ISDT Q6 PLUS - 213 TL hızlı kargo dahil

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

ISDT Q6 PLUS - 213 TL hızlı kargo dahil

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 01:52

Gearbest'te neler oluyor halen anlamış değilim ama az önce BG'da 300 TL civarı olan ISDT Q6'yı 213 TL'ye aldım. Ürün GB sitede 300 tl görünüyor. GB app'de 216 TL görünüyordu. Sepete attım ama shipping olarak sadece dhl çıktı. O da 200 tl civarıydı. Sonra sepetimde başka bir isdt'nin olduğunu gördüm ve tıkladım. 220 TL yazıyordu ve shipping hızlı kargo ile sıfır TL idi. Ödemeye geçtim, TL ödeme kabul etmedi. Doları seçtim ve ödeme yaptım. Kredi kartımdan 213 TL çekti ve onayladı. Sanırım işlem kuru biraz daha düşüktü. Ürünün linkini aşağıda paylaşıyorum;

found a very interesting good in Gearbest:iSDT Q6 Plus 300W 14A Mini Pocket Balance Charger - BLACK https://gearbest.app.link/2xh4LJApRN

Eğer link açılmaz ise aplikasyonda "isdt" diye aratın. 216 tl fiyatlo 200 tl kargolu olan çıkacak. Sonra yukarıdan "on sale/satışta" butonuna tıklayın. Benim satın aldığım, 220 tl olan çıkacak. (Aynı işlemi sitede yapınca çıkmıyor :D)

Bu da sitedeki 300 tl olan link;

https://tr.gearbest.com/multi-rotor-par ... id=1433363
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: ISDT Q6 PLUS - 213 TL hızlı kargo dahil

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 19 Haz 2018, 05:22

Baya ucuz gelmiş hicam. Hayırlı olsun.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 09:32

Anlamadım bunlarınki nasıl bir sistem...
Düşünen varsa kaçırmasın.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 19 Haz 2018, 11:32

Bende 225TL görünüyor. Kayıtlı kargo olarak.
Bu fiyata değer mi? :)

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 14:21

Eğer şarj cihazınız yoksa bence değer. Ama daha hesaplı orjinal bir skyrc imax b6 bulursanız, o da olabilir.

ISDT'nin avantajı sahada da şarj yapabiliyor olmanız. Ben asıl bu sebeple alıyorum açıkcası. Bir de paralel şarj tercih etmediğim için aynı zamanda evdeki şarj süremi de 2 şarj cihazı ile yarı yarıya kısaltmış olacağım. Bunların haricinde orjinal imax b6 her türlü işinizi zaten görüyor.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 19 Haz 2018, 14:36

Aslında ortada daha lipolar bile yok yavaştan alıyorum. İmax b6 nın fiyatıda yaklaşık 150tl civarı. Bu fiyata almak mantıklı o zaman. Peki Şarj kablosu tavsiyeniz var mı?

R2D2
Ad Soyad: Engin

Mesaj gönderen R2D2 » 19 Haz 2018, 15:45

elmoblatch yazdı: 19 Haz 2018, 14:21 Eğer şarj cihazınız yoksa bence değer. Ama daha hesaplı orjinal bir skyrc imax b6 bulursanız, o da olabilir.

ISDT'nin avantajı sahada da şarj yapabiliyor olmanız. Ben asıl bu sebeple alıyorum açıkcası. Bir de paralel şarj tercih etmediğim için aynı zamanda evdeki şarj süremi de 2 şarj cihazı ile yarı yarıya kısaltmış olacağım. Bunların haricinde orjinal imax b6 her türlü işinizi zaten görüyor.
Selamlar,

Hocam paralel şarjı neden tercih etmiyorsunuz. Ben paralel şarj cihazı almayı düşünüyordum internetten bakınca olumsuz görüşler olduğunu gördüm. Batarya hücre voltajları birbirine yakın değilse sakıncalı olarak anlatılmış. Buna rağmen pekçok modeli var ve kullananlarında çok olduğunu düşünüyorum. Kullanırsak ne olur siz neden tercih etmiyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 18:24

R2D2 yazdı: 19 Haz 2018, 15:45 Selamlar,

Hocam paralel şarjı neden tercih etmiyorsunuz. Ben paralel şarj cihazı almayı düşünüyordum internetten bakınca olumsuz görüşler olduğunu gördüm. Batarya hücre voltajları birbirine yakın değilse sakıncalı olarak anlatılmış. Buna rağmen pekçok modeli var ve kullananlarında çok olduğunu düşünüyorum. Kullanırsak ne olur siz neden tercih etmiyorsunuz.
Hocam tercih etmiyorum, çünkü tırsıyorum :D

Paralel şarj aslında sanılanın aksine zararlı değil, yararlı da. Ancak çok fazla risk taşıyor. Ve ben bu riskleri almak istemiyorum. Özetle paralel şarjda 1c şarj özelliği olan pillerimizi anlık olarak (1 saniyede) 150c ile şarj etme riskiniz var. Kontrol etmeniz gerekenleri atlarsak pil direk patlar. Veya şanslıysak patlamaz ama puflar, yanar, şişer, sızıntı yapar, ve şurası kesin ki bir daha kullanılamaz hale gelir. Ve paralel bağlı oldukları için muhtemelen birden fazla pil bu sona maruz kalır. :D

Eğer yeterli özeni gösterirseniz paralel şarj lipolar için sağlıklıdır. Ayrıca hızlıdır.

Şurada bu konu ile ilgili detaylı bir yazı yazmıştım. Okumak isteyebilirsiniz;

viewtopic.php?f=31&t=145

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 18:26

Bu arada yukarıda yazdığım patlama/yanma olayı bir olasılık değil. Yapmanız gerekenleri yapmazsanız, kesin olarak başınıza gelecek olan bir durum.

Hatta bu forumdan bir arkadaşın da başına gelmiş ve yazmıştı burayada. Ucuz atlatmıştı neyseki.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 18:30

Frager yazdı: 19 Haz 2018, 14:36 Aslında ortada daha lipolar bile yok yavaştan alıyorum. İmax b6 nın fiyatıda yaklaşık 150tl civarı. Bu fiyata almak mantıklı o zaman. Peki Şarj kablosu tavsiyeniz var mı?
Kablo lipo'nuza ve konnektörünüze göre değişir diyeyim. Ama sanılanın aksine çok kalın bir kabloya ihtiyacınız yok. Çünkü şarj hızınız zaten maksimum 2c olacak. Mantıken o kadar akım iğne ucundan bile geçer :D Sadece kaliteli olsun yeter.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 19 Haz 2018, 18:47

elmoblatch yazdı: 19 Haz 2018, 18:30
Frager yazdı: 19 Haz 2018, 14:36 Aslında ortada daha lipolar bile yok yavaştan alıyorum. İmax b6 nın fiyatıda yaklaşık 150tl civarı. Bu fiyata almak mantıklı o zaman. Peki Şarj kablosu tavsiyeniz var mı?
Kablo lipo'nuza ve konnektörünüze göre değişir diyeyim. Ama sanılanın aksine çok kalın bir kabloya ihtiyacınız yok. Çünkü şarj hızınız zaten maksimum 2c olacak. Mantıken o kadar akım iğne ucundan bile geçer :D Sadece kaliteli olsun yeter.

😂😂 aslında güç kaynağını soracaktım. Volt ve akım değeri vb.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 18:55

11-18 volt arası 2000ma ya da üzeri bir adaptör uygundur ;)

Adaptörler Türkiye'de ucuz. N11.com gibi sitelerden alabilirisiniz. Eski laptop adaptörleri oldukça kaliteli. Değerleri uyuyorsa onları da kullanabilirsiniz.

R2D2
Ad Soyad: Engin

Mesaj gönderen R2D2 » 19 Haz 2018, 19:55

Hocam yazınızı okudum çok değerli bilgiler içeriyor. Hücreler arası 0,2 volt farkı yakalamak çok zor. Benimde çok sıcak bakmadığım bir olaydı ama bu kadar çok paralel şarj cihazının olması kafamı karıştırıyordu. Durum netleşti hocam teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Haz 2018, 22:01

Rica ederim :D

Aslında 0.2 çok zor değil. Her pili osd'den kontrol ile örneğin 3.5 civarı indirirseniz rahatlıkla 0.2'yi yakalayabilirsiniz. Muhtemelen tüm piller 5 dakika sonra 3.7 ile 3.9 arasında olur.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 20 Haz 2018, 15:15

Paralel şarj ünitelerinde birbirlerine paralel baglanan hucreler arasinda voltaj farki olmasi durumunda dusuk voltajli olan hucreye dogru yuksek voltajli hucreden akim gecisi olacaktir. Dogrudan akim gecisi oldugu icin yani arada herhangi bir akim sinirlandirici olmadigi icin bu durum dusuk voltajli hucreye zarar verebilir. Ancak aradaki voltaj farki az oldugunda bu akim gecisi kisa sureligine olacagi icin hucrenin zarar gorme ihtimali dusecektir. Bu yuzden hücreleri sarj etmeden once Baris Abi'nin de dedigi gibi voltaj farkinin az olmasi gerektigini aklinizda bulundurun.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
nctklkn
Ad Soyad: Necat Kalkan
İletişim:

Mesaj gönderen nctklkn » 21 Haz 2018, 00:28

Ben yaklaşık 3ay önce 230₺ aldım bangooddan severek kullanıyorum.pilin İçerisindeki hücre voltajlarını ve birçok özelliği gösteriyor.Sahada da kullanıyorum xt60 soketli bi adaptör yeterli. Paralel şarj konusunda ben en fazla 3 pil takıyorum o da çok acil lazımsa ama ara ara kontrol ediyorum elliyorum ısınma varmı diye. Genelde 2’li şarj ediyorum hem hızlı oluyor hemde sök tak olmuyor. İmax şarj aletlerinin çakmalarından uzak durmak lazım kesinlikle pişman olursunuz . Hemen bozuluyor. Balansları yalnış şarj ediyor. Aldığımı piller ucuz değil bu sebeple orjinal ve kaliteli şarj aletleri kullanmakta yarar var .

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön