Bilgisayara görüntü aktarımı için anten

furkangulbas
Ad Soyad: Furkan Gülbaş

Bilgisayara görüntü aktarımı için anten

Mesaj gönderen furkangulbas » 17 Ara 2022, 19:00

merhaba herkese iyi forumlar ben droneda bulunan çift kameranın görüntüsünü yer istasyonuna göndermem gerekiyor bunun için hangi anteni önerirsiniz ve bu anten ile çift kameranın görüntüsünü gönderebilir miyim? (Kontrol kartı pixhawk ve buna bağlı bir yardımcı bilgisayarım var droneda)

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Bilgisayara görüntü aktarımı için anten

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 18 Ara 2022, 01:43

furkangulbas yazdı: 17 Ara 2022, 19:00 merhaba herkese iyi forumlar ben droneda bulunan çift kameranın görüntüsünü yer istasyonuna göndermem gerekiyor bunun için hangi anteni önerirsiniz ve bu anten ile çift kameranın görüntüsünü gönderebilir miyim? (Kontrol kartı pixhawk ve buna bağlı bir yardımcı bilgisayarım var droneda)
Kullandığınız çift kamera ne tür fpv veya dijital? Aynı anda iki görüntüyü mü almak istiyorsunuz yoksa gerektiğinde biri gerektiğinde diğeri mi? İstediğiniz aktarım kalitesi nedir. (çözünürlük)
Menzil beklentiniz nedir

furkangulbas
Ad Soyad: Furkan Gülbaş

Mesaj gönderen furkangulbas » 18 Ara 2022, 03:10

Xxgamer45 yazdı: 18 Ara 2022, 01:43
furkangulbas yazdı: 17 Ara 2022, 19:00 merhaba herkese iyi forumlar ben droneda bulunan çift kameranın görüntüsünü yer istasyonuna göndermem gerekiyor bunun için hangi anteni önerirsiniz ve bu anten ile çift kameranın görüntüsünü gönderebilir miyim? (Kontrol kartı pixhawk ve buna bağlı bir yardımcı bilgisayarım var droneda)
Kullandığınız çift kamera ne tür fpv veya dijital? Aynı anda iki görüntüyü mü almak istiyorsunuz yoksa gerektiğinde biri gerektiğinde diğeri mi? İstediğiniz aktarım kalitesi nedir. (çözünürlük)
Menzil beklentiniz nedir
Hocam menzil 1km kamera olarak dijital kamera kullanıyorum (yardımcı bilgisayara bağlı)ikisini de anlık olarak aktarmam gerekiyor. çözünürlük 720p olsa yeterli açıkçası

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 18 Ara 2022, 03:44

furkangulbas yazdı: 18 Ara 2022, 03:10
Xxgamer45 yazdı: 18 Ara 2022, 01:43
Menzil beklentiniz nedir
Hocam menzil 1km kamera olarak dijital kamera kullanıyorum (yardımcı bilgisayara bağlı)ikisini de anlık olarak aktarmam gerekiyor. çözünürlük 720p olsa yeterli açıkçası
Çift kamera için nasıl olur bilmiyorum ama diye modüllerde openhd sistemine bakabilirsiniz veya herelink, siyi hd, gibi hazır sistemler kullanabilirsiniz

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Mesaj gönderen SkyLord » 18 Ara 2022, 10:58

Çift kamera yerine fpv görüntü çıkışı veren kamera ile tek kamera ile işinizi görebilirsiniz aslında. Runcam 2 kullanıyorum ben. Hem anlık olarak görüntü kaydederken hemde fpv görüntü aktarabiliyor.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 18 Ara 2022, 15:09

SkyLord yazdı: 18 Ara 2022, 10:58 Çift kamera yerine fpv görüntü çıkışı veren kamera ile tek kamera ile işinizi görebilirsiniz aslında. Runcam 2 kullanıyorum ben. Hem anlık olarak görüntü kaydederken hemde fpv görüntü aktarabiliyor.
Tam olarak amacı bilmiyorum ama çift kamera kullanılmasının amacı biriyle görüntü kaydederken diğeriyle canlı aktarım için değildir, büyük ihtimal ikisi farklı yönlere bakıyordur ve 720p aktarım için analog sistemler yetmez

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Mesaj gönderen SkyLord » 18 Ara 2022, 23:41

Xxgamer45 yazdı: 18 Ara 2022, 15:09
SkyLord yazdı: 18 Ara 2022, 10:58 Çift kamera yerine fpv görüntü çıkışı veren kamera ile tek kamera ile işinizi görebilirsiniz aslında. Runcam 2 kullanıyorum ben. Hem anlık olarak görüntü kaydederken hemde fpv görüntü aktarabiliyor.
Tam olarak amacı bilmiyorum ama çift kamera kullanılmasının amacı biriyle görüntü kaydederken diğeriyle canlı aktarım için değildir, büyük ihtimal ikisi farklı yönlere bakıyordur ve 720p aktarım için analog sistemler yetmez
Başka yöne bakacaksa dediğiniz gibi olabilir. Açıkçası tam hatırlamıyorum ama runcam2 ile görüntü aktarırken çok güzel bir görüntü aktarıyor. Alıcı kaç p olarak aktarıyor onu bilemiyorum tabi.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 19 Ara 2022, 01:18

SkyLord yazdı: 18 Ara 2022, 23:41
Xxgamer45 yazdı: 18 Ara 2022, 15:09
Başka yöne bakacaksa dediğiniz gibi olabilir. Açıkçası tam hatırlamıyorum ama runcam2 ile görüntü aktarırken çok güzel bir görüntü aktarıyor. Alıcı kaç p olarak aktarıyor onu bilemiyorum tabi.
Yanlış bilmiyorsam 1000tvl yaklaşık 720p ye karşılık geliyor analog sistemler 1200tvl e kadar aktarım sunabiliyor ama aktarım sistemi eski teknoloji ve amacı görüntü doğruluğu kalitesinden daha çok gecikme avantajı olduğu nedeniyle birde kalitesiz bir kamerayla görüntü biraz çamur gibi olabiliyor. Kaliteli bir kamera ve vtx alıcı sistemiyle analog sistem bence de yeterli olur. Ama daha net görüntü için dijital şart oluyor.

“FPV Vericiler” sayfasına dön