align ESC bec sorunu

Dronlarda kullanılan esclerle ilgili paylaşımlarınız.
ahmetacr
Ad Soyad: ahmet acar

align ESC bec sorunu

Mesaj gönderen ahmetacr » 05 Ara 2020, 17:12

herkese iyi günler elimde ALGIN marka esc var . üzerinde bec çıkışı var alıcıya giden + - ve sinyal kablosu lehimli görünüşte herşey normal alıcıyı harici beslediğim zaman esc ile otor kotrolü yapabiliyotum ama bec den güç alamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Dosya ekleri
agnhes35p01.jpg
agnhes35p01.jpg

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: align ESC bec sorunu

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 05 Ara 2020, 19:00

Arti ve eksi uçlarını Bir multimetre ile test edin multimetre yoksa 5v ile çalışan oyuncak bir motor vb bişeyler test edebilirisiniz.
Fakat anlattıklarınıza esc nin bec devresi bozulmuş harici bir bec veya ubec alarak besleyebilirsiniz

ahmetacr
Ad Soyad: ahmet acar

Mesaj gönderen ahmetacr » 05 Ara 2020, 22:07

Teşekkürler multimetre ile kontrol ettiğimde bi sorun yok gibi . Elimde 4 adet var aynı anda bec devrelerini bozulduğunu sanmıyorum. Dronda sorun yok alıcıyı harici beslediğimde gayet stabil ve düzgün piyasadaki isimsiz sarı eserlerden daha güzel çalışıyor. Ama bu bec olayını çözemedim

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 06 Ara 2020, 08:39

ahmetacr yazdı: 05 Ara 2020, 22:07 Teşekkürler multimetre ile kontrol ettiğimde bi sorun yok gibi . Elimde 4 adet var aynı anda bec devrelerini bozulduğunu sanmıyorum. Dronda sorun yok alıcıyı harici beslediğimde gayet stabil ve düzgün piyasadaki isimsiz sarı eserlerden daha güzel çalışıyor. Ama bu bec olayını çözemedim
Hocam multi metre ile kontrol ettiğinizde 5v veriyorsa alıcınızsa sorun olabilir ama benim aklıma pek yatmadı acaba bağlantıları yanlış yapıyor olabilirmisiniz

“ESC'ler” sayfasına dön