YINE BANGGOOD YINE GERI SIPARIS (BACK ORDER) PROBLEMİ

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

YINE BANGGOOD YINE GERI SIPARIS (BACK ORDER) PROBLEMİ

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 01 Tem 2018, 22:21

GEÇEN SEFER DE AYNI SORUNDAN DOLAYI FLYSKY FS I6S KUMANDA SIPARISIM SATIN ALIRKEN STOKTA GORUNMESINE RAĞMEN TUKENDI BAHANESI ILE GONDERILMEMISTI ŞIMDI DE FOXEER KAMERA TAKILDI TAM BIR SAÇMALIK SANIRIM SIPARIS ALIP SONRA ONA GÖRE TEMIN EDIP GONDERIYORLAR BU SAÇMALIKLAR YÜZÜNDEN DRONE U YAZ BITMEDEN UÇURMAK NASIP OLMAYACAK.

http://i.hizliresim.com/ED8mJB.jpg

http://i.hizliresim.com/g68rWb.jpg
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: YINE BANGGOOD YINE GERI SIPARIS (BACK ORDER) PROBLEMİ

Mesaj gönderen BarisB » 01 Tem 2018, 23:06

Hocam 3-4 günde bir banggood'dan sipariş veriyorum. Sadece bir kez başıma geldi. Sizinki de büyük şanssızlık :(

Ürünü alırken stokta olup olmadığını kontrol ediyorsunuz değil mi?
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 01 Tem 2018, 23:19

aynen barış hocam şansızlık oldu

stok durumu kontrol derken ürünü sepete ekleyip alıyorum extra kontrol etmiyorum stokta olmasa alamam diye dusunuyorum mesela sepete önceden ekledigim bazı ürünler var stokta olmayanlar flu oluyor ve en alta iniyor onları almak istesemde alamıyorum sadece stoga girdiğinde bilgi almak istersem diye mail adresi isteyen bir bölüm çıkıyor.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 01 Tem 2018, 23:56

Yok hocam... Ürün detay sayfasında back order mı, değil mi, hemen kargo mu vs hepsini görebilirsiniz.

Eklediğim örnekte küçük gri ile yazan bölüm. "stokta. 24 saat içinde kargolanır" şeklinde yazmalı.
Dosya ekleri
Screenshot_20180701-235632.jpg

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 02 Tem 2018, 00:10

hiç bakmadım bu kısma demek ki stokta olmayan malzemeyi alıp alıp sonra da adamları fırçalar dururmuşum 😀😁😂🤣😃 bunu da öğrendik sayenizde sagolun aslında runcam micro swift var elimde malum sizle beraber almıştık bunu da foxeer ı da fazladan aldım gelirse kara aracına takacağım barış hocam yeri degil aslında ama sizi bulmuşken yazayım dedim fpv vericisini alırken hocalara sormadık ve yanıldık eachine tx526 almıştım malesef üzerinde güç çıkışı olmadığı için sıkıntı oldu PDB üzerinde bulunan 5v ile kontrolcüyu 12v ile fpv vericisini besleyeceğim ama kamera için güç çıkışı kalmadı bu sorunu nasıl çözebilirim acaba illaki vericiyi değiştirmem mi gerekiyor bir de elimde xiaomi yi aksiyon kamera vardı önce onu taktim fpv için görüntüsünü denedim sonra runcam gelince onu taktim ve ikisinin arasında neredeyse uçurum var xiaomi çok iyi runcam çamurdan hallice acaba direkt xiaomi yimi bağlasam ama onda da şu şekilde bir sorun var 😁 av çıkış ile dışarıya görüntü verirken kendisi dahili kayıt yapmıyor. ne dersiniz ne yapsam münasip olur 😀😁😂🤣😃

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 02 Tem 2018, 00:16

bir de xiaomi nin dahili bataryası olduğu için extra besleme problemi yok

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 02 Tem 2018, 01:49

Hocam xiomi'nin fpv görüntüsü ile runcam'in fpv görüntüsünü karşılaştırırken hangi sistemi kullandınız? Açıkcası xiomi'nin runcamden daha başarılı olması çok mümkün değil. Bir kere görüntü frame'i daha az ve daha geç gelir. Dolayısıyla aslında xiomi ile fpv pek mümkün de değil... Özellikle xiomi veya herhangi başka bir action cam ile bir racer kullanabilmeniz söz konusu değil malesef :(

Şöyle düşünün;
Fpv yayını minimum 24 frame'i ve sadece yüzdelik oranlarda milisaniye gecikmeleri yakalamak zorundadır. Aksi halde akıcı ve online olarak bize ulaşan bir görüntüye sahip olamayız. Eğer bize gelen fpv yayını saniyede 24 frame'in altına inerse ve görüntü online gelmezse ne olur? Anında kaza yaparız :D mesela siz bir ağacı gördüğünüzde quad'ı sola almak istersiniz. Ancak siz sola al komutu gönderdiğinizde aslında çoktan o ağaca çarpmışsınızdır. Ya da aynı şekilde görüntü 24 frame'in altına inerse görüntü akıcılığını kaybeder ve fpv kullanımınız imkansızlaşır. İşte bu iki olmazsa olmazı yerine getirmek için fpv yayını pal ve ntsc sistemlerini kullanarak 5.8g frekansı üzerinden yayın yapar. Bu altyapıda alabileceğiniz maksimum çözünürlükler ve kalite bellidir. 24 frame üzeri online bir görüntü size ulaşır. Ancak çözünürlükten ve kaliteden ödün verilir. Dolayısıyla da siz ister full hd bir kamera kullanın, ister pal, ister ntsc bir kamera kullanın, görüntünüz maksimum 720 x 486 pixel olarak, düşük kalitede gönderilir. Eğer görüntü ve/veya pixel başına byte oranı bundan yüksek ise, transfer sırasınfa görüntü kalitesi otomatik olarak düşürülür. Fpv kameralar da tam bu noktada devreye girer. Bu format ve sınırlardaki görüntüyü en iyi şekilde işlemek için özel olarak üretilirler. İşte tüm bu sebeplerle xiomi'den performans almanız pek mümkün değil malesef.

Pdb üzerindeki herhangi bir çıkışa aynı anda birden çok cihaz bağlayabilirsiniz. Örneğin 5v çıkışına hem kamera hem de alıcı bağlayabilirsiniz. Hepsine ayrı ayrı 5v gönderir. Ayrıca runcam 5-36v arasında çalışır. Yani isterseniz doğrudan pile de bağlayabilirsiniz. Yani örneğin pdb'deki vcc çıkışına da bağlayabilirsiniz.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 02 Tem 2018, 23:26

aydınlattığınız için tsk ederim barış hocam görüntüdeki gecikme değerlerini denemedim ama görüntü kalitesi bakımından aralarında bariz fark var buna kefilim keza gözle görülür derecede. kullandığım sistem verici olarak eachine tx526 alıcı olarak eachine rotg02 bu sistemde sadece kameraları değiştirerek ikisini de denedim ama videolarini da atayim bir ara bu sistemi drone da kullanamasam da kara aracinda mutlaka kullanacagim cunku orada hiz faktoru pek onemli degil bir kac milisaniyelik farklar tolere edilebilir. kameranın besleme problemi de sayenizde çözüldü şimdi bekleyelim ki banggood parçaları göndersin 😁

TheFastly
Ad Soyad: TheFastly

Mesaj gönderen TheFastly » 10 Tem 2018, 17:59

Benimde Flysky i6x'im back order olduğu için i6 almak zorunda kaldım :( Stokda var olarak göstermeleri ama sonradan tükendi demeleri çok sinir bozucu bir durum.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 21:01

TheFastly yazdı: 10 Tem 2018, 17:59 Benimde Flysky i6x'im back order olduğu için i6 almak zorunda kaldım :( Stokda var olarak göstermeleri ama sonradan tükendi demeleri çok sinir bozucu bir durum.
daha önce ürünün altindaki teslimat süresi ile ilgili bilgi kısmını kontrol etmeden sipariş vermiştim o yüzden bu konuda haksız oldugumu düşünüyordum fakat daha sonra satın alıp back order durumunda olan bir ürünü kontrol ettim. baktım ki ürün stokta görünüyor fakat bana hala gönderim yapmıyorlar neden böyle diye müşteri hizmetlerine mesaj attigimda stokta olan ürünü göndermek yerine iptal seçeneği sundular ben de iptal ettim parasını iade aldım. adamlar satmak istemiyorsa zorla alacak halimiz yok tabi 😁

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 21:05

bir de sipariş verdiğim ürünler var 20 gün oldu hala elime ulasmadi 15 gün önce çinden çıkış yapmış görünüyor ama başka hareket yok vallahi biktim bu banggood dan da yurtdışı al sat işinden de o yüzden pilleri ve kalan diğer parçaları tr den alacağım yeter artık.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 10 Tem 2018, 21:35

Gerçekten aynı siteden farklı alışveriş deneyimleri yaşadığımız için çok şaşkınım 😁

Ben mesela aradaki fiyat farkını göze alarak herşeyi banggood 'dan almaya çalışıyorum. Neredeyse Türkiye ile aynı fiyat olsa BG' dan alıcam 😁😁

Siz de de çok üst üste gelmiş heralde. Büyük şanssızlık 😬

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 22:50

elmoblatch yazdı: 10 Tem 2018, 21:35 Gerçekten aynı siteden farklı alışveriş deneyimleri yaşadığımız için çok şaşkınım 😁

