YURTDIŞI DRONE PARÇASI ALIMLARINA KISITLAMA (DUYUM)

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: YURTDIŞI DRONE PARÇASI ALIMLARINA KISITLAMA

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 16:54

Valla bi yerde patlayacak ama ne zaman. Doğruysa şaşırmam 🙄 Yürütmeyi yani takibi nasıl yaparlar onu hiç bilmiyorum.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Re: YURTDIŞI DRONE PARÇASI ALIMLARINA KISITLAMA

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 22 Tem 2018, 16:58

az önce asker bi arkadaşla görüştüm kendisi drone imalat işleri ile filan uğraşıyor ben de yurtdışından sipariş verdim filan diye söyleyince kısıtlama geldiğini büyük ihtimalle gümrükte takilacagini filan söyledi zaten 1 aydır bekliyorum bir de gümrüğe takılırsa vay halime 😣
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: YURTDIŞI DRONE PARÇASI ALIMLARINA KISITLAMA (DUYUM)

Mesaj gönderen Aliuzunali » 22 Tem 2018, 18:21

Hadi bakalım. Gps im ve uçağımı alsaydım bari. Oldumu şimdi. 1 ay oldu gelmedi. Gelmiyecekmi şimdi?
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 23 Tem 2018, 15:57

Bu duyum gerçekmi? Ben bu konuda bir habere rastlamadım. Durum nedir bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Tem 2018, 16:25

Arada bir istanbuldaki yolumun üzerindeki model hobi mağazalarına bakıyorum. Fiyatlar x2'den başlıyor, x5lere kadar gidiyor. Örnekler;

Imax b6 280 TL
1 adet xt60 erkek ve dişi 7.90 TL
FS-i6 kumanda 340 TL

Mağazalara kızmıyorum. Adamın kirası var, stopajı var, çalışanı var, sermayesi var, bir ton genel gideri var. Bu adam bunları karşılayacak, bir de üstüne yatırım riski nezdinde bir para kazanacak, hayatını idame ettirecek. Ama sen adama diyorsun ki, arkadaş ben senin karına %50 ile ortağım. O zaman da işletme diyor ki o halde ben de 2-3 katı fiyatına satmak zorundayım. E finalde ben de diyorum ki enayimiyim, yurt dışından 1/3 fiyatına alırım.

Sonuçta ne pahasına olursa olsun yine yurt dışından alırım diyorsun. Hap kadar konnektörü 1 ay beklerim, onu da yasaklarlarsa Gidene getirtirim vs. Sonuçta kimse 800 TL'ye mal olan drone'u 2300 TL'ye mal edecek kadar eksik akıllı değil. En nihayetinde bir sürü genç bu hobiyi bırakır ve ilgilenemez hale gelir. Bundan yoksun kalır. Modern hayatın tüm gelişmelerinden mahrum kalır. Parası olanlar hariç. Onlar hep alır, herşeyi görür, öğrenir, vizyonu gelişir. Eğitim dahil her piyasada ve pazarda durum aynı olduğu için insanların bilgisiz, ilgisiz, kültürsüz, renksiz, çağdaşlıktan uzak kereseler haline gelir. Sonra bu kerestelerden performans beklersin, gidip elindeki kerestelerle dünyanın gelişmiş ülkeleriyle mücadele etmek zorunda kalırsın. E tabi hiç bir halt yiyemezsin. Çünkü fakir kerestelerin üretim yapamıyordur. Sen de yüklenirsin vergilere. Vergiler her iş sahibine %50 ile ortak olunca patron der ki, o zaman ben de 3 katı fiyatına satarım. E o halde ben de derim ki enayimiyim, 1/3 fiyatına yurt dışından....

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Tem 2018, 16:29

Kimse alınganlık yapmasın, yukarıdaki fakir kereste bizzat bendeniz oluyorum.

Bide kimse siyasete girmesin, çünkü son 15 sene yada öncesinden bahsetmiyorum. Cumhuriyet tarihinin ilk yılları hariç bu hep böyleydi malesef. Sağdan soldan ortadan bahsetmiyorum :D

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 23 Tem 2018, 16:39

Aslında bu ürünlerin bir şekilde ülkemizde üretilmesi lazım. Dışarıdan günlerce kargo bekleyeceğimize bizim olsun 1 günde bana ulaşsın. Heves ediyorsun ve siparişi verince hergün kargo takibe bakıyorsun ha geldi ha gelecek diye. Birden bu çıkıyor karşına. Yola çıkan gelsinde sonrasını düşünürüz.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Tem 2018, 17:50

Üzülüyorum. Gencecik pırıl pırıl arkadaşlar geliyor. Abi bizde izleyebilir miyiz diyor. İzliyor ağzı açık kalıyor. Bi haberiz herşeyden. Halbuki yurtdışında federasyonlar var, ligler var. Açıyorum bizim ülkedeki yarışları izliyorum. Komedi filmi gibi. 20 kişi katılmış. 18'i heralde drone kullanmayı o sabah öğrenmiş dersin. Dışarıdaki yarışlara bakıyorum, biz drone kullanıyorsak onlar başka bişey kullanıyor. 14 yaşında çocuk bana 3 turluk yarışta 2 tur bindirir. Her alanda böyleyiz. Keresteyiz kereste... Kereste olmaya mahkumuz. Yasaklayın bunu da yasaklayın anasını satayım :D

Kullanıcı avatarı
neoken
Ad Soyad: Fatih KONUKMAN

Mesaj gönderen neoken » 23 Tem 2018, 17:55

elmoblatch yazdı: 23 Tem 2018, 17:50 Üzülüyorum. Gencecik pırıl pırıl arkadaşlar geliyor. Abi bizde izleyebilir miyiz diyor. İzliyor ağzı açık kalıyor. Bi haberiz herşeyden. Halbuki yurtdışında federasyonlar var, ligler var. Açıyorum bizim ülkedeki yarışları izliyorum. Komedi filmi gibi. 20 kişi katılmış. 18'i heralde drone kullanmayı o sabah öğrenmiş dersin. Dışarıdaki yarışlara bakıyorum, biz drone kullanıyorsak onlar başka bişey kullanıyor. 14 yaşında çocuk bana 3 turluk yarışta 2 tur bindirir. Her alanda böyleyiz. Keresteyiz kereste... Kereste olmaya mahkumuz. Yasaklayın bunu da yasaklayın anasını satayım :D
Abi ben dümdüz keresteyim. Sen biraz yontulmuşsun gibi geldi ama :D

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 23 Tem 2018, 18:28

elmoblatch yazdı: 23 Tem 2018, 17:50 Üzülüyorum. Gencecik pırıl pırıl arkadaşlar geliyor. Abi bizde izleyebilir miyiz diyor. İzliyor ağzı açık kalıyor. Bi haberiz herşeyden. Halbuki yurtdışında federasyonlar var, ligler var. Açıyorum bizim ülkedeki yarışları izliyorum. Komedi filmi gibi. 20 kişi katılmış. 18'i heralde drone kullanmayı o sabah öğrenmiş dersin. Dışarıdaki yarışlara bakıyorum, biz drone kullanıyorsak onlar başka bişey kullanıyor. 14 yaşında çocuk bana 3 turluk yarışta 2 tur bindirir. Her alanda böyleyiz. Keresteyiz kereste... Kereste olmaya mahkumuz. Yasaklayın bunu da yasaklayın anasını satayım :D
Hocam bu konuyu senmi açmıştın? Sanki başkası açmıştı diye hatırlıyorum

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Tem 2018, 19:28

Yok ben açmadım. Heralde açan arkadaş mesajlarını sildi.

Kullanıcı avatarı
Frager

Mesaj gönderen Frager » 23 Tem 2018, 19:42

Balonu birakip kacti :)

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 23 Tem 2018, 21:11

Bak ne hake geldim sinirden ellerim titriyo olan bize oldu 😁🙃

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 23 Tem 2018, 21:46

:lol: :lol: :lol: hocam böyle birşey yoksa başlığı değiştirirsen güzel olur. Moralimiz bozulmasın. kargolarımda takipsiz bir ayı geçti takipli 24gün oldu haber yok.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 24 Tem 2018, 01:38

arkadaşlar konuyu ben açtım sonradan konu başlık kısmına DUYUM diye ekleme yapayım dedim nasıl oldu ise benim mesaj ikinci sıraya düştü barış hocam birinci oldu ama şimdi baktım da yazılanlara zaten barış hocam bu konulardan pek bi muzdaripmis verdi ayarı verdi ayarı 😁😂🤣😃 konu da şu şekilde gelişti internete attığım kumanda ilanı ile ilgili bir arkadaş aradı müşteri oldu cihaza, kendisini de bu konularda bilgi sahibi ve bu işi meslek edinmiş birisi olarak tanıttı Allah var biliyordu da ne sorsam o ara muhabbette ben de dron için yurtdışından parca tedarik ettiğimi kargo durumunda olduğunu söyledim arkadaşta kısıtlama geldiğini çoğunun gümrüğe takılma ihtimalinin olduğunu söyledi ben de netten baktım ama birşey bulamadım öyle de olunca belki burada bir bilen vardır diye paylaşayım dedim tabi bir de 1 aydır gelemeyen parçaların tedirginliği var bu iki durum arasında bir bağ olabilir mi diye düşünüyor insan 20 günde gelen kargolar 1 ayı aştı ama hala ülkeye bile giremedi.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 24 Tem 2018, 11:56

Kumanda ve toplanmış dron için kısıtlama vardı zaten. Ama fazla incelemedikleri için sorun çıkmıyordu. belki şimdi daha iyi denetleyebilirler. diğer parçaların tek ve küçük paketlerde gelmesinde sakınca olabileceğini düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 24 Tem 2018, 12:30

Aliuzunali yazdı: 24 Tem 2018, 11:56 Kumanda ve toplanmış dron için kısıtlama vardı zaten. Ama fazla incelemedikleri için sorun çıkmıyordu. belki şimdi daha iyi denetleyebilirler. diğer parçaların tek ve küçük paketlerde gelmesinde sakınca olabileceğini düşünmüyorum.
Katiliyorum hocam. Frame disinda zaten hicbir parcanin drona ait oldugu belli degil. Belli dahi olsa gumruk memurunun bunu anlamasi olasi degil. Ne yapacaklar ki? Devlet gumruk memuruna kontrol kartlarini, escleri ogretecek degil ya. :)
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 24 Tem 2018, 12:58

inşallah dediginiz gibi olur ve parcalarimiz salimen elimize ulaşır yoksa sıkıntı yani türkiye de 5 katı fiyata bulamayız.😁

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 24 Tem 2018, 14:38

Ben de şurada takıldım;

İçinde 30X30mm kartlar olan küçücük paketleri sadece Xray ile inceliyorlar. Bunun bir esc veya vtx ya da FC olduğunu xray'den anlaması mümkün değil. Yani bi bir oto teybin yedek parçası da olabilir. Bunu yapması için paketi açmaktan başka çare yok, bu bir.

İkincisi, dediğiniz gibi paketi açsa, kartı tanıyamaz. Hani diyorum o halde diyecek ki ülkeye Omnibus, eachine vs. markalı ürünler giremez. O da şimdi Küba gibi oluyo hiç olmaz :D

Ben anlamadım... Bu iş yasalaşsa da, yürütmede tıkanır.

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön