Ucuz yollu fpv gözlük??

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Ucuz yollu fpv gözlük??

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 28 Mar 2023, 02:42

Foruma ilk katıldığımdan beri fpv drone toplamak istiyodum ama ekonomik açıdan gelirim olmadığı için hiç bir zaman başlayamadım. Şimdi üniversitedeyim azda olsa bir eknomik özgürlüğüm var. Yavaş yavaş girişmek istiyorum. Fiyatlardaki son durumu görünce gerçekten yavaş yavaş olacağını anladım.
Güzel bir kumandam var. Şimdi de yanına bir fpv gözlük eklemeye karar verdim dronum olmasada RC uçaklarımda bir süre kullanıcam. Daha sonra rekon3 gibi küçük longrange lerle başlamayı planlıyorum.

Piyasaya baktığımda ev800d vergiler derken 2000tl yi geçiyor. Hemde uzun vadeli düşünüsem long range yapmak istediğim için ağır gözlükler pek tercih etmek istemiyorum. Ekonomik bir çözüm olması açısından skyzon3 cobra lite V2 modeli var hemde değiştirilebilir diversty alıcısı var 69 dolar sadece ama onuda satan doğru düzgün bir yer bulamadım.
Önerisi olan varsa fikir verebilirlerse sevinirim

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Re: Ucuz yollu fpv gözlük??

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 30 Mar 2023, 00:07

Screenshot_2023-03-30-00-05-34-236_com.android.chrome.jpg
Skyzone Cobra lite v2 özellikleri bu şekilde. Kargoyla beraber 78 dolar içinde gümrük yok alınır mı

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Mesaj gönderen SkyLord » 31 Mar 2023, 15:45

Ev800 bende var. Zamaninda ikinci el 500 tl ye almıştım. Şimdi fiyatlar uçmuş. Neyse çok aşırı tecrübem olmadi ama bence uzun kullanim için pek uygun değil. Skyzone yapı gereği hafif ve sunduğu özellikler ile baya iyi ama ev800 ün tek avantajı galiba fov değerinin yüksek olmasıydı. Skyzone görüş açısı daha dardı sanki. Çok eskiden forumda bunun konuşması geçmişti, aklımda öyle kalmış

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 31 Mar 2023, 16:25

SkyLord yazdı: 31 Mar 2023, 15:45 Ev800 bende var. Zamaninda ikinci el 500 tl ye almıştım. Şimdi fiyatlar uçmuş. Neyse çok aşırı tecrübem olmadi ama bence uzun kullanim için pek uygun değil. Skyzone yapı gereği hafif ve sunduğu özellikler ile baya iyi ama ev800 ün tek avantajı galiba fov değerinin yüksek olmasıydı. Skyzone görüş açısı daha dardı sanki. Çok eskiden forumda bunun konuşması geçmişti, aklımda öyle kalmış
Ev800 ve 800d nin bir diğer avantajı ekran olarakta kullanılabilmesi. Kısa bir süre ev800 tecrübe ettim masa başında deneme yaparken ekran olması çok yardımcı oluyor her seferinde gözlüğü tak çıkar yapmak gerekmiyor.
Ama büyük ve ağırlar ayrıca skyzonun değiştirebilir alıcı yapısı daha uzun vadeli kullanma avantajı sunuyor. Şuan tek sorun satan bir yerin olmaması kendi sitelerinde ve birkaç bilinmedik sitede var

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 31 Mar 2023, 19:19

Xxgamer45 yazdı: 31 Mar 2023, 16:25
SkyLord yazdı: 31 Mar 2023, 15:45 Ev800 bende var. Zamaninda ikinci el 500 tl ye almıştım. Şimdi fiyatlar uçmuş. Neyse çok aşırı tecrübem olmadi ama bence uzun kullanim için pek uygun değil. Skyzone yapı gereği hafif ve sunduğu özellikler ile baya iyi ama ev800 ün tek avantajı galiba fov değerinin yüksek olmasıydı. Skyzone görüş açısı daha dardı sanki. Çok eskiden forumda bunun konuşması geçmişti, aklımda öyle kalmış
Ev800 ve 800d nin bir diğer avantajı ekran olarakta kullanılabilmesi. Kısa bir süre ev800 tecrübe ettim masa başında deneme yaparken ekran olması çok yardımcı oluyor her seferinde gözlüğü tak çıkar yapmak gerekmiyor.
Ama büyük ve ağırlar ayrıca skyzonun değiştirebilir alıcı yapısı daha uzun vadeli kullanma avantajı sunuyor. Şuan tek sorun satan bir yerin olmaması kendi sitelerinde ve birkaç bilinmedik sitede var
Harici ekran olayı cidden güzel. Bende haricî fpv monitör olduğu için pek o yönünü kullanmadım. Facebook gurublarina baktiniz mi , bazen oralarda satanlar oluyor. Yada sahibinden,e de bakabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 31 Mar 2023, 20:41

SkyLord yazdı: 31 Mar 2023, 19:19
Harici ekran olayı cidden güzel. Bende haricî fpv monitör olduğu için pek o yönünü kullanmadım. Facebook gurublarina baktiniz mi , bazen oralarda satanlar oluyor. Yada sahibinden,e de bakabilirsiniz
Sahibinden baktım ama ev800d ikinci el yok sıfır var ona da 3500 istiyorlar. Bir ara herkes HD sisteme geçiyordu o zamanlar piyasada baya analog gözlük bulunuyordu.

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 01 Nis 2023, 03:40

Xxgamer45 yazdı: 31 Mar 2023, 20:41
SkyLord yazdı: 31 Mar 2023, 19:19

Sahibinden baktım ama ev800d ikinci el yok sıfır var ona da 3500 istiyorlar. Bir ara herkes HD sisteme geçiyordu o zamanlar piyasada baya analog gözlük bulunuyordu.
Fiyatlar baya uçmuş be. Aynen o dönem bende geçmek istiyordum , kullanmak değil ama kenarda dursun diye almak istiyordum , bir iki yıl önce 2500 TL civarı piyasada vardi. Keşke alip kenara koysaydim diyordum. Gözlük dışında telefona takilan görüntü aktarıcı var , fpv monitör de var. Bu tarz cihazlar hakkinda sorun olursa yardimci olurum.

icansay
Ad Soyad: ege öztürk

Mesaj gönderen icansay » 01 Nis 2023, 19:13

Bende ev800 var. İçinde 2000mah 1s pil var, pil 40dk filan gidiyor, long range gerçekten yapacaksan gözlüğe dışarıdan pil takılacak şekilde modifikasyon yapıp daha büyük bir pil kullanman gerekiyor. Mesela benim uçağım liion pillerle 1 saat uçuyor, gözlük yetmiyordu 5000mah takmak zorunda kaldım.

Anten öbür sıkıntı. Diversity modüllerde bir omni bir de patch takarsınız ki patch antenin dışına çıkınca sinyal tamamen kopmaz. Eğer eve dönüş modu yoksa ve görüntü giderse uçağın kaybolur.

Parayı basıp iyi bir gözlük alabilirsin demek isterdim ama bütün markalar dijital ürettiği için uygun fiyata bir tane analog gözlük yok. Gümrük de sıkıntı, 150 doları geçerse ne olacağı belirsiz.

(Çok uzundu okumadım) : long range ekipmanları öbür uçuşlardan daha pahalı. Ev800 çoğu durum için yetersiz. Dversity ve dıştan pil bağlanabilen bir gözlük almalısın.

“FPV Gözlükler (FPV Goggle)” sayfasına dön