Ben mesela aradaki fiyat farkını göze alarak herşeyi banggood 'dan almaya çalışıyorum. Neredeyse Türkiye ile aynı fiyat olsa BG' dan alıcam 😁😁

Siz de de çok üst üste gelmiş heralde. Büyük şanssızlık 😬
hatırlarsanız sizlerin önerileri yardımları doğrultusunda drone parçaları sipariş etmiştim o gruptan hala elime ulaşan yok. kumanda ise tam bir facia temmuz 19 da stoga girmesi ihtimal o gün girse bile elime ulasmasi nerden baksam 20 gün sürecek yani uzun lafın kısası ben dronu toplayıp UÇURMAK için ağustosu bile gözden çıkardım belki eylül tabi o da elime ulaşacağını varsayarsam basima gelenleri düşününce ulaşamama ihtimalini de göz ardı etmiyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 10 Tem 2018, 22:58

Gerçekten çok ilginç. BG'dan bana her hafta 3-4 paket düzenli olarak geliyor. 1 yıldır hiç sorun yaşamadım. Gökhan Hoca da aynı şekilde düzenli alıyordu gönderilerini uzun zamandır. Sizin adres neresi? Aacaba adresle ilgili bir sorun mı var?

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 23:08

adres adiyaman baris hocam ama sorun orada degil ki urunler 15 gun once cinden cikmis gorunuyor ama o tarihten sonra tik yok gümrüğe girse bir kaç gün içind e elimde olur hadi 1 hafta olsun en azından insan geldiğini bilir malesef hiçbir hareket yok o da bir yana bu ürünlerin alış tarihi ile kargoya verilme tarihleri arasında da 5 gün var ben çok eskiden beri yurtdışından alışveriş yaparım yani en bilineninden hiç bilinmeyenine kadar bir-çok siteden ürün aldım ama bu baydi artık stok yok satar stokta var göndermez gönderir gelmez yani stres oluyoruz mesela en son sizin önerinizle gearbest den fpv kamera almıştık o söylenen zamanda elime ulaştı ona da 1.5 dolar gibi bir kargo bedeli ödemiştim bunlara da ödüyoruz ama malesef kargo sistemi zayıf eski aliexpres sisteminin allanıp pullanmisi

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 10 Tem 2018, 23:14

Hocam üzüldüm ama takipsiz kargo ile alıyor olmayasınız? Takipsizler elimize 20-50 günde ulaşıyor. Takipliler ise 8-20 günde geliyor. Benim için ortalama 12-13 gün gibi. Sanıyorum sizinkiler takipsiz... Ya da size ayrı muamele yapıyorlar 😁 Çünkü durum BG'dan alışveriş yapan hemen herkes için üç aşağı beş yukarı böyle.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 23:25

barış hocam takipsiz kargo ile alınan ürünün kargo takip kodu olmaz diye biliyorum hadi oldu diyelim çinden çıkıncaya kadar her hareketi görünüyor da ondan sonra görünmüyorsa yarı yola kadar takipli kargo ile almış olabilir miyim bir de paket başına ort 7 tl de kargo ücreti ödemişim bugüne kadar da banggood dan 200 'ün üzerinde elektronik parca almışım belki siparişler kısmından sildiklerim bile vardır ama bunlar benim için çok acelesi olmayan ürünlerdi ve hiçbirini de takip etmedim nerede diye postacı arayınca hatırlardım ama şimdi onlara da bakıyorum 40-45 günde gelen var hadi ben eski aliexpress zamanlarından uzun posta sürelerine alışığım 60 gün sonra gelen ürünler aldım ama yeni nesil bu kadar sabırlı değil ha denilebilirki zaman faktörünü fiyat ile ekarte ediyorlar o da olabilir saygı duyarım.

http://i.hizliresim.com/dBX1rD.jpg

http://i.hizliresim.com/5yYZ0z.jpg

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 10 Tem 2018, 23:44

Anladım hocam. Burda size özel bir durum var o halde, ne diyeyim... Bize tıkır tıkır geliyor valla. Belli ki banggood size yaramamış. Üzücü gerçekten 🤔

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 10 Tem 2018, 23:59

bilemiyorum barış hocam belkide beni kara listeye almışlardır 😁 sonucta puan kazanmak icin face den ürün paylaşımı bile yapamıyorum. paylaş dediğimde error diyor 😂

http://i.hizliresim.com/GD36b7.jpg

Bekir38
Ad Soyad: Bekir aynihan

Mesaj gönderen Bekir38 » 24 Şub 2019, 10:02

Arkadaslar bangooddan 1 hafta once siparis vermistim geri siparis oldu. Parayi geri odeme durumlari nasil oluyor yardimci olur musunuz. Birde kumanda aldim hala isleniyor yazisi yesil olmadi

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön