Drone Sorunum

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
mrcelebi
Ad Soyad: Mehmet Recai ÇELEBİ

Drone Sorunum

Mesaj gönderen mrcelebi » 06 Şub 2023, 11:57

omnıbus f4 v3s plus kontrol kartım var. uart 6bağlantısını yaptım. Motor bağlantılarımıda yaptım. alıcım FSİA6B. IBUS/PWM protokolunu kullanıyorum. Kumandam Flysky FS-İ6. Kumanda üzerinden IBUS/PPM Sçimimi de yaptım.Kontrol kartımı beta flıght üzerinden proğramladım. Bilgisayar üzerinden drone motorlarını tek tek çalıştırabiliyorum sıkıntı yok. Ama kumanda ile çalışmıyor.Ama kumandadan hareket verdiğimde betaflıght üzerinde veri aldığımı görebiliyorum.
sorun ne 1 haftadır çözemedim. Bir fikriniz var mı ?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Drone Sorunum

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Şub 2023, 21:08

mrcelebi yazdı: 06 Şub 2023, 11:57 omnıbus f4 v3s plus kontrol kartım var. uart 6bağlantısını yaptım. Motor bağlantılarımıda yaptım. alıcım FSİA6B. IBUS/PWM protokolunu kullanıyorum. Kumandam Flysky FS-İ6. Kumanda üzerinden IBUS/PPM Sçimimi de yaptım.Kontrol kartımı beta flıght üzerinden proğramladım. Bilgisayar üzerinden drone motorlarını tek tek çalıştırabiliyorum sıkıntı yok. Ama kumanda ile çalışmıyor.Ama kumandadan hareket verdiğimde betaflıght üzerinde veri aldığımı görebiliyorum.
sorun ne 1 haftadır çözemedim. Bir fikriniz var mı ?

merhaba foruma hoşgeldiniz. kumanda komutlarını betaflight tan görebiliyorsunuz öyle değil mi?

öncelikle kumanda üzerinde arm ve uçuş modları için switch atayın. daha sonra betaflighttan bu switchlere görev atamanız gerekiyor. bunları yapmış mıydınız.?

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Re: Drone Sorunum

Mesaj gönderen Atmaca » 08 Şub 2023, 17:32

ayrıca CLİ menüsünden "status" yazar mısınız sorunları öğrenelim
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön