Yarış dronu hakkında

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Rikkimaru
Ad Soyad: Mahmut Erbey

Yarış dronu hakkında

Mesaj gönderen Rikkimaru » 11 Tem 2018, 11:07

Arkadaşlar merhaba;

Drone yapımında biraz yeniyim açıkçası drone yapımı kanalından bir çok video izlememe rağmen cesaret edip başlayamadım bir türlü.Benim asıl sormak istedigim bütçe sıkıntısı olmadan (çok abartılı olmamak kaydıyla tabi) güzel bir yarış dronu yapmak istiyorum (sürat - menzil - uçuş süresi performansları olduğu kadarıyla tabiki).Acaba bunun için hazır kit mi satın almak gerekir yoksa kendim toplamam daha mantıklımı olur? Eğer kendim toplamam daha mantıklı olursa (fiyatta sorun yaşamamak kaydıyla) bir toplama drone önerisinde bulunabilirmisiniz.(Kumanda gözlük vs herşey dahil).

mesela

söyle bir video var bahsettiği drone 1600 - 1700 tl arası nakliyede dahil olacak tabi. Bu maliyetlere kendim toplamam dahamı mantıklı olur?

Abilerim değerli cevaplarınızı bekliyorum.Herkeze faydalı bir başlık olması dileğiyle hepinize iyi günler.

Rikkimaru
Ad Soyad: Mahmut Erbey

Re: Yarış dronu hakkında

Mesaj gönderen Rikkimaru » 13 Tem 2018, 09:54

Vay arkadaş yok mu sevabına cevap verebilecek olan, tecrübe paylaşabilecek olan?

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 13 Tem 2018, 10:52

Hazir alirsaniz fiyatlari toplamayla ayni hatta daha uygun bile olabilir. Fakat böyle yaptığınız zaman gümrük problemi yasama ihtimaliniz daha fazla. Ayrica topamanin da ayri bir zevki var. Dediğiniz bütçelere yüksek performansli bir drone toplayabilirsiniz.( Fpv setup ve Kumanda olmadan/bunlarla birlikte isterseniz dronun 1000 1200 lira arasi olmasi lazim.)
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 13 Tem 2018, 11:03

Videoyu şuan izledim. Dedikleri degeler bana inkanaiz gibi geliyor. Cunku biz 2306 ve güncel motorlarla(4s lipo ile) 150 160 km leri zor görüyoruz fakat bu dronda markasini anlayamadigim 2204 motorlar ile 150 km hizlardan bahsediyorlar.(ayrıca 3s lipo ile) kisacasi ben boyle bir drone onermem. Drone topalayamam diyorsaniz emax hawk 5 i öneririm. Bu drondan kat ve kat daha iyidir.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 13 Tem 2018, 11:41

Merhaba,

Eğer drone toplamak ve elektronik keyif alacağınız bir durum değil ise bir drone yapmak, hiçbir şart altında mantıklı olamaz. Hazır almak her zaman daha mantıklıdır.

Bu işte bozuk gelen parçalar, uyumsuz parçalar, parça bekleme, birleştirirken bozma-kırma, kaybolöa,gümrük,yazılım ayarları, harcanan saatlerce emek var. Riskler çok fazla. Ortalamaya vurursanız maliyetlerde %20-30 kayıp var.

Amaç sadece uçmak ise bir yarış drone'u yapmaya kalkışmak gerçekten büyük bir hata olur.

"O halde siz niye yapıp duruyosunuz?" derseniz, ben de "siz niye haftada 2 gün halı saha maçı yapıp duruyosunuz?" derim. Gerçi ben onu da yapıyorum ya hadi neyse :D
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Genel” sayfasına dön