Drone anlık sıçramalar yapıyor!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
mhmtsylr
Ad Soyad: mahmut söyler

Drone anlık sıçramalar yapıyor!

Mesaj gönderen mhmtsylr » 15 Şub 2020, 11:45

Merhaba dostlar. Başlıkta söylediğim gibi Drone istemsiz şekilde ani yukselis ve keskin manevralarda yaw hareketinde anlık sıçramalar yapıyor. sanki başka bir vericiden komut alıyor gibi. Sorunu çözmek için yaptıklarım şunlar.
-Takılma yaptığından şüphelendiğim motoru değiştirdim
-pervaneleri yeniledim
-tüm kablo bağlantıları kontrol ettim
-escyi yeniden flaşladım
-alıcı anteninin konumunu değiştirdim

Sorun devam ediyor.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: Drone anlık sıçramalar yapıyor!

Mesaj gönderen Zatoichi » 15 Şub 2020, 12:16

mhmtsylr yazdı: 15 Şub 2020, 11:45 Merhaba dostlar. Başlıkta söylediğim gibi Drone istemsiz şekilde ani yukselis ve keskin manevralarda yaw hareketinde anlık sıçramalar yapıyor. sanki başka bir vericiden komut alıyor gibi. Sorunu çözmek için yaptıklarım şunlar.
-pervaneleri yeniledim
-escyi yeniden flaşladım

Sorun devam ediyor.
Şuradaki videoya göre ayarlarınızı kontrol eder misiniz? Belki bir faydası olur.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 Şub 2020, 13:11

mhmtsylr yazdı: 15 Şub 2020, 11:45 Merhaba dostlar. Başlıkta söylediğim gibi Drone istemsiz şekilde ani yukselis ve keskin manevralarda yaw hareketinde anlık sıçramalar yapıyor. sanki başka bir vericiden komut alıyor gibi. Sorunu çözmek için yaptıklarım şunlar.
-pervaneleri yeniledim
-escyi yeniden flaşladım

Sorun devam ediyor.
yaw twitch çok yaygın bir sorun çözümü elektriksel ve fiziksel gürültüyü azaltmak. fiziksel gürültüyü azaltmak için kartı soft mount silikonlu standofflarla monte etmelisiniz. bu sorunu büyük oranda çözüyor ve sisteme eğer yoksa bir kapasitör eklemelisiniz. 35v 1000uf ya da 25v 1000uf gibi.

ayrca karta temas eden herhangi titreşim iletecek bir parça olmamalı. karta bağladığınız kabloların yumuşak silikon kablolar olmasına dikkat etmelisiniz. yani kart hiç bir titreşime maruz kalmamalı yumuşak standofflar üzerinde padişah gibi oturmalı.

m2
https://www.banggood.com/4-PCS-IFlight- ... rehouse=CN

m3
https://www.banggood.com/10-PCS-FLYWOO- ... rehouse=CN

mhmtsylr
Ad Soyad: mahmut söyler

Mesaj gönderen mhmtsylr » 17 Şub 2020, 17:35

Tekrar merhaba dostlar. Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. Sorunu çözdüm. Şöyle ki:
BF yazılımını kontrol etmek için pc ye bağlandım. BF yazılımım 4.1.0. Ön izleme ekranında dron modellemesinin yaw seğirmesini yaptığını farkettim. Aynı havada yaptığı gibiydi. Jiroskop ta kendi kendine hareket ediyordu. Sorunun BF yazılımıyla alakalı olacağını düşünüp BF yi 4.1.1 e güncelledim. Ön izleme ekranındaki model ve jiroskop normale dönmüştü. Hemen sahada da kontrol ettim. Yaw seğirmesinden kurtulmuş oldum çok şükür.

“Genel” sayfasına dön