Simülasyon

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Fatih01
Ad Soyad: Fatih Çelik

Simülasyon

Mesaj gönderen Fatih01 » 12 Şub 2020, 22:12

Herkese merhaba ben frsky tranis 2019 aldım daha hiç kullanmadım biraz araştırdım da bulamadım bu kumanda da simülasyon kabloyu takınca direkt çalışır mı ?
Ve önerebileceginiz simülasyon programı varmı?

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: Simülasyon

Mesaj gönderen Zatoichi » 12 Şub 2020, 23:58

Fatih01 yazdı: 12 Şub 2020, 22:12 Herkese merhaba ben frsky tranis 2019 aldım daha hiç kullanmadım biraz araştırdım da bulamadım bu kumanda da simülasyon kabloyu takınca direkt çalışır mı ?
Usb kabloyu takınca windows 10 Frsky Taranis joystick olarak tanıyabiliyor. Bazen de tanımayabiliyor. Bende başta tanımıştı sonradan w10 ayarı mı bozuldu ne olduysa kayboldu joystick ifadesi. Altta verdiğim video yardımı ile düzelttim. Simülasyon olarak Liftoff kullanıyorum. Steam den satın aldım. Acro, Horizon, 3d, Level tanımlı uçuş modları var. Acroya alışamadım. Başta çok zor geldi. Kullandıkça alışılıyor. Liftoff'da bir türlü yavaş uçamıyorum. Sakin uçuş konusunda sıkıntılı bir program gibi geldi bana. Gazı komple sıfırda iken bile quad uçmaya çalışıyor hatta durmuyor gidiyor mübarek :cry: :mrgreen: Sıkıntılı maalesef. Liftoff içinde joystick kalibrasyonu yapılabiliyor. Simülasyon programı olarak Velocidrone tavsiye edenler var. Steam de satılmıyor. Web den alınabiliyor.

Dosya ekleri
91.png
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 13 Şub 2020, 00:06

Zatoichi yazdı: 12 Şub 2020, 23:58
Fatih01 yazdı: 12 Şub 2020, 22:12 Herkese merhaba ben frsky tranis 2019 aldım daha hiç kullanmadım biraz araştırdım da bulamadım bu kumanda da simülasyon kabloyu takınca direkt çalışır mı ?
Usb kabloyu takınca windows 10 Frsky Taranis joystick olarak tanıyabiliyor. Bazen de tanımayabiliyor. Bende başta tanımıştı sonradan w10 ayarı mı bozuldu ne olduysa kayboldu joystick ifadesi. Altta verdiğim video yardımı ile düzelttim. Simülasyon olarak Liftoff kullanıyorum. Steam den satın aldım. Acro, Horizon, 3d, Level tanımlı uçuş modları var. Acroya alışamadım. Başta çok zor geldi. Kullandıkça alışılıyor. Liftoff'da bir türlü yavaş uçamıyorum. Sakin uçuş konusunda sıkıntılı bir program gibi geldi bana. Gazı komple sıfırda iken bile quad uçmaya çalışıyor hatta durmuyor gidiyor mübarek :cry: :mrgreen: Sıkıntılı maalesef. Liftoff içinde joystick kalibrasyonu yapılabiliyor. Simülasyon programı olarak Velocidrone tavsiye edenler var. Steam de satılmıyor. Web den alınabiliyor.

Çok teşekkür ederim peki ücretsiz uygulama yok mu

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 13 Şub 2020, 00:24

Phoneix idi sanırım ama kullanmadım. Quad olarak kullanımı yok galiba. Ekran resimlerinde uçak gördüm hep. Ücretsiz olarak gördümğüm FPVFreerider programının demosu var. Yaklaşık 40mb bir şey. Bunula da acroya alışılabilir gibi ama her şeyi kısmışlar demo olduğu için.

https://fpv-freerider.itch.io/fpv-freerider

Kullanıcı avatarı
Zatoichi

Mesaj gönderen Zatoichi » 13 Şub 2020, 00:27

Kumanda ayarları için alttaki videodan yararlandım.

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 13 Şub 2020, 00:42

Zatoichi yazdı: 13 Şub 2020, 00:27 Kumanda ayarları için alttaki videodan yararlandım.
Pil şuan elimde yok sipariş ettim bakalım ne zaman gelecek geldiği gün kullanmaya başlayacağım bakalım😅 yardımınız için çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Armagancakir
Ad Soyad: Armağan Çakır
İletişim:

Mesaj gönderen Armagancakir » 13 Şub 2020, 12:55

Drone parçalarına ayırdığım miktarı simülasyonlara veremediğim için crackli olarak indirdim bir adet güvenli siteden dilersen özel mesaj atabilirim buraya yazmak site için sorun çıkartabilir :) litoff ve DRL Simulator parasız şekilde indirdim ben :)

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 13 Şub 2020, 19:02

Çok iyi olur hocam siz bana özelden link atarsanız sevinirim ☺️

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön