banggood sipariş

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: banggood sipariş

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 22 Haz 2018, 01:50

Hocam sanırım sorun bizim ptt'den kaynaklanıyor. Yaklaşık 10 farklı aliexpress siparişim 2 aydır elime ulaşmadı. Umarım geçici bir sorundur.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Rionella
Ad Soyad: Mutlu G

Mesaj gönderen Rionella » 22 Haz 2018, 06:40

Hocam takipsiz kargo ile mi sipariş verdiniz?Takipsiz kargolarınıza ancak istanbul ptt genel müdürlüğünden ulaşabilirsiniz.Çünkü onları sisteme kayıt etmiyorlar.Sadece isimle veriliyor.Oda uğraşmıyorlar.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Haz 2018, 08:17

İstanbul Anadolu yakasında son dönem sorun yok gibi. BG ve AE takipli takipsiz kargolar normal düzeninde ulaşıyor.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
emrahozkan
Ad Soyad: Emrah Özkan

Mesaj gönderen emrahozkan » 22 Haz 2018, 08:19

Benim de 15.05.2018 tarihli Malezya çıkışlı ürünlerimden biri hala ulaşmadı, biraz daha bekleyip göreceğiz.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 22 Haz 2018, 09:23

Rionella yazdı: 22 Haz 2018, 06:40 Hocam takipsiz kargo ile mi sipariş verdiniz?Takipsiz kargolarınıza ancak istanbul ptt genel müdürlüğünden ulaşabilirsiniz.Çünkü onları sisteme kayıt etmiyorlar.Sadece isimle veriliyor.Oda uğraşmıyorlar.
Hayir hocam takipli kargo ile siparis ettim.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Haz 2018, 12:20

Arkadaşlar bende sorun yok dedim ama şimdi kontrol ettiğimde 29 Mayıs ve 4 Haziran çıkışlı 2 adet takipli kargoda sorun var, halen gelmedi. Fakat 7 Haziran çıkışlı 1 adet kargo 3 gün önce elime ulaştı.

Bu arada 4 haziran çıkışlı 2 adet lipo içeren belçika üzerinden takipli kargo da 2 gün önce elime ulaştı.

Tüm bu verilere dayanarak sanıyorum o tarihler arasında Banggood'un ana deposunun çıkışlarında sorun var gibi görünüyor. Aksi halde sorun PTT'de olsaydı, lipo'lar da gelmezdi heralde. Bekleyip görelim bakalım..

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 22 Haz 2018, 20:00

Arkadaslar banggood dönüş yapti şimdi. Kargo kaybolmuş. Geri ödeme yapalim mi diye sordular. Siparişi yenilemelerinj söyleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 26 Haz 2018, 12:47

Banggood da sipariş durumu : geri sipariş diye yazıyor. Bunun anlamı nedir? Takipsiz kargo olarak gelecekti. Ödemesi kartımdan yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 26 Haz 2018, 12:54

Dediğinizi daha önceden hiç yasamadim ama benimkisinde suan refunded yaziyor.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 26 Haz 2018, 14:16

https://i.hizliresim.com/oVrQlR.png

Bu şekilde görünüyor bende

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 26 Haz 2018, 15:34

Selamlar;

Refunded: Paranız geri yatırılmış. İtirazınızdan dolayı olabilir. Paranın bankada işlem görmesi ve hesabınıza aktarılması 20 gün kadar sürebilir.

Geri Sipariş: Muhtemelen hatalı bir Türkçe çeviri. "Back order"ın karşılığı olmalı. Yani "Ön sipariş". Yani stokta hazır olmayan bir ürünü önden sipariş etmişsiniz. Banggood'da bazı ürünlerde, ürünün stoğa giriş tarihi belli olduğunda sipariş almaya başlarlar. Ürün stoğa girdiğinde de kargolarlar. Yani bildiğimiz ön sipariş işte :D Ürün sayfasındaki "Shipping" kısmından bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 26 Haz 2018, 16:03

elmoblatch yazdı: 26 Haz 2018, 15:34 Selamlar;

Refunded: Paranız geri yatırılmış. İtirazınızdan dolayı olabilir. Paranın bankada işlem görmesi ve hesabınıza aktarılması 20 gün kadar sürebilir.

Geri Sipariş: Muhtemelen hatalı bir Türkçe çeviri. "Back order"ın karşılığı olmalı. Yani "Ön sipariş". Yani stokta hazır olmayan bir ürünü önden sipariş etmişsiniz. Banggood'da bazı ürünlerde, ürünün stoğa giriş tarihi belli olduğunda sipariş almaya başlarlar. Ürün stoğa girdiğinde de kargolarlar. Yani bildiğimiz ön sipariş işte :D Ürün sayfasındaki "Shipping" kısmından bu bilgiye ulaşabilirsiniz.
Teşekkürler yorumunuzla rahatladım şuan😃 gearbest te de benzer sorun yaşamıştım ödeme yapmama rağmen FC üretimden kaldırıldı diyerek ten para iadesi oldu. Bir türlü FC alamıyorum diye üzülüyordum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 26 Haz 2018, 16:10

Rica ederim :D

Benim Matek F405'de şansa az önce elime ulaştı. Darısı başınıza. Harika bir kart. Mayıs 29'da takipsiz olarak ısmarlamışım. Sizinki de kısa sürede gelir işallah. Takipli ise kargolandıktan sonra 15 güne gelir sanıyorum - sevgiler.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 26 Haz 2018, 16:20

Takipsiz ne yazık ki. Pdb olarak da matek pdb mevcut elimde frame ile birlikte geldi. Matek FCHUB -6S olanında flexi kablo ile bağlantı olabiliyormuş. Onuda mı alsam kararsızım.
En son Frager tarafından 26 Haz 2018, 16:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 26 Haz 2018, 16:28

Frager yazdı: 26 Haz 2018, 16:20 Takipsiz ne yazık ki. Pdb olarak da matek pdb mevcut elimde frame üzerinde geleni. Matek FCHUB -6S olanında flexi kablo ile bağlantı olabiliyormuş. Onuda mı alsam kararsızım.
Bence gerek yok ama siz bilirsiniz. Fazladan birkaç lehim yapacaksınız, hepsi o. 15 dakikanızı alır.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 26 Haz 2018, 22:53

arkadaşlar başlıkla alakasız ama yeni bir başlık açmak istemedim. fs -i6x ve x6b yi dealextreme.com da 191 liraya buldum. yakın zamanda burdan bir şey alanınız oldu mu ? kargo süreleri nasıldır ? bilgi verebilirseniz sevinirim..

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 05 Tem 2018, 14:44

arkadaşlar fs-i6x kumadayı ae den sipariş ettim. kutu üzerine 18 dolar yazdırttım. sorum şu sizlerden bu kumandayı alan varsa gümrükte poblem yaşadınız mı ? bg ve ae den çook alışveriş yapıyorum fakat genlede kutu boyutları oldukça küçük oluyor.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 05 Tem 2018, 15:26

Merhaba,

3 defa kumanda aldım, hiç sorun yaşamadım. O boyutlarda belki 20 kez siparişim oldu, hepsi elime ulaştı. Umarım sizinki de ulaşır.

“Genel” sayfasına dön