Mini Kamera SQ8 HD 1080 P Kaydedici HD DV

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Mini Kamera SQ8 HD 1080 P Kaydedici HD DV

Mesaj gönderen BarisB » 22 May 2018, 21:21

Aliuzunali yazdı: 22 May 2018, 20:13 Hayırlı olsun. Sanki rasgele yolluyorlar. Sonradan 2-3kişi eski vesiyon almış. Yorumlarda öyle gördüm. Esc yide söyledim onlara. Yenisini yollayacaklar. Bekliyorum. 3s
le kullanılır mı bilmiyorum.
Teşekkürler :D

Henüz kullanmadım ama alete biraz baktım. 3s konusunda 2 nokta var aklıma takılan;

1. O kablo ve o jst konnektörü ile ben şahsen kullanmam. Hatta 2s de bile kullanmam. İll iş tx30 ve daha kalın bir kablo ile değiştireceğim.

2. Motor çok güçlü. 7500kv sanırım. Ve pervaneler de çok güçlü. 3s de öyle ya da böyle ısınır o motorlar. Belki biraz daha açısız, belki de biraz daha küçük bir pervane daha sağlıklı olır bu cihaz için.

Ama bu motor ve bu pervabe ile 3s kullanan eminim ki vardır. Youtube'da videolar var. Onların hepsinin bu önlemleri almış olacağını sanmıyorum :)
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 22 May 2018, 22:09

elmoblatch yazdı: 22 May 2018, 21:21
Aliuzunali yazdı: 22 May 2018, 20:13 Hayırlı olsun. Sanki rasgele yolluyorlar. Sonradan 2-3kişi eski vesiyon almış. Yorumlarda öyle gördüm. Esc yide söyledim onlara. Yenisini yollayacaklar. Bekliyorum. 3s
le kullanılır mı bilmiyorum.
Teşekkürler :D

Henüz kullanmadım ama alete biraz baktım. 3s konusunda 2 nokta var aklıma takılan;

1. O kablo ve o jst konnektörü ile ben şahsen kullanmam. Hatta 2s de bile kullanmam. İll iş tx30 ve daha kalın bir kablo ile değiştireceğim.

2. Motor çok güçlü. 7500kv sanırım. Ve pervaneler de çok güçlü. 3s de öyle ya da böyle ısınır o motorlar. Belki biraz daha açısız, belki de biraz daha küçük bir pervane daha sağlıklı olır bu cihaz için.

Ama bu motor ve bu pervabe ile 3s kullanan eminim ki vardır. Youtube'da videolar var. Onların hepsinin bu önlemleri almış olacağını sanmıyorum :)
Konnektörü bende değiştirdim. 2s te motorlarda ısınma hiç olmuyor. 3s tede sanmıyorum. Botorların hava delikleri çok büyük. Soğurlar diye düşünüyorum. Tamda deneyemedimki ilk uçuşta esc yandı. esc kaldırmıyor yada hatalı sanırım.
Yeni dronun bütün parçalarını aldım. 20 A esc ile 3s leri kullanacam. Tek pişmanlığım motorları 1105 yerine 13xx almamak oldu. Ve yeni pervaneler. Neyse şimdilik gelince hepsini lehimleyip çalıştıracam. Belki ilerde değiştiririm.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 May 2018, 22:20

İşallah dediğiniz gibi ısınmaz :)

Olsun, 1105'lerin de avantakları var. Daha sessiz. Daha az şikayet alırsınız. 2s'de pil masrafı olmadan kullanabilirsiniz vs... Hayırlı olsun şimdiden :)

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 22 May 2018, 23:37

elmoblatch yazdı: 22 May 2018, 22:20 İşallah dediğiniz gibi ısınmaz :)

Olsun, 1105'lerin de avantakları var. Daha sessiz. Daha az şikayet alırsınız. 2s'de pil masrafı olmadan kullanabilirsiniz vs... Hayırlı olsun şimdiden :)
Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 01:29

Gökhan Bora yazdı: 11 May 2018, 00:36 Fiyat bence iyi. Ben banggood'tan 12 dolara aldım. Aliexpress'te daha ucuzmuş. Benim aldığım tahminime göre haftaya elime ulaşır. Eğer beğenirsem bir tane daha sipariş edeceğim.
Hocam şu videodaki kayıt çok tatmin edici geldi. Seninki eline ulaştı mı? Almayı planlıyorum ben de. Videonun sonunda da kısa bilgiler veriyor;

https://youtu.be/4u9qwzIEJks

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 May 2018, 01:51

Evet Barış Abi, geçtiğimiz hafta ulaştı elime. Henüz deneme fırsatı bulamadım. Birkaç gün içinde deneyip videosunu yüklerim.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 May 2018, 01:51

Benimde video kalitesi hoşuma gittiği için ısmarladım. Geldi sayılır. Çözünürlük dron üzerine takılınca daha iyi oluyormuş diye videolar izlemiştim. Şu gb esc mi göndermiş olsaydı, bu hafta uçacaktım. Ne yazıkki 15 20 gün sonraya kaldı. İki esc de ancak o zaman gelir. :| :| :|

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 02:07

Aliuzunali yazdı: 30 May 2018, 01:51 Benimde video kalitesi hoşuma gittiği için ısmarladım. Geldi sayılır. Çözünürlük dron üzerine takılınca daha iyi oluyormuş diye videolar izlemiştim. Şu gb esc mi göndermiş olsaydı, bu hafta uçacaktım. Ne yazıkki 15 20 gün sonraya kaldı. İki esc de ancak o zaman gelir. :| :| :|
O zaman bu da sana gelsin Ali hocam: https://youtu.be/_MK_6Wb9yrA

Bu arada fly egg ile baya bir oynadım. Power kablosu değişti. Flysky alıcı taktım. Kontrolcüyü en son BF'a güncelledim ve ESC'leri de güncel BLhelisuite'e güncelledim. Böylece Dshot600, motor beeper gibi güncel özelliklerden faydalanabildim. Güncellemelerde hiçbir sorun çıkmadı. 2s'de agresif uçuşlar denedim. Canavar gibi bir cihazmış. Bu terimlerin Türkçe karşılıkları tam nedir bilmiyorum ama özür dileyerek; propwash, isolation ve bounceback neredeyse sıfır. Tek kelimeyle mükemmel uçuyor. 2s'de bile aşırı kuvvetli. Senin başına gelen de büyük şanssızlıkmış :(

3s konusunda tereddütlerim var. Çünkü yüksek KV'li motorları var. Pervaneler de güçlü, açılı. Youtube'da gayet rahat 3s de kullananlar olduğunu görüyorum. Yine de quad'ı çok zorlamadan, tüm PDI filtreleri açık ve "D" ayarları zayıf şekilde denemeyi düşünüyorum.

Bu arada ESC'leri inanılmaz sessiz, çok şaşırdım. Gördüğüm en sessiz esc diyebilirim. Ve bu kadar hızlı, bu kadar yumuşak ve temiz uçan bir cihazda OSD olmaması büyük talihsizlik...

Bir de ben beeper'a uyuz oluyorum o yüzden iptal ettim hemen. OSD olmadığın için pili de takip edemiyorsun. İstemeden pillerden birini baya zorlamışım. Pilde de voltaj koruma falan yok heralde. Quad'da da yok belli ki. Köküne kadar emmiş pili. En son kontrol ettiğimde hücrelerden biri 3.26V'a kadar inmişti. Hemen şarj ettim ama yazık, ömründen epeyce gitti sanırım :( O yüzden eğer benim gibi beeper kullanmayacak olursan en azından uçuşlarda kumandadan ya da telefondan falan timer kurmayı tavsiye ederim. Yoksa bütün pilleri kısa sürede çöpe attırır bu alet. Mesela ben bu quad ile, GNB 550Mah piller ile 4:30 dakikanın üzerine uçuş yapmamayı planlıyorum. Veya bir minimosd takacağız artık gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 02:46

PS: Daha önce duymayan arkadaşlar için bilgi amaçlı olarak;

Quad'larda en sık karşılaşılan ve PID ayarları ile giderilebilen 3 sorun;

Propwash: Quad sıfır gazda yerçekimi ile irtifa kaybederken tekrar yükselmek için quad'a güç verdiğimizde, oluşan hava akımı arasında dönen pervaneler quad'ın tir-tir titremesine sebep oluyor. Doğru PID ayarları, balanslı/iyi pervaneler ile %70 seviyelerde aşılabilir. Doğru pilotaj ile sıfır propwash sağlanabilir.

Isolation: Aynı propwash'daki titreme efekti yerçekimine karşı koyan pervanelerden dolayı değil de, ani punchlarda ve hızlanmalarda yaşanıyor ise buna propwash değil, isolation deniyor. Yine doğru PID ayarları, iyi motorlar, iyi/balanslı pervaneler ile %100 seviyelerde düzeltilebiliyor. Pilotaj ile düzeltilmesi ancak daha az gaz uygulamak ile olabiliyor.

Bounceback: 360 derece takla ve dönüşlerde, hareketin bitirilmesiyle quad'ın bir miktar zıplama efekti yapması.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 May 2018, 02:55

P1010798.JPG
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 03:14

Gökhan Bora yazdı: 30 May 2018, 02:55 P1010798.JPG
Vay arkadaş.. Ben de istiyom :D

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 May 2018, 11:22

elmoblatch yazdı: 30 May 2018, 02:07
Aliuzunali yazdı: 30 May 2018, 01:51 Benimde video kalitesi hoşuma gittiği için ısmarladım. Geldi sayılır. Çözünürlük dron üzerine takılınca daha iyi oluyormuş diye videolar izlemiştim. Şu gb esc mi göndermiş olsaydı, bu hafta uçacaktım. Ne yazıkki 15 20 gün sonraya kaldı. İki esc de ancak o zaman gelir. :| :| :|
O zaman bu da sana gelsin Ali hocam: https://youtu.be/_MK_6Wb9yrA

Bu arada fly egg ile baya bir oynadım. Power kablosu değişti. Flysky alıcı taktım. Kontrolcüyü en son BF'a güncelledim ve ESC'leri de güncel BLhelisuite'e güncelledim. Böylece Dshot600, motor beeper gibi güncel özelliklerden faydalanabildim. Güncellemelerde hiçbir sorun çıkmadı. 2s'de agresif uçuşlar denedim. Canavar gibi bir cihazmış. Bu terimlerin Türkçe karşılıkları tam nedir bilmiyorum ama özür dileyerek; propwash, isolation ve bounceback neredeyse sıfır. Tek kelimeyle mükemmel uçuyor. 2s'de bile aşırı kuvvetli. Senin başına gelen de büyük şanssızlıkmış :(

3s konusunda tereddütlerim var. Çünkü yüksek KV'li motorları var. Pervaneler de güçlü, açılı. Youtube'da gayet rahat 3s de kullananlar olduğunu görüyorum. Yine de quad'ı çok zorlamadan, tüm PDI filtreleri açık ve "D" ayarları zayıf şekilde denemeyi düşünüyorum.

Bu arada ESC'leri inanılmaz sessiz, çok şaşırdım. Gördüğüm en sessiz esc diyebilirim. Ve bu kadar hızlı, bu kadar yumuşak ve temiz uçan bir cihazda OSD olmaması büyük talihsizlik...

Bir de ben beeper'a uyuz oluyorum o yüzden iptal ettim hemen. OSD olmadığın için pili de takip edemiyorsun. İstemeden pillerden birini baya zorlamışım. Pilde de voltaj koruma falan yok heralde. Quad'da da yok belli ki. Köküne kadar emmiş pili. En son kontrol ettiğimde hücrelerden biri 3.26V'a kadar inmişti. Hemen şarj ettim ama yazık, ömründen epeyce gitti sanırım :( O yüzden eğer benim gibi beeper kullanmayacak olursan en azından uçuşlarda kumandadan ya da telefondan falan timer kurmayı tavsiye ederim. Yoksa bütün pilleri kısa sürede çöpe attırır bu alet. Mesela ben bu quad ile, GNB 550Mah piller ile 4:30 dakikanın üzerine uçuş yapmamayı planlıyorum. Veya bir minimosd takacağız artık gibi görünüyor.
Bende tam osd yi takacaktım. :( esc gelince büyük ihtimal takacam. Ama buzzer işe yarıyor , ses rahatsızlığı dışında pilin durumunu anlayabiliyorsun. Uzun ses aralığı 3.7v dan aşağı düştüğünü, kısa ses aralığı 3.5v tan aşağı düştüğünü bildiriyor. kullanmak lazım. Bende bu beklemeyle sabrımı test ediyorum. :oops: :oops: :oops:

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 13:38

Peki şuna ne diyosunuz;

https://youtu.be/NRqw3ePK7tA

4.5 gr. Hd recording. 85 tl

Turbowing DVR CYCLOPS 3 DVR-CAM AIO 1/3 CMOS 700TVL 120 Degree FPV AV Camera NTSC For RC Drone
https://banggood.app.link/lqNwhxU1kN

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 13:51

https://youtu.be/wQ_D22XOlcM

Fpv için değil ama dvr olarak kullanılabilir sanki.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 13:54

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 May 2018, 13:58

fpv olarak kullanılmıyacaksa gerek yok hocam. iyi bir fpv kamera ve kaydedici yeter bence. aslında ben ucuz birşeyle fazla uğraşmaktansa bir kere rucam split almak aklıma yatıyor. ama dronum küçük. aldığım mini dvr dan sonra runcam a kadar başka birşey almayı düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 14:02

Aliuzunali yazdı: 30 May 2018, 13:58 fpv olarak kullanılmıyacaksa gerek yok hocam. iyi bir fpv kamera ve kaydedici yeter bence. aslında ben ucuz birşeyle fazla uğraşmaktansa bir kere rucam split almak aklıma yatıyor. ama dronum küçük. aldığım mini dvr dan sonra runcam a kadar başka birşey almayı düşünmüyorum.

Anladım Hocam. Runcam split'i fly egg için düşünüyorsanız ona oturmuyor malesef. Hatırlatayım istedim.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 May 2018, 14:08

sanırım üstten yeryok. bende yeni dron yaparsam alacam. dvr la görüntü almak pek işime yaramıyor. aslında manzaralı bir yerde gps li bir dranla havada daha uzn kalabilen bir dronla olur.
En son Aliuzunali tarafından 30 May 2018, 14:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 May 2018, 14:09

Fly Egg'e, Runcam'in kamerası sığmıyor. aliminyum çerçeveler arasındaki boşluk çok dar. Aslında oraya neredeyse hiçbir kamera sığmıyor malesef.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 May 2018, 14:48

yeni aldığım frameye sıgarda runcam ı telef etmek istemem. manzaraların içinde süzülenleri çok izledim. muhteşem görüntüler. insana gerçekten uçuyormuş gibi hissettiriyor. aslında runcam split dron işine ilk başladığımda sepetimde uzun süre kalan ürünlerden. Ancak ucuz ürünleri görünce almaktan vazgeçmiştim ve aylar sonra listemden silmiştim.

“FPV Kameralar” sayfasına dön