Deprem..!

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Deprem..!

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Şub 2023, 22:30

Merhaba maalesef güneydoğu Anadolu bölgemizde 10 ili etkileyen, çok şiddetli 2 ayrı deprem meydana geldi. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi geliyor. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımıza da bir an önce ulaşılıp sağ salim kurtarılmalarını ve ailelerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Re: Deprem..!

Mesaj gönderen SkyLord » 06 Şub 2023, 22:45

Vefat edenlere Allah'ım rahmet eylesin. Çok zor cidden. Ne denir inanın bilinmiyor. Bu olayı anlatmaya kelimler yetmez.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Şub 2023, 23:54

SkyLord yazdı: 06 Şub 2023, 22:45 Vefat edenlere Allah'ım rahmet eylesin. Çok zor cidden. Ne denir inanın bilinmiyor. Bu olayı anlatmaya kelimler yetmez.
hakikaten çok zor, çok üzgünüm. bugün seyrettiğim duyduğum şeyler gerçekten şok edici. biraz önce bir arkadaşımla görüştüm bir gün önce Elbistan'a uğurladığı öğretmen kardeşi eve girdikten bir kaç saat sonra ilk deprem meydana geliyor. apar topar dışarı çıkan genç öğretmen arkadaş, cesaretini toplayıp öğlen eve girdiğinde eşyalarını alamadan ikinci deprem Elbistan'ı vuruyor. genç öğretmen arkadaşımız ayakkabılarını montunu bile giymeden dışarı çıkıp kendini kurtarıyor. etrafındaki birçok bina yerle bir oluyor kaldığı bina da yıkılmak üzere içeri giremiyor. yıkılan binalarda kalanları kurtarmaya kimsenin gelmediğini söylemiş soğukta beklemeye başladığını duyunca arkadaşım apar topar arabayla onu almaya gitti. biraz önce konuştuğumda Elbistan'a yaklaştığını çok fazla kar yağdığını yollarda çatlakların olduğunu, doğalgazın elektriğin kesik; petrol istasyonlarının kapalı olduğunu söyledi. enkaz altında kalanları, onların yakınlarının halini düşünemiyorum. Allah kolaylık versin hepsine. 7000 civarında yıkılan ev var ama bunlara müdahale edecek sınırlı sayıda insan, ekip var ve yaptıkları iş iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey ve enkaz altında kalan insanlar için her saniye önemli. çünkü sıkışmışlıklarının yanında bir de soğukla savaşmak zorundalar. bilemiyorum. Allah sabır versin kolaylık versin hepsine.

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Mesaj gönderen SkyLord » 07 Şub 2023, 02:40

gökhan YANKI yazdı: 06 Şub 2023, 23:54
SkyLord yazdı: 06 Şub 2023, 22:45 Vefat edenlere Allah'ım rahmet eylesin. Çok zor cidden. Ne denir inanın bilinmiyor. Bu olayı anlatmaya kelimler yetmez.
hakikaten çok zor, çok üzgünüm. bugün seyrettiğim duyduğum şeyler gerçekten şok edici. biraz önce bir arkadaşımla görüştüm bir gün önce Elbistan'a uğurladığı öğretmen kardeşi eve girdikten bir kaç saat sonra ilk deprem meydana geliyor. apar topar dışarı çıkan genç öğretmen arkadaş, cesaretini toplayıp öğlen eve girdiğinde eşyalarını alamadan ikinci deprem Elbistan'ı vuruyor. genç öğretmen arkadaşımız ayakkabılarını montunu bile giymeden dışarı çıkıp kendini kurtarıyor. etrafındaki birçok bina yerle bir oluyor kaldığı bina da yıkılmak üzere içeri giremiyor. yıkılan binalarda kalanları kurtarmaya kimsenin gelmediğini söylemiş soğukta beklemeye başladığını duyunca arkadaşım apar topar arabayla onu almaya gitti. biraz önce konuştuğumda Elbistan'a yaklaştığını çok fazla kar yağdığını yollarda çatlakların olduğunu, doğalgazın elektriğin kesik; petrol istasyonlarının kapalı olduğunu söyledi. enkaz altında kalanları, onların yakınlarının halini düşünemiyorum. Allah kolaylık versin hepsine. 7000 civarında yıkılan ev var ama bunlara müdahale edecek sınırlı sayıda insan, ekip var ve yaptıkları iş iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey ve enkaz altında kalan insanlar için her saniye önemli. çünkü sıkışmışlıklarının yanında bir de soğukla savaşmak zorundalar. bilemiyorum. Allah sabır versin kolaylık versin hepsine.
Geçmiş olsun hocam . Bu ölümlerin tek sebebi , o binaları dikerken denetleyen ve onay verenlerdir. Bu olaylar biraz durulunca bunların tek tek hesabı sorulmalı. Bu insan demeye dilimin varmadığı yaratıklar kim bilir neleri çaldılar ki binalar kağıt gibi yıkıldı. Ben yapı denetim mezunuyum , daha staj zamanlarımda duyduklarımdan sonra bu mesleği asla yapmadım. çalınan betonlar , demirler , daha niceleri ile bu günkü yaşananlara zemin hazırladılar. Sırf para uğruna , binlerce insanın canına katlettiler. Çok şey demek istiyorum ama dilim varmıyor artık. Bu günlerin yarası nasıl sarılacak , bunlar nasıl geçecek , bilemiyoruz , Allah'ım büyüktür elbet bir kapı açar bizlerede.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön