Takipsiz kargonun yerini öğrenme

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
EsEr
Ad Soyad: Ertan Kamun

Takipsiz kargonun yerini öğrenme

Mesaj gönderen EsEr » 03 Haz 2018, 13:05

Arkadaşlar banggoodtan birşeyler aldım ilk siparişim 27sinde kargoya verildi 1 haziranda Ptt’den kendim gittim aldım. Başka siparişlerim de oldu ayın 28 ve 29’unda kargoya verilen ama bunları takipsiz aldım diğer ürünümün geliş gününe göre acaba birkaç gün sonra PTT arayıp nerede olduğunu öğrenebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
EsEr

Re: Takipsiz kargonun yerini öğrenme

Mesaj gönderen EsEr » 03 Haz 2018, 16:51

EsEr yazdı: 03 Haz 2018, 13:05 Arkadaşlar banggoodtan birşeyler aldım ilk siparişim 27sinde kargoya verildi 1 haziranda Ptt’den kendim gittim aldım. Başka siparişlerim de oldu ayın 28 ve 29’unda kargoya verilen ama bunları takipsiz aldım diğer ürünümün geliş gününe göre acaba birkaç gün sonra PTT arayıp nerede olduğunu öğrenebilir miyim?
Böyle bişey yok mu?

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 03 Haz 2018, 20:46

Takipsiz kargonun yerini öğrenemezsiniz.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
EsEr

Mesaj gönderen EsEr » 03 Haz 2018, 22:34

Gökhan Bora yazdı: 03 Haz 2018, 20:46 Takipsiz kargonun yerini öğrenemezsiniz.
İsmimizi söylesek

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 03 Haz 2018, 23:27

İyide bu sekilde yerini ogrenemessiniz ki. Belki subeye geldiyse subeye geldi bilgisini alabilirsiniz o da belki yani.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Mesaj gönderen Boga67 » 03 Haz 2018, 23:44

Mrb.takipsiz kargo adı üstünde :) Türkiye için şansa bağlı gelir haber bile vermeden kapıya bırakılır. Başka bir yere bırakılır. Yada aylar sonra bakarsınız gelmiş. Ptt kayıtsız kargolar a kayıt olmadığı için ilgisizdir maalesef
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

Kullanıcı avatarı
EsEr

Mesaj gönderen EsEr » 04 Haz 2018, 00:40

Halilsamutoglu yazdı: 03 Haz 2018, 23:27 İyide bu sekilde yerini ogrenemessiniz ki. Belki subeye geldiyse subeye geldi bilgisini alabilirsiniz o da belki yani.
Keşke onu öğrensem o da yeter korkum şu gelir apartman kapısının önüne bırakılır birilerinin alma ihtimali çok yüksek yaşadığım yerde 😕

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 04 Haz 2018, 01:25

Haklısınız çekincelerinizde. Benim de kargolarla ilgili bir dönem benzer sorunlarım oldu. Uygunsuz bir bilgi vermek istemem, fakat bir fikir anlamında;

Bence (tıpkı bende de olduğu gibi) bu tip bölgelerde postacı arkadaşla bir tanışın... Bölgemizdeki dağıtıcı postacı arkadaş değişti. Bana gelen kargoları yeni gelen arkadaş kapı önüne atıp gitmeye başladı. Arka arkaya 4-5 paketim çalındı. Aklıma gelen heryere şikayet ettim çünkü sırada imzasız 30 paket daha vardı belki. Şikayetlerim üzerine Ptt merkezi telefon ile arayarak apartmanda posta kutusu olmadığı için paketlerin kapıya bırakıldığını ancak memurun yinede uyarıldığını belirtti. Derken birgün kapıda karşılaştık. Kendisine tamamen duygusal en iyi dileklerimi sundum :D ve sık sık bu tip paketlerim olduğunu, ilgilenirse mutlu olacağımı ilettim. O gün bugündür, paket gelince sabahtan tel ile arar. Ne zaman ofiste olacağımı, ne zaman getirmesi gerektiğini sorar eder, saolsun. Hepsi hepsi 3-5 pakette bir küçük ve tamamen duygusal bir ilişki yakalamak :D

Gerçekten uygunsuz bir fikir vermek istemem ama burası da Türkiye... Sizin paketiniz imzalı, imzasız, takipli, takipsiz, bir şekilde şubeye gelir diye düşünüyorum. Ondan sonrası paketiniz şubedeki personele ve dağıtıcı arkadaşa, postacıya emanet. Bu arkadaş normal olarak sorumluluğu üzerinden atmak için önce imzalıları biran önce teslim etmek ister. Sonrası ise insiyatifinde. O insiyatifi ve postanedeki muhtemel durumları lehimize çevirmek için biraz para-çokomel :D

Ben sorunları doğru veya yanlış, bu şekilde aştım. Kötü bir örnekse özür dilerim herkesten.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
EsEr

Mesaj gönderen EsEr » 04 Haz 2018, 02:11

elmoblatch yazdı: 04 Haz 2018, 01:25 Haklısınız çekincelerinizde. Benim de kargolarla ilgili bir dönem benzer sorunlarım oldu. Uygunsuz bir bilgi vermek istemem, fakat bir fikir anlamında;

Bence (tıpkı bende de olduğu gibi) bu tip bölgelerde postacı arkadaşla bir tanışın... Bölgemizdeki dağıtıcı postacı arkadaş değişti. Bana gelen kargoları yeni gelen arkadaş kapı önüne atıp gitmeye başladı. Arka arkaya 4-5 paketim çalındı. Aklıma gelen heryere şikayet ettim çünkü sırada imzasız 30 paket daha vardı belki. Şikayetlerim üzerine Ptt merkezi telefon ile arayarak apartmanda posta kutusu olmadığı için paketlerin kapıya bırakıldığını ancak memurun yinede uyarıldığını belirtti. Derken birgün kapıda karşılaştık. Kendisine tamamen duygusal en iyi dileklerimi sundum :D ve sık sık bu tip paketlerim olduğunu, ilgilenirse mutlu olacağımı ilettim. O gün bugündür, paket gelince sabahtan tel ile arar. Ne zaman ofiste olacağımı, ne zaman getirmesi gerektiğini sorar eder, saolsun. Hepsi hepsi 3-5 pakette bir küçük ve tamamen duygusal bir ilişki yakalamak :D

Gerçekten uygunsuz bir fikir vermek istemem ama burası da Türkiye... Sizin paketiniz imzalı, imzasız, takipli, takipsiz, bir şekilde şubeye gelir diye düşünüyorum. Ondan sonrası paketiniz şubedeki personele ve dağıtıcı arkadaşa, postacıya emanet. Bu arkadaş normal olarak sorumluluğu üzerinden atmak için önce imzalıları biran önce teslim etmek ister. Sonrası ise insiyatifinde. O insiyatifi ve postanedeki muhtemel durumları lehimize çevirmek için biraz para-çokomel :D

Ben sorunları doğru veya yanlış, bu şekilde aştım. Kötü bir örnekse özür dilerim herkesten.
Malzemeyi kaybetmektense para-çokomeli kullanmak gerekiyor herhalde 😁

“Genel” sayfasına dön