Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Kullanıcıların uçuş videolarını paylaştığı forumdur.
Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Re: Uçuyor muyuz? Düşüyor muyuz? :D

Mesaj gönderen mustafapusti » 25 Ağu 2019, 12:27

KingNothing yazdı: 25 Ağu 2019, 12:25
mustafapusti yazdı: 25 Ağu 2019, 12:18 Hakan hocam "warp stabilizer" u denediniz mi. 10% crop ile hypersmooth kadar basarili hatta bazen dahada basarili.
Ben denedim de bazen sapıtıyo, değişik bi zoom yapıyo falan... Bir de PC çok güçlü değilse 3-5 dakikalık videoyu sabaha kadar zor analiz ediyo
Kendiniz ayarlamazsaniz 50% zoom yapar hocam. Crop ayarini yapin ona gore ayarlar. Evet analiz uzun suruyor. Sistem iyi olmasi lazim. Ben 5 dakikalik videoyu 30-45dk arasinda analiz yapiyor. Export ise 2-3 dakikada.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Ağu 2019, 13:00

warp stabilizer candır ben arada mercalli de kullanıyorum. o da fena değil. bir de hakan hocam videoya ne işlem yapıyorsun bilmiyorum ama akıcılığını kaybettiğini hissediyorum. paylaştıkların içinde en iyisi aşağıdakiydi akıcılık olarak. bir çeşit hdr yapıyorsun galiba ama kaliteyi baya bozuyor kırılma tonla video frame drop etkisi hissediyorum. bence sadece color grading kesme biçme arkasından warp stabilizer uygulayıp 15mbps çıktını al ve bitir. drop etkisi olan videolar bende seyir zevki uyandırmıyor. hatta sesle de fazla oynama bence çok cılız gelince o da seyir zevkini etkiliyor. güçsüzlük hissi uyandırıyor. warp stabilizer bütün video parçalarına uyguladığınızda sıkıntı olabiliyor çünkü bir genel çerveveye göre fixliyor çok sarsıntılı olan yer için bu fixlemeyi yaptığında videonun bazı bölümleri sapıtabiliyor. parçalara uygulayarak crop ayarını da abartmadan denemek lazım. warp kullandığım bir videoda arkadaşım gimbal klullandığımı iddia etmişti bazen çok iyi sonuçlar çıkarabiliyor.

hknshbz yazdı: 22 Ağu 2019, 20:47 Ham vidyodur. Tabi bi bol bol düştüm :D

Ama 4.0.5 uçuş zevki süper, stik feel harika :) Biraz motorlar fazla ısınmış, filtrede bir ayar çekecem biraz da D ile oynadık mı tamam bu iş :)

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 13:27

mustafapusti yazdı: 25 Ağu 2019, 12:18 Hakan hocam "warp stabilizer" u denediniz mi. 10% crop ile hypersmooth kadar basarili hatta bazen dahada basarili.
Ben denedim de bazen sapıtıyo, değişik bi zoom yapıyo falan... Bir de PC çok güçlü değilse 3-5 dakikalık videoyu sabaha kadar zor analiz ediyo
Benim asil sorun PC i7 islem I 8gb ram yeetmiyor...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 13:30

gökhan YANKI yazdı: 25 Ağu 2019, 13:00 warp stabilizer candır ben arada mercalli de kullanıyorum. o da fena değil. bir de hakan hocam videoya ne işlem yapıyorsun bilmiyorum ama akıcılığını kaybettiğini hissediyorum. paylaştıkların içinde en iyisi aşağıdakiydi akıcılık olarak. bir çeşit hdr yapıyorsun galiba ama kaliteyi baya bozuyor kırılma tonla video frame drop etkisi hissediyorum. bence sadece color grading kesme biçme arkasından warp stabilizer uygulayıp 15mbps çıktını al ve bitir. drop etkisi olan videolar bende seyir zevki uyandırmıyor. hatta sesle de fazla oynama bence çok cılız gelince o da seyir zevkini etkiliyor. güçsüzlük hissi uyandırıyor. warp stabilizer bütün video parçalarına uyguladığınızda sıkıntı olabiliyor çünkü bir genel çerveveye göre fixliyor çok sarsıntılı olan yer için bu fixlemeyi yaptığında videonun bazı bölümleri sapıtabiliyor. parçalara uygulayarak crop ayarını da abartmadan denemek lazım. warp kullandığım bir videoda arkadaşım gimbal klullandığımı iddia etmişti bazen çok iyi sonuçlar çıkarabiliyor.

hknshbz yazdı: 22 Ağu 2019, 20:47 Ham vidyodur. Tabi bi bol bol düştüm :D

Ama 4.0.5 uçuş zevki süper, stik feel harika :) Biraz motorlar fazla ısınmış, filtrede bir ayar çekecem biraz da D ile oynadık mı tamam bu iş :)

Hocam bu is icin gidip pc alacam vallahi. Premier pro kullanamiyorum, zaten karisik, oturup ogrenmek lazim. Bi de benim iki laptop da agir kaliyor. Biri i5 digeri i7 Am yemiyor...

Bir de, u de biz grosek senin videolari, biz arkadasin degil miyiz, bizi begenmiyor musun, bizimle degil misin 😂

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Ağu 2019, 13:31

Bende bi i7 işlemci 32gb ram ve nvidia ekran kartlı iyi bir bilgisayar var... Ama onda Hackintosh kurdum :) Ona da premiere bulup yüklemeye üşendim... Ondan i5 işlemcili windows PC ile kasıyoruz :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Ağu 2019, 14:03

hocam i5 ve üzeri yeterli ha biraz fazla beklersiniz o olur. daha yüksek ne olacak ki daha i5 i7 yeterli. sadece ekran kartını da kullanabiliyor bu programlar aktif değilse onu aktif edebilirsiniz.
intel (7.nesil ve sonrası) dahili ekran kartı gpu aktif etme
https://forums.adobe.com/servlet/JiveSe ... .29+PM.png

cuda nvidia aktif etme

warp stabilizer ayarları

Bir de, u de biz grosek senin videolari, biz arkadasin degil miyiz, bizi begenmiyor musun, bizimle degil misin 😂
estağfurullah :lol: :lol: :lol:

Bende bi i7 işlemci 32gb ram ve nvidia ekran kartlı iyi bir bilgisayar var... Ama onda Hackintosh kurdum :) Ona da premiere bulup yüklemeye üşendim... Ondan i5 işlemcili windows PC ile kasıyoruz :)
evde canavar besliyonuz sonra ona hackintosh kuruyonuz bir de windows yap ona sen aksın.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 14:05

KingNothing yazdı: 25 Ağu 2019, 13:31 Bende bi i7 işlemci 32gb ram ve nvidia ekran kartlı iyi bir bilgisayar var... Ama onda Hackintosh kurdum :) Ona da premiere bulup yüklemeye üşendim... Ondan i5 işlemcili windows PC ile kasıyoruz :)
32gb yan komsuya da yeter😁

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 16:59

Bugün gerçekten bu hobiden nefret ettiğim ender günlerden birisi oldu...

yaklaşık 10 uçuş yaptım. Hepsi birbirinden berbat.

Daha önce kosunu yazdığım banggooddaki alien slam 5 225mm frame berbat ötesi. Kolların vidaları tutmuyor, zaten yerleri ayarsızdı ben delikleri düzelltim. Kolların birbirlerine mesafeleri eşit değil.

SAmguk wei motorlar frameden de berbat... Bu kadar kalitesiz yapmayı nasıl başarmışlar tebrik etmek lazım.

Yeni bir konu açacağım, kesinlikle alınmaması gereken ürünler diye...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Ağu 2019, 17:56

O bende pc başına geçince oluyor... Uçarken bu sefer bayağı düzgün smooth uçuş oldu diyorum... PC başına gelince, ben bırakıyorum bu işi diyorum, tüm ekipmanı satasım geliyor...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 21:14

Valla moralim cok bozuk. 3 tane 5 inch butane duzgun video alamiyorum...

Hele su alien slam 5 tamamen fiyasko, yeni govdw bakmaya basladim. Wei motorlar da hurbuzle yakip eritecem valla...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Ağu 2019, 21:29

Kral, bu işe yeterince para harcıyosun zaten...
Bence yapmışken Impluse RC Ailen Mr Steele edition ve kiss FC+ESC vs birebir Mr.Steele setup’ı kur...

Ona rağmen olmuyosa olmuyo demektir :)
Daha iyisi yok sonuçta...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 22:09

KingNothing yazdı: 25 Ağu 2019, 21:29 Kral, bu işe yeterince para harcıyosun zaten...
Bence yapmışken Impluse RC Ailen Mr Steele edition ve kiss FC+ESC vs birebir Mr.Steele setup’ı kur...

Son kez banggood denicem, olmazsa biyik abiyi aricam 😅

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Ağu 2019, 22:17

hknshbz yazdı: 25 Ağu 2019, 22:09
KingNothing yazdı: 25 Ağu 2019, 21:29 Kral, bu işe yeterince para harcıyosun zaten...

Son kez banggood denicem, olmazsa biyik abiyi aricam 😅

:lol: :lol:

Safak

Mesaj gönderen Safak » 25 Ağu 2019, 23:09

Ailen frame 170$
Kiss v2 70$
4x Kiss esc 100$
Kiss pdb 50$
4x Ethix motor 100$

Kargosu, gümrüğü, vtx-kamera seti, pervanesi vb hariç

Hakan hocam sen JB'den başla istersen 😄

[TRY152.27]Lumenier JB2407-7 2407 2500KV 2-5 S Bardwell CW Konu Fırçasız Motor RC Drone FPV için Yarış RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/hjjU3wMTrZ

[TRY205.00]Bardwell F4 AIO Uçuş Kontrol V2 w / JST Portu ve Yerleşik Bellek OSD 3-6 S 30.5x30.5mm için RC Drone RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/FIJ7C3OTrZ

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 23:15

He işte bana şöyle banggoodlarla gelin :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Ağu 2019, 23:17

Safak yazdı: 25 Ağu 2019, 23:09

Ailen frame 170$
Kiss v2 70$
4x Kiss esc 100$
Kiss pdb 50$
4x Ethix motor 100$

Kargosu, gümrüğü, vtx-kamera seti, pervanesi vb hariç

Hakan hocam sen JB'den başla istersen 😄

[TRY152.27]Lumenier JB2407-7 2407 2500KV 2-5 S Bardwell CW Konu Fırçasız Motor RC Drone FPV için Yarış RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/hjjU3wMTrZ

[TRY205.00]Bardwell F4 AIO Uçuş Kontrol V2 w / JST Portu ve Yerleşik Bellek OSD 3-6 S 30.5x30.5mm için RC Drone RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/FIJ7C3OTrZ
Hocam kafamda 5inch var bi set, aksiyon kamerası dahil tamamı BG fiyatı 500 USD geliyor :D Bakalım kısmet olursa yaparım onu da... Önce bi turbobee 4K yapayım da sonra da bunu yapıcam..

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Ağu 2019, 01:31

mustafapusti yazdı: 25 Ağu 2019, 12:27
Kendiniz ayarlamazsaniz 50% zoom yapar hocam. Crop ayarini yapin ona gore ayarlar. Evet analiz uzun suruyor. Sistem iyi olmasi lazim. Ben 5 dakikalik videoyu 30-45dk arasinda analiz yapiyor. Export ise 2-3 dakikada.

Premier I tekrar kurdum 22snlik kisim icin deniyorum, vidoenun %80i kirpiyor. Ayarla ne olmasi lazim freestyle videolar icin. Sonuçta hoplagip ziplayip duruyoruz.. Bu 22sn kisinda da duz gidiyorum aslinda...

22snlik video 12dk suruyo benim bilgisayar da 😭😭😭😭😭😭

Benim bunu kullanmam imkansiz!!!

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 26 Ağu 2019, 07:31

hknshbz yazdı: 26 Ağu 2019, 01:31

Premier I tekrar kurdum 22snlik kisim icin deniyorum, vidoenun %80i kirpiyor. Ayarla ne olmasi lazim freestyle videolar icin. Sonuçta hoplagip ziplayip duruyoruz.. Bu 22sn kisinda da duz gidiyorum aslinda...

10%-12% yap hocam gayet yeterli. Aslinda mantik photoshop ile ayni ama menuler farkli. Biraz ugrasirsaniz mantikta ayni. Warp marp hikaye iste. Le drib vs fpv pilotlarinin kullandigi program. Premiere de 2 kisi ortak kullanabiliyor.
En son mustafapusti tarafından 30 Ağu 2019, 20:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Ağu 2019, 09:45

mustafapusti yazdı: 26 Ağu 2019, 07:31
hknshbz yazdı: 26 Ağu 2019, 01:31

10%-12% yap hocam gayet yeterli. Aslinda mantik photoshop ile ayni ama menuler farkli. Biraz ugrasirsaniz mantikta ayni. Aslinda ortak kullanilsa toplanip "reelsteady" almak lazim. Warp marp hikaye iste. Le drib vs fpv pilotlarinin kullandigi program. Premiere de 2 kisi ortak kullanabiliyor. Reelsteady e de bakmak lazim.
Menuleri cozmek sorun degil ya, PC cok kasiyo. Neyse yavas yavas yapacam bitane. Dun gece 3e kadar ugrastin 1.5dklik kismi stabilizier oldu. Aksam devam edicem.

Kullanıcı avatarı
mustafapusti

Mesaj gönderen mustafapusti » 26 Ağu 2019, 20:45

Fatshark ve Skyzone ile ilk uçuş deneyimledim bugün.
Onun öncesinde R9M ve R9 Slim+ ı Flex güncellemesini yaptım. videonun ilk dakikasında yaşanan kopma flex güncellemesinden soğuttu ve tedirgin etti. EU 500mw de 100mt de sinyal biranda koptu ve tekrar bağlandı. FCC ye geçiş yaptığımda ise yine 100-150mt içerisinde uçmama rağmen RSSI sinyalı 50 lere düşmeler oldu.

Fatshark ile Skyzone ile ilk dikkatimi çeken netlik. Fatshark HDO Geniş FOV ile güzel geldi gözüme ama hava biraz karardığında Skyzone çok daha canlı ve net görüntü sağladı. Fatshark ile uçuş bile yapamayacak hale gelmişti fakat skyzone a geçtiğimde çok daha net görüntü sayesinde 1 uçuş daha yaptım. Keskinlik ise skyzone daha kesik geldi. şuana kadar fatshark ın sadece geniş FOV dan başka artısını göremedim. Tabi bu durum uzun kullanım testinden dahada netleşecektir.
Bugün ki video çok kötü oldu paylaşmayacaktım ama yükle dedikten sonra da vazgeçmedim.

“Uçuş Videoları” sayfasına dön