Dronum Sinyal Kopunca Angle Moda Geçsin

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
erendu
Ad Soyad: eren durak

Dronum Sinyal Kopunca Angle Moda Geçsin

Mesaj gönderen erendu » 05 Kas 2022, 14:35

Merhaba arkadaşlar. Fpv dronumda sinyal kopma sorunu yaşadım. Dronumu acro mod ta uçuruyorum kumanda yakın menzilde rx lost oluyor 2-3 sn sonra tekrar bağlantı oluyor ama dron direkt yan düşüyor yada gaz açıp biryerlere girmeye çalışıyor bu nedenle bende direkt angle moda çekiyorum bağlantı kurulduğu gibi dron topluyor kendini gazı da açmış oluyorum dronu kurtarıyorum. Dronu tabikide bu şekilde kullanmiyacağım bende x6b alıcı vardı kumandam qx7 ile eşleşmedi arkadaşımın jumper t16 kumandasına bağlayıp denediğimde tahminimce yazılımdan dolayı bu sorunu yaşadım. Taranis Qx7 ye xm+ alıcı aldığımda bağlantı sorunu yaşamiyacağım ama yinede dron bağlantı kesildiğinde biryerlere girmesindense betaflight te rx lost olduğunda otomatik angleye geçmesini ayarlayabilirmiyim ? sonuçta altında süngerleri var angle modta göt üstü düşse pervane bile kırmıyor. Bu şekilde bir ayar yapma imkanım varmı yardımcı olurmusunuz ?

“Kontrol Kartları” sayfasına dön