Fatshark dominator v3 vs skyzone sky02x

kutay ç
Ad Soyad: kutay çıldır

Fatshark dominator v3 vs skyzone sky02x

Mesaj gönderen kutay ç » 29 May 2023, 15:30

Merhaba herkese forumda ve hobide yeniyim türkiyede böyle güzel bir forum olması gerçekten çok güzel. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Hemen hemen aynı fiyat ikiside 2. El fatshark dominator v3 ve skyzone sky02x arasında kaldım skyzone dahili alıcılarıyla fatshark Nexwave Diversity alıcılarıyla sizce hangisi + - leri neler?

lancefpv
Ad Soyad: Hazar Doğan

Re: Fatshark dominator v3 vs skyzone sky02x

Mesaj gönderen lancefpv » 29 May 2023, 19:23

[quote="kutay ç" post_id=49497 time=1685363418 user_id=6487]
Merhaba herkese forumda ve hobide yeniyim türkiyede böyle güzel bir forum olması gerçekten çok güzel. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Hemen hemen aynı fiyat ikiside 2. El fatshark dominator v3 ve skyzone sky02x arasında kaldım skyzone dahili alıcılarıyla fatshark Nexwave Diversity alıcılarıyla sizce hangisi + - leri neler?
[/quote]
Hocam skyzonenin stok halde gelen steadyview vrxleri bircok analog vrx den cok daha iyidir.
steadyviewin karşısına furious vrx yada rapidfire vrx çıkmadığı sürece en iyisidir.
Ben kendim deneyimlemedim ama okudugum yazılar ve inceleme videolarına dayanarak konuşuyorum.
fatshark dominator v3 biraz eski
ben olsam skyzone alırdım.
ama yuzune hangisi oturur orası mechul.
Eger butcen varsa sahibindende rapidfireli fatsharklar satılıyor 6k tl civarına onlar cok daha iyi olur.

kutay ç

Mesaj gönderen kutay ç » 29 May 2023, 21:23

Evet arada alıcı kalitesi olarak çok fark var. o rapitfire vs zaten bi gözlük parası şimdi alıcı olarak skyzone önde peki diğer özellikleri yakın gözlükler de mi fov değerleri çözünürlük vs açısından.
Açıkçası fatsharka daha yakın hissediyorum skyzoneun rengi hosuma gitmedi arada öyle dağlar kadar fark yoksa fatshark tercih ederim peki fatshark o dediğim alıcıyla beni üzer mi öyle çok uzaklara filan gitmeyeceğim .

lancefpv

Mesaj gönderen lancefpv » 29 May 2023, 22:56

kutay ç yazdı: 29 May 2023, 21:23 Evet arada alıcı kalitesi olarak çok fark var. o rapitfire vs zaten bi gözlük parası şimdi alıcı olarak skyzone önde peki diğer özellikleri yakın gözlükler de mi fov değerleri çözünürlük vs açısından.
Açıkçası fatsharka daha yakın hissediyorum skyzoneun rengi hosuma gitmedi arada öyle dağlar kadar fark yoksa fatshark tercih ederim peki fatshark o dediğim alıcıyla beni üzer mi öyle çok uzaklara filan gitmeyeceğim .
hocam yanlıs hatırlamıyor isem sky02xde headtracker vardı birde dahili kamera vardı
fov konusu tamamen kisisel tercih ama genel kitle buyuk fovu tercih ediyor.
dvr kaydini izledim fatshark ile gelen bahsettiginiz alıcının yani eski bir alici bence steadyviewin yanindan bile geçemez aralarında baya bir fark var 100m gitmeden goruntude tamamen ekranı kaplayan parazitler basliyor dediginiz fatshark alicisinda
bence şuanlık skyzone en iyi tercih gibi duruyor

hocam ileriye dönük olsun derseniz stokta denk gelirse skyzone sky04l 370usdye dusuyordu ve aralarinda cok ciddi bir cozunurluk farki var
ama yakınınızda fpvci arkadaşlar varsa kesinlikle bi gozlugu takip deneyin sonucta begenmezseniz 2. elde iade kolay değil

kutay ç

Mesaj gönderen kutay ç » 30 May 2023, 07:55

O zaman skyzone alırım gibi Teşekkür ederim.

kutay ç

Mesaj gönderen kutay ç » 30 May 2023, 08:19

Hocam araştırıyorumda o dediğiniz steadyview alıcılar sky4 serisinde ve sky02o da karşıma çıkıyor sky02x te de aynısı var değilmi?

lancefpv

Mesaj gönderen lancefpv » 31 May 2023, 23:47

kutay ç yazdı: 30 May 2023, 08:19 Hocam araştırıyorumda o dediğiniz steadyview alıcılar sky4 serisinde ve sky02o da karşıma çıkıyor sky02x te de aynısı var değilmi?
Hocam ben internette baktım sizin gibi bende bulamadim ama cok yuksek ihtimal steadyview vardır

burada inceleme videosu var
02o ile 02x arasındaki fark anladığım kadarı ile o oled ekrana sahip demek
skyzonenin sitesinde bile uzerindeki rx modülü yazmıyor https://www.skyzonefpv.com/products/sky02x

skyzone sky04l indirimde 360usd
https://www.skyzonefpv.com/products/sky ... eq=uniform

lancefpv

Mesaj gönderen lancefpv » 01 Haz 2023, 08:03

kutay ç yazdı: 30 May 2023, 08:19 Hocam araştırıyorumda o dediğiniz steadyview alıcılar sky4 serisinde ve sky02o da karşıma çıkıyor sky02x te de aynısı var değilmi?
Hocam redditte araştırdım eski jenerasyon build in tarzi bir receiver var demisler
Yanlış yönlendirmede bulunduysam kusura bakmayın.

kutay ç

Mesaj gönderen kutay ç » 01 Haz 2023, 14:01

Estağfurullah teşekkür ederim.
Siz yardım sever birine benziyorsunuz basit sorularım olursa formu meşgul etmemek için size özelden yazabilir miyim

lancefpv

Mesaj gönderen lancefpv » 01 Haz 2023, 18:26

kutay ç yazdı: 01 Haz 2023, 14:01 Estağfurullah teşekkür ederim.
Siz yardım sever birine benziyorsunuz basit sorularım olursa formu meşgul etmemek için size özelden yazabilir miyim
Hocam bence sorularınız için forum gönderisi açın, başkaları da internette aynı sorunu yaşar ise direk karşılarına çıkmış olur hem.

kutay ç

Mesaj gönderen kutay ç » 01 Haz 2023, 23:35

Evet o açıdan mantıklı bende belki daha önceden sorulmuştur görmemişimdir filan diye formu meşgul etmek istemem bide böyle insanın aklına ufak bir detay takılıyo sormak istiyo forma yazsam çok mu saçma olur diye düşünüyorum ama benim aklıma takılıyorsa belki ilerde başkasınında aklına takılır o yüzden formdan sormak mantıklı.

“FPV Gözlükler (FPV Goggle)” sayfasına dön