Banggood'dan toplu alışveriş ve vergi

Sıkça alışveriş yaptığımız Banggood, Aliexpress ve Gearbest gibi sitelerde kullanılabilecek indirim kuponlarının paylaşıldığı alan.
DarthPac

Banggood'dan toplu alışveriş ve vergi

Mesaj gönderen DarthPac » 27 Nis 2020, 22:22

Öncelikle merhaba kısa keseceğim banggood sitesinden yaklaşık 10-15 parça eşya alacağım.
İrili ufaklı birçok parça var muhtemelen en büyük parçalar 330 frame ve flysky fs-i6.
Hepsini toplu alarak kargo masraflarını azaltmak istiyorum ama malumunuz büyük paket büyük vergi gerektirir :lol: . Parçalara bölmek mi mantıklı yoksa bütün halde almak mı :!: :?:
Deneyimli kişiler yardımcı olursa sevinirim.

mhmtsylr
Ad Soyad: mahmut söyler

Re: Banggood'dan toplu alışveriş ve vergi

Mesaj gönderen mhmtsylr » 27 Nis 2020, 22:27

Şahsi fikrim kumandayı ayrı alman. Kumanda paketleri dikkat çekiyor. Gümrüğe takılma ihtimali yüksek. Kumandayla beraber diğer ürünlerinde takılma yasamasın.

egomaster

Mesaj gönderen egomaster » 28 Nis 2020, 09:44

Parca parca aldiginda herbirine 8 lira gumruk muayene ucreti binecek. En kucuk paketlere bile 7-8 lira gumruk vergisi aliyorlar. Hepsini bir alirsan bence daha avantajli. Ben kumanda aldigimda yaninda bi kac parca urun daha vardi sorunsuz gecti. 20 lira gibi bi vergi odemistim.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 28 Nis 2020, 13:53

DarthPac yazdı: 27 Nis 2020, 22:22 Öncelikle merhaba kısa keseceğim banggood sitesinden yaklaşık 10-15 parça eşya alacağım.
İrili ufaklı birçok parça var muhtemelen en büyük parçalar 330 frame ve flysky fs-i6.
Hepsini toplu alarak kargo masraflarını azaltmak istiyorum ama malumunuz büyük paket büyük vergi gerektirir :lol: . Parçalara bölmek mi mantıklı yoksa bütün halde almak mı :!: :?:
Deneyimli kişiler yardımcı olursa sevinirim.
Kullandığım kumandayı alırken indirimden faydalanabilmek adına mecburen tek almıştım. Toplu halde almak istiyordum fakat o zaman da sanırım puan indirimi idi, kullandırmıyordu. Bende toplu halde almanızı tavsiye ederim. O şekilde daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Kumanda arada kaynayıp geçebilir :)
Ne var, ne yok? El cevap! 10

“Alışveris Siteleri Kupon Kodları” sayfasına dön