Fpv Gözlük Hangisini Seçmeliyim?

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
eemrah

Fpv Gözlük Hangisini Seçmeliyim?

Mesaj gönderen eemrah » 03 Haz 2018, 19:27

Merhaba arkadaşlar Fpv gözlük almaya karar verdim ancak kararsızım.
Bu gözlüğü alirsam sıfır almayacağım fiyatı dıger gözlükle hemen hemen ayniya gelecek

https://www.rangevideo.com/collections/ ... eo-goggles

Yada bu gözlük sizce hangisini almalıyım

https://goo.gl/o7FGkr

Simdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: Fpv Gözlük Hangisini Seçmeliyim?

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 03 Haz 2018, 20:49

Ben EV800 ve EV800D'nin fiyatına göre rakipsiz olduğunu düşünüyorum. Eğer bütçe artırılabilirse Fatshark'lar da gayet iyidir.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

dnzsrl
Ad Soyad: Deniz Sarel

Mesaj gönderen dnzsrl » 04 Haz 2018, 11:53

Gökhan hocam hiç fatshark kullandınız mı? Bende şu an eachine vr d2 var. Eğer kutu gözlüklerden çok farklıysa fatshark'a geçmeyi düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 04 Haz 2018, 13:05

Hiç kullanmadım hocam. İyi olanları çok pahalı olduğu için hiç satın alma fırsatım da olmadı. Ancak kullanan arkadaşlardan bildiği kadarıyla hafif ve küçük olması dışında bir artısı yok. Yine de kullanan arkadaşlar da yorum yazarlarsa daha iyi olur.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

dnzsrl
Ad Soyad: Deniz Sarel

Mesaj gönderen dnzsrl » 04 Haz 2018, 13:26

Sadece hafif olması 2000tl etmez o zaman :D

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 04 Haz 2018, 15:53

Dışarıdan genişleme portları var. Daha komplike alıcılar takabiliyorsunuz mesela. Bu sayede daha kesintisiz FPV yayını alabiliyorsunuz. Fakat aldığınız görüntü kalitesi bir anda HD yayına dönüşmüyor. Benim sadece deneme fırsatım oldu. Görüntü kalitesi ya bir tık daha ya iyidir, ya da aynıdır... Açıkcası bana farklı gelmedi. Zaten bu mümkün değil. Gözlüğe ulaşan yayının kalitesi belli. Yani sonuçta eğer gözlüğünüzden memnunsanız, gözlüğü değil, kamerayı değiştirmeyi önerebilirim. Böylece biraz daha kaliteli bir görüntü alınabilir (Tabiki ki o da bir yere kadar. Sonuçta görüntünün kayıpsız ve online gelebilmesi için yapılabilecek maksimum yayın kalitesinin bir üst sınırı var).
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 05 Haz 2018, 03:33

NTSC için çözünürlük: 720x480
PAL için çözünürlük: 720x576

Kamera kaç tvl olursa olsun bu çözünürlüklerde görüntü alabilirsiniz. Görüntünün en net görünebilmesi için ekran çözünürlüğü ile kaynağın çözünürlüğü uyuşmalıdır. Bu yüzden EV800 ve EV800D gibi gözlüklerin çözünürlükleri çok uygun oluyor. Benim ilk gözlüğümün çözünürlüğü 1024x600 idi. Bu çözünürlükte sonra EV800'e geçtim ve görüntü kalitesi farkedilir derecede arttı.

Fatshark ve muadillerine Barış hocamın da dediği gibi farklı frekanslarda çalışan vericilerden yayın alabilecek alıcıların takılabilmesi gibi özellikler var. Kaliteli DVR'ları da olabilir. Ama bence yine de bunlar 2bin lira verecek kadar önemli bir özellik değil. Zaten ev800, ev800d, vr006 gibi gözlüklerde AV girişleri olduğu için gerekirse harici bir alıcı takarak kullanabilirsiniz.

Syildirim
Ad Soyad: SALİH YILDIRIM

Mesaj gönderen Syildirim » 05 Haz 2018, 08:46

Fatshark HD v2 kullanıcısıyım, bir kıyaslama yapmam için sizlerin yazdığı diğer gözlükleri denemem gerekli, bende onları hiç bilmiyorum... Hep Fatshark kullandım... Predator serisinden bu yana, takip ederim. şu ana kadar beğenmediğim bir yanı olmadı, Fatshark bu konuda üstüne düşeni fazlasıyla yapan bir firmadır... Ama en iyi gözlüğü almak, en iyi sonucu almak için yeterli değildir, yukarıda anlatılan kamera, çözünürlük gibi faktörler bu durumu açıkca etkilemektedir. Fatshark için, kaliteli, boyutları nedeniyle kolayca taşınabilen ve farklı alıcıları kombine edebilme açısında oldukça portatiftir. Bir dönem 1.3ghz ve 5.8ghz olmak üzere Long Range denemeleri de yapma fırsatı bulmuştum.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön