oraya yerleştireyim diye düşünüyorum :D Bakalım neler olacak...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Ağu 2019, 16:33

Köpük gelsin bakalım kesip biçip bişeyler yapacam artık. hatta nasıl olsa büyük bişey alıyorum, içini oyup kamerayı oraya yerleştireyim diye düşünüyorum :D Bakalım neler olacak...
fikir güzel ama uygulama nasıl olur görmek lazım hadi hayırlısı.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Ağu 2019, 22:02

GoPro Session için içine oturacağı bir şekilde oyulabilir belki ama Yi gibi, normal hero gibi enli kameralarda bayağı kaba durabilir... Sadece altında quad’a denk gelen kısım yeterli olur?

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 22:43

KingNothing yazdı: 19 Ağu 2019, 22:02 GoPro Session için içine oturacağı bir şekilde oyulabilir belki ama Yi gibi, normal hero gibi enli kameralarda bayağı kaba durabilir... Sadece altında quad’a denk gelen kısım yeterli olur?
Aynen hocam, kafamda cok kibar sekilde oymustum, eve gelip kamerayi elime alinca olmaz bu is dedim... Kopuk grlsin bakalim nasil olucak meraklardayim.

Bu arada frog lite sadece ikimizde oldugu icin unutmadan yazayim, benim bir kolda, kol tarafindaki motor vidalari dibinden hafif egilme hissettim, kendimce bi saglamlastirma yaptim ama ucmuyorum onunla. Sonra gittim tanesi 38tlden 2 on 2 arka kol aldim toplam 138tl geldi kargo vs ile. Bugun hi baktim yeni govde 147 TL 🤣🤣🤣

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Ağu 2019, 23:44

Aynen hocam, kafamda cok kibar sekilde oymustum,
haykırdım :lol:
Bu arada frog lite sadece ikimizde oldugu icin unutmadan yazayim, benim bir kolda, kol tarafindaki motor vidalari dibinden hafif egilme hissettim, kendimce bi saglamlastirma yaptim ama ucmuyorum onunla. Sonra gittim tanesi 38tlden 2 on 2 arka kol aldim toplam 138tl geldi kargo vs ile. Bugun hi baktim yeni govde 147 TL 🤣🤣🤣
yahu 100 liraya martian 2; 150 liraya tas gibi frameler veriyorlar etme yapma hakan hocam çok para vermişsin.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Ağu 2019, 23:45

gökhan YANKI yazdı: 19 Ağu 2019, 23:44
Aynen hocam, kafamda cok kibar sekilde oymustum,
haykırdım :lol:
yahu 100 liraya martian 2; 150 liraya tas gibi frameler veriyorlar etme yapma hakan hocam çok para vermişsin.
Ya sorma hocam, oyle indirim böyle kupon kovalarken, kendi me bindirim oldu 🤣

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Ağu 2019, 02:39

Olmuyor, olmuyor, olmuyor... Bu Yi ile bu iş olmuyor... Hele şu Yoga süngeri gelsin, onunla da olması alacam bi gopro!

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Ağu 2019, 12:29

Gopro hero 7 black 👍🏻

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Ağu 2019, 12:32

KingNothing yazdı: 21 Ağu 2019, 12:29 Gopro hero 7 black 👍🏻
Hocam çok pahalı. Hele benim gibi paso düşen vuran kıran biri için çok büyük hata :D

Session 5 olsa yeter de artar :)

“Uçuş Videoları” sayfasına dön