Flysky kumandam ile alıcımı eşleştiremiyorum.

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
asd3ad2
Ad Soyad: Mustafa Çakıroğlu

Flysky kumandam ile alıcımı eşleştiremiyorum.

Mesaj gönderen asd3ad2 » 06 Nis 2018, 01:12

flysky-i6x kumandam ile alıcım olan X6B ia6B A8S alıcımı eşleştiremiyorum bi yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Flysky kumandam ile alıcımı eşleştiremiyorum.

Mesaj gönderen BarisB » 06 Nis 2018, 02:12

Merhaba,

3 farklı alıcı yazmışsınız. Hiçbiri mi eşleşmiyor yoksa sadece birinde mi sorun yaşıyorsunuz?
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

asd3ad2

Mesaj gönderen asd3ad2 » 06 Nis 2018, 03:06

yanlış yazmışım. x6b alıcımı eşleştiremiyorum

asd3ad2

Mesaj gönderen asd3ad2 » 06 Nis 2018, 18:04

Çözüldü.Kumandam ile alıcımı eşleştirirken alıcıya güç vermeden önce bind butonuna basmak gerekiyormuş hallettim teşekkür ederim tekrardan.

Onurtuna1234
Ad Soyad: Onur tuna

Mesaj gönderen Onurtuna1234 » 28 Ara 2019, 20:58

Hocam bende eşleştirme yapamadım olmuyor ya önce kumandayı açtım sonra aliciyi

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 Ara 2019, 10:57

Onurtuna1234 yazdı: 28 Ara 2019, 20:58 Hocam bende eşleştirme yapamadım olmuyor ya önce kumandayı açtım sonra aliciyi
hocam öncelikle kumandanı fabrika ayarlarına dündür(factory reset) daha sonra videodaki gibi bin işlemini yapmaya çalış. sonuç alamıyorsan alıcın daha önce de yazdığım gibi arızalıdır.çalışır gibi görünür ışıkları yanıp söner ama bind edemezsin. ia6b ler bu şekilde bozuluyor genelde.

kumandanı ilk defa kullanıyorsan onun da arızalı olma ihtimali var bunun için daha önce de yazdığım gibi bir alıcı daha edinmeye çalış. x6b tercih edersen daha iyi olur. micro kullanacaksan fli14+ al

x6b
https://www.banggood.com/Flysky-X6B-2_4 ... rehouse=CN

fli14+
https://www.banggood.com/1_7g-Fli1414CH ... rehouse=CN

Kullanıcı avatarı
Selim FPV
Ad Soyad: Selim Yağız Coşkara

Mesaj gönderen Selim FPV » 19 Haz 2020, 16:33

hocam sorun şuysa alıcıdaki bi parça bozulmuştur kristal diye bi tabiri vardı parçanın beyaz bişey üzerinde 8.000 mhz yazar ya o bozuktur yada üstünde siyah bi çip vardır o bozuk olabilir (fsi6a için geçerli)

hocam alıcı bind modundan çıkmıyosa açtığınızda ışık hızlı hızlı sönüp yanıyosa bind de takılı kalmıştır hangisinin bozuk olduğunu öğrenmek için o dediğim çipin sol taraftaki bacaklarını sıra sıra kısadevre edin çalışacaktır eğer oda olmassa beyaz parçanın lehim noktalarından birine iletken bir cımbızla dokunun elinizle ozaman oluyor ama o parçaların değişmesi gerek
Nası sumilatör gerçek hayattan golay yağv bizim zamanımızda oluyoduğ

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 19 Haz 2020, 17:20

Selim FPV yazdı: 19 Haz 2020, 16:33 hocam sorun şuysa alıcıdaki bi parça bozulmuştur kristal diye bi tabiri vardı parçanın beyaz bişey üzerinde 8.000 mhz yazar ya o bozuktur yada üstünde siyah bi çip vardır o bozuk olabilir (fsi6a için geçerli)

hocam alıcı bind modundan çıkmıyosa açtığınızda ışık hızlı hızlı sönüp yanıyosa bind de takılı kalmıştır hangisinin bozuk olduğunu öğrenmek için o dediğim çipin sol taraftaki bacaklarını sıra sıra kısadevre edin çalışacaktır eğer oda olmassa beyaz parçanın lehim noktalarından birine iletken bir cımbızla dokunun elinizle ozaman oluyor ama o parçaların değişmesi gerek
2019 konusu ??
Aklım fikrim havada 8-)

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön