TS5828 VTx ve Kamera arızası

Kullanıcı avatarı
Mgunak
Ad Soyad: Mehmet Günak

TS5828 VTx ve Kamera arızası

Mesaj gönderen Mgunak » 21 Eki 2019, 10:46

Tüm forumdaşlara iyi haftalar diliyorum.
Arkadaşlar kullanmakta olduğum Ts5828 vericinin ve kameranın sağlam olup olmadığını anlamanın bir yolu var mıdır? Cumartesi günü sağlıklı uçuşlar gerçekleştirdim. Pazar günü tüm hazırlıkları yapıp çıktım uçuşa ama bir türlü görüntü alamadım. Kanal ve frekanslar doğru ayarlı, gözlüğün ayarları ile oynanmadı. Kemara ve vericinin kompenentlerinde gözle görünür değişiklik yok, yanma yada kırık gibi. Kamera ve vericinin hangi kompenentlerinde ölçüm yapmam gerekiyor. Ayrıca yedek kamera ve vericim de yok.
En son Mgunak tarafından 22 Eki 2019, 16:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

__isimsiz__

Re: Ts 5828 Tx

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Eki 2019, 12:29

vtx veya kameranın sinyal kablosunun lehimini kontrol ettiniz mi?

Gözlükte görüntü ne görüyorsunuz? Siyah bir görüntü üzerinde OSD varsa, kamera bağlantılarını kontrol edin... eğer hiç görüntü alamıyorsanız VTX bağlantılarını kontrol edin

Problemi (görüntü alamadım dediğiniz durumu) daha detaylı anlatırsanız daha detaylı yorum yapabiliriz. Görüntü alamadımdan kastınız nedir? Gözlük ile VTX bant ve kanalı aynı mı? Yanlışlıkla Pit Mode’a almış olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Mgunak

Mesaj gönderen Mgunak » 21 Eki 2019, 13:35

KingNothing yazdı: 21 Eki 2019, 12:29 vtx veya kameranın sinyal kablosunun lehimini kontrol ettiniz mi?

Gözlükte görüntü ne görüyorsunuz? Siyah bir görüntü üzerinde OSD varsa, kamera bağlantılarını kontrol edin... eğer hiç görüntü alamıyorsanız VTX bağlantılarını kontrol edin

Problemi (görüntü alamadım dediğiniz durumu) daha detaylı anlatırsanız daha detaylı yorum yapabiliriz. Görüntü alamadımdan kastınız nedir? Gözlük ile VTX bant ve kanalı aynı mı? Yanlışlıkla Pit Mode’a almış olabilir misiniz?
Sinyal kablolarını kontrolünü sağladım. Hatta kamera ve vtx söküp dışarıdan besleyerek birbirine bağlama yolu ile kontrolünü sağladım. Gözlükte görüntü karıncalı :) yani siyah ekran yok. Osd olmadığından o verilerde yok. Vtx üzerinde ve gözlükteki kanal ayarı aynı kontrol ettim. Gözlük Eachine vr d2 standart vesiyon. Pit mode nedir hiç bir fikrim yok pit mode aldıysam nasıl devre dışı bırakabilirim. Ayrıca vtx de switch ile farklı kanalları da denedim. Gözlükle aynı kanallara alarak.

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Mesaj gönderen pplane » 21 Eki 2019, 17:39

Ben de bi ara senin gibi siyah ekranla karşılaşmıştım hiç bi değişiklik yokken. Benimki JB'nin anlattığı gibi bi şeydi ve kamera yokken pili takıp kamerayı sonradan takınca görüntü gelmişti bi daha da hiç olmadı.

Kullanıcı avatarı
Mgunak

Mesaj gönderen Mgunak » 22 Eki 2019, 16:42

pplane yazdı: 21 Eki 2019, 17:39 Ben de bi ara senin gibi siyah ekranla karşılaşmıştım hiç bi değişiklik yokken. Benimki JB'nin anlattığı gibi bi şeydi ve kamera yokken pili takıp kamerayı sonradan takınca görüntü gelmişti bi daha da hiç olmadı.
:roll: benim sorun bu değil malesef.
Arkadaşlar maltepe ve civarında ikamet eden birileri yardımcı olabilir mi? Vtx ve kamerayı getirsem bi kontrol etse hiç olmazsa hangisi arızalı onu anlayıp ona göre hareket etsem. Yardımcı olmak isteyen özelden yazsın haberleşelim.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: TS5828 VTx ve Kamera arızası

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Eki 2019, 22:18

hocam vtx e güç verdiğinizde ışıkları göstergesi çalışıyor mu kaç v ile besliyorsunuz. frekans ayarı doğru mu pit mode kapalı mı smart audio bağlı mı? vtx in varsa 5v out çıkışı çalışıyor mu kaç v çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
Mgunak

Re: TS5828 VTx ve Kamera arızası

Mesaj gönderen Mgunak » 22 Eki 2019, 22:53

Herşey için çok sağolun. 3 gündür bakmadığı yer okumadığım forum kalmadı. Sanırım daha fazla kafa yormaya gerek yok. Yeni vtx ve kamera almanın zamanı gelmişti. 1 ay bekleyeceğiz artık.

“FPV Vericiler” sayfasına dön