Bu iade durumunda ne yapmalıyım sizce ?

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
echohotel
Ad Soyad: .

Bu iade durumunda ne yapmalıyım sizce ?

Mesaj gönderen echohotel » 11 Eyl 2019, 13:09

Aliexpressten bir ürün aldım 60 gün koruması vardı satıcı üstüne benden habersiz 1 ay daha uzattı gene gelen giden olmadı geçen günlerde dispute açıp paramı iade aldım artık.Dün baktığımda ürün istanbula gelmiş gördüm sizce benim bunu tekrardan ödeme gibi bir yükümlülüğüm var mı?

yavuzyondem
Ad Soyad: YAVUZ YÖNDEM

Re: Bu iade durumunda ne yapmalıyım sizce ?

Mesaj gönderen yavuzyondem » 11 Eyl 2019, 13:16

Vicdanına kalmış...

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 11 Eyl 2019, 14:04

ödeyin hocam Türkleri zaten sevmiyorlar, güvensinler bize az, satıcıya yazın sipariş verin ürünü göndermeyin diyin
ama bi pil şirketi vardı cnhl satıyor o ise sakın ödemeyin 253tl param kaldı şerefsizlerde farklı bir takip numarası vererek oyaladılar beni

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 11 Eyl 2019, 14:05

Odemek zorunda degilsin onlarda kargo sirketi ile anlasma yaparken boyle durumlar icin guvence aliyor yoksa cinden buraya incik boncuk kargolar.mi adamlar. Ha illa.odeyecem dersen de saticiya yazarsin bir urun alir oder yollatmaZsin

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 11 Eyl 2019, 15:17

GoldWing yazdı: 11 Eyl 2019, 14:04 ödeyin hocam Türkleri zaten sevmiyorlar, güvensinler bize az, satıcıya yazın sipariş verin ürünü göndermeyin diyin
ama bi pil şirketi vardı cnhl satıyor o ise sakın ödemeyin 253tl param kaldı şerefsizlerde farklı bir takip numarası vererek oyaladılar beni
O karaktersizler bana da aynısını yaptı. Gönderdik dedikleri sipariş 4 aydır ortada yok. Kanıtlayamadım da. Kaldı gitti...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

brkpls
Ad Soyad: Burak Ağcayazı

Mesaj gönderen brkpls » 11 Eyl 2019, 15:28

mayis ayinda r9m modul ve alici almistim 57.gun satici mesaj atti dispute acabilirsin sanirim gelmeyecek dedi , bende ulkedeki yeni cikan gumruk problemlerinden bahsettim senin bir kabahatin yok zarar etmeni istemiyorum dedim , oda kargo sirketinden 300 cin parasi iade alacagini soyledi , sen bilirsin dedim dispute actim , tam 59.gun urun ulkeye giris yapti , disputeyi kapattim saticiya bildirdim bi kac gun sonra paketi aldim , satici bol bol tesekkur etti ,yeni siparisimde 10dolara kadar tutarli istedigim bir urunu ucretsiz gonderecegini soyledi .

Safak

Mesaj gönderen Safak » 11 Eyl 2019, 15:57

Satıcının bir zararı yok, kargo firmaları ile sigortaları var.

İçiniz rahat etmeyecekse, o tutarı ihtiyaç sahibi birine verin. Yada mahallenin çocuklarına bakkaldan çikolata bisküvi top vb alın, Çinli sevineceğine çocuklar sevinsin.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 11 Eyl 2019, 17:55

Safak yazdı: 11 Eyl 2019, 15:57 Satıcının bir zararı yok, kargo firmaları ile sigortaları var.

İçiniz rahat etmeyecekse, o tutarı ihtiyaç sahibi birine verin. Yada mahallenin çocuklarına bakkaldan çikolata bisküvi top vb alın, Çinli sevineceğine çocuklar sevinsin.
bu konu biraz karışık bazıları "Adamlar sonuçta 60 günde gelecek diyor 60 günü geçince ürün gelse de parasını vermem, hakkım" diyor ben gibi bazıları da sonuçta ürün geldi kargo firması satıcı vs her kimse zarar etmesin parası neyse veriyim ülkemizin ticari ahlakı kirelenmesin diyoruz

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön