!!!ÇAKMA DRONE FORUMLARINA DIKKAT!!!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

!!!ÇAKMA DRONE FORUMLARINA DIKKAT!!!

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 15 Kas 2019, 22:09

Geçenlerde burada hoş olmayan muhabbetlere şahit olanlar vardır o muhabbetin bir tarafında olup kendilerini de kaf dağının tepesinde sanan bir güruh vardı şimdi bu arkadaşlar kendilerince bir forum açıp buradan da üyelere mesajlar atarak kendi forumlarına davetler gönderiyorlar arkadaşlar bu forumun kurucusu olan gökhan hoca kimsenin forumuna girip de mesajlar atarak takip kasmaya falana filana tevessül etmedi hatta burasini yasayan bir organizma gibi dizayn edip birakti ne demişler su akar yolunu bulur o bakimdan sizler kendi köşenizde oynayın...

ha bu arada askeri cuntayı andıran nazi kalıntısı forum kurallarınızı da gördük kafaniza göre bir kaç kişiye yetki verip sağı solu banlamaktan zevk alıyorsunuz anlaşılan burada iken de sabah akşam bize yetki verin diye sizlanip duruyordunuz iyi ki vermemişler yoksa burayı da korku hükümdarlığına cevirirdiniz.

şimdi bunları neden buraya yazıyorsun ki git oraya yaz diyenler olabilir ama emin olun onlar burada sessiz sessiz aramızda gizlenerek geziniyorlar etrafı kesip fırsatlar kolluyorlar hatta bizim forumda geçirdikleri zamanın yarısını kendi forumlarında geçirmiyorlar. 😂😂😂🤣🤣🤣😎😎😎
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Re: !!!ÇAKMA DRONE FORUMLARINA DIKKAT!!!

Mesaj gönderen bencilzevk » 15 Kas 2019, 22:16

Hahahahah bende gördüm anayasalarını 😅 Sigara İciyormussunuz ictirtmeeemmmmm ön bahçede top oynuyormussunuz oynatmaaaammm 😂😂😂
RC hoby
Mekatronik
8-)

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 15 Kas 2019, 22:24

bencilzevk yazdı: 15 Kas 2019, 22:16 Hahahahah bende gördüm anayasalarını 😅 Sigara İciyormussunuz ictirtmeeemmmmm ön bahçede top oynuyormussunuz oynatmaaaammm 😂😂😂
hocam bana davet atmışlardı ben de neden olmasın bilgi tecrübe neredeyse oraya gideriz davete icabet ederiz diye üye oldum sessiz sedasız 1 haftadır izliyordum kurallarını filan okudum bugün de bakalim ne yapacaklar diye burada mevcut olan satış ilanimi komple kopyala yapıştır yaparak oraya da açtım 1 saat geçmeden tak diye konu kilitlendi baktım bir mesaj atmışlar kurallara uymadin senin başlığı sutluyoruz der gibi ben de mesaj atarak konunun da uyeligimin de derhal silinmesini istedim ne dediler dersiniz 😁😁😁😁😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣 bu profesyonel arkadaşlar anında üyeligim filan silindi ne kadar uzuldum anlatamam dizlerim titredi kendimi bir boşluğun içind e buldum.

şaka bir yana forum mantığını ruhunu kavrayamayan bu arkadaşlara whatsap grubu kurmalarını tavsiye ediyorum aslında orada da bir mesajla bu teklifimi iletecektim ama beni attılar 😎
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 15 Kas 2019, 22:40

Düşünsene ülke yonettiklerini kuzey Kore'yi gecerlerdi herhalde 😅. Ya bu kadar anlam yüklemeleri çok saçma bu bı hobi ya sonuçta nedir yani buna olması gerekenden fazla bı anlam yükleyerek devlet meselesi gibi 😅 bı bunları anlayamadım birde apartman yöneticilerini bazı apartmanlara girerken kapıya bı yazı asmışlar Allah'ım yok böyle bişey bide altına apartman yönetim kurulu konseyi yazıp 10 kişinin imzası felan aynı mantık boşver herşeyde varmış bı hayır o tartışma yaşanacak ve o arkadaşlar ayrılıp azınlık bir olusim kuracaklarmis Allah selamet versin 😅
RC hoby
Mekatronik
8-)

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 15 Kas 2019, 22:50

bencilzevk yazdı: 15 Kas 2019, 22:40 Düşünsene ülke yonettiklerini güney Kore'yi gecerlerdi herhalde 😅. Ya bu kadar anlam yüklemeleri çok saçma bu bı hobi ya sonuçta nedir yani buna olması gerekenden fazla bı anlam yükleyerek devlet meselesi gibi 😅 bı bunları anlayamadım birde apartman yöneticilerini bazı apartmanlara girerken kapıya bı yazı asmışlar Allah'ım yok böyle bişey bide altına apartman yönetim kurulu konseyi yazıp 10 kişinin imzası felan aynı mantık boşver herşeyde varmış bı hayır o tartışma yaşanacak ve o arkadaşlar ayrılıp azınlık bir olusim kuracaklarmis Allah selamet versin 😅
hocam acikcasi benim meselem kimin ne yaptığı değil içerisinde drone başlığı olan onlarca forum var bu forumda onlardan sadece bir tanesi içimizde forumun kurucusu olan benim de kendisine üstad dediğim gökhan hoca yi tanıyan da tanımayan da vardır düşünün bu adam hicbir karsilik beklemeden benim bir türlü hal yoluna koyamadığım dronu alıp onca işinin gücünün içinde uğraşıp tamir edip sonra da gecenin bir vakti şehirlerarası karayoluna çıkıp 1 saat bekledikten sonra otobüse vererek bana yollayan bir insan kısaca bu işler kolay olmuyor hazıra konmak kolay artı buradan kimler geldi geçti gökhan hoca vardı o işleri nedeni ile ilgilenemeyince barış hocam geldi sayelerinde işi az buçuk bizlerde kendi çapımızda öğrendik sonra başka başka arkadaşlar geldi ileride daha başkaları gelecek kısaca burası kimseye tapulu değil kimsenin kimseye tepeden bakacağı bir platformda değil begenmediniz mi olur kapi girerken oldugu gibi cikarken de herkese arkasina kadar acik ama mesajlar atip goz kirpmalar olmadi...

Safak

Mesaj gönderen Safak » 15 Kas 2019, 23:36

Bahsettiğin kişiler bu foruma en çok emek verenler. Ve ne bu forumu nede yöneticilerini hiçbir zaman kötülemediler, hala da aynı duygu devam ediyor. Sadece seviyesiz, saygısız, uslüp bilmez, yada asıl amacı ticaret olan bazı üyelerden rahatsız oldular...

Her yerin bir kuralı vardır, bazıları daha sıkı bazıları daha esnek, kurallar işinize gelmez ise üye olmazsınız. Satış ilanınız kurallara aykırı diye, yaygara koparmanızı, babasına şikayete giden küçük çocuklar gibi davranmanızı da muhtemelen yaşınıza veriyorum. Sırf kafanıza göre, başıboş, kuralsız, istediğiniz gibi at koşturduğunuz bir ortam olmadığı için, başka platformda karalama yapmanızı da vicdanınıza bırakıyorum.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 15 Kas 2019, 23:49

Safak yazdı: 15 Kas 2019, 23:36 Bahsettiğin kişiler bu foruma en çok emek verenler. Ve ne bu forumu nede yöneticilerini hiçbir zaman kötülemediler, hala da aynı duygu devam ediyor. Sadece seviyesiz, saygısız, uslüp bilmez, yada asıl amacı ticaret olan bazı üyelerden rahatsız oldular...

Her yerin bir kuralı vardır, bazıları daha sıkı bazıları daha esnek, kurallar işinize gelmez ise üye olmazsınız. Satış ilanınız kurallara aykırı diye, yaygara koparmanızı, babasına şikayete giden küçük çocuklar gibi davranmanızı da muhtemelen yaşınıza veriyorum. Sırf kafanıza göre, başıboş, kuralsız, istediğiniz gibi at koşturduğunuz bir ortam olmadığı için, başka platformda karalama yapmanızı da vicdanınıza bırakıyorum.
öyle mi dersin nerenden tutsam elimde kalıyorsun önce o çok emek edenlerin istatistiklerine sonra benimkilere bak öyle konuş sen beni tanımazsın çünkü sen geldiğinde ben unumu eleyip eleğimi asmistim bu forumda parca satanlardan parca almisligim lazim olanlara da satmisligim var sen almadin mi bir de madem bu kadar duyarli idin neden o zaman onlara saydırmadın yoksa kendileri gelemediler de seni mi gonderdiler oyleyse soyle onlara kendileri gelsin keza sen bana yetmezsin bur de sen neden bu kadar kızdın atayım mı sana tranfser mesajlarını yoksa sana gelmedi mi gelmedi diye mi böyle konuşuyorsun son olarak da yaşını bilmedigin kişilerin yazdıklarını yaşına bağlama bakarsın sen gelirken karşındaki gidiyordur.

o çok met ettigin foruma gir sohbet kısmına ve oradaki mesaja mesajin saarine bir bak sonra bu konunun saatine bak kim gunah çıkarmak için önce yazmış gör diyecegim de bakmakla görmek aynı şeymi kimi bakar bakar da göremez.

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Mesaj gönderen Serdarr » 16 Kas 2019, 02:36

Boşver hocam bırak kim ne açarsa açsın. Biz böyle iyiyiz.
Bu konular çok tartışıldı bence artık gerek yok.
Çocukla çocuk olup canını sıkmanın da alemi yok 🤣
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 16 Kas 2019, 05:35

Ne diyelim Bahadır Hocam. Bir süre önce bizimki gibi bir şey yapmaya çalıştı o arkadaş. Aynısını yapamayınca sinirlendi forumun altını üstüne getirdi. Sağolsun, hatır gönül de bilmez biriymiş. Yüz yüze görüştüğü insanlara yaptı bunu. Ama kaçırdığı bir şey var: kimsenin umurunda değil. Çıkıp tek bir laf söylemedik.

Bizde kısıtlama yok. Sadece bir şeyler almak ya da bir şeyler satmak için de bu forumu kullanabilirsiniz. Adamın elinde fazla motor var ve satmak istiyor. Ne diyelim yani adama? İlla gir forumda mesajlaş mı diyelim? Kimseye bir laf ettiğimiz yok. O arkadaş biraz bencildi. Yüzlerce kişinin üye olduğu bir forumun kendi istediği gibi olmasını istedi ve istediği gibi olmayınca da çocuk gibi kendini yerden yere attı gitti. Beğenmiyorsan ben yokum der gidersin. Beğenmediğin yere saldırmak nedir Allah aşkına.

Yeminle söylüyorum, o arkadaşlar deseydi ki "forumda en üste bir konu açıp sabitleyelim ve bizim sitemizi tanıtalım": Ben tamam derdim (tabi tükkan sahibi Barış Abi'nin de iznini alarak).
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 16 Kas 2019, 06:58

Gökhan Bora yazdı: 16 Kas 2019, 05:35 Ne diyelim Bahadır Hocam. Bir süre önce bizimki gibi bir şey yapmaya çalıştı o arkadaş. Aynısını yapamayınca sinirlendi forumun altını üstüne getirdi. Sağolsun, hatır gönül de bilmez biriymiş. Yüz yüze görüştüğü insanlara yaptı bunu. Ama kaçırdığı bir şey var: kimsenin umurunda değil. Çıkıp tek bir laf söylemedik.

Bizde kısıtlama yok. Sadece bir şeyler almak ya da bir şeyler satmak için de bu forumu kullanabilirsiniz. Adamın elinde fazla motor var ve satmak istiyor. Ne diyelim yani adama? İlla gir forumda mesajlaş mı diyelim? Kimseye bir laf ettiğimiz yok. O arkadaş biraz bencildi. Yüzlerce kişinin üye olduğu bir forumun kendi istediği gibi olmasını istedi ve istediği gibi olmayınca da çocuk gibi kendini yerden yere attı gitti. Beğenmiyorsan ben yokum der gidersin. Beğenmediğin yere saldırmak nedir Allah aşkına.

Yeminle söylüyorum, o arkadaşlar deseydi ki "forumda en üste bir konu açıp sabitleyelim ve bizim sitemizi tanıtalım": Ben tamam derdim (tabi tükkan sahibi Barış Abi'nin de iznini alarak).
Hay yasa be hocam aynen öyle beğenmiyorsan çekip gidersin ama adam gibi gitmek gerek. Beni bu hobiye bulastiran sevdiren sensin hocam tesadüfen açtığım o ilk yaptigin fırçalı quad yapımı videosu o videoyu bi izledim ondan sonra başladı siparişler 😅 o videoları izlerkende kendim quat toplarken de huzur buluyorum stres atıyorum son zamanlarda burası malum zatlar yüzünden bu anlayıştan cikmisti iyki son olaylar yaşanmış en azından temizlenmiş oldu. Kış geldi işler biraz sakinlemistir diye dusunUyorum inşallah yakınlarda sizide aktif şekilde burada ve kanalda görmek iyi olur yeni videolar bekliyoruz 😀🤗
RC hoby
Mekatronik
8-)

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 16 Kas 2019, 16:30

Yakında Barış abinin yanına gidecem. Umarım bu bizim için yeni bir başlangıç olur. Şu İstanbul'daki işi de alırsak rahat ederiz. Bundan sonra daha çok zaman ayırırız. İlginiz için teşekkür ederim.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 17 Kas 2019, 01:05

İyi yolculuklar, selam söyle 😋😋
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 18 Kas 2019, 15:48

[quote="Gökhan Bora" post_id=30713 time=1573871748 user_id=2]
Ne diyelim Bahadır Hocam. Bir süre önce bizimki gibi bir şey yapmaya çalıştı o arkadaş. Aynısını yapamayınca sinirlendi forumun altını üstüne getirdi. Sağolsun, hatır gönül de bilmez biriymiş. Yüz yüze görüştüğü insanlara yaptı bunu. Ama kaçırdığı bir şey var: kimsenin umurunda değil. Çıkıp tek bir laf söylemedik.

[/quote]

Sn Gökhan Bora,

[b]Bu mesajın sabitlenerek en tepede devamlı kalması ve yemininizi tutabilmenizi umuyorum.[/b]

Forumda hakkımızda yazılanlarda ve de sizin yazdıklarınızda doğruluk eksiği olduğu için, aklı başında insanların doğruyu bilmesi adına bu mesajı yazıyorum. Bu yazışmalarda bana aktarıldığı için girip bakmam icap etti.

Peşine tabi ki bir sürü yuhalamalar, hakaretler, alaylar olacaktır. Bu da sizi baya bir ihya eder sanırım.

Öncelikle, forumu takibi bıraktığımızda aynı görüşte olan ve tutarsızca aşağılanan platformu kuran 9 kişinin dışında bana ulaşanlardan başka 1 kişiye irtibatı koparmamak adına mesaj attım, o da çok yanlış bir seçim olmuş, sonradan çıktı ortaya. Yani söylendiği gibi yüzlerce kişiye çağrı filan yapılmadı. Çağrılan birkaç kişi olduysa da orayı bırak buraya gel diyecek kadar haysiyetsiz de yoktur aramızda. Söylenen yalanlar ve yapılan alaylar hangi onura sığmıştır şaşıyorum. Bunları sorgulamadan doğrulayan ve teşvik eden mesajınıza da diyecek bir şey bulamıyorum.

Aşağılanan o platformda kural olarak sadece “Alım-Satım” için kural listesi belirlendi. Bunun da sebebi art niyet ile buradaki mesajını kopyalayıp yapıştıran kişinin mesajıdır ve bu olaydan sonra yapıldı. Önce değil. Art niyet ile yapılan bir harekete duyarsız kalınması beklenemez ve de haliyle gereği yapıldı. Bu art niyetin açık açık yazılmasına rağmen sizin de bunu normal görüp buradaki paylaşıma normalmiş gibi cevap yazmanız pes dedirtti açıkçası.

Birçok kişinin emeği ile oluşturulan herhangi bir platform veya kaynağı dalga geçme, alay etme malzemesi etmek de o kişilerin emeğine küfürdür, bunu kendine yakıştıranlara da diyecek bir söz yoktur.

Sizin yaptığınıza benzer bir şey yapmaya çalıştığımı ama beceremeyince kızıp buraya saldırdığımı iddia etmişsiniz. Açılışı 2006 yılı olup, RC hobi ile ilgili paylaşımı Ocak 2018'de başlayan bir kanalı, 91 videodaki emeği böyle aşağılayacak karakteri kendinize nasıl yakıştırdınız bilemiyorum. Kendi çapında elinden geleni yapabilen biri için, ne yapabiliyorsa o bir başarıdır. Bu forumda verilen tepkilerin bu forumdaki saçmalamalardan başka bir sebebi yoktu. Ancak verilen tepki çok işe yaradı. Sonunda forumu hatırladınız. Zaten tepki forumda birisinin istediği olmuyor diye değil, bir şeyler yapması gerekenlerin aylardır ortalıkta olmaması durumunaydı. Bunu bile bile, göre göre çarpıtmak da nasıl bir mide ister, şahsen ben düşünemiyorum.

Ayrıca, birileri örnek alınacaksa da, hobi dünyasında size gelene kadar onlarca örnek alınacak kişi var. Zira benim param yok, sizin sayenizde bir şeyler yapıyorum diye başlayan bir yapıda pek örnek alınacak bir şey göremiyorum. Bazı şeylerin yapılma metodunda belirli bir çerçeve vardır, bu çerçevede olan her iş diğerinin kopyası sayılamaz. Bunu bir eğitimci olarak biliyorsunuz diye umuyorum. Ancak fikir alma konusunda yapan/eden elinin altında kim varsa sormak da gayet normaldir. Gerçi verilen cevap ne kadar önemsenerek verilmiş ve ne kadar işe yaramıştır orası tartışılır. Hadi onu geçtim, sırf komisyondan akan para durmasın, bedava elde edilenleri fahiş fiyata satış bitmesin diye kalitesi berbat olan ürünleri tavsiye etmek hiçbir vicdana sığmaz. Bunun neresi örnek alınır? Ama sanırım sizinkine baya bir sığdı bu zamana kadar. Tabi kaz gelecek yerden tavuk da esirgenmez, orası ayrı.

Sitelerini en yukarı koyardık demişsiniz, aşağıladığınız site bu tartışmalar olduktan çok sonra kuruldu. Tek tek burada tarih yazmaya gerek yok, merak eden olmaz ama olursa açıklarız.

Yazdıklarınızı okuyan yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemiş sanacak.

Gerçeği şu, bir kere Barış abi ile görüştüm, onda da sağolsun beni çok güzel misafir etti. O esnada sizin affilite işlerinizi öğrendim, forumdaki linklerin manası oturdu... Maşallah iyi geliyor diyordu. Hatta benim yanımda sizinle konuştuğunda x lite satılıyor filan demişti. Tabi kaç adet sattırdınız, %kaç ile kaç bin dolar komisyon kazandınız bilemiyorum. Sonra bir daha yüzyüze görüşmedik. Aradan bir süre geçince bu affilite işlerini sordum, forumda ben de koysam sizin için sakıncası okur mu dedim. Yok tabi dedi... Ama ne hikmetse, Ben link ve kupon paylaşmaya başlayınca bir anda irtibat koptu, arada sırada attığım WhatsApp mesajlarına bile okuduğu halde dönüş yapma nezaketini göstermedi. Forumdaki mesajlarımdan denk geldiklerine de genelde küçük düşürücü imalarda bulunmayı unutmadı sağolsun. Sanırım sorun oldu benim affilite yapmam. Belki de ben yanlış yorumluyorumdur. Hatta forumdaki hakaret olan yazışmayı attığımda bile cevap vermedi. Ben de ondan sonra başka da artık ne aradım ne sordum, sonuçta Barış abi benle muhattap olmak istemiyorsa ne yapabilirim ki dedim... Hatır gönül bilmeme konusunda bir detay aktarayım. O görüşmemizde bana söylediği bir şey vardı, gerçekten çok enteresan.

Dron yarışçılar kulübü diye bir grup var çok iyi bilirsiniz ama sanırım pek sevmezsiniz. Barış abi dedi ki, onlardan biri de gelip kanalda forumda bir olumlu yorum yapmadı. Görüyorlar, izliyorlar, kıskanıyorlar... Ama işte adamların burnu Yukarda karşısındakini bir takdir bile etmiyorlar...

Vay dedim arkadaş, ne biçim insanlar var.

Hani beceremediğim iş var ya, çok merak ediyorum hiç mi bir bir olumlu, teşvik edici kelime bulamadınız... Ne oldu? Rakip mi çıktı piyasaya. Açıkcası keşke benim gibi birşeyler yapmaya çalışan 10larcası olsa da ülkemizde bu hobi hak ettiği yere gelse... Ama boşver olmasın, herkes sadece bir paylaşım devamlılığı olmasa da dronyap ı takip etsin sadece onları izlesin beğensin monetisation düşmesin.

Arkadaş biraz bencildi demişsiniz. Keşke işinize geldiği şekilde görmek yerine karşınızdakini biraz tanımak isteseydiniz. Ama haklısınız bencil olmak en kolayı olurdu…

Saygı ve selamlarımla,

Kırımsız uçuşlarınız olsun.

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Mesaj gönderen pplane » 18 Kas 2019, 18:17

___isimsiz___ yazdı: 18 Kas 2019, 15:48
Sn Gökhan Bora,

Bu mesajın sabitlenerek en tepede devamlı kalması ve yemininizi tutabilmenizi umuyorum.

Forumda hakkımızda yazılanlarda ve de sizin yazdıklarınızda doğruluk eksiği olduğu için, aklı başında insanların doğruyu bilmesi adına bu mesajı yazıyorum. Bu yazışmalarda bana aktarıldığı için girip bakmam icap etti.

Peşine tabi ki bir sürü yuhalamalar, hakaretler, alaylar olacaktır. Bu da sizi baya bir ihya eder sanırım.

Öncelikle, forumu takibi bıraktığımızda aynı görüşte olan ve tutarsızca aşağılanan platformu kuran 9 kişinin dışında bana ulaşanlardan başka 1 kişiye irtibatı koparmamak adına mesaj attım, o da çok yanlış bir seçim olmuş, sonradan çıktı ortaya. Yani söylendiği gibi yüzlerce kişiye çağrı filan yapılmadı. Çağrılan birkaç kişi olduysa da orayı bırak buraya gel diyecek kadar haysiyetsiz de yoktur aramızda. Söylenen yalanlar ve yapılan alaylar hangi onura sığmıştır şaşıyorum. Bunları sorgulamadan doğrulayan ve teşvik eden mesajınıza da diyecek bir şey bulamıyorum.

Aşağılanan o platformda kural olarak sadece “Alım-Satım” için kural listesi belirlendi. Bunun da sebebi art niyet ile buradaki mesajını kopyalayıp yapıştıran kişinin mesajıdır ve bu olaydan sonra yapıldı. Önce değil. Art niyet ile yapılan bir harekete duyarsız kalınması beklenemez ve de haliyle gereği yapıldı. Bu art niyetin açık açık yazılmasına rağmen sizin de bunu normal görüp buradaki paylaşıma normalmiş gibi cevap yazmanız pes dedirtti açıkçası.

Birçok kişinin emeği ile oluşturulan herhangi bir platform veya kaynağı dalga geçme, alay etme malzemesi etmek de o kişilerin emeğine küfürdür, bunu kendine yakıştıranlara da diyecek bir söz yoktur.

Sizin yaptığınıza benzer bir şey yapmaya çalıştığımı ama beceremeyince kızıp buraya saldırdığımı iddia etmişsiniz. Açılışı 2006 yılı olup, RC hobi ile ilgili paylaşımı Ocak 2018'de başlayan bir kanalı, 91 videodaki emeği böyle aşağılayacak karakteri kendinize nasıl yakıştırdınız bilemiyorum. Kendi çapında elinden geleni yapabilen biri için, ne yapabiliyorsa o bir başarıdır. Bu forumda verilen tepkilerin bu forumdaki saçmalamalardan başka bir sebebi yoktu. Ancak verilen tepki çok işe yaradı. Sonunda forumu hatırladınız. Zaten tepki forumda birisinin istediği olmuyor diye değil, bir şeyler yapması gerekenlerin aylardır ortalıkta olmaması durumunaydı. Bunu bile bile, göre göre çarpıtmak da nasıl bir mide ister, şahsen ben düşünemiyorum.

Ayrıca, birileri örnek alınacaksa da, hobi dünyasında size gelene kadar onlarca örnek alınacak kişi var. Zira benim param yok, sizin sayenizde bir şeyler yapıyorum diye başlayan bir yapıda pek örnek alınacak bir şey göremiyorum. Bazı şeylerin yapılma metodunda belirli bir çerçeve vardır, bu çerçevede olan her iş diğerinin kopyası sayılamaz. Bunu bir eğitimci olarak biliyorsunuz diye umuyorum. Ancak fikir alma konusunda yapan/eden elinin altında kim varsa sormak da gayet normaldir. Gerçi verilen cevap ne kadar önemsenerek verilmiş ve ne kadar işe yaramıştır orası tartışılır. Hadi onu geçtim, sırf komisyondan akan para durmasın, bedava elde edilenleri fahiş fiyata satış bitmesin diye kalitesi berbat olan ürünleri tavsiye etmek hiçbir vicdana sığmaz. Bunun neresi örnek alınır? Ama sanırım sizinkine baya bir sığdı bu zamana kadar. Tabi kaz gelecek yerden tavuk da esirgenmez, orası ayrı.

Sitelerini en yukarı koyardık demişsiniz, aşağıladığınız site bu tartışmalar olduktan çok sonra kuruldu. Tek tek burada tarih yazmaya gerek yok, merak eden olmaz ama olursa açıklarız.

Gerçeği şu, bir kere Barış abi ile görüştüm, onda da sağolsun beni çok güzel misafir etti. O esnada sizin affilite işlerinizi öğrendim, forumdaki linklerin manası oturdu... Maşallah iyi geliyor diyordu. Hatta benim yanımda sizinle konuştuğunda x lite satılıyor filan demişti. Tabi kaç adet sattırdınız, %kaç ile kaç bin dolar komisyon kazandınız bilemiyorum. Sonra bir daha yüzyüze görüşmedik. Aradan bir süre geçince bu affilite işlerini sordum, forumda ben de koysam sizin için sakıncası okur mu dedim. Yok tabi dedi... Ama ne hikmetse, Ben link ve kupon paylaşmaya başlayınca bir anda irtibat koptu, arada sırada attığım WhatsApp mesajlarına bile okuduğu halde dönüş yapma nezaketini göstermedi. Forumdaki mesajlarımdan denk geldiklerine de genelde küçük düşürücü imalarda bulunmayı unutmadı sağolsun. Sanırım sorun oldu benim affilite yapmam. Belki de ben yanlış yorumluyorumdur. Hatta forumdaki hakaret olan yazışmayı attığımda bile cevap vermedi. Ben de ondan sonra başka da artık ne aradım ne sordum, sonuçta Barış abi benle muhattap olmak istemiyorsa ne yapabilirim ki dedim... Hatır gönül bilmeme konusunda bir detay aktarayım. O görüşmemizde bana söylediği bir şey vardı, gerçekten çok enteresan.

Dron yarışçılar kulübü diye bir grup var çok iyi bilirsiniz ama sanırım pek sevmezsiniz. Barış abi dedi ki, onlardan biri de gelip kanalda forumda bir olumlu yorum yapmadı. Görüyorlar, izliyorlar, kıskanıyorlar... Ama işte adamların burnu Yukarda karşısındakini bir takdir bile etmiyorlar...

Hani beceremediğim iş var ya, çok merak ediyorum hiç mi bir bir olumlu, teşvik edici kelime bulamadınız... Ne oldu? Rakip mi çıktı piyasaya. Açıkcası keşke benim gibi birşeyler yapmaya çalışan 10larcası olsa da ülkemizde bu hobi hak ettiği yere gelse... Ama boşver olmasın, herkes sadece bir paylaşım devamlılığı olmasa da dronyap ı takip etsin sadece onları izlesin beğensin monetisation düşmesin.

Arkadaş biraz bencildi demişsiniz. Keşke işinize geldiği şekilde görmek yerine karşınızdakini biraz tanımak isteseydiniz. Ama haklısınız bencil olmak en kolayı olurdu…

Saygı ve selamlarımla,

Sen yokken o konu konuşuldu o affiliate'den gelen KAÇ BİN DOLARLARLA (!!! :D) after parti yapıcaz biz şeyin afterı... Aramızdan ayrılışının :lol:

Bu arada arkadaşlar yeni bi forum kurdum adı şey "ModERaTöR_SeVDaLıLaRı.com" öyle üç beş kişiyi değil hepinizi bekliyorum. Ha burayı bırakın oraya gelin diyecek kadar haysiyetsiz değilim bu arada.

Son bi şey daha forumda yöneticilik yapan şimdi isim vermek istemiyorum adı ALİ VELİ KIRKDOKUZ ELLİ isimli şahıs beni çok güzel misafir etti belki bana da yöneticilik verirler diye hep yüzlerine güldüm samimi olmaya çalıştım ama bi şey çıkmadı allah onun da belasını versin burdan söylemiş olayım :twisted:

Bu arada bunu da söylemeden edemicem kimse bana site yapamazsın demedi ama yine de söyleyim site de yaparııım moderatör de oluruuum vali de oluruuummm....... :mrgreen:

SAYGI ve SELAMLARIMLA !!! :D

o ucuz parçalarla zannetmiyorum ama,
Kırımsız uçuşlarınız olsun (Benim çok param var bu arada ucuz parçalar almıyorum ben .s.s) 8-)

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 18 Kas 2019, 18:43

pplane yazdı: 18 Kas 2019, 18:17
Sn Gökhan Bora,

Bu mesajın sabitlenerek en tepede devamlı kalması ve yemininizi tutabilmenizi umuyorum.

Saygı ve selamlarımla,

Sen yokken o konu konuşuldu o affiliate'den gelen KAÇ BİN DOLARLARLA (!!! :D) after parti yapıcaz biz şeyin afterı... Aramızdan ayrılışının :lol:

Bu arada arkadaşlar yeni bi forum kurdum adı şey "ModERaTöR_SeVDaLıLaRı.com" öyle üç beş kişiyi değil hepinizi bekliyorum. Ha burayı bırakın oraya gelin diyecek kadar haysiyetsiz değilim bu arada.

Son bi şey daha forumda yöneticilik yapan şimdi isim vermek istemiyorum adı ALİ VELİ KIRKDOKUZ ELLİ isimli şahıs beni çok güzel misafir etti belki bana da yöneticilik verirler diye hep yüzlerine güldüm samimi olmaya çalıştım ama bi şey çıkmadı allah onun da belasını versin burdan söylemiş olayım :twisted:

Bu arada bunu da söylemeden edemicem kimse bana site yapamazsın demedi ama yine de söyleyim site de yaparııım moderatör de oluruuum vali de oluruuummm....... :mrgreen:

Kırımsız uçuşlarınız olsun (Benim çok param var bu arada ucuz parçalar almıyorum ben .s.s) 8-)
Hocam allah aşkına parası neyse vereyim sen espri yapma 😁

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 18 Kas 2019, 19:13

Konu kilitlensin yada silinsin lütfen foruma girince karşıma boş şeylerin çıkmasından nefret ediyorum
.

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Mesaj gönderen Serdarr » 18 Kas 2019, 19:55

"" Hadi onu geçtim, sırf komisyondan akan para durmasın, bedava elde edilenleri fahiş fiyata satış bitmesin diye kalitesi berbat olan ürünleri tavsiye etmek hiçbir vicdana sığmaz. Bunun neresi örnek alınır? Ama sanırım sizinkine baya bir sığdı bu zamana kadar. Tabi kaz gelecek yerden tavuk da esirgenmez, orası ayrı.""

Şu kısmın detayını ben çok merak ettim açıkçası açıklama alabilir miyiz hocam? 😅
Uçuşa devam 😬😬

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 18 Kas 2019, 20:07

hakan hocam basından başlayalım ben sizi sizin baris hocayi ya da gokhan hocayi bizatihi tanidiginiz gibi tanimam ha yeri geldi soyleyeyim onları da tanimam hiç yuzyuze görmüşlüğüm yoktur sadece gökhan hoca ile birkaç defa forum yeni açıldığında telden konusmuslugum vardir o da tamamen yaptigim ve sorunu olan bir quad ile ilgilidir o hususu ve gokhan hocanin bana yaptigi kibarligi da yukarda yazdim sizlerin maddi icerikli sohbetleriniz gibi sohbetlerim gorusmelerim falanim filanim da hic olmamistir olmaz da.

Forumda da youtube kanalinizda yaptigimiz karsilikli yorumlar haricinde de sizinle hic muhatap olmadik burada ve youtube kanalinizda da sizi hep takdir ettim ihtiyaciniz var mi tabiki yok ama ben zaten bunu ictenlikle icimden gelerek yaptim yaptığınız isleri gokhan hocanin baris hocanin yaptıklarını izlediğim gibi izledim yeri geldi onlardan feyz aldim takdir ettim.

burada en son o muhabbet geçtiğinde de sizi arkaladim sizi tanidigimdan ya da sevdiğimden ya da bir çıkarım olduğundan da değil haklılık payınız olduğu için yaptım. siz de büyük ihtimalle bana o daveti o muhabbette sizi arkaladigim için gönderdiniz yoksa ben sizler gibi bilgili super insan filan da değilim bendeniz kendince kıt kanaat bilgisi ile hicbir çıkar gözetmeden maksat muhabbet olsun kafasında bir insanın. haddimi de yerimi de bilirim siz bana mesaj atarak davet ettiniz ben de davete icabet ettim bu davetinizle ilgili mesajınıza da cvp bile yazmadım forumunuzu bir sure takip ettim sonra burada var olan ilanimi oraya tasidim çünkü bazı şüphelerim vardi ben ilanı tasidigimda sizin o ilan kurallarınız filan da yoktu vardı derseniz ekran fotoları elimde mevcut onları da buradan paylaşırım.

şimdi iyi niyet nasıl olur tabi sizler sütten çıkma ak kaşıklar grubu olarak bunu benden daha iyi bilirsiniz ama ben yine de bendeki karşılığını kısaca olay üzerinden yazayım ilanı paylaştım 1 saat kadar sonra ilanı kilitlediniz bana 2 satır bir uyarı mesajı atarak kurallara uymadigim için kilitlediginizi ilettiniz ama ne yazık ki ortada kural yoktu sonradan ativerdiniz insana sormazlar mı olmayan kural nasıl ihlal edilir diye hadi diyelim vardı da ben gormedim bu iş bu şekilde mi olur önce bir uyarı atılır üyeye uygun hale getirmesi için bir zaman ve müdahale imkani tanınır üye de o zaman zarfında düzeltir düzeltmez ise ne yapsanız haklısınız ama siz benim olmayan kurala uygun hale getirmeme bile imkan tanımadınız ondan sonra ben anladım ki mevzu başka siz sizden başkasına tahammül edemiyorsunuz benim sizler gibi sponsorluk falan filanla da degil kendi cebimden paramla alip uygun fiayata sattigim 2. el parcalara bile tahammul edemiyorsunuz ben de ilanimi silmek üzere kilidi açmanızı değilse hem ilani hem de uyeligimin silinmesini istedim sagolun hemen çokta bilmem neyimdeydi tarzında bir mesajla karşılık verip beni şutladiniz beni attiginiz icin bu mesajlar ben de yok ama sizde vardir atin buraya da insanlar gorsun buna da tamam sonra ben döndüm çıktım 2 3 saat sonra bir arkadaş mesaj ile kendi forumunuzun ana sayfasından bu olay ile ilgili bir mesaj paylastiginizi iletti ben de girip baktım ki oraya koca koca harflerle yazılmış bir de sabitlenmiş bir yazı madem öyle işte böyle diyerek buraya bu konuyu açtım bu olayların vakti saati bellidir sizin o mesajı oraya sabiylediginiz de benim bu konuyu ne zaman açtığımda ortadadır hiç kıvırmaya gerek yok.

şimdi gelelim sadede sizin -sizden derken buna gökhan ve barış hocam da dahil- aldığınızda sattiginizda benim gözüm yok maddeye sari hicbir işte de yok buna hakkım da yok sizin gökhan ve barış hocanın aldığında sattığında hakkınız olmadığı gibi benim tek amacım bu uğraşı devam ettirmek bunu sadece kendi cebimden yapıyorum sponsorlukla al satla falanla filanla alavere dalavere ile degil kendi paramla. başkalarının sponsor edinmesi oradan gelenleri kullanması oradan bir çıkar sağlaması da beni ilgilendirmez hatta çok kez gökhan hocaya banggood a biz yazalım size sponsor olsunlar oradan gelenlerle cebinize dokunmadan yapın bu işleri biz de ortaya çıkacak bilgi ve tecrübeden faydalanalım diye yazmisligim vardır bakılırsa youtube videolarının altlarında forumda görülür. neden çünkü ben bu işi çıkar için değil zevkine yapıyorum.

velhasıl buradan tüm forumdaslara haykırırım bu dava tamamen şalvar davasıdır pastadan pay kapma telâşıdır hocalarım benim sizin pastanızda da şalvarınızda da gözüm yok Allah size daha çok versin versin ki bizden bi uzak durun ben butada hicbir karşılık beklemeksizin drone toplayabilsin diye saatlerce whatsapp dan işimi gücümü bırakıp yardim ettiklerimden 3-5 ay sonra isportaci-tedarikçi olup da ederinin 2 katına sattigi bir parçayi 5 lira indirimli istedim diye parçayı bana satmamanlar hatir gonul bilmeyenler gordum. bu işi gönülden yapanlara sesleniyorum ayik olun takke düştü kel göründü hep birlikte dudukleniyoruz.

Allah'a emanet...

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 18 Kas 2019, 20:58

Doktorumtrak yazdı: 18 Kas 2019, 18:43
pplane yazdı: 18 Kas 2019, 18:17
Sn Gökhan Bora,

Saygı ve selamlarımla,

Hocam allah aşkına parası neyse vereyim sen espri yapma 😁
Hocam daha geçen gün bu başlıktaki site neymiş acaba dedim, şu açılan siteye bir göz gezdirdim.Gözüme çarpan başlık kesim matı başlığı oldu. Kesim matı almak da istiyordum. Bir bakayım dedim. n11de satılan kesim matının aynısı olan ürünü iki katı fiyatına satılan malum sitedeki ürünün linkini atmış. Buradan alabilirsiniz diye not düşüyor. Uyarmışsınız n11'de daha ucuzu var diye. O arkadaş n11dekilerde oradan alıyor zaten diyor. Şimdi yukarıda döktürmüş,kendince doğrucu davut. Yok beş para etmez ürünleri millete aldırdılar diye burada söyleniyor. Cidden merak ediyorum. Bu arkadaş ne kadar samimi? Bu arada maksadım anlayış,tutum. Ufak bir konuyu buraya bu yüzden taşıdım.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 18 Kas 2019, 21:26

Destan gibi yazmışsınız biri zaten işsiz işi gücü dron kafayı bozmak üzere ah bide ucabilse ya keşke. Sivaslı kardeşim boşuna uğraşmayın baştan beri söylüyorum uğraşmayın diye karşındaki zihniyet belli istediği olmayınca cirkeflesen pislesen saga sola çamur atan dostken bu bildiklerini anlatma ters dustugun zaman pisles madem bunları biliyordun böyle bişey vardı o zaman anlatsaydin ya bunları. Senin bu anlattiklarin doğru bile olsa sen kallesin tekisin dahada bunu adam yerine koyupta cevap vermeye gerek yok.
RC hoby
Mekatronik
8-)

“Genel” sayfasına dön