Herkes Nerede ?

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Herkes Nerede ?

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Oca 2023, 04:35

2- 3 yıl oldu sanırım hobiyi bırakalı. ilk açılışından beri takip ettiğim bu forumun gerçekten mükemmel bir potansiyeli var. şu forumda dönen muhabbetlerin; parayla bile edinemeyeceğiniz kadar kıymetli bilgiler barındırdığını söyleyebilirim. ne yazikki türkiyedeki ekonomik şartlar bizlere set kurmuş gibi duruyor. en azından benim için mevcut durum o şekilde heme bayaa bi süredir.

çok zaman oldu forumu bi ziyaret ediyim dedim ve eski canlılığın artık olmadığını görmek beni çok üzdü. benim gibi ziyarete gelen eski hobidaşlarım kıymetli hocalarım çıkacaktır elbet ve bu yazıma bi ihtimal denk gelecektir diye düşünüyorum. içimi ufak bir hüzün ve maziye olan tebessüm kapladı, umarım bi gün yeniden herşey eskisi gibi olur...
En son GCMavisi33 tarafından 06 Oca 2023, 04:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

GCMavisi33

Re: Herkes Nerede ?

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Oca 2023, 04:44

hayatımda gördüğüm en güzel oluşumlardan biriydi bu forum. gerçekten özlüyorum. içimde yanan bu fpv aşkını, ekonomik sıkıntılar içime hapsediyor.
bir fpv quad setup kurup maliyetine desen 500 liradan bu gurupta sattığım günlerden aynı setup'ı yeniden edinmek istesem 5k dan aşağıya halledemiyeceğim günlere geldik.
ufak bir serzeniş içimi döktüm. sonumuz hâyrolsun...

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Oca 2023, 05:01

bide piyasada bu forumdan haberleri olmayan yeni artistler var. süt elemanlar bizden çok piyasa yapıyor ufak çaplı bi ayar oluyorum ama seviyorumda 😂😂. içten içe diyorum bu alemden (gökhan hocama özellikle selam olsun) Drone yap üstadları geçti, hiçbiryerde tek bir kaynak yokken sene bilmem kaç youtube da drone yap kanalında içerik hazırlayıp bize öğretmenlik etmiş hocamla büyüdük biz. new school elemanlar neler kaçırdıklarından haberleri yok... öyle anlatıyorum konuşuyorum hasbihal olsun 😂😂

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 06 Oca 2023, 12:13

Son bir iki senedir yarışmacılar geliyordu hiçbir bilgileri olmadan araştırmadan soru soruyorlardı ben onlara biraz sinir oluyordum ama diğer bu tarz forumun aksine onlara ders verilemeye çalışmak adı altında bir sürü laf söyleyip heveslerini kırmak yerine herkes sorularını cevaplamaya çalışıyordu. Şimdi yarışmacılara bile hasret kaldık.

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Mesaj gönderen SkyLord » 06 Oca 2023, 21:57

İlk siteye geldiğim de bu hobiye nasıl başlayacağım dedim. O kadar terim varki hangi birinin öğreneceğim diyordum. Parçalar ucuzken mamba kart ile f450 frame drone toplamıştım. Sonrasında long range toplayayim dedim dolar kuru ile patladik gittik. Bir çok parça elimde kaldi. Ama parçalar zarar görecek diye ucuramaz hale geldik. Kontrol kartini galiba 250 TL civarına almıştım. Şimdi 1000 tl yi geçmiş fiyatı. Kaldık böyle. Bende rc uçak yapayim dedim. Biraz daha maliyeti az. Hem lipo bulmakta ayrı dert oldu. Lion pack lar iş görüyor gibi. Şimdilerde tranier uçak yapmayan çalışıyorum. Ne diyelim , umarım ekonomi düzelir diye umut ediyoruz. O zaman belki yeniden quad işine gireriz.

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 06 Oca 2023, 22:41

ekonomik olarak belki sıkıntıya düştük ama hobiciliği bırakmadık sadece yer değiştirdik, şuan camia diye toplansak ortaya bin kişi toplasak bunun 900 tanesi al-sat yapmak istiyordur, eskiden bir araç alırdık üzerinde yaptığımız değişiklikleri forumalrda paylaşırdık şimdi herkes alıp satıyor başka bir şey bilmiyor, hatta adam iki foto video paylaşıyor gün geçmiyor ki ilana koyuyor, amacı önce reklam yapmakmış, bir de neredeyse herkes her yerden ulaşmak istiyor, forumlar eskidi, son günlerini yaşıyor basit bir telegram kanalı bin kişi topluyor herkes zaten face'de bir soru soruyor, cevap bulursa bir daha ortaya çıkmıyor, fpv ile ilgili whatsapp gruplarına denk geldim artık insanlar hızlı bağlantı kurmak istiyor, eskiden tüm gün ve gece yeni konular açılacak mı yeni mesajlar gelecek mi millet ne yorumu yapacak diye beklerdik, bu forum daha yeni üyeyim keşke ilk açıldığı zamanlar gelseydim çok pişmanım...
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

emrepehlivn
Ad Soyad: Fatih Emre Pehlivan
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 10 Oca 2023, 23:35

Sorulan sorularda önerilen parçalara ulaşabilmek ne güzeldi şimdi dolar olmuş bilmem kaç hayaller olmuş bilmem kaç :) buranın tadı ayrı

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 15 Oca 2023, 02:10

Sık olmasada arada uğruyorum ne var ne yok diye
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Ensari
Ad Soyad: Ensari akarsu

Mesaj gönderen Ensari » 15 Oca 2023, 20:53

Ben çocuklara bu hobiyi sevdirmek için bu işe başladım. Bir türlü fırçalı motordan öteye gidemedik. Güya fırçasız motor iyi bir quad yapacaktık. Dolar almış başını gidiyor. Bence hayallerimiz büyük değildi 500 dolar kulağa çok fazla gelmiyor. Ama 10000₺ çok fazla. Bu arada çocuklar büyüdü.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